marcianjargit

STRAJKI ROLNIKOW

Polecane posty

Kaszlak79    749

@kaszlak i widzisz myslimy podobnie... napisalem to tylko po to aby kogos sprowokowac.... niestety w naszej sytuacji nie ma wyjscia i nie nalejemy sobie mleka do filcakow... musimy sprzedawac to co jest po tyle ile jest i dlatego ten strajk jest potrzebny jak d*pa do srania..... coraz wiecej osob mnie zaczyna wk***iac na tym forum

Ale Ja się z postulatami rolników zgadzam, nie rozumię tylko części tych którzy narzekąją że najpierw zostali "wkręceni" przez państwo w pomoc z PROW a teraz biedni z ratami zostali. Tak samo jak nie rozumiem tych, co pobrali ziemię za grube pieniądze. Tak na chłodno, jak można było być tak nieostrożnym ??

Żeby nie było, to samo myślę o "franciszkanach". Wygląda to teraz groteskowo, jedzie chłop maszyną za paręset tysięcy protestować że ma biedę.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

dziś studia nie elitarne można również skończyć w Warszawie i nie trzeba szukac wcale zadupia.A odnośnie wsólnej polityki rolnej to jeden wielki pic ,Francja i Niemcy dogadują się z ruskiem aby tylko cos ugrać dla siebie i wyeksportowac.Dlaczego częśc z was jest taka anty na PROW ja obrabiam 25 ha z tego 22 swoich i wziołem graty za 550 tyś i nie żałuje

Edytowano przez jaro30

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzeju207    12

Witam Panowie!

 

Przeglądam ten temat od jakiegoś czasu i naprawdę przecieram oczy ze zdumienia... Czy część ludzi naprawdę nie rozumie, że tu nie idzie tylko o rolników? Wszyscy wytykają rolnikom :

-dopłaty,

-ciągniki,

-KRUS, 

I mówią jak to im dobrze i , żeby siedzieli cicho. Ludzie z miasta też mają dobrze: wolne weekendy, wczasy itp. Każda branża ma swoje plusy i minusy. Niech ci co pracują zapytają szefów, albo rozejrzą się czy, aby czasem sprzęt na którym pracują nie był też kupowany za dotacje z unii? Prosty przykład z firmy gdzie pracuje prezes też kupuję obrabiarki też warte nie miej jak te ciągniki co tak rażą w oczy. I sytuacja też jest podobna bo niestety samą obrabiarką też nic nie zrobisz potrzebny jest osprzęt jak i pracownik.

Tak samo, żeby on nie miał nic do stracenia jak ci rolnicy też by wyszedł na drogi jak i tysiące innych przedsiębiorców. Więc ja nie rozumiem tych porównań. 

To jest tylko szczucie jednych na drugich celowe. Minister tłumaczy, że rolnicy zamiast strajkować powinni rozdzielać pieniądze które są do rozdania... a wspomniane było może w jaki sposób te pieniądze dostać? że trzeba brać kredyt ,żeby coś zwrócili? Wszyscy co tak szczują na rolników chyba nigdy na wsi nie pracowali (tak mi się wydaje). Nawet jeżeli chodzi o dziki zwierzyna leśna należy do skarbu państwa (zapis w konstytucji) więc państwo musi coś z tym zrobić, ponieważ (że tak nazwę podmiot państwowy) niszczy czyjąś własność prywatną.

Odnośnie PROW i tym podobnych. Czy to właśnie nie, aby ministerstwo zachęcało do korzystania z PROW, aby być bardziej konkurencyjnym? (tak samo w firmach i zakładach podobne pomoce?) 

Ludzie obudźcie się bo to tylko o to chodzi, żeby wszystkich skłócić i nastawić na siebie. W latach 80 jak Solidarność strajkowała mówiło się o nich podobnie jak o protestujących teraz ( czytaj BANDYCI)

Pozdrawiam

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Bo cała UE to jeden wielki pic. Swobodny przepływ osób i kapitału ?? Spróbuj założyć firmę w Niemczech albo popracować w Holandii. Ale czy mieliśmy inną drogę ?? RWPG już przerabialiśmy, do USA za daleko. Trzeba brać co jest ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś o tym, że Polska to nie jest zamknięty rynek wewnętrzny, a ceny płodów rolnych są zależne do notowań na świecie. Sprzedać zawsze będzie gdzie, na ceny ani ja, ani Ty wpływu nie mamy.

 

Jak ktoś myśli inaczej to zaraz to kogoś wku...wia - sorry gościu, ale to jest zaściankowość.

 

 

kolego jak taki mały gospodarz jak ja nie będę hodował swinek gdzie zboże zjadają swinki to po likwidacji hodowli to ja będe też sprzedawał zboże czyli nie będzie równowagi i zboże będzie tanie.

 

ja nie liczyłbym na takom udciwość tego twojego kochanego swiata bo jak świat się zgada to od polskich rolników zboże będzie kupować za pół darmo a świnie będą nam sprzedawane nam bardzo drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Zapomniałeś o tym, że Polska to nie jest zamknięty rynek wewnętrzny, a ceny płodów rolnych są zależne do notowań na świecie. Sprzedać zawsze będzie gdzie, na ceny ani ja, ani Ty wpływu nie mamy.

 

Jak ktoś myśli inaczej to zaraz to kogoś wku...wia - sorry gościu, ale to jest zaściankowoś

To nie zaściankowość tylko normalna kalkulacja ,ocknij się ,już masz embargo na wschód jak byś mieszkał w obrębie asf to byś już zboża nie sprzedał i tyle by bylo z Twojego dochodu ,a polityka rolna idzie w tym kierunku aby Polska była rynkiem zbytu a nie producentem rolnym ,dopóki sie nie otworzy rynek na Rosje i dalej na Azję to sie udusimy swoimi produktami  a do tego jeszcze nam unia dorzuci swoje odpady .Mam prośbę do Ciebe daj sobie spokój i nie brnij dalej w temat którego nie rozumiesz,bo to nie tylko moje zdanie czytając posty ,ale innych kolegów też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

@Kaszlak79 a może robić coś samemu? A nie brać co jest?

 

Pozdrawiam

 

Tak zawsze lepiej, tylko czy stać nas na to było?? Wystarczy popatrzeć jak to wyglądało prze akcesją. Wybraliśmy chyba jednak mniejsze zło ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCIKNF    3

nie brnij dalej w temat którego nie rozumiesz,bo to nie tylko moje zdanie czytając posty ,ale innych kolegów też.

 

Miliony polskich podatników jakoś tego zdania nie podzielają....

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzeju207    12

I tak i nie. Tak ponieważ próbowaliśmy dogonić ten wielki zachód, nie bo cala gospodarka została praktycznie zniszczona. (np stocznie dość ciekawy temat). Ale jak już jesteśmy to trzeba coś robić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzeju207    12

@MCIKNF to niech inni podatnicy wychodzą razem na ulice to nie my jesteśmy problemem tylko rząd złodziei. Nie dość, że wyniszcza WSZYSTKICH podatników (np wiek emerytalny) to skłóca wszystkich po kolei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Miliony polskich podatników jakoś tego zdania nie podzielają....

 

Bo tak jak Ty nie rozumia problemu ,tylko czytają nagłówki w prasie i zdawkowe felietony w TV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zapomniałeś o tym, że Polska to nie jest zamknięty rynek wewnętrzny, a ceny płodów rolnych są zależne do notowań na świecie. Sprzedać zawsze będzie gdzie, na ceny ani ja, ani Ty wpływu nie mamy.

 

Jak ktoś myśli inaczej to zaraz to kogoś wku...wia - sorry gościu, ale to jest zaściankowość.

Ale ty jesteś [usunięto], sprzedaż za bezcen do monopolisty cargilu który zostanie jako jedyny na rynku.

Czy sąsiadowi z miasta na karmę dla chomika lub sam zjesz. A może już jesz, owies bo jak osioł myślisz.

Edytowano przez kris14
Pkt. 3.1, 7 dni odpoczynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

I co nam po takich stronniczych artykułach .PANOWIE TEMAT O STRAJKU WIĘC PROPONUJĘ IGNOROWAĆ MCIKNF BO TO DO NICZEGO NIE PROWADZI .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzeju207    12

A jeszcze takie pytanie odnośnie wieku emerytalnego rolników czy są jakieś postulaty z tym związane?

I kiedy na warszawę znowu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak pani Jolanta Pieńkowska widzi że jest tak dobrze na wsi to niech sobie weżnie ha. i pokaże że jej jest dobrze że swinke sprzedaje po 3,50 itd.

 

 

tylko nie wim na ile by jej starczyło sił


a po drugie na tym forum dokładnie widać solidarność rolników 

 

- mi dziki nic nie zniszczyły ale rolników z tym problemem popieram

- ja nie mam krów mlecznych i problemów z niską ceną mleka i kwotami ale rolników z tym problemem popieram

 

 

akurat temat trzody chlewnej mnie dotyczy i popieram

 

a jak dla mnie brakuje jeszcze regulacji na rynku ziemniaka 


taki tam artykuł o ziemniaczkach 

 

 

 

 

http://www.smakizpolski.com.pl/kwarantanna-czyli-jak-ue-zablokowala-eksport-polskich-ziemniakow/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wszyscy antyprotestowi się tu wypowiadający nie są rolnikami, lub są z esbeków, naczelników i PSLowców którym ziemia przyszła lekką ręką najczęściej z grabieży PGR

 

gregory mnie żaden z postulatów nie dotyczy. Ani krów, ani świń nie mam, kukurydzy w tym roku miałem od ciula i z ha około 3000 zł mi na + wyszło. Dziki stołują się u sąsiadów, zero zniszczeń w mojej kukurydzy. Ale ja wiem że długo ten dobrobyt mój nie potrwa, jak hodowla padnie na pysk. Dlatego też byłem w Warszawie i tam wracam gdy dadzą sygnał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Ten pizduś co artykuł pisał że Ukraińców za świnie nie przehandlujemy nie dopisał że Ukraina pierwsza embargo wprowadziła - i pies ich j..... oraz że wysławiają tam Banderę - pies ich j.... Znak po nich nie zostanie jak ruskich wkurzą. Uprzemysłowiony wschód ukrainy już w rękach ruskich. I DOBRZE!!! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

Wszyscy antyprotestowi się tu wypowiadający nie są rolnikami, lub są z esbeków, naczelników i PSLowców którym ziemia przyszła lekką ręką najczęściej z grabieży PGR

 

 

a ja cie miałem za człowieka na poziomie - qrde jak to się można na ludziach przejechać...

 

Ten pizduś co artykuł pisał że Ukraińców za świnie nie przehandlujemy nie dopisał że Ukraina pierwsza embargo wprowadziła - i pies ich j..... oraz że wysławiają tam Banderę - pies ich j.... Znak po nich nie zostanie jak ruskich wkurzą. Uprzemysłowiony wschód ukrainy już w rękach ruskich. I DOBRZE!!! 

 

akurat Ciebie w tym artykule trafnie scharakteryzowali...własnie to potwierdziłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbud    27

Idioci i na wiejskiej i tu i wogóle istnieją. Wystarczy uczciwość, jakieś wartości ... i już.

 Pisałem że jak kasa za szkody które jak nic są na ok 4000 tysie a koło daje 600 bo MOŻE tak zrobić.( To fakty) To powiedz komuś co ma ok 2000zł przychodu za mleko że jest ok w tym podejściu. 

Dwa: MÓJ postulat- Za złe wykonywanie obowiązków urzędnicy odpowiedzą odebraniem premii i zmniejszeniem wypłaty o 30%.  Najlepiej z 8 lat odebrać premie. (I mi nie pierdzielić że komuś z podatków zabiorę) smile.png Pozdrawiam

  • 0
  • Idioci i na wiejskiej i tu i wogóle istnieją. Wystarczy uczciwość, jakieś wartości ... i już.

     Pisałem że jak kasa za szkody które jak nic są na ok 4000 tysie a koło daje 600 bo MOŻE tak zrobić.( To fakty) To powiedz komuś co ma ok 2000zł przychodu za mleko że jest ok w tym podejściu. 

    Dwa: MÓJ postulat- Za złe wykonywanie obowiązków urzędnicy odpowiedzą odebraniem premii i zmniejszeniem wypłaty o 30%.  Najlepiej z 8 lat odebrać premie. (I mi nie pierdzielić że komuś z podatków zabiorę) smile.png Pozdrawiam

    • 0
    • Cytuj
    • Multi cytowanie
    • Edytuj
    •  
    • Idioci i na wiejskiej i tu i wogóle istnieją. Wystarczy uczciwość, jakieś wartości ... i już.

       Pisałem że jak kasa za szkody które jak nic są na ok 4000 tysie a koło daje 600 bo MOŻE tak zrobić.( To fakty) To powiedz komuś co ma ok 2000zł przychodu za mleko że jest ok w tym podejściu. 

      Dwa: MÓJ postulat- Za złe wykonywanie obowiązków urzędnicy odpowiedzą odebraniem premii i zmniejszeniem wypłaty o 30%.  Najlepiej z 8 lat odebrać premie. (I mi nie pierdzielić że komuś z podatków zabiorę) smile.png Pozdrawiam

      • 0
      • Cytuj
      • Multi cytowanie
      • Edytuj
      •  
      • Idioci i na wiejskiej i tu i wogóle istnieją. Wystarczy uczciwość, jakieś wartości ... i już.

         Pisałem że jak kasa za szkody które jak nic są na ok 4000 tysie a koło daje 600 bo MOŻE tak zrobić.( To fakty) To powiedz komuś co ma ok 2000zł przychodu za mleko że jest ok w tym podejściu. 

        Dwa: MÓJ postulat- Za złe wykonywanie obowiązków urzędnicy odpowiedzą odebraniem premii i zmniejszeniem wypłaty o 30%.  Najlepiej z 8 lat odebrać premie. (I mi nie pierdzielić że komuś z podatków zabiorę) smile.png Pozdrawiam

        • 0
        • Idioci i na wiejskiej i tu i wogóle istnieją. Wystarczy uczciwość, jakieś wartości ... i już.

           Pisałem że jak kasa za szkody które jak nic są na ok 4000 tysie a koło daje 600 bo MOŻE tak zrobić.( To fakty) To powiedz komuś co ma ok 2000zł przychodu za mleko że jest ok w tym podejściu. 

          Dwa: MÓJ postulat- Za złe wykonywanie obowiązków urzędnicy odpowiedzą odebraniem premii i zmniejszeniem wypłaty o 30%.  Najlepiej z 8 lat odebrać premie. (I mi nie pierdzielić że komuś z podatków zabiorę) smile.png Pozdrawiam

          • 0
          • Idioci i na wiejskiej i tu i wogóle istnieją. Wystarczy uczciwość, jakieś wartości ... i już.

             Pisałem że jak kasa za szkody które jak nic są na ok 4000 tysie a koło daje 600 bo MOŻE tak zrobić.( To fakty) To powiedz komuś co ma ok 2000zł przychodu za mleko że jest ok w tym podejściu. 

            Dwa: MÓJ postulat- Za złe wykonywanie obowiązków urzędnicy odpowiedzą odebraniem premii i zmniejszeniem wypłaty o 30%.  Najlepiej z 8 lat odebrać premie. (I mi nie pierdzielić że komuś z podatków zabiorę) smile.png Pozdrawiam

            • 0
            Cytuj
          • Multi cytowanie
          • Edytuj
          •  
          •  
          Cytuj
        • Multi cytowanie
        • Edytuj
        •  
        •  
    Cytuj
  • Multi cytowanie
  • Edytuj
  •  
  •  

dajcie spokój szkoda nas tu juz władza chyba przylazła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj