marcianjargit

STRAJKI ROLNIKOW

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

to przestanmy zywic... w mgnieniu oka sytuacja sie zmieni....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCIKNF    3

@mciknf tylko czekam az kazdy zrezygnuje z hodowli i zacznie zbozem obsiewac wszystko zobaczymy po ile wtedy sprzedaz swoje plony....

 

Najwięksi sobie spokojnie poradzą. Problemem polskiego rolnictwa jest duże rozdrobnienie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Podaj  gminę  i numery działek resztę sobie sprawdzę sam. KW uregulowane??? O jakiej elektrowni mówisz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

chlopie nie pier**l bo wogole takiej opcji nie ma.... i ciesz sie poki mozesz ze zboze drogie bo zawsze takie nie bedzie (niestety)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCIKNF    3

Podaj  gminę  i numery działek resztę sobie sprawdzę sam. KW uregulowane??? O jakiej elektrowni mówisz???

 

Taaa i co jeszcze, może czerwony dywan pod nogi... ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam , panowie właściwie to czego protestujecie , ten rok był udany rzepak ok 5t pszenica ok 9t buraki o 70 t

ceny może deko niższe niż w roku poprzednim ale plon lepszy, powiem że te czasy będziemy wspominać bo do tej pory nie było czego narzekać. Sprawa następna to kary za kwoty moim zdanie powinny być i to płatne jednorazowo ja odstawiłem buraki ponadplanowe dostałem za nie po 7zł , a planowe 16,5 zł to tez jest dla mnie kara zapłacona jednorazowo . Współczułbym hodowcom świnek rzeczywiście ceny niskie , ja hodowli nie posiadam gospodarstwo ok 60 ha kredyty mam ale z głową , tak naprawdę niektórym to już od lat źle i się nie opłaca pozdrawiam

 

 

kolego ja hoduje świnki i uprawiam ziemniaki w zeszłym roku to ziemniaka jadalnego sprzedawałem po 10 zł za 15kg. ( w 15kg. workach ) a w tym roku 3zł. za 15 kg.i jeszcze w mojich stronach susza było i ziemniaka nakopałem 15ton. z ha. a w zeszłym roku to nakopałem 30ton. z ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

A dlaczego nikt nie przyjmnie ?? Czy praca poza rolnictwem to jakaś ujma ?? A może, niczym jak bohater popularnego serialu komediowego, "nie ma w tym kraju pracy dla ludzi z ich wykształceniem" ??

 

 

praca poza rolnictwem nie jast ujmą ale kto przyjmnie do pracy osobe w wieku 40 czy 50 lat bo nie stety w moim regionie takowych miejsc brak pn.mazowsze  .A jeżeli chodzi o wykształcenie to dziś jest mało istotne ważne są znajomości ja  sam mam wyższe -markietig i reklama i też bym miał problem ze znalezieniem pracy tym bardziej w wieku 30 +

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

MCIKNF przestań cwaniakować dostałeś za darmola gospodarkę po mamusi  pod miastem sprzedałeś kilka działek żyjesz z dopłat i wydaje sie tobie że już wszystko masz tylko z rozumem chyba u Ciebie kiepsko,moze do szkoły  bys poszedł i ekonomi się pouczył  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCIKNF    3

praca poza rolnictwem nie jast ujmą ale kto przyjmnie do pracy osobe w wieku 40 czy 50 lat bo nie stety w moim regionie takowych miejsc brak pn.mazowsze  .A jeżeli chodzi o wykształcenie to dziś jest mało istotne ważne są znajomości ja  sam mam wyższe -markietig i reklama i też bym miał problem ze znalezieniem pracy tym bardziej w wieku 30 +

 

 

Rozdrobnienie wyższego wykształcenia - a w zasadzie jego rozmienienie na drobne można w pewnym sensie porównać do rozdrobnienia gospodarstw w Polsce. I jedno i drugie daje coraz mniejsze dochody....

 

Jakby studia były elitarne, to by nie było problemu z bezrobotnymi magistrami, po "uczelniach" na jakichś zadupiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam żadnych kredytów nie brałem nić nigdy na PROW a strajki jak najbardziej popieram bo produkować coś z stratą albo inaczej w jednym roku za ziemniaka jadalnego po 10zł za 15kg. a w tym 3zł. za 15kg ta sama robota tylko zysku brak

 

 

i jak słysze jak nasz minister rolnictwa nic nie może pomuc bo jest wspólna polityka rolna to ja się pytam po jaki h*j on jesr nam potrzebny jak niest nie kompetentny i nić nie może 

Edytowano przez gregory777778
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@mciknf ty naprawde czlowieku masz cos ze lbem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCIKNF    3

MCIKNF przestań cwaniakować dostałeś za darmola gospodarkę po mamusi  pod miastem sprzedałeś kilka działek żyjesz z dopłat i wydaje sie tobie że już wszystko masz tylko z rozumem chyba u Ciebie kiepsko,moze do szkoły  bys poszedł i ekonomi się pouczył  .

 

Dostałem za darmo, tylko co z tego? Większość rolników ziemię dostała za darmo po rodzicach. Działek żadnych jeszcze nie sprzedałem, a z ekonomią to chyba u Ciebie kiepsko, skoro nie dotarło jeszcze że z rozdrobnienia hodowli świń jedyny zysk to ten gnój, który Ci zostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie bo mówicie apropo zboża przy cenie węgla na poziomie 850 zl powiem wam że przy cenie pszenicy na poziomie 40-45 zł nie sprzedaję, zbieram i pale w piecu może wam się wyda dziwne ale liczyłem i powiem zostaje jeszcze wam grosz taka prawda także za nie dlugo będzie się można uniezależnić od opału całkowicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Co wy sie uczepiliscie tak tych ciągników. Zgadzam sie z tym ze niektorzy szaleli na punkcie PROW i troszke sie przeliczyli. U mnie ten przypadek nie występuje, nie mam ani złotówki kredytu ale ludzie uważacie że sytuacja w rolnictwie jest dobra? Przecież ziemniak 8gr tucznik 3,50 żyto 30zł przeciez kazdy normalny czlowiek wie ze do takiej produkcji trzeba dokladac i nie tylko wtedy gdy ma sie PROW na glowie ale nawet gdy ma sie stara 30 stke pod wiatą bez grosza zadłużenia. 

Mam taką samą sytuację jak Ty. Ani złoty kredytu, pod wiatą C 360 i stary Ford Transit. Dostałem w tym roku za pszenicę 580 netto za tonę, przez porosty wyplute z kombajnu i 3 tygodnie deszczu na przemian ze słońcem wydajność z 1ha gorsza jak w 2013, a 2014 był rekordowy pod względem plonów, ledwo mi się udało zebrać. I tak się cieszyłem że nie trzeba było suszyć. Potem cała jesień czekania żeby cena cokolwiek drgnęła (w żniwa płacili 440 netto ...). W tym roku zysk netto z ha 1600 zł z dopłatą, nędza. A spóźniłem się z pogodą 3 dni. Pomimo to nie jęczę jak to źle, zysk netto wciąż miałem. Kto by mi dał te 10 tys. ??

 

to przestanmy zywic... w mgnieniu oka sytuacja sie zmieni....

I nasypiesz sobie tego swojego zboża w kieszenie ze szczęścia, a mleka do gumofilców nalejesz?? Nie będziesz karmił Ty, zrobi to za Ciebie kto inny i jeszcze Ci za to podziękuje.

 

Jakby studia były elitarne, to by nie było problemu z bezrobotnymi magistrami, po "uczelniach" na jakichś zadupiach.

100% racji.

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@kaszlak i widzisz myslimy podobnie... napisalem to tylko po to aby kogos sprowokowac.... niestety w naszej sytuacji nie ma wyjscia i nie nalejemy sobie mleka do filcakow... musimy sprzedawac to co jest po tyle ile jest i dlatego ten strajk jest potrzebny jak d*pa do srania..... coraz wiecej osob mnie zaczyna wk***iac na tym forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

kolego kaszlak ja kupilem zetora ale za oszczednosci w dobrym roku nigdy nie pomyslalem o  PROW bo nienawidze wiazac sie zadluzeniem i nigdy tego nie zrobie ale panowie naprawde wychodzmy coraz wiecej na drogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Rozdrobnienie wyższego wykształcenia - a w zasadzie jego rozmienienie na drobne można w pewnym sensie porównać do rozdrobnienia gospodarstw w Polsce. I jedno i drugie daje coraz mniejsze dochody....

 

Jakby studia były elitarne, to by nie było problemu z bezrobotnymi magistrami, po "uczelniach" na jakichś zadupiach.

Powiedział cwaniaczek co tatuś i mamusia dała kasę na studia.Ciekawe czy przy tej opłacalności jaka jest teraz ty swoje dzieci wyślesz na studia do ameryki no chyba że gospodarkę sprzedasz ale to tylko na krótką metę.Rozum naszej premier co za komuny się wykształciła a teraz pali głupa na całym froncie Tylko do obory z nią żeby obornik od tuczników wywalała dopiero by coś zrozumiała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCIKNF    3

coraz wiecej osob mnie zaczyna wk***iac na tym forum

 

Tak ? Myślałem, że jesteś zbyt szlachetny żeby się złościć :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedział cwaniaczek co tatuś i mamusia dała kasę na studia.Ciekawe czy przy tej opłacalności jaka jest teraz ty swoje dzieci wyślesz na studia do ameryki no chyba że gospodarkę sprzedasz ale to tylko na krótką metę.Rozum naszej premier co za komuny się wykształciła a teraz pali głupa na całym froncie Tylko do obory z nią żeby obornik od tuczników wywalała dopiero by coś zrozumiała.

 

 

 

100% racja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jestem zbyt szlachetny zeby dyskutowac z osoba na twoim poziomie typie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

zgadza sie tylko

 

Dostałem za darmo, tylko co z tego? Większość rolników ziemię dostała za darmo po rodzicach. Działek żadnych jeszcze nie sprzedałem, a z ekonomią to chyba u Ciebie kiepsko, skoro nie dotarło jeszcze że z rozdrobnienia hodowli świń jedyny zysk to ten gnój, który Ci zostaje.

tylko jak pójdę twoimi śladami a za nami reszta producentów to za jakiś czas plony zbóż nie będą niały ceny to oczywiste ,Trzeba myśleć drugoplanowo a cała gospodarka kraju  na tym właśnie polega   i dlatego ucz sie chłopie ucz bo dzis to ja i inni hodowcy Ciebie utrzymujemy ,dzięki nam masz gdzie sprzedać swoje plony więc zaczni myśleć i przestań nas wku...ć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@tomasz juz mu tlumaczylem ale ten glab jest zbyt szlachetny zeby to pojac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCIKNF    3

zgadza sie tylko

 

tylko jak pójdę twoimi śladami a za nami reszta producentów to za jakiś czas plony zbóż nie będą niały ceny to oczywiste ,Trzeba myśleć drugoplanowo a cała gospodarka kraju  na tym właśnie polega   i dlatego ucz sie chłopie ucz bo dzis to ja i inni hodowcy Ciebie utrzymujemy ,dzięki nam masz gdzie sprzedać swoje plony więc zaczni myśleć i przestań nas wku...ć

 

Zapomniałeś o tym, że Polska to nie jest zamknięty rynek wewnętrzny, a ceny płodów rolnych są zależne do notowań na świecie. Sprzedać zawsze będzie gdzie, na ceny ani ja, ani Ty wpływu nie mamy.

 

Jak ktoś myśli inaczej to zaraz to kogoś wku...wia - sorry gościu, ale to jest zaściankowość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj