marcianjargit

STRAJKI ROLNIKOW

Polecane posty

Kaszlak79    749

mam pytanie do tych co kpią z tych drogich ciągników a jaki można było kupic inny skoro to co polskie zostało roz....dolone.Ursus potęga nie gdyś polskiego rolnictwa  a dzis logo klejone na jakieś tam ciągniki(protezy) Jak ma byc dobrze jak pan z psl-u mówi po co im pomagac jak i tak ci co mają do 30 ha  upadną zostawiam to bez komentarza .Pozdrawiam

To tylko moja opinia, na takie 30ha można kupić Zetora Majora 80. Prosty traktor, w przystępnej cenie, 76km powinno wystarczyć na taki areał. Problem nie w tym że ciągniki są dobrych marek, są często za duże jak na dany areał. Mój szwagier ma na 75 ha Renault 120-14 120km i 2xC360, wspomniany wyżej wujo ma na 46ha U 914 78km i C 360. I starcza. Znam natomiast osobiście przypadek gdzie kolo ma na 100ha U 914 78KM, DF DX 6.50 135 KM, MTZ 82 80KM, C 360 52KM, było mu jeszcze mało i kupił na PROW NH T7060 220 KM. To nie jest odosobniony przypadek.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@mareczek moglbym wiedziec jakie ty masz ziemie? bo oprocz tych burakow to reszte chyba z 2ha podales.... pszenica 9t sie usmialem.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

mciknf-jeżeli mówisz żeby wszyscy zrezygnowali z tuczu świń to daj nam namiry na swoją firmę może nas zatrudnią bo tak naprawdę to oto chodzi żebyś my przestali produkować bo po co skoro można żywność sprowadzić a krajom członkowskim w to graj bo będo miały rynek zbytu  tylko ja się pytam co ci ludzie mają zrobić i z czego mają żyć bo do pracy ich nikt nie przyjmie .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

dadza kase na rezygnacje z produkcji i rolnicy splaca te swoje graty , wcale bym się nie zdziwil jak by cos takiego wyszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCIKNF    3

mciknf-jeżeli mówisz żeby wszyscy zrezygnowali z tuczu świń to daj nam namiry na swoją firmę może nas zatrudnią bo tak naprawdę to oto chodzi żebyś my przestali produkować bo po co skoro można żywność sprowadzić a krajom członkowskim w to graj bo będo miały rynek zbytu  tylko ja się pytam co ci ludzie mają zrobić i z czego mają żyć bo do pracy ich nikt nie przyjmie .

 

Niech sobie tuczą jak chcą. Tylko na własny rachunek, a nie potem "żebrać" na drogach o kasę, bo się nie opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbud    27

Idioci i na wiejskiej i tu i wogóle istnieją. Wystarczy uczciwość, jakieś wartości ... i już.

 Pisałem że jak kasa za szkody które jak nic są na ok 4000 tysie a koło daje 600 bo MOŻE tak zrobić.( To fakty) To powiedz komuś co ma ok 2000zł przychodu za mleko że jest ok w tym podejściu. 

Dwa: MÓJ postulat- Za złe wykonywanie obowiązków urzędnicy odpowiedzą odebraniem premii i zmniejszeniem wypłaty o 30%.  Najlepiej z 8 lat odebrać premie. (I mi nie pierdzielić że komuś z podatków zabiorę) :) Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

Hehe kolega @MCIKNF zaraz dostanie jakies bluzgi pod swoim postem i ja się do nich dołączam ... Kolego w innych krajach jakos rolnictwo bardzo dobrze funkcjonuje i żyją na poziomie wiem bo widziałem kilka gospodarstw jak bylem w styczniu w Niemczech ale mniejsza o to bo to nasz rząd zawalił wielkość doplat bezpośrednich bo mamy 3 razy mniej niż w innych krajach UE i to ze polska daje się we wszystko wkręcić co tylko pogarsza nasza sytuacje , zobacz ile "twoich" pieniędzy ląduje na Ukrainie bo chca pomóc im i grube miliony tam topią a to po części przez to Rosja wprowadzila embargo. Polski rząd wszędzie pomaga tylko swojej biedy nie widzi. A co do rolnictwa gospodarswa to dla wielu to styl życia i rodzaj bytu a nie zbijanie kasy .kazdy mówi ze się nie opłaca ale nie potrafił by zyc bez tego mowie o rodzinnych gospodarstwach a nie fabrykach mleka czy plantatorach na popeegierowych powierzchniach.

  • Like 1

FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

MCIKF  jak taki mądry jesteś to podaj jakąś inną forme protestu niz blokady ,bez tego rząd nie zrobi nic ,i nie traktuj wszystkich jedna miarka sam hoduje trzodę i też wkrótce zaprzestane jak beda sie takie ceny utrzymywać ,na razie nie mogę bo biznes plan ale przetrzymam .Tylko nurtuje mnie jedno pytanie jak wszyscy pójdziemy twoimi śladami i zlikwidujemy hodowle to za chwile rynek zbóz sie nasyci i kto to kupi ,wiec smiem twierdzic że pierwszy staniesz w szeregu i zaczniesz strajkowac bo co z tym zrobisz sam nie zeżresz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Może oni nie żebrzą o kasę a o zmianę przepisów nie przyszło ci to to głowy. A niby taki mądry :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

dadza kase na rezygnacje z produkcji i rolnicy splaca te swoje graty , wcale bym się nie zdziwil jak by cos takiego wyszlo.

A jeśli nawet spłacą bez subwencji na rezygnację z hodowli, to jeśli będzie nie opłacalna zaprzestaną jej tylko obsieją pola zbożem. A że w kraju nie będzie tylu ogonów aby skonsumować zebrane zboża, nawet ci ignoranci z tematu i wszyscy inni co pracują w Holandii a do Polski wpadają 2 razy, zasiać i zebrać, stwierdzą że faktycznie się nie opłaca. Wtedy ziemia diametralnie stanieje, przyjedzie niemiec i wszystko kupi za bezcen z pocałowaniem rączki.

Ale to żadna nowość, dziadek już w latach 70 mówił że niemiec jeszcze zagarnie Polskę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

Idioci i na wiejskiej i tu i wogóle istnieją. Wystarczy uczciwość, jakieś wartości ... i już.

 Pisałem że jak kasa za szkody które jak nic są na ok 4000 tysie a koło daje 600 bo MOŻE tak zrobić.( To fakty) To powiedz komuś co ma ok 2000zł przychodu za mleko że jest ok w tym podejściu. 

Dwa: MÓJ postulat- Za złe wykonywanie obowiązków urzędnicy odpowiedzą odebraniem premii i zmniejszeniem wypłaty o 30%.  Najlepiej z 8 lat odebrać premie. (I mi nie pierdzielić że komuś z podatków zabiorę) :) Pozdrawiam

jak będą dawac po 4tys zl za

ha za zniszczona kukurydze przez dziki to ja obsiewam wszystko kukurydza i zakładam hodowle dzikow na swojej ziemi, wie może ktoś gdzie mozna prosiaki kupic jakby co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Połap te z pomorem za darmola i jeszcze może jakies odszkodowanie dostaniesz hehe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Nie potrzeba Niemca polskie molochy też wszystko łykną ci co mają podwójne źródło dochodu dobrze prosperujące firmy biją ziemie u nas nawet do 150 tys za ha. A na świniach to możesz sobie gumowce raz do roku zmienić bo  na nic ci nie starczy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

Co wy sie uczepiliscie tak tych ciągników. Zgadzam sie z tym ze niektorzy szaleli na punkcie PROW i troszke sie przeliczyli. U mnie ten przypadek nie występuje, nie mam ani złotówki kredytu ale ludzie uważacie że sytuacja w rolnictwie jest dobra? Przecież ziemniak 8gr tucznik 3,50 żyto 30zł przeciez kazdy normalny czlowiek wie ze do takiej produkcji trzeba dokladac i nie tylko wtedy gdy ma sie PROW na glowie ale nawet gdy ma sie stara 30 stke pod wiatą bez grosza zadłużenia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Centrala mojej firmy jest w Warszawie i tam się śmiali ostatnio, że tylu rolników najechało, bo był casting do programu "Rolnik szuka żony" hehe.

Teraz na poważnie. Ja ostatnią świnię sprzedałem ponad 2,5 roku temu. Hodowlę przejąłem po ojcu i prowadziłem samodzielnie 6 lat. Czy mnie ktoś zmuszał do tego ? Miałem więcej kasy z tego niż jakbym zboże sprzedał. Mimo to pierdzielnąłem tym kompletnie, bo taka produkcja 80-100szt. to jest chałupnictwo, a nie żaden biznes. Wyżyć biednie się może i da, ale co to za życie ?

 

Każdy jest kowalem swojego losu - jak ktoś lubi świnie hodować to przecież nikt mu nie zabrania hobbystycznie tego robić, chyba że weterynarz w uzasadnionych przypadkach. Wzięli mi raz świnie, bo wykryli chorobę Aujeszkyego. Matka dwa dni beczała z tego powodu. Pół roku później miałem nowe stado. Kiedy likwidowałem ostatecznie hodowlę, matka już nie beczała, bo wypłaty miałem więcej niż zysku na świniach, do tego mogłem jeszcze produkcję roślinną prowadzić, co zresztą nadal robię.

 

Nie żałowałem tej decyzji nigdy. Dzięki temu mam znacznie więcej kasy, czasu i zdrowia. Wyłażąc na drogi wyciągacie łapę po pieniądze z moich podatków i jeszcze ludziom życie utrudniacie. Dlaczego ja Was mam utrzymywać ? Nikt Was do hodowli nie zmusza, podobnie jak mnie nikt nie zmuszał. Pora przejrzeć na oczy i przystosować się do warunków rynkowych - żadnej kasy zresztą pewnie i tak nie dostaniecie. I dobrze.

 

Pozdrawiam.

 

A dlaczego nie sprzedasz ziemi, tylko się męczysz z nią???? Ja ją kupię dam Ci 60 tyś/ha. kupisz sobie za nie mieszkanie, sprzedasz maszyny kupisz sobie samochód.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Jakos nam kolega  MCIKF wymiękł czyżby zaczął trybić w czym problem?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

zgadzam sie z kolega @ziomalek.... czy ktos ma kredyt czy nie to cene za swoj towar ma kazdy ta sama i temu jest trudno i temu jest trudno.... a to ze ktos wzial kredyt to przeciez nikt nikogo do tego nie zmuszal, po to sa kredyty... a nie co niektorzy pier**la ze ci co strajkuja to sami zadluzeni po uszy.... strajkuja zadluzeni jak i nie zadluzeni bo kazdemu obecna sytuacja w rolnictwie nie odpowiada.... ciekawe dlaczego jak gornicy strajkuja to jeden drugiego nie obraza ze nie ma prawa strajkowac bo mial "kilof lzejszy" no dajcie spokoj.......

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom61    11

Niemcom czy Duńczykom właśnie chodzi o to by polski rolnik zrezygnował z produkcji by nasz rynek kontrolował. Hitler chciał zdobyć Polskie przy pomocy wojska i każdy wie jak to się skończyło a teraz Merkel też chce zdobyć polskie jak Hitler tylko ona to robi po kawałku i po cichu by nikt tego nie zauważył a jak będą kontrolować gospodarkę żywnościową w Polsce to kraj będzie ich będą mogli robić co chcą  bo jak np rząd polski nie będzie robił co oni chcą to będą mogli podnieś ceny 2 czy 3 kronie  i nikt z tym nie będzie mógł z tym zrobić. NIE POZWÓLMY DO TEGO, WALCZMY O WOLNĄ, SPRAWIEDLIWĄ POLSKĘ. Wiele rzeczy już nie d się uratować ale walczmy o to co zastało i nie dajmy się skłócić patrzmy na to co nasz łączy a nie na to co nasz dzieli!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

Górnicy prezesa odwołali w JSW więc może i my coś ugramy wspólnymi siłami .Ps jak ma być dobrze w Polsce skoro zarabia taki prezes 85 tyś na miesią .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCIKNF    3

A dlaczego nie sprzedasz ziemi, tylko się męczysz z nią???? Ja ją kupię dam Ci 60 tyś/ha. kupisz sobie za nie mieszkanie, sprzedasz maszyny kupisz sobie samochód.

 

 

Te 60 tys to by Ci starczyło przy obecnych cenach na 10-15 arów. Ziemia rolna w mocno zabudowanej już wsi, niedaleko dużego miasta, bez planu zagospodarowania przestrzennego - więc kiedy zbudują drogę ekspresową i elektrownię + dobra koniunktura to na 2 ary może Ci braknąć tej kasy mistrzu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

trzeba zrobic burde jak gornicy (moze kibole nam pomoga oni lubia takie akcje) tylko jeszcze wieksza, musi byc nas duzo wiecej !

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

mciknf-jeżeli mówisz żeby wszyscy zrezygnowali z tuczu świń to daj nam namiry na swoją firmę może nas zatrudnią bo tak naprawdę to oto chodzi żebyś my przestali produkować bo po co skoro można żywność sprowadzić a krajom członkowskim w to graj bo będo miały rynek zbytu  tylko ja się pytam co ci ludzie mają zrobić i z czego mają żyć bo do pracy ich nikt nie przyjmie .

A dlaczego nikt nie przyjmnie ?? Czy praca poza rolnictwem to jakaś ujma ?? A może, niczym jak bohater popularnego serialu komediowego, "nie ma w tym kraju pracy dla ludzi z ich wykształceniem" ??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

takich jak Ty jest mnóstwo w naszym kraju, pracują odbierając pracę innym, opłacasz KRUS i do pracy wszędzie cię przyjmą, dodatkowo bierzesz dopłaty jeszcze dobrze, że nie oddałeś ziemi w dzierżawę i za nią opłaty nie bierzesz, w moich stronach takich mnóstwo pseudorolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@mciknf tylko czekam az kazdy zrezygnuje z hodowli i zacznie zbozem obsiewac wszystko zobaczymy po ile wtedy sprzedaz swoje plony....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Qbas24 ale górnik to robotnik z miasta  a rolnika zawsze mieli wszyscy za nic i tak było i jest ,nadal nikt nie patrzy na nas jak na rodaka który zywi ,tylko jesteśmy przedstawiani jako chłop w gumiakach bez względu na wykształcenie załosne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj