marcianjargit

STRAJKI ROLNIKOW

Polecane posty

Gość   
Gość

a ja cie miałem za człowieka na poziomie - qrde jak to się można na ludziach przejechać...

Jeśli nic się nie zmieni wspomnisz moje słowa gdy będziesz szukał pracy bo gospodarstwo w żadnej dziedzinie nie będzie opłacalne, bez względu czy przy 10 czy przy 100 ha. Przeżyją najwięksi i najbogatsi. Chyba że masz z 800 ha, prowadzisz skup zbóż, sprzedaż nawozów na 4 powiaty i już raczej nie nazywasz się gospodarstwem rodzinnym a dobrze zorganizowaną spółką która skrupulatnie mnoży miliony ulokowane już na koncie a nie tylko w majątku trwałym, bo te ostatnie też padną jak betka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

a ja cie miałem za człowieka na poziomie - qrde jak to się można na ludziach przejechać...

 

 

akurat Ciebie w tym artykule trafnie scharakteryzowali...własnie to potwierdziłeś

 

Ciebie scharakteryzowali między innymi w tym: http://www.naszswiat.net/y-we-woszech/nasze-sprawy/6849-polak-polakowi-wilkiem--prawda-czy-stereotyp.html

 

W Polsce źle się dzieje, rząd jest skorumpowany, dobre projekty ustaw leża nietknięte, nikt nie słucha specjalistów choćby z Centrum im. A. Smitha, nie są kopiowane rozwiązania w rolnictwie choćby z Niemiec... Ale Ty i tak powiesz że jest dobrze i że jak ktoś ma źle to jego wina. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy antyprotestowi się tu wypowiadający nie są rolnikami, lub są z esbeków, naczelników i PSLowców którym ziemia przyszła lekką ręką najczęściej z grabieży PGR

 

gregory mnie żaden z postulatów nie dotyczy. Ani krów, ani świń nie mam, kukurydzy w tym roku miałem od ciula i z ha około 3000 zł mi na + wyszło. Dziki stołują się u sąsiadów, zero zniszczeń w mojej kukurydzy. Ale ja wiem że długo ten dobrobyt mój nie potrwa, jak hodowla padnie na pysk. Dlatego też byłem w Warszawie i tam wracam gdy dadzą sygnał.

 

 

kolego w pełni ciebie popieram w twoich słowach

 

 

ja wcześniej pisałem że między prawdziwymi rolnikami musi być SOLIDARNOŚĆ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

a jak będzie coś wywalczone na strajkach to ci co TERAZ KRYTYKUJĄ to PIERWSI POLECĄ 

Ja tam za niczym nie polecę. Dziki mi szkód nie zrobiły, trzody nie mam a z PROW-u nic nie brałem. Nie mam też kredytów. Tak że bez obaw, nic nie wezmę bo nic mi się nie będzie należało. Opolszczyzna nie wydziera mordy że żniwa pszeniczne trwały w 2014 do połowy września.

 

I co nam po takich stronniczych artykułach .PANOWIE TEMAT O STRAJKU WIĘC PROPONUJĘ IGNOROWAĆ MCIKNF BO TO DO NICZEGO NIE PROWADZI .

Może po to żeby mieć świadomość że część rolników się z tym nie zgadza ?? Tak dla obiektywnego spojrzenia. Dla kogoś twoje myślenie jest stronnicze.

 

W Polsce źle się dzieje, rząd jest skorumpowany, dobre projekty ustaw leża nietknięte, nikt nie słucha specjalistów choćby z Centrum im. A. Smitha, nie są kopiowane rozwiązania w rolnictwie choćby z Niemiec... Ale Ty i tak powiesz że jest dobrze i że jak ktoś ma źle to jego wina.

Załóż partię, zdobądź poparcie, wygraj wybory, wejdź do parlamentu, zdobądź większość lub utwórz sensowną koalicję i będziesz mógł zmiany wprowadzać.

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Nikt tu nie liczy na takich jak ty , my walczymy o godny byt dla ludzi którzy wiążą przyszłość z prawdziwym rolnictwem . Tacy co udają rolników nie są potrzebni, bo  dzisiaj  rolnictwo nie polega na drapaniu pola sześćdziesiątką.

Nie dawno śmiano się z nas i pokazywano konia , teraz jak został przełamany obraz polskiego rolnika to też nie dobrze . 

Niczego nie osiągnąłeś w rolnictwie bo robisz za parobka na wygnaniu a szczekasz jakbyś był kwiatem tej ziemi .

 

 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Bo Polak to taki głupi człowiek... Zazdrość zazdrość i jeszcze raz zazdrość...

 


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Nikt tu nie liczy na takich jak ty , my walczymy o godny byt dla ludzi którzy wiążą przyszłość z prawdziwym rolnictwem . Tacy co udają rolników nie są potrzebni, bo  dzisiaj  rolnictwo nie polega na drapaniu pola sześćdziesiątką.

Nie dawno śmiano się z nas i pokazywano konia , teraz jak został przełamany obraz polskiego rolnika to też nie dobrze . 

Niczego nie osiągnąłeś w rolnictwie bo robisz za parobka na wygnaniu a szczekasz jakbyś był kwiatem tej ziemi .

Za to dla Ciebie rolnictwo to jechanie na Warszawę "Dżondyrem" z PROW-u. Ja na was też nie liczę, byłeś w szkole, nauczyłeś się liczyć to licz sam na siebie. Ty osiągnąłeś poziom w którym musisz po raz kolejny łapę do państwa wyciągać. Wolę robić na wygnaniu niż w tym samym czasie żebrać pod sejmem o kolejną daninę bo się pomysły pokończyły. Przynajmniej sam sobie pomogę.

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

Nikt tu nie liczy na takich jak ty , my walczymy o godny byt dla ludzi którzy wiążą przyszłość z prawdziwym rolnictwem . Tacy co udają rolników nie są potrzebni, bo  dzisiaj  rolnictwo nie polega na drapaniu pola sześćdziesiątką.

Nie dawno śmiano się z nas i pokazywano konia , teraz jak został przełamany obraz polskiego rolnika to też nie dobrze . 

Niczego nie osiągnąłeś w rolnictwie bo robisz za parobka na wygnaniu a szczekasz jakbyś był kwiatem tej ziemi .

 

ja mam wrażenie że rolnicy lepiej wychodzili na "drapaniu pola sześćdziesiątką" niż na korzystaniu z narzędzi (dopłaty, SAPARD-y, PROW-y, kredyty itd) których nie rozumieją..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Wszyscy antyprotestowi się tu wypowiadający nie są rolnikami, lub są z esbeków, naczelników i PSLowców którym ziemia przyszła lekką ręką najczęściej z grabieży PGR

 

gregory mnie żaden z postulatów nie dotyczy. Ani krów, ani świń nie mam, kukurydzy w tym roku miałem od ciula i z ha około 3000 zł mi na + wyszło. Dziki stołują się u sąsiadów, zero zniszczeń w mojej kukurydzy. Ale ja wiem że długo ten dobrobyt mój nie potrwa, jak hodowla padnie na pysk. Dlatego też byłem w Warszawie i tam wracam gdy dadzą sygnał.

 

Ja bym tu jeszcze dodał tych którym nie wyszło lub nie dali rady gospodarstw zmodernizować. Teraz patrzą zawistnie na sąsiadów co wzięli prow i coś próbują robić. I kibicują kiedy jednemu z drugim noga się piowinie. Bo taka tez jest natura Polaka. Sam nie będzie robił, bo się nie opłaca, bo nie da rady, bo się nie da. Ale jak ktoś to zrobi to będzie zazdrościł i kciuki trzymał kiedy tamten się przewróci i na jego wyjdzie.

Ja też hodowli nie mam. Ale wiem, że gdy hodowle ludzie pokasują to ja po tyłku dostanę. Bo wszystkiego zboża na mąkę czy kurom nie sprzedam. Ale wielu tu tego nie rozumie.

PS chodolwe kur też może dotknąć jakiś kryzys, choroby itd. I co wtedy?

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Ja bym tu jeszcze dodał tych którym nie wyszło lub nie dali rady gospodarstw zmodernizować. Teraz patrzą zawistnie na sąsiadów co wzięli prow i coś próbują robić. I kibicują kiedy jednemu z drugim noga się piowinie. Bo taka tez jest natura Polaka. Sam nie będzie robił, bo się nie opłaca, bo nie da rady, bo się nie da. Ale jak ktoś to zrobi to będzie zazdrościł i kciuki trzymał kiedy tamten się przewróci i na jego wyjdzie.

Ja też hodowli nie mam. Ale wiem, że gdy hodowle ludzie pokasują to ja po tyłku dostanę. Bo wszystkiego zboża na mąkę czy kurom nie sprzedam. Ale wielu tu tego nie rozumie.

PS chodolwe kur też może dotknąć jakiś kryzys, choroby itd. I co wtedy?

Jak by mi nie wychodziło to bym pole sprzedał i nie brał udziału w dyskusjach na tym forum. Zwłaszcza zazdroszczę tym co pobrali PROW a teraz na raty nie ma i próbują kolejną daninę wyrwać od państwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ja to dawno pisałem. Lepiej żeby zacytowali to gdzie proponuję aby sprawę dzików i bobrów rozwiązać ustawą i wskazaniem konkretnie kto ma płacić i kto wyceniać. Oraz to, że zamiast dawać kasę ukraińskim oligarchom. Lepiej wysłać im naszą żywność najlepiej polskimi tirami z przetworzonych w Polsce polskich płodów rolnych.

No i najlepiej jeszcze, żeby ktoś zacytował moją prośbę do pana Sawickiego. Żeby już w tv nie kazał rolnikom wnioski na prow składać. Bo wielu ma problem z tym prowem i kredytami wziętymi na niego. Co sami strajkujący jak i wielu krytykujących strajki nawet na tym forum też nie raz już napisali. A mnie ta gadka w koło już bardzo denerwuje.

PS ciekawe, że nikt z userów ganiących na tym forum rolników, że za dużo na prow sprzętu pokupowali nie krytykuje Sawickiego za te słowa. A tak naprawdę to wielu polityków buduje w mediach wizerunek bogatego rolnika biorącego z ue miliony dotacji na wypasiony sprzęt. W myśl przysłowia rolnik śpi a mu rośnie.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

z tym może być ciężko..ale większe miałbyś szanse jakbyś pojechał do Warszawy rzucać kamieniami w Sejm - na pewno zainteresowałby się tobą jakiś dziennikarz;)

 

Nie wiem jak komentują w TV zakończenie strajku górników ale IMHO znów związki zawodowe poniosły spektakularną klęskę, ponieważ:

 

1. za dni strajku górnikom nikt nie zapłaci - no chyba że zrobią to związki zawodowe

2. straty kopalni prawdopodobnie będą musieli odpracować 

3. 14 nie dostaną ze względu na słabą kondycję firmy która się nie zmieni

4. Zagórowski odejdzie bo mimo protestów cieszył się poparciem zarządu i głównych akcjonariuszy, więc znajdzie się dla niego inna posada (a może dostanie jeszcze jakąś odprawę) - gościu zaplusował nieprzejednanym stanowiskiem wobec związków zawodowych

 

poza tym była okazja do dobrego zarobku na akcjach JSW - jak ktoś może to niech kupuje bo przez jakiś czas akcję będą rosły...

 

a propos Sawickiego - zawsze robisz to co Ci mówią inni? jego słowa to reklama na którą niektórzy się złapią a reszta nie...

 

Edytowano przez ziomster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Może i reklama ale raz, że wkurza słuchana po kilka razy dziennie. Tym bardziej gdy ludzie do których on to mówi nie mają kasy. Przecież sami piszecie, że strajkujący za dużo na prow pokupili a teraz nie ma czym płacić. To co Sawicki dobrze radzi czy źle?

Prezes JSW nie nazywa się Waligórski tylko Zagórowski i gdy związkowcy spełnią postulaty zarządu. On odejdzie tak jak chcieli związkowcy. I jeszcze powiem ci, że gdyby rząd nie ustąpił lekarzom a potem górnikom z Holdingu Węglowego. Nie miał bym żalu gdyby nie ustąpił rolnikom. A tak jedni lepsi inni gorsi. Zależy kto jaką grupą nacisku dysponuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

czyli jedyne osiągnięcie górników to odejście prezesa? czy widzisz jeszcze jakieś osiagnięcia tego protestu?  jak na moje więcej stracili niż zyskali...

 

 

skąd pewność że kolejny prezes (wybierany przez ten sam zarząd) nie będzie kontynuował polityki poprzednika?

Edytowano przez ziomster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za to dla Ciebie rolnictwo to jechanie na Warszawę "Dżondyrem" z PROW-u. Ja na was też nie liczę, byłeś w szkole, nauczyłeś się liczyć to licz sam na siebie. Ty osiągnąłeś poziom w którym musisz po raz kolejny łapę do państwa wyciągać. Wolę robić na wygnaniu niż w tym samym czasie żebrać pod sejmem o kolejną daninę bo się pomysły pokończyły. Przynajmniej sam sobie pomogę.

 

 

 

kolego ja mam małe gospodarstwo 17ha. nie mam nić na PROW wziente nie mam kredytów i w PEŁNI POPIERAM STRAJK  bo się nie godzę na takom niską cene trzody bo ten postulat mnie dotyczy ale wspieram SOLIDARNIE inne postulaty.

Jak by mi nie wychodziło to bym pole sprzedał i nie brał udziału w dyskusjach na tym forum. Zwłaszcza zazdroszczę tym co pobrali PROW a teraz na raty nie ma i próbują kolejną daninę wyrwać od państwa.

 

 

ja nie chce  DANINY tylko żeby PONSTWO  (*RZĄD) BRONIŁ POLSKIEGO RODZIMEGO ROLNICTWA ŻEBY POLSKA BYŁA NIE ZALEŻNA OD INNYCH 

 

a nasz RZĄD ma na wszystko WYJEBANE i tylko STOŁEK POD d*pą WAŻNY 

 

 

 

a jak dobrze posłuchaćie TV to WSZYSTKIE STRAJKI SĄ NIELEGALNE ( rolników górników ) to ja się pytam JAK W DEMOKRATYCZNYM PANSTWIE WYRAZIĆ SWOJE NIEZADOWOLENIE Z DZIAŁAŃ LUB ICH BRAKU RZĄDU   ?????? 

Edytowano przez gregory777778

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja do tego tematu zajrzałem, bo uważam, że źle się dzieje na polskiej wsi i warto tą sprawę nagłaśniać. Miałem nadzieję spotkać tu sobie podobnych aby móc podyskutować w jaki sposób najlepiej to robić i jakie sprawy są najpilniejsze, a które mogą być załatwiane później. Niestety temat opanowało kilku oszołomów, którzy próbują wmówić pozostałym jak to mają dobrze. Mam do nich pytanie w jakim celu udzielają się w tym temacie skoro ich nie dotyczy? Ja  nie udzielam się w tematach, które są mi obce. Przy okazji prosiłbym o wyjaśnienie poco robić za murzyna za granicą i inwestować w gospodarkę skoro ona przynosi takie za***iste dochody i tak dobrze się dzieje w rolnictwie. Jeszcze jedno, rolnicy wyrażają swoje zdanie publicznie w sposób taki jaki mogą, do osoby która zaproponowała aby lepiej umówili się na ustawkę z ministrem i to sobie wyjaśnili zamiast blokować drogi: skoro pod pseudo szczekasz jak pies Sawickiego to może publicznie wyrazisz swoje zdanie, łatwo nas znajdziesz, czekamy na blokadach.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Być może to aktyw PSL. Ja tez przyznam szczerze nie rozumiem. Jak rolnik może z takim uporem klepać innym, że źle robią bo strajkują. I jaki ma w tym interes? Sam mieszkam w mieście płacę podatki jako pracownik etatowy. A jednak rozumiem postulaty rolników. Za to kilka osób z uporem maniaka próbuje wtłoczyć innym, że źle robią. Można raz napisać, że ja tego nie popieram, nie rozumiem, nie zgadzam się. Ale tłuc to samo kilka dni.

Ewentualnie zostaje ta druga opcja. Nie potrafili bądź nie chcieli podjąć wyzwania modernizacji. Bo lepiej spokojnie spać bo się nie da. Inaczej nie potrafię wytłumaczyć sobie ciągłego, dzień po dniu przekonywania innych, że nie potrzebnie strajkują. Co ciekawe, żaden nie skrytykuje słów Sawickiego namawiającego by zadłużeni rolnicy dalej brali nowy prow. Choć samych rolników za prow krytykują.

Edytowano przez hubertuss
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

Ja do tego tematu zajrzałem, bo uważam, że źle się dzieje na polskiej wsi i warto tą sprawę nagłaśniać. Miałem nadzieję spotkać tu sobie podobnych aby móc podyskutować w jaki sposób najlepiej to robić i jakie sprawy są najpilniejsze, a które mogą być załatwiane później. Niestety temat opanowało kilku oszołomów, którzy próbują wmówić pozostałym jak to mają dobrze. Mam do nich pytanie w jakim celu udzielają się w tym temacie skoro ich nie dotyczy? Ja  nie udzielam się w tematach, które są mi obce. 

 

widzisz @agrofarm2008 ty jesteś "prawdziwym rolnikiem" (z tego co rozumiem to według większości prawdziwy rolnik to taki, który, z różnych powodów, zajmuje się tylko rolnictwem) i, tak jak powiedziałeś, nie musisz znać czy rozumieć innych tematów, które są ci obce. Ja jestem w tej gorszej sytuacji że widzę więcej bo oprócz zajmowania się gospodarstwem pracuje na etacie a także wieczorami bawię się w handlowca. Nie mam do ciebie pretensji o to że, goowno cie obchodzi ile mi potrącają z wypłaty na różne daniny ale dla mnie i mojej rodziny to cholernie ważne. Krew mnie zalewała jak słyszałem żeby społeczeństwo płaciło raty za frankowiczów, żeby sponsorowało górnikom 13,14 i deputaty węglowe oraz 10 letnie gwarancje zatrudnienia, żeby płaciło rolnikom za nadprodukcję mleka czy żeby dopłacać do produkcji trzody chlewnej. Bo między innymi ja będę musiał za to zapłacić. Ciebie to nie obchodzi bo to dalej niż twoja miedza ale ja już nie mam o to pretensji - ty tego nie pojmiesz że w Polsce mieszka trzydzieści parę milionów ludzi i wiekszość z nich ma problemy, może nawet większe niż ty. Nie rozumiesz że rolników jest dwa miliony (a niezadowolonych może z 50%) i żeby im coś dać to komuś trzeba zabrać - to jest ta SOLIDARNOŚĆ? Dla mnie to typowa moralność Kalego....

 

 

Edytowano przez ziomster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego a 13 nauczycielom co dają to za co???

jak jest zakład produkcyjny np. kopalnie i wygeneruje zysk to jak najbardziej dać 13-14 tylko mało ludzi dostrzegą że te 13-14 w kopalni to też prezesi dostają co siędzą na stołkach a ci to maje wieksze pensje nisz normalni górnicy.

 

 

i ja ciebie kolego rozumiem bo ja też dorabiałem a teraz już nie bo cienszko jest dopilnować prawidłowo gospodarstwa jak się dzienie 10godz. pracuje i zostałem na gospodarce nie mam kredytów nić na prow nie brałem ale jak mam dokładać do trzody to się robić nie chce

 

tu chodzi żeby każdy rolnik miał dochód czy ten z kredytem czy ten bez kredytu.

 

 

bo to tak jak ty byś na tym ETACIE zarabiał przykładowo 1500zł. jednego miesiąca a na drugi miesiąc twoja wypłata to 750zł. a rachunki i koszta są te same co miesiąc.

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

Na gospodarce bywa ze pracujemy 30 dni w miesiącu, dosyć ciężko, i jeszcze do tego dokładamy. ludzie z miast niech się sobie wyobraz taka sytuacje, ze jezdza caly miesiąc do pracy i jeszcze musza nie wiadomo skad dolozyc jakies pieniądze za to ze pracują, i nie chce sluchac ze można zrezygnować i szukac innej pracy, po po

pierwsze tej pracy nie ma, a po drugie jeśli ktoś przeracowal większość zycia na roli to niby co innego ma robic? nie oszukujmy się w każdej pracy kwalifikacie albo przynajmniej praktyka jest potrzebna,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

Witam Kolegów Rolników. Zajmuję się produkcją roślinną i choć nie mam żadnych zwierząt to rozumiem problem który dotyczy tutaj wiekszości obecnych.  Kwoty Mleczne jak w ogule może byc kara za nadprodukcję Mleka? To jest dla mnie niepojęte i nigdy nie zrozumiem tego jak można nakładać kary za to że czegoś jest więcej. Dają dopłaty na to zeby podniesć jakość produkcji a potem KARA. Rolnik ma Gospodarstwo , ma Krowy i produkuje więcej mleka niż zakładał to powinna być nagroda za to że można więcej od innych przeciez Ilość Mleka = Ilość Pieniędzy a ilość pieniędzy przekłada się na bezpieczeństwo i  godne życie a nie tak jak teraz jest że cięzko wiązać koniec z końcem, i trzeba brać następny kredyt aby wcześniejszy spłacić.. Wczoraj byłem W Skupie warzyw i przyglądam się a tu na parkingu stoi 6 tirów z Rosji które przywiozły  warzywa  do polski, No krew mnie zalewa że putin od tak sobie wprowadził na polskę embargo a Polski rząd Jest Bezradny. i Boją się go jak ognia  Czemu Polski Rząd  nie wprowadzi enbarga na Rosje i na inne kraje które psują polską gospodarkę?  tylu rolników zepsuło swoje plony koło mnie 30 ha marchwi poszło pod tależówkę i rolnik nie dostał ani grosza  a niewaidomo czy coś dostanie.  Ja się pytam Gdzie Jest Polski rząd?? Gdzie jaka Kolwiek Reakcja na Protesty? czemu pozwalają  na rujnowanie Rolnictwa czemu firmy z zagranicy sprowadzają sobie  warzywa, węgiel, wmawiając ludziom że nasze produkty sa drosze od tamtych a Rząd nic nie robi  i tylko sobie liczy kasę z akcyzy kiedy w polsce tyle dużo lepszych produktów się marnuję.  Protestujmy  !!! aby  Cały świat zobaczył jaki to Rząd w polsce piękny  tak jak  Sawicki to  Maluje.

Edytowano przez Krisek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafooo    8

Ja do tego tematu zajrzałem, bo uważam, że źle się dzieje na polskiej wsi i warto tą sprawę nagłaśniać. Miałem nadzieję spotkać tu sobie podobnych aby móc podyskutować w jaki sposób najlepiej to robić i jakie sprawy są najpilniejsze, a które mogą być załatwiane później. Niestety temat opanowało kilku oszołomów, którzy próbują wmówić pozostałym jak to mają dobrze. Mam do nich pytanie w jakim celu udzielają się w tym temacie skoro ich nie dotyczy? Ja  nie udzielam się w tematach, które są mi obce. Przy okazji prosiłbym o wyjaśnienie poco robić za murzyna za granicą i inwestować w gospodarkę skoro ona przynosi takie za***iste dochody i tak dobrze się dzieje w rolnictwie. Jeszcze jedno, rolnicy wyrażają swoje zdanie publicznie w sposób taki jaki mogą, do osoby która zaproponowała aby lepiej umówili się na ustawkę z ministrem i to sobie wyjaśnili zamiast blokować drogi: skoro pod pseudo szczekasz jak pies Sawickiego to może publicznie wyrazisz swoje zdanie, łatwo nas znajdziesz, czekamy na blokadach.

BRAWO!!!!!                        a co do tych oszołomów to skrobią strupami w polu ciocia unia nic nie dała a w okolicy masę sprzętu zazdrość dupe sciska ale teraz wielka radość ich , samo zachwyt popadają !  bo gospodarka się rujnuje sąsiedzi w bankach wiszą  aż miło patrzeć jak sąsiad się kończy.  ale panowie kiedyś sinusoida się odwróci  a tych psełdo... globalizacja zeżre do kości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ziomster weź się za jedną konkretną robotę a nie innym miejsca pracy zabierasz, ja mam gospodarstwo i tylko tego pilnuje, dla mnie to ty jesteś nikim,ani gospodarzem ani handlowcem tylko gościem co ma kupe znajomości i se robotę znalazł i za naszą kasę się dorabiasz,odnośnie strajków to tobie nikt nie broni też strajkować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj