marcianjargit

STRAJKI ROLNIKOW

Polecane posty

pawelol111    1342

Niestety ale mamy organizacyjne braki. Powinien ktoś założyć na fb profil i informować o wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

W końcu się przyznałeś, że nie jesteś Polakiem.

 

Jestem, czego oczywiście nie muszę Ci udowadniać bo jedynie twoja definicja Polaka jest właściwa.

 

Nasi przedstawiciele powinni potępić działania zbrojne i wzywać do pokoju tak jak to robią inni a nie jeździć po majdanach. To po 1.

 

Po 2. według Ciebie skoro rząd jest wybrany demokratycznie to wszelkie jego działania zasługują raz że na aprobatę a dwa nie może mieć miejsca pół słowa krytyki. 

 

Prócz rolnictwa dotyczy mnie szereg innych regulacji prawnych i będę krytykował wszystkie złe działania i chwalił wszystkie dobre i nie ma dla mnie znaczenia jaka partia rządzi. 

 

Mam pytanie: czy jesteś za wszystkimi działaniami jakie podejmował rząd przez te lata??

Nie, nie jestem za wszystkimi jego działaniami.

 

Szczekaczu zakończ te swoje wywody  bo naprawdę robi się to obrzydliwe .Jak można całymi dniami szczekać na forum i udawać że się pracuje a tak naprawdę pewnie żyjesz  na garnuszku rodziców .

Pracuję, prowadzę gospodarstwo, remontuję dom. Ale masz prawo myśleć o mnie co chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Ostatnio mnie nie zrozumiałeś to teraz powiem prościej skończ z tą głupotą.

To o czym pisze Ereksio to nie żadna głupota to czysta prawda o ludziach którzy zmieniają swe nazwiska by nas wykiwać a smrodek ciągnie się za nimi niewąski .Przykładem jest niejaki Adaś Michnik (Szechter).Fakt że w tym wątku powinniśmy pisać na temat strajku ale takie rzeczy też nas mocno dotykają i są mocno powiązane ze stanem naszego rolnictwa ponieważ plemię koczownicze nienawidzi ludzi mocno przywiązanych do swej ziemi. 


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzebek    1

Ludziska, opamiętajcie się, co kilka minut post, ja już nie nadążam z czytaniem. Opuściłem ok. 50 stron aby załapać bieżący wątek, ale znowu jestem w tyle. Z tego powodu nie będę z nikim dyskutował, ale napiszę jak to wygląda w mojej wiosce.

W czasach PRL-u, kiedy rolnicy nie byli w stanie wyżywić narodu, a spec grupy, powoływane przez naczlników gmin (stan wojenny), jeździły po gospodarstwach i pytały chłopów kiedy będą odstawiać zboże bo nie ma czym wyżywić ludzi w miastach, było w mojej wiosce ok. 70 gospodarzy, uprawiających prawie 1000 ha ziemi. Nie było wtedy importu żywności z NRF-u, Francji, Dani czy innych z zachodu, z trudnością kupowano żywność od tzw. bratnich krajów. Muszę jednak przyznac obiektywnie, że Polska eksportowała produkty żywnościowe  nie tylko do Wielkiego Brata i bratnich państw, ale też do innych krajów, a nawet do USA (np: konserwy mięsne), pewnie ten eksport nie był wielki, ale ludzie mieli robotę. Można więc przyjąć, że rolnik polski zaspokajał potrzeby kraju. Pytanie które sobie dzisiaj zadaję to czy produkcja rolnicza wtedy była mniejsza od dzisiejszej, czy podobna? Ja osobiście mogę powiedzieć,że produkcje roślinną miałem wyższą niż dziś, a do wyboru miałem zboża, ziemniaki, buraki, len, rzepak..... wszystko kontraktowane, choć po słabych cenach, ale jednak. Nawozów wysiewałem więcej niż dziś, choć trudności z zakupem były. Wniosek dla mnie jest taki, że polski rolnik powinien spokojnie sprzedać swoją produkcję w Polsce, bo ilość gęb do wyżywienia niewiele się obniżyła w stosunku do lat z PRL-u. Bardzo dobrze jak możemy eksportować żywność, zwłaszcza przetworzoną. ale nie możemy krachu w rolnictwie zwalać na Rosję.

Dziś na mojej wiosce dogorywa, łącznie ze mną, ok. 40 gospodarzo-robotników (część wymarła lub wyjechała do miasta, część wydzierżawiła). Nikt nie powiększa gospodarstwa, nikt nie zabiega o pieniążki z unii na zakup maszyn, na budowę (zbyt małe gospodarstwa), biodą dopłaty do ha, każdy gdzieś coś dorobi (nawet 20 hektarowcy dorabiają w Holandi) lub wspomogą go emeryci i jakoś leci. Powiecie ale zadupie, ale ja to zjawisko widzę na wielu wioskach, brak perspektyw powoduje rezygnację ludzi młodych z gospodarowania. Ci co pozostali, osiągają zysk lub stratę, ale jedno jest pocieszające, do nas nie przyjdzie komornik aby zająć maszyny czy budynki czy ziemię, chyba więc z nami unia i pseudopolski rząd będzie miał największy problem.

Szkoda mi tych rolników w tych wypasionych traktorach, mogą stracić nie tylko te maszyny, ale i całe gospodarstwa, banki maję ich w garści.

A mnie się marzy by w mojej wiosce znalasł się choć jeden taki rolnik miejscowy, taki swój ziomek,  który przejmie nasze ziemie gdy wielu z nas już odejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

to żeby nam dyskusja nie umarła zadam takie (może nieco prowokujące) pytanie:

 

Skoro w polskim rolnictwie jest tak źle i polski rolnik cierpi taką biedę to jak wytłumaczycie że na największym rolniczym forum w Polsce w temacie ściśle powiązanym z ogólnopolskimi strajkami wypowiada się max 10 użytkowników (przyznaje nie liczyłem , strzelam)?

Oczywiście poza nami pseudorolnikami...

 

Z kolei tematy o nowym PROW, MR, zakupach ziemi (generalnie związanych z inwestycjami) puchną od nowych użytkowników? Aż tylu tu żydow, SB-ków i aktywistów PSL'u (<- to jest ta prowokacyjna część)?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    420

ziomster bo tu się nie da normalnie wypowiadać, bo ostatnie paredziesiąt stron, to tylko kłótnie  i przepychanki słowne, a głównym prowokatorem jesteś Ty, po co ktoś się ma tu wypowiadać skoro Wy tylko się kłócicie i nic z tego nie wynika. Z początku było parę stron z rzeczowymi postami które coś wnosiły do tematu, ale teraz tego co tu piszecie to się czytać nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Są ludzie którzy pewnymi sprawami się nie interesują . Mogą wiec milcząc przejść obok nich dalej. Są ludzie którzy z pewnymi wypowiedziami się nie zgadzają. Mogą wiec odpowiedzieć i wyrazić swój punkt widzenia. Są też  ludzie na tym forum poszukujący przyczyn obecnej sytuacji. Więc pokazuję gdzie jest zarzewie, początek przyczyn , bo jest ich wiele , złego stanu państwa polskiego. Nie można twierdzić , że jest ok. bo agencja płaci i jest urodzaj. Ostatnia wypowiedź odbiorcy gryki na pytanie dlaczego tak tanio- bo macie dopłaty. Dlaczego ciągniki drożeją - bo UE dofinansowuje. Dlaczego nawozy drożeją - bo rozpoczęto wypłaty dopłat. Dlaczego, dlaczego, dlaczego.....? UE i niepolski rząd za pieniądze oczekują naszego poparcia bo potrzebują alibi na okoliczność rozkradania majątku narodowego Polski. Dając im to alibi stajemy  się ich wspólnikami  . Tak samo staniemy się również współwinni rozbiorowi Polski po 2016 roku jeśli nic nie zrobimy w sprawie nabywania gruntów przez obcokrajowców. Pakt Ribentrop- Mołotow to  kanon postępowania z Polakami.

post-27529-0-96848500-1424032799_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

darek3 dziekuję za opinię - nie będę jej komentował bo zaraz powiesz że prowokuje i się z tobą kłócę...

 

na których stronach są te rzeczowe posty bo być może zacząłem śledzić ten wątek później?

 

@ereksio to jak to jest? postawiliśmy się Rosji to źle bo mamy teraz embargo. otworzyć się to też źle bo pakt ribentrop - mołotow. to czego ty chcesz (oprócz kolejnego holokaustu)?

 

podoba mi sie ta twoja zabawa ze zdjęciami:

 

 

 

post-43799-0-85260100-1424033500.jpg

Edytowano przez ziomster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

ziomster bo tu się nie da normalnie wypowiadać, bo ostatnie paredziesiąt stron, to tylko kłótnie  i przepychanki słowne, a głównym prowokatorem jesteś Ty, po co ktoś się ma tu wypowiadać skoro Wy tylko się kłócicie i nic z tego nie wynika. Z początku było parę stron z rzeczowymi postami które coś wnosiły do tematu, ale teraz tego co tu piszecie to się czytać nie da.

Zgadzam się, zrobiła się chreja. Mnie tu na szczęście już nie uświadczycie, już z jednej dyskusji w której głos zabrał tandem ereksio-miszka16 się wycofałem, mam swoje zasady, do poziomu demagogi i nienawiści się nie zniżę. Poza tym to forum rolnicze a nie ideologiczno-polityczne. Teraz będziecie czytać ich "rzeczowe" posty rolników z krwi i kości. Powodzenia Panowie.

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

to żeby nam dyskusja nie umarła zadam takie (może nieco prowokujące) pytanie:

 

 

To może ja sprowokuję Ciebie....

 

Tyle lat w UE, takie dopłaty, tyle nowych maszyn rolniczych.... i protestują?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

to żeby nam dyskusja nie umarła zadam takie (może nieco prowokujące) pytanie:

 

Skoro w polskim rolnictwie jest tak źle i polski rolnik cierpi taką biedę to jak wytłumaczycie że na największym rolniczym forum w Polsce w temacie ściśle powiązanym z ogólnopolskimi strajkami wypowiada się max 10 użytkowników (przyznaje nie liczyłem , strzelam)?

Oczywiście poza nami pseudorolnikami...

 

Z kolei tematy o nowym PROW, MR, zakupach ziemi (generalnie związanych z inwestycjami) puchną od nowych użytkowników? Aż tylu tu żydow, SB-ków i aktywistów PSL'u (<- to jest ta prowokacyjna część)?

 

Już ci odpowiadam, bo tu niema z kim i o czym dyskutować. Jak odnieść się co do niektórych wypowiedzi?

- rolnicy winni szkód wyrządzonych przez zwierzynę, bo wchodzą na ich tereny

- cena 3,5zł/kg za żywiec jest opłacalna bo rolnicy jednak po tyle sprzedają

-rolnicy mają dopłaty do traktorów, a miastowi do samochodów nie :wacko:

-embargo rosyjskie szansą na export do krajów zachodnich

 

takich kwiatków jest cała masa, więc wybacz ale to nie forum POkemonów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

W trzy tygodnie 73 strony wypowiedzi to nie jest mało.  W czasach określanych mianem komuny próżno było szukać w podręcznikach historii wzmianki o Katyniu, Kozielsku i Miednoje. W czasach o wiele bardziej cywilizowanych w podręcznikach  nadal nie ma wzmianki

o Morellu,  Stefanie Szechterze, prokurator Wolińskiej, Bermanie, Stolzmanie  i innych towarzyszach powojennej władzy . Szukasz żydów na tym forum jakbyś nie rozumiał o czym  mowa. Dzisiejsza władza sowicie opłaca armię 600 tys. urzędników i głupotą byłoby twierdzić ,że nie będzie miała swoich trolli również na tym forum. Jest to przyczyna dla której na pewno nie będziemy się organizowali przez to forum . Zgodnie z tym co pisałem najpierw j konsolidacja rolników- rzeczywistych producentów rolnych .

post-27529-0-21381500-1424034043_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

@pawelol111

ale tak jakoś kulturalniej, prawda? :)


Już ci odpowiadam, bo tu niema z kim i o czym dyskutować. Jak odnieść się co do niektórych wypowiedzi?

- rolnicy winni szkód wyrządzonych przez zwierzynę, bo wchodzą na ich tereny

- cena 3,5zł/kg za żywiec jest opłacalna bo rolnicy jednak po tyle sprzedają

-rolnicy mają dopłaty do traktorów, a miastowi do samochodów nie :wacko:

-embargo rosyjskie szansą na export do krajów zachodnich

 

takich kwiatków jest cała masa, więc wybacz ale to nie forum POkemonów

 

kwiatki były po obu stronach (poczytaj co tu wypisuje @ereksio)

 

w sumie muszę się z tobą zgodzić bo póki co to nawet nie ma o czym dyskutować gdyż związki zawodowe (celowo piszę związki a nie rolnicy) nie przedstawiły nigdzie oficjalnie swoich konkretnych postulatów; a jak kogoś zapytać to każdy mówi co innego (część rzeczy się powtarza ale niektóre są tak niedorzeczne że aż niewierze że prawdziwe) - także w kwestii organizacji jest do zrobienia wszystko.

Edytowano przez ziomster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

Baaaaaaa. Bo to zachód tam można strajkować, my mamy inne realia żyjemy w Polsce. Polska to także wolny kraj, ale dla wybrańców.... U nas też tak powinno być tzn. podobnie. Powinniśmy w warszawie wylać gnojówkę, wywalić obornik itd. mleka nie powinno się rozlewać bo to przecież pożywienie a jego gdzie indziej brakuje. :)

Edytowano przez michal1014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

@pawelol111

ale tak jakoś kulturalniej, prawda? :)

 

 

Pewnie że kulturalniej :) Pojeździli po polach z mlekiem :) 

 

No to masz teraz niekulturalnie: 

 

HISZPANIA - protesty przeciw polityce UE względem Rosji

 

 

Niemcy

 

 

Francuzi i Niemcy 

 

I moje ulubione: FRANCUZI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

no faktycznie w Polsce to nawet protesty biednie wyglądają. 

 

ciekawe kto we Francji zapłacił za sprzątanie całego tego syfu?:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalwas    4

Właśnie też mnie to zastanawia, ja myślę, że logicznie podeszli do sprawy i rolnicy musieli zapłacić za to co "zabrudzili", lecz francuski rolnik nie obawiał się kosztów podejrzewam, w porównaniu do polskiego, ale u nas w Warszawie tez by się przydało takie bagno zrobić to może by się ktoś tym zainteresował, a nie tylko od frajerów wyzywał :) Ja osobiście sam, gdybym miał duży sprzęt(nie posiadam takiego) pojechałbym i rozrzucił trochę obornika jeśli byłaby taka potrzeba i inni rolnicy zrobiliby to samo razem ze mną... Tak to tylko mogę sobie samochodem pojechać :/

 

@

pawelol111 Widzę, że nie tylko twoje ulubione protesty to te z Francji :D Edytowano przez kalwas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1014    246

W Polsce od razu by miastowi rolnika zje.ali na miejscu za zaśmiecanie warszawy :( Osobiście czekam na tą chwilę palenia opon, rozrzucanie obornika, słomy i gnojowicy przed ministerstwem :) Do przodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Nie wiem i nie o tym dyskusja. 

 

Zarzuca się bezpodstawność protestów polskich rolników, niegospodarność, zmarnowanie miliardów unijnych, brak taniej opłacalnej produkcji, nieumiejętność poradzenia sobie w sytuacji embarga.

 

To teraz zobaczcie co jest na filmikach.... jeszcze więcej miliardów, jeszcze większe wsparcia, tańsza produkcja a i tak nieopłacalna, olbrzymie straty spowodowane embargiem. 

 

IM WOLNO A NAM NIE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalwas    4

Dokładnie, UE to Ue, każdy powinien mieć takie samo prawo, czyż nie? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Dokładnie :D Ja nie mówię o niszczeniu zabytków albo robieniu burd ulicznych. Oni protestują bo produkcja stała się nieopłacalna i to nie z ich winy!

 

 

Kolejna blokada we Francji - uzbrojona policja pilnuje porządku. JAK U NAS 

Edytowano przez pawelol111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Czytając to wszystko to sądzę że strajki zakładany cel osiągną ale rolnicy nie.

Jesteśmy jako rolnicy chyba najmniej zorganizowana grupa i gdy przychodzą trudne czasy to lecimy za byle krzykaczem którego celem nie jest rozwiązanie naszych problemów. Wierzę że ci co protestują maja powód i robią to w dobrej wierze ale patrząc z boku mam wrażenie ze sa manipulowani jak dzieci. Ludzie którzy maja problem i szukają pomocy sa łatwym celem manipulantów pokroju Izdebskiego i innych kolesi.

Jaki rzad mamy każdy widzi i myślicie ze oni nam coś dadzą?

To jest polityczna zagrywka przed wyborami prezydenckimi. wiadomo że nastroje w kraju są nie ciekawe i aby uniknąć zadym przed samymi wyborami wola przeprowadzić wcześniej kontrolowane spuszczanie pary ze społeczeństwa.

Co górnicy wygrali na strajkach? To że teraz pracując pół godziny dłużnej muszą odpracować straty poniesione przez kopalnię i zwolnienie prezesa który dostanie odpowiednia odprawę i zostanie przeniesiony na inne ciepłe stanowisko.

Ciekawe co strajkujący rolnicy zyskają.

Jak mówił minister z 12 postulatów 7 już jest załatwionych a 3 sa w realizacji. Ciekawi mnie jakie to postulaty ? zostały jeszcze 2 czy 3 czyli mleko ,świnie i dziki. Na pierwsze dwa minister mówi ze nie ma wpływu bo to kwestia Brukseli . Ktoś tu pisał że inne kraju dostały czy dostana odszkodowania za straty spowodowane embargiem i pewnie sa przewidziane takie odszkodowania dla naszego kraju tylko ładniej będzie wyglądało gdy po strajkach za jakiś czas minister wyjdzie i powie że dzięki jego staraniom unia zgodziła sie na rekompensaty. W ten sposób zaliczy plusa i to zajebistego w oczach rolników a w rzeczywistości  jest to pozyskiwanie nowych zwolenników.

 

W dzisiejszych czasach rolnicy nie mogą ograniczać się tylko do bycia dobrym rolnikiem , musimy sie organizować tak żebyśmy mieli wpływ na to co sie dzieje również po za naszymi gospodarstwami. Piszecie ze jak to możliwe że jesteście dobrymi gospodarzami tyracie od świtu do nocy i nic z tego nie macie. Wiec wyjdźcie ze swoich gospodarstw i rozejrzyjcie sie dlaczego tak jest i jak to zmienić.

 

Żeby była jasność to nienawidzę tego niby naszego rządu razem z ta cała śmietanka polityczną jak i tych cwaniaków z niby naszych związków zawodowych. i pierwszy pójdę wynieść ich na kopach z tych ciepłych posadek ale nie pójdą ich o  cokolwiek prości.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Ten wykształcony naród po II wojnie światowej więził, torturował i zabijał Polaków. Ten wykształcony naród żydowski wygnał rodowitych mieszkańców  Palestyny pod namioty na pustynię nie na rok ale na zawsze. Niby dla obrony strzela do palestyńskich ludzi i dzieci nazywając ich terrorystami ( w Polsce tez zaczyna to robić).  Ten wykształcony naród wybudował mur większy niż ten w Berlinie i getcie Warszawskim. Ten wykształcony naród aby być wykształconym niszczy inne nacje kradnąc , rabując i wszczynając wojny. Zacznij czytać to co piszę,  bardzo powoli. Zacznij od pierwszych moich  wypowiedzi . Gdybyś nie znalazł, to Polacy mają prawo  rządzić się sami w swoim kraju. Ze wszystkimi  sąsiadami należy układać sobie zgodne  stosunki  i nie ingerować w wewnętrzne ich sprawy. Póki co to dzięki temu wykształconemu narodowi żydowskiemu rozpoczęliśmy nową zimna wojnę z Rosją, Litwini i Ukraińcy maja nas w du..., a Niemcy i Francuzi nas ignorują. Ile jeszcze trzeba? Nie będę klaskał i się z tego cieszył . Rosjanie nie są moimi wrogami podobnie jak Niemcy Litwini Czesi czy Słowacy i Białorusini. To nie oni ściągają na nas widmo wojny i kryzysu. To ta jednostronnie  wykształcona agentura żydowska  kochająca wyłącznie " boga pieniądza" we władzach naszego kraju jest główną i jedyną przeszkodą abyśmy wreszcie rozpoczęli zmieniać ten kraj i swój los na lepsze. Póki co Putinowi i Rosji stawia się niepolski rząd a nie społeczeństwo i rolnicy. O otwarciu na rynek Rosyjski musisz zapomnieć bo Putin i Rosjanie długo zapamiętają zniewagę i kolaborację z Ukraińcami.

Tak jak za plecami Polaków dogadał się Ribentrop i Mołotow tak obecnie w ramach UE dogadują się kraje starej unii z pominięciem śmiesznych dyplomatów niepolskiego rządu. Analogia jest aż nadto widoczna. Ziomster podoba mi się twoje uwielbienie i oddanie dla obcej mi flagi. Powinieneś ja zawiesić w widocznym miejscu a najlepiej na czole. Takiej promocji nie sposób nie zauważyć.

Poniżej propozycja żydów dla naszego kraju.

post-27529-0-88224900-1424038366_thumb.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj