marcianjargit

STRAJKI ROLNIKOW

Polecane posty

nie    2064

Jak dzieje się źle to należy protestować co ja popieram. Jak ktoś uważa, że niema podstaw do protestów to chyba musi myśleć, że jest dobrze. Dla mnie proste.

Pisałem już, że nie chcę Kasy tylko właściwej polityki długofalowej i dlatego jestem za protestem. Uważasz za normalne konieczność inwestowania z innych źródeł w gospodarstwo aby mogło się ono prawidłowo rozwijać?

 

tylko część tutaj piszących to rozumie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafooo    8

Jesteś taki głupi czy udajesz, że nie wiesz o co mi chodzi? Zaliczyłbym Cię do tej drugiej grupy w obserwacjach wioskowego - po prostu zazdrościsz innym tego, czego sam nie potrafisz osiągnąć i masz radochę jak mają pod gór

Dokładnie dobrze powiedziane i nie tylko on tu jeden.......  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Jak jest źle, to warto by się było może dokładnie zastanowić dlaczego tak jest. Naprawdę Ci wszyscy protestujący nie mają sobie nic do zarzucenia ?? Ktoś im na siłę wciskał te kredyty ?? Kolega michał1014 pisze, że trzeba było brać kredyty, kredyt to ewentualnie można wziąć a nie trzeba. Jaka to różnica czy wezmę kredyt w banku, dostanę z PROW czy wyłożę z oszczędności zarobionych na etecie na rozbudowę gospodarstwa ?? W każdym przypadku gospodarstwo samo z siebie nie wygenerowało wystarczających środków na rozwój, a jak widać dotyczy to zarówno tego, co ma 10ha jak i tego co ma 100ha. W moim przypadku zaletą jest to, że utopiłem tylko swoje pieniądze. I nie bronię tu bynajmniej ani rządu ani konkretnie Pana Sawickiego.Tak na marginesie, jak jest nam tak dobrze, to co mieliśmy powiedzieć w Opolskim jak w żniwa pszenica była po 440 zł netto?? Czy wtedy hodowcy trzody narzekali, jak zrobili zapasy zbóż paszowych za grosze, bo sporo producentów roślinnych musiała sprzedać plony na pniu?? W mojej wiosce jest kurnikarz, ma 10000 sztuk. Latem zapłacił RSP za tyle i tyle pszenicy paszowej pod warunkiem, że mu przetrzymają to zboże w swoich magazynach. Chłop zrobił zapas na parę miesięcy za połowę tego, co by musiał zapłacić jeszcze 2 lata temu.

I skończcie z tą spiskową teorią tylko dlatego, że ktoś myśli inaczej.

 

A szkody wyrządzone przez dziki? A kary za mleko - tak, powiesz że wiedzieli że kary będą jednak pamiętaj o tym że nie ma to uzasadnienia ekonomicznego. Wyprowadzenie z kraju 1mld zł kar nie pomoże polskiemu społeczeństwu. 

A polityka antyrosyjska i pozwolenie komisji na dogadywanie się państw pojedynczo? 

 

To wszystko w gestii rządu i do załatwienia jak nie na swoim podwórku to w Brukseli. Tylko trzeba się upominać i działać.

A jeszcze jedno - kwota wolna od podatku. Odrzucono projekt zwiększenia jej do 6 tys zł... W niemczech 34 tys w UK 50 tys zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że większość z tych co chcą się rozwijać nie mają na tyle nadwyżek z dochodów gospodarstwa. Piszę to, bo drwisz z ludzi którzy pracują na etacie (już nie ważne gdzie, choć widzę że dla niektórych praca u Holendra czy Niemca to zdrada stanu i ujma na honorze) i z tego rozwijają gospodarstwo, a solidaryzujesz z tymi, co pobrali PROW-y i kredyty. Jest wiele dróg rozwoju, moja w woj. Opolskim nie jest niczym szczególnym. Nie uważam że opisana przez Ciebie sytuacja jest normalna, bo w podobnej sam się znalazłem (moje dochody na czysto: 2012-4300/ha, 2013-2900/ha, 2014-1600/ha). Ja wyszedłem jeszcze na plus, ale być może tylko dlatego, że tych nieszczęsnych kredytów nie ponabierałem, bo to głownie dusi ludzi. Na północy pszenica paszowa po 700, w moich stronach 540. I gdzie tu uczciwość ?? Ale co mam zrobić, wyjechać na ulicę i protestować żeby nasz rząd na MATIF wpłynął ?? Albo lokalnym handlarzom nakazał płacić minimum tyle i ani grosza mniej ??

 

Nie drwię z nikogo tylko próbuję uświadomić niektórym to o czym właśnie napisałeś, że nie należy negować protestujących, bo jak sam zauważyłeś sytuacja w rolnictwie polskim z roku na rok się pogarsza i trzeba to otwarcie powiedzieć.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markos    2

Jako ważny postulat rolnicy powinni przyjąć likwidację ODR, Izby Rolnicze, ARR i połowę ARIMR. Jedna osoba w każdej Gminie zrobiła by tą robotę za nich. Ciekaw jestem ile kasy idzie na ich utrzymanie? Ale to przecież stały elektorat PSL dzięki którym nadal są u władzy.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1306

ROLNICY, już Wam tłumacze, jak była trzoda po 2.7 nie tak dawno to nie strajkowaliście-albo inaczej nikt Was nie podpuszczał-bo górnicy też nie strajkowali, Obecnie strajkujecie bo Związki zawodowe Was podpuszczają i dodatkowo doszły dziki [ zakaz regularnego odszczału to absurd-tak mówią myśliwi] i kilka drobnych rzeczy jeszcze...

tak naprawde to Związkowcy rozgrywają zwykłymi górnikami i rolnikami

a tak naprawde to wiele grup nie uprzywilejowanych NIE MA DOPŁAT I PRACUJE ZA 1400 na przezycie, ja rozumiem że jako rolnicy można dużo ugrać w Uniokomunie , dlaczeg nie, już niedługo sie to rozsypie  i bedzie tak jak upadał socjalizm PGRy SKRy itd... Kto "nakradł"  to wygrał...


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

Jesteś taki głupi czy udajesz, że nie wiesz o co mi chodzi? Zaliczyłbym Cię do tej drugiej grupy w obserwacjach wioskowego - po prostu zazdrościsz innym tego, czego sam nie potrafisz osiągnąć i masz radochę jak mają pod górkę.

 

 

ale czego ja mam wam zazdrościć? mam więcej ha niż większość z Was (i są to moje ha a nie banku), uprawiam tyle na ile mi czas pozwala (moim sprzętem a nie banku) a resztę dzierżawię na dobrych warunkach (no popatrz, wspieram takich prawdziwych rolników jak Ty bo dzięki moim dzierżawom oni mogą korzystać z unijnych programów), dwa razy w roku mam na fajne wakacje więc się pytam czego powinienem wam zazdrościć? Nigdy nie śmieję się z cudzych nieszczęść ale jak ktoś się w nie sam wpakował to mi go nie szkoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafooo    8

Z pustego to i Salomon nie naleje .

 

Nikt nie chce nic nalewać  bo czy normalne jest żeby świnia miała cenę z przed 15 lat   (skoro my są na przykład  przy tej świni) ok ja mogę za 3,5 ale niech maszyny mają cenę z przed 15 lat nawozy itp.  maszyny drożeją rok w rocznie co najmniej około 7% za 7 lat robi się 49% podwyżki  i kto zjadł PROW ? a my zostaliśmy z cenami z przed 15 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Nie drwię z nikogo tylko próbuję uświadomić niektórym to o czym właśnie napisałeś, że nie należy negować protestujących, bo jak sam zauważyłeś sytuacja w rolnictwie polskim z roku na rok się pogarsza i trzeba to otwarcie powiedzieć.

 

I uważasz że rok 2012 był gorszy od 2011 czy 2010 ?? Według mnie nawet 2013 był przyzwoity. Dla tych którzy zdążyli zebrać na czas na południu kraju, nawet 2014 nie był zły. Mi się niestety nie udało. Może ty nie drwisz, ale podpisujesz się pod tym co drwią, nazywając ludzi pracujących poza granicami kraju murzynami albo zdrajcami.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ROLNICY, już Wam tłumacze, jak była trzoda po 2.7 nie tak dawno to nie strajkowaliście-albo inaczej nikt Was nie podpuszczał-bo górnicy też nie strajkowali, Obecnie strajkujecie bo Związki zawodowe Was podpuszczają i dodatkowo doszły dziki [ zakaz regularnego odszczału to absurd-tak mówią myśliwi] i kilka drobnych rzeczy jeszcze...

tak naprawde to Związkowcy rozgrywają zwykłymi górnikami i rolnikami

a tak naprawde to wiele grup nie uprzywilejowanych NIE MA DOPŁAT I PRACUJE ZA 1400 na przezycie, ja rozumiem że jako rolnicy można dużo ugrać w Uniokomunie , dlaczeg nie, już niedługo sie to rozsypie  i bedzie tak jak upadał socjalizm PGRy SKRy itd... Kto "nakradł"  to wygrał...

 

mam wielka nadzieje ze sie w koncu rozpadnie ta unia ale niestety pewnie realnie nie ma szans by sie te europejskie gow... czyli unia rozsypala lepiej by bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Nikt nie chce nic nalewać  bo czy normalne jest żeby świnia miała cenę z przed 15 lat   (skoro my są na przykład  przy tej świni) ok ja mogę za 3,5 ale niech maszyny mają cenę z przed 15 lat nawozy itp.  maszyny drożeją rok w rocznie co najmniej około 7% za 7 lat robi się 49% podwyżki  i kto zjadł PROW ? a my zostaliśmy z cenami z przed 15 lat

To nie jest normalne, tak samo jak tegoroczne ceny zboża. Ktoś napisał że wystarczy lider w Polsce, żebyśmy się wybili na potęgę Europy, a Ja stwierdziłem że to nie wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek30m2    5

Jak czytam opinie na forum to myślę ze rolnicy zasłużyli na swój los,nadają się tylko do ciężkiej pracy i obwiniania się na wzajem.Taka już mentalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Żeby wybić się na lidera światowej produkcji wystarczy tanio produkować. Nic więcej ani żadnego lidera nie potrzeba. Zobaczcie na sadowników, krowiarzy czy drobiarzy. Przy pierwszych to światowa czołówka, przy drugich europejska. Da się?

 

A dla tych co chcą żyć bez UE. Nie bierzcie dopłat, dotacji i będziecie żyli tak jakby UE nie było.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

http://vod.gazetapolska.pl/9204-rolnicy-w-warszawie-blokada-tego-nie-zobaczysz-w-tv 

troszkę inna perspektywa niż ta co jest nam sprzedawana w mediach!

 

Czy my jesteśmy naprawdę tacy głupi że myślimy że unia jest dla nas?

My jesteśmy tylko narzędziem w tej układance! Teraz kraje starej uni zbierają swoje żniwa! A my musimy ponieść konsekwencje swojej głupiej decyzji z 2004r.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Żeby wybić się na lidera światowej produkcji wystarczy tanio produkować. Nic więcej ani żadnego lidera nie potrzeba. Zobaczcie na sadowników, krowiarzy czy drobiarzy. Przy pierwszych to światowa czołówka, przy drugich europejska. Da się?

 

A dla tych co chcą żyć bez UE. Nie bierzcie dopłat, dotacji i będziecie żyli tak jakby UE nie było.

 

To tak jakbyś chciał żyć bez zimy - wyjdź z gołą d*pą w grudniu. 

 

 

Nam aby wybić się na światowego lidera potrzeba zainteresowania ze strony państwa i utworzenia odpowiednich rozwiązań prawnych. Francuzi, Duńczycy, Niemcy, Włosi - każdy normalny kraj walczy o swoje rynki zbytu i odpowiednią polityką wspiera. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

A co powiecie o Węgrach, Sloweńcach czy Bułgarach którzy liżą d*pę Putinowi a też nie sprzedają do Rosji. Wina też naszych polityków?

I dlaczego tak czepiliście się Rosjan skoro wielokrotnie więcej sprzedajemy Niemcom, Francuzom czy Anglikom? Nasi południowi sąsiedzi biorą tyle co Rosjanie. O mało ważny dla nas kraj chcecie tyle poświęcić?

 

Spece od ekonomii tutaj a nie wiedzą co się stanie jak zabraknie kasy od UE?

Edytowano przez Krassus
  • Like 1

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Porównaj sobie obszar Słoweńców a nasz... I porównaj sobie ich możliwości eksportowe. 

 

 

Z Ciebie też niezły spec. My jeszcze chwila będziemy wpłacali tyle ile dostajemy więc nic się nie stanie jak kasy zabraknie. Dopłaty jak były tak będą a z PROW skorzystało 5% populacji rolników. Porównaj sprzedaż ciągników - więcej osób bierze nówki bez PROW. Tak samo drobny sprzęt rolniczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Ja Wam powiem z perspektywy mojego gospodarstwa, życzę sobie (Wam nie będę bo mówicie, że był słaby)  aby pod względem dochodów każdy rok był tak dobry jak ten, który jest lepszy od poprzedniego!!! Rozumię, że na wschodzie macie problemy z pomorem ale to nie powód żeby wieścić upadek polskiego rolnictwa. Świnie tanie ale cztery lata temu były jeszcze tańsze i nie protestowaliście. Że będą kary za przekroczenie limitów mlecznych to też wiadomo od dawna, a jak ktoś liczył, że kwota krajowa nie zostanie przekroczona i znowu się upiecze to jest sam sobie winny...   Tak samo postulat, że rząd powinien zapłacić rekompesaty za likwidowane kwoty mleczne które pierwotnie dostaliśmy za darmo jest dość problematyczny...   Wytłunaczcie mi dlaczego tylko mała grupa rolników ze wschodniej polski protestuje? Skoro jest tak żle to w całej Polsce powinna być blokada na blokadzie....

Protestujecie Wasza sprawa, ale nie obrażajcie tych którzy nie strajkują i mają inne zdanie i podejście do rolnictwa.

Edytowano przez lukejro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale czego ja mam wam zazdrościć? mam więcej ha niż większość z Was (i są to moje ha a nie banku), uprawiam tyle na ile mi czas pozwala (moim sprzętem a nie banku) a resztę dzierżawię na dobrych warunkach (no popatrz, wspieram takich prawdziwych rolników jak Ty bo dzięki moim dzierżawom oni mogą korzystać z unijnych programów), dwa razy w roku mam na fajne wakacje więc się pytam czego powinienem wam zazdrościć? Nigdy nie śmieję się z cudzych nieszczęść ale jak ktoś się w nie sam wpakował to mi go nie szkoda...

 

Nic dodać, nic ująć. Rolnik z Marszałkowskiej.

Próżna dyskusja na tym forum, teoretyk chce udowodnić, że ma większe doświadczenie od praktyka.

Pokaż mu, że jest czarne a on i tak powie, że białe.

Dociśnięty do muru zawraca kota ogonem - szkoda gadać.

Edytowano przez agrofarm2008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabus55    55

A szkody wyrządzone przez dziki? A kary za mleko - tak, powiesz że wiedzieli że kary będą jednak pamiętaj o tym że nie ma to uzasadnienia ekonomicznego. Wyprowadzenie z kraju 1mld zł kar nie pomoże polskiemu społeczeństwu. 

A polityka antyrosyjska i pozwolenie komisji na dogadywanie się państw pojedynczo? 

 

To wszystko w gestii rządu i do załatwienia jak nie na swoim podwórku to w Brukseli. Tylko trzeba się upominać i działać.

A jeszcze jedno - kwota wolna od podatku. Odrzucono projekt zwiększenia jej do 6 tys zł... W niemczech 34 tys w UK 50 tys zł 

 

Z jednej strony chcieliby utrzymania kwot, z drugiej strony nie chcieliby płacić kar - zdecydujcie się i się określcie, bo nie można zjeść ciastka i mieć ciastka. Pamiętaj, że perspektywa kar dla wielu była hamulcem, który pewnie spowodował, że mleko jest jeszcze w większości mleczarni powyżej 1 zł za litr. Tak jak już ktoś wcześniej napisał o burakach cukrowych, ja sam jestem w takiej samej sytuacji, przekroczyłem limit i za buraki "ponadlimitowe" dostałem 50% ceny normalnej, ale liczyłem się z tym i to akceptuje, jeśli wiedziałbym, że zapłacę karę to odstawiłbym tylko tyle ile bym mógł, więc jeśli wiesz, że dostaniesz za przekroczenie kwoty mlecznej to nie produkuj ponad stan, albo płać. Ogólnie jednak te kary jak wiele innych rozwiązań są źle skonstruowane, bo wszyscy niezależnie ile kto przekroczył płacą tyle samo, a powinno to być progresywne np. 1% przekroczenia 10 gr/kg, 2% - 20 gr/kg itd., tak żeby ci którzy naprawdę psują rynek, odczuli najmocniej te kary.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Tak, Z jednej strony masz rację. Tyle że moim zdaniem (podkreślam moim) płacenie kary miałoby sens jeśli kwotowanie byłoby dalej utrzymane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Dlaczego? Jeżeli w tym roku anulują karę to trzeba zrobić to i tym co płacili jeszcze wcześniej. Dwa, do 1 kwietnia obowiązuje obecne prawo więc dlaczego zwalniać z jego części? Wystarczyło zwyczajnie przestrzegać obecnych przepisów.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

wogole moze mi ktos wytlumaczyc co ma asf do ceny trzody? przeciez to choroba swin a nie ludzi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

To choroba polityczna... Jak się świnie zarażą to zdechną i wyzdychają w całej UE. Dlatego lepiej wprowadzić strefę buforową albo ogólnie zakaz produkcji trzody ze 200 km od znalezionego dzika. Wtedy nie ma jak się owa choroba przenieść. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj