marcianjargit

STRAJKI ROLNIKOW

Polecane posty

Krassus    97

Czyli to przez Tuska sankcje na Rosję nałożył cały świat?

A nie pamiętasz jak przed 2011 rokie, mieliśmy sankcje na warzywa i owoce mimo poklepywania się Tuska i Putina po ramieniu? Dlaczego nasze warzywa czy drób robi furorę na Zachodzie? Nasze gęsi były bardzo chętnie kupowane przez Niemców. Czyli jednak się da konkurować z nimi. Co do Czechów itp. Oni biorą więcej żywności niż Rosjanie.

  • Like 1

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Porównaj sobie dwie sytuacje: piłujemy mordy na majdanie i plujemy na rosjan i świat nakłada sankcje na rosje  - zachowujemy się jak kraje zachodnie - i to te mniejsze a nie te które mają najwięcej do gadania, świat nakłada sankcje na rosje. 

 

W którym przypadku po pozwoleniu komisji łatwiej będzie się dogadać? 

 

W 2011 inne kraje też miały sankcje z powodu jakichś bakterii czy czegoś w warzywach - protesty na zachodzie były - to też powinieneś pamiętać. 

 

Warzywa być może robią furorę ale nie są to ziemniaki i warzywa to raczej niszowy biznes w porównaniu z naszym obecnym profilem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

To zmieńmy profil na ten opłacalny. Sankcje na warzywa zostały w 2011 roku zniesionie i Sawicki był wtedy bohaterem rolników. Dwa, jeżeli chcesz lizać tyłek Putinowi to co ty tu robisz? Nigdy Rosjanie nie byli naszymi partnerami i myślisz, że Putin który chce odbudować dawne wpływy ZSRR będzie nas tak traktował? Śmieszny jesteś jeżeli w to wierzysz.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Z Tobą to jak z dzieckiem. Na fakty nie reagujesz, z jednej strony chcesz byśmy wzorowali się na zachodzie ( i dobrze) z drugiej piszesz żeby podejmować działania wbrew sobie. Myślałem że wywiąże się dyskusja ale widzę że nie ma z kim i o czym. Winą za obecną sytuację obarczasz rolników mimo że jest ona efektem rządzących. Jakoś mleczarnie nie narzekały na sprzedaż do Rosji - poczytaj pisma branżowe, jabłka i warzywa też szły a cena była zależna od urodzaju. Czyli jednak Rosja była partnerem. Nie chodzi o to żeby ich chwalić. Zamknąć mordy bo i tak nic nie możemy zrobić - są od tego mocniejsze państwa. Polityka zagraniczna powinna być prowadzona na naszą korzyść a obecnie jako kraj mamy same straty. 

 

Obecne profile są opłacalne tyle że trzeba uregulować kilka kwestii w prawie Polskim to po 1 a po 2 nie niszczyć politycznymi decyzjami rynków zbytu na które czy to mleczarnie czy producenci owoców ciężko zapracowali. 

 

Na koniec już zapytam: czy uważasz że obecna polityka rolna i nie tylko jest prowadzona prawidłowo? A jeśli nie to co byś zmienił? Pytanie ogólne, nie tylko o rolnictwo mi chodzi. Gdy Francuzi czy Niemcy dostawali po d*pie za embargo Rosyjskie - obecne i to z 2010 czy 2011 roku - protestowali, jechały tony ogórków pod urzędy, mleko na pola itp Przez politykę producenci dostawali po d*pie. Oni mogą protestować??? Ogólnie czy zachodni rolnik może protestować??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co by nie mówić uprawiam dwa razy więcej niż średnia w Polsce...byc może więcej niż Ty więc jaki masz problem?

Taki o jakim tu wielokrotnie pisałem, a którego nie możesz ogarnąć jak widać.

Spróbuj może przynajmniej jeden z drugim zastanowić się nad tym problemem, a nie ciągle trzepać jak to rolnik najchętniej chciałby nic nie robić a wszystko dostać.

Rady w stylu trzeba dorobić i dołożyć do gospodarki są śmieszne.

Prawidłowo jest wtedy kiedy każdy zajmuję się tym co do niego należy, a nie łapie trzy sroki za ogon. Lekarz ma leczyć, piekarz - piec, a rolnik prowadzić gospodarstwo i każdy powinien mieć zapewnione warunki aby mógł z tej pracy godnie żyć.

Dlaczego nie krzyczycie ile to waszych podatków idzie na utrzymanie więźnia albo lumpa, któremu się nie chce robić, bo woli się napić, a socjal i tak dostanie. Krzyk podnosicie jak rolnik próbuje pokazać, że coś jest nie tak z gospodarką i wy określacie się rolnikami?

Ps. ...być może robi wielką różnicę.

Połączono

 

Prawo w niczym nie przeszkadza. To ty szukasz wymówek żebyć spojrzeć w lustro i powiedzieć, że wszystko zrobiłem tylko inni spieprzyli. Nawet nie próbowałeś nic zrobić jak 99% innych rolników. Uznałeś, że się nie da i już. I gwaratuję Ci, że zakłady dbają o rolników. Tylko dbają o dużych. Zapytaj się tych co produkują dla zakładów nie 100 sztuk rocznie tylko 3000 czy więcej jakie teraz dostają ceny.

Może dasz sobie już spokój z zaczepkami, a zaczniesz pisać co należy robić używając do tego realnych argumentów.

Przypominasz mi gościa z moich stron. Zadbany, elegancik, a przede wszystkim bardzo wygadany, więc osobom które go nie znają może wciskać kit i wygląda to wiarygodnie. W rzeczywistości ten pan jest rolnikiem i ima się różnych innych zajęć. Na rolnictwie w teorii zna się jak nikt, w rzeczywistości wygląda to tragicznie. Zarwana stodoła, krowy stojące na takiej kupie gnoju, że podpierają strop grzbietami, stara trzydziestka wiecznie stojąca na górce na środku podwórka, bo niema akumulatora. Ten gość często powtarza, że jak jego syn by chciał to w ciągu roku może zacząć funkcjonować w rolnictwie na wysokim poziomie. Tylko ja się pytam skoro to takie proste to czemu nie daje przykładu.

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.14 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Troche nas w tej unii puścili na głęboką wodę. Jak była dobra koniunktura to pod agencją rękoczyny w komitecie kolejkowym na prow,a teraz często Ci sami ludzie pierwsi drogi chcą blokować. Co głupsi jeszcze do kamery mówią ze za chwile nowy prow a oni nie będą mieli za co kupować nowych john deerów, a te stare już po 5 lat będą miały i trzeba je sprzedać. Cięzką sytuacje to mają producenci trzody w strefie z ograniczeniami. Albo klienci paru mleczrni które płaca z 30 % mniej niż inne a koszty wszędzie podobne. Tak piszecie o tej Dani a był tam kiedyś któryś? Myślicie że tam tak super? Co roku liczb gospodarstw spada. W latach kryzysu nawet o kilka procent. Zadłużony tam jest każdy bardziej niż u nas, produkują średnio z 50 razy więcej i też bankrutują. Np gospodarstwa produkujące trzode to się od kilkuset macior zaczynają, a często powyżej tysiąca. Mleko troche mniejsza różnica ale teraz jak kwot nie będzie to będzie odsiew też taki jak w innych działach, poniżej setki za kilka lat to jedynie hobbyści którzy bardzo to lubią zostaną. Tak to będzie wyglądać że jedynie duża skala da jako taki zysk i do tego maksymalnie dobre wyniki. Chyba nie myślicie że będzie konsolidacja jak sie wszystkim wszystko opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3492

Paweł ty masz krowyi otej godzinie jeszcze nie śpisz czy na pordówce byłeś

Chyba moje postulaty się podobały bo nikt nic nie pisze DZIWNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

@PawelWlkp tylko w Holandii czy Danii kilka lat temu był taki program nie wiem jak jest teraz, że jak hodowca  rezygnował z hodowli to Państwo go utrzymywało  wypłacało im średni zysk roczny a dodatkowo cały sprzed z chlewni sprzedawali do Polski, a u nas rząd nic nie robił przez tyle lat z producentami trzody żadnego programu nic, kiedyś przed wejściem do unii to jeszcze był tzw; skup interwencyjny a teraz trzodziarze zostali pozostawieni na pastwę losu nie wspomnę o stratach wyrządzonych przez dziki i karanie rolników za nadprodukcje mleka to jest chory kraj zamiast wspierać i wypłacać nagrody to dają kary. A Izdebski (za którym osobiście nie przepadam) popełnił błąd że wycofał się z blokowania Warszawy teraz badzie miał już gorzej   


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Warszawa poradziłaby sobie z 300 maszynami. U nas nie ma problemu z nadprodukcją trzody, słabą jakością czy problemem ze zbytem. Na nasz towar są chętni tylko decyzje polityczne powodują blokadę eksportu. Tu do wymiany jest rząd a nie rolnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

ale to e izdebski wycofał traktory z warszawy osłabiło nasze stanowisko. Naszą stanowczość. To prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

co by nie mówić uprawiam dwa razy więcej niż średnia w Polsce...byc może więcej niż Ty więc jaki masz problem? 

Taki że myślisz inaczej a to wciąż u części ludzi zbrodnia.

 

A ci więksi rolnicy bardzo chętnie je podpisują. Dziwne...

 

A dlaczego nie o 50% skoro o tyle potaniała saletra? Chcesz opuścić cenę pszenicy ledwo o 5%?

Ale piekarzowi taki będzie wypominał że zboża tańsze o 50% niż 2 lata temu a chleb pomimo to nie staniał.

 

Czyli to przez Tuska sankcje na Rosję nałożył cały świat?

A nie pamiętasz jak przed 2011 rokie, mieliśmy sankcje na warzywa i owoce mimo poklepywania się Tuska i Putina po ramieniu? Dlaczego nasze warzywa czy drób robi furorę na Zachodzie? Nasze gęsi były bardzo chętnie kupowane przez Niemców. Czyli jednak się da konkurować z nimi. Co do Czechów itp. Oni biorą więcej żywności niż Rosjanie.

Sytuacja w polskim drobiarstwie jest w tym temacie skrzętnie przemilczana, bo jest po prostu dobra. Jak wspomniałem o tym, to mnie zrównano z ziemią "no bo przecież tam też może być niedługo kryzys".

Ludzie się jarają Rosją a nie wiedzą że to "grube" 5% ogólnego eksportu Polski. Ale nie ma się co z drugiej strony dziwić, strajkuje ściana wschodnia a tam pewnie wywozili swoje płody. Dlatego też pewnie reszta kraju siedzi cicho.

 

Rady w stylu trzeba dorobić i dołożyć do gospodarki są śmieszne.

Lepiej według Ciebie ponabierać PROW-ów i kredytów z którymi potem część sobie nie radzi ?? Powtarzam po raz kolejny, w takim Opolskim od dziesięcioleci to nie jest nic dziwnego, mniejszość niemiecka (tak znienawidzona przez część forumowiczów) tak robiła jeszcze lata przed akcesją, dzięki czemu DF czy MF na polu nie był niczym dziwnym, gdzie u reszty Ursus był rarytasem. Jak ktoś ma tylko produkcję roślinną to według Ciebie lepiej żeby zimą na płocie wisiał ?? Czy poszedł dorobić ??

 

Prawidłowo jest wtedy kiedy każdy zajmuję się tym co do niego należy, a nie łapie trzy sroki za ogon. Lekarz ma leczyć, piekarz - piec, a rolnik prowadzić gospodarstwo i każdy powinien mieć zapewnione warunki aby mógł z tej pracy godnie żyć.

Prawidłowo jest wtedy, kiedy ludzie robią to, żeby być samodzielni finansowo i samemu sobie zapewnić warunki do godnego życia. Nie ważne co robią, są tacy którzy po prostu nie chcą się ograniczać do jednej branży. Czy to tak źle, że ktoś chce czegoś nowego próbować ?? Jak byś miał okazję pojechać zimą swoim ciągnikiem odśnieżać drogi za dobrą kasę, to rozumiem że byś powiedział Burmistrzowi "Panie, nie jadę bo Ja jestem rolnik i tylko rolnik" ?? Gratuluję podejścia do życia ....

 

za nadprodukcje mleka to jest chory kraj zamiast wspierać i wypłacać nagrody to dają kary.

Nagrody za nadprodukcję to sobie rolnicy sami jeden drugiemu wypłacą, jak mleko będzie po 50gr ...

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

@Kaszlak79 bardzo madrze powiedziane.niestety wielu tego nie rozumie i ruga tych co mysla inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

@migacz ma racje i go popieram w tym co tu napisał

@pawelol111 już tak nie broń tego Izdebskiego bo to gościu z Twoich stron i następny cwaniak który się chce dostać do rządu na plecach "biednych" rolników a jak się już dostanie to pewnie będzie miał rolników gdzieś ale na pewno był by lepszym ministrem rolnictwa jak ten Sawicki z szyderczym usmieszkiem

 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich, którzy mają odmienne zdanie od mojego. Skończmy wreszcie tą jałową dyskusję. Wykażcie mi błędy jakie popełniam w prowadzeniu gospodarstwa i wskażcie co mogę realnie zmienić nie zmieniając zawodu tak bym mógł przyznać wam rację. Na razie to tłumaczenie, że nie mam racji, bo nie. Poprę wasze stanowisko i jeszcze podziękuje. Jeśli nie potraficie tego zrobić to zmieńcie swoje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Tnij koszty. Zmieniłeś zdanie?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedz w jaki sposób, nie zachowuj się jak polityk tylko pomóż. Nie potrzebuje wyświechtanych haseł tylko konkretów, ale widzę że na takie Cię nie stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

A skąd mam wiedzieć jaką masz strukturę gospodarstwa, jakie masz sprzęty itp.? Przejdź na RSM w nawożeniu, kupuj nawozy jesienią i dogadaj się z sąsiadami żeby zamówić więcej. Nie daj się namawiać na cud środki firm chemicznych, nie sprzedawaj w żniwa. Zamiast super zachodniego sprzętu może tak samo dobrze sprawdzi się polski warty ułamek ceny zachodniego.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafooo    8

Tnij koszty. Zmieniłeś zdanie?

 

Tnij koszty oraj pole koniem nie musisz wydawać na paliwo może być  ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Tnij koszty - zamiast kupować na PROW kup sobie u śmierdziela czy tam szmegriela wschodni złom który wyniesie Cię tyle ile JD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Widzisz, ale na drogach protestują tylko właściciele zachodniego sprzętu a @szmergiel ze swoim belarusem nigdzie nie chce się wybierać.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A skąd mam wiedzieć jaką masz strukturę gospodarstwa, jakie masz sprzęty itp.? Przejdź na RSM w nawożeniu, kupuj nawozy jesienią i dogadaj się z sąsiadami żeby zamówić więcej. Nie daj się namawiać na cud środki firm chemicznych, nie sprzedawaj w żniwa. Zamiast super zachodniego sprzętu może tak samo dobrze sprawdzi się polski warty ułamek ceny zachodniego.

 

Jeśli aby móc mi pomóc potrzebujesz danych to zapytaj - podam Ci. Kupuję nawozy w okresie kiedy są najtańsze jeśli uda mi się w ten okres trafić, bo w obecnych czasach z sezonowością cen bywa różnie, większości przedstawicieli ze środkami cud dziękuje, a zboża na sprzedaż nie mam. Korzystając wcześniej z polskiego sprzętu już leciwego zainwestowałem swego czasu w nowy polski sprzęt myśląc podobnie jak Ty i do tej pory tego żałuję, ale zgodzę się że niektóre polskie maszyny są jeszcze warte zakupu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Ze świniami sprawa jest prosta i tu nie ma o czym dywagować. Zakłady produkcyjne w większości należą do Duńczyków, Niemców itp i proste jest że ściągają od siebie półtusze do przerobu - często stare i marnej jakości. Tym sposobem niszczą naszą hodowlę i za jakiś czas będziemy mieli pogłowie świń 2 mln. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Belarusy nie stoją na drodze bo jak by policja zobaczyła wilgotny blok to zaraz by była konfiskata dowodu bo ciągnik zanieczyszcza środowisko wyciekami oleju. Druga sprawa tnij koszty. Wyprodukuj tucznika za 3,6zł/kg i jeszcze na tym zarób chciał bym poznać sposób jak to zrobić. Może wpuścić je w sąsiada kukurydzę będą miały darmowe pożywienie ale to w lato a w zimę to co do lasu wygnać niech żołędzi szukają?

Co nie znaczy że protestujący są bez winy bo na pewno nie jeden przeinwestował a teraz płacze że raty nie ma z czego spłacić.

Edytowano przez Huberto89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Zdechłyby z głodu bo już wcześniej tą kukurydzę dziki wyżarły :) Nawet duńczyk nie wyprodukuje za 3,5zł. Tutaj widać politykę zakładów o obcym kapitale. Skuteczną politykę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Pawelol pojedź w piotrkowskie na grabice, choć w mojej okolicy też kilka nowych się buduje, chyba nie po to by puste stały. Pewnie co drugi z inwestorów na barykade jedzie bo po 6 zł nie chcą płacić, chodź 5 już chyba w tym tygodniu do wyciągnięcia.

A odnośnie ceny 3,5 jaki towar taka cena.

Edytowano przez PawelWlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj