marcianjargit

STRAJKI ROLNIKOW

Polecane posty

Gość   
Gość

mem z dzikami śmieszny ale jak frajerzy nie posieją kukurydzy to i dzik pójdzie do miasta na strajk bo nie będzie miał z czego żyć a jak pójdzie to będzie asf na wiejskiej i na jesieni przeprowadzimy selekcje przy korycie najlepiej wszystkich bez wyjątku  to wtedy by ł by cyrk na afery czasu antenowego mediom by zabrakło 

a tak poważnie to strajk jest chyba już na finiszu bo górnicy prawie skończyli swój bo są zastraszani i się włączył do nich Bronek możliwe że i rolnikom pomoże bo poczuł  zagrożenie ze strony Dudy ale się nie łudzimy jedyne co może zrobić to są dziki a reszta to wolny rynek można by było spróbować wciągnąć w ten konflikt panią Ogórek w końcu lewica to socjaliści ale w tedy zrobiła by się szopka polityczna a to by nam nie pomogło 

Duńczycy się tłumaczą i bronią to nich powiedzą ile kupionych tuczników było naszych ras rodzimych Polskich

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

Widzę, że najwięcej do powiedzenia mają tu prawdziwi rolnicy z krwi i kości: jeden gospodarzy w Holandii, drugi podgląda wieś przez gospodarstwo wuja... Są chłopaki w temacie, znają się na rzeczy, prawdziwi praktycy... :D

 

Widzisz, tacy "pseudorolnicy" a sobie radzą i nie narzekają. A ci "prawdziwi rolnicy z krwi i kości" szantażem dopominają się aby ich społeczeństwo finansowało (qrde, to takie żebractwo trochę). Trochę "przygeneralizowałem" ale nie chce mi się rozpisywać.. 

Oglądałem przed chwila Piaskiem po oczach w tv tvn24. Media chca zajechać przewodniczacego strajków i podzielic rolników na zwolenników i przeciwnikow Sławomira Izdepskiego i z tego co widze na tym forum to im sie to udaje. Wielu najeżdża na Izdepskiego. Koledzy was trzeba uznać za ZDRAJCÓW spolecznosci rolniczej a zarazem idiotów. Żeby nie ten czlowiek zadne manifestacje nigdy by sie nie odbyły. I dzieki takim jak wy ZDRAJCY  dzisiaj ta branża tak własnie wygląda. I żeby żaden z was nigdy nie wyciągnał ręki po jakąś złotówke wywalczona pod skrzydłami Sławomira Izdepskiego bo gwarantuje że Wam ją obetniemy. 

 

u Ciebie na wsi wiedzą że TVN oglądasz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareczek525    25

Witam , panowie właściwie to czego protestujecie , ten rok był udany rzepak ok 5t pszenica ok 9t buraki o 70 t

ceny może deko niższe niż w roku poprzednim ale plon lepszy, powiem że te czasy będziemy wspominać bo do tej pory nie było czego narzekać. Sprawa następna to kary za kwoty moim zdanie powinny być i to płatne jednorazowo ja odstawiłem buraki ponadplanowe dostałem za nie po 7zł , a planowe 16,5 zł to tez jest dla mnie kara zapłacona jednorazowo . Współczułbym hodowcom świnek rzeczywiście ceny niskie , ja hodowli nie posiadam gospodarstwo ok 60 ha kredyty mam ale z głową , tak naprawdę niektórym to już od lat źle i się nie opłaca pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

 Chłopie nie pisz takich rzeczy, bo Cię zaraz od zdrajców i idiotów wyzwą, a do tego zaproponują Ci amputację kończyć. Temat wszedł w fazę dyskusji z pod budki z piwem.

Oglądałem przed chwila Piaskiem po oczach w tv tvn24. Media chca zajechać przewodniczacego strajków i podzielic rolników na zwolenników i przeciwnikow Sławomira Izdepskiego i z tego co widze na tym forum to im sie to udaje. Wielu najeżdża na Izdepskiego. Koledzy was trzeba uznać za ZDRAJCÓW spolecznosci rolniczej a zarazem idiotów. Żeby nie ten czlowiek zadne manifestacje nigdy by sie nie odbyły. I dzieki takim jak wy ZDRAJCY  dzisiaj ta branża tak własnie wygląda. I żeby żaden z was nigdy nie wyciągnał ręki po jakąś złotówke wywalczona pod skrzydłami Sławomira Izdepskiego bo gwarantuje że Wam ją obetniemy. 

A po co mi twoje manifestacje ?? Nie radzisz sobie w życiu w taki czy inny sposób, idź drzeć ryja pod sejm, Ja sobie radzę całkiem nieźle bez tego.

Dla mnie idiotę robi z siebie ten, kto nowoczesnym ciągnikiem za paręset tysięcy jedzie protestować bo mu ciężko. Za krzty honoru.

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś prowadzi gospodarstwo w teorii lub hobbystycznie ewentualnie jak moje dzieci w kompie to pewnie nie musi się bardzo przejmować kosztami, zyskami i narzekać. Ale musi się chyba za to bardzo nudzić żeby tak co chwila wk***iać takiego co gospodarzy w realu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

mareczek525 jak nie narzekasz tzn że nie jestes "rolnikiem z krwi i kości - jestes "pseudorolnikiem" ;)

 

 

 


@agrofarm2008- internet w telefonie to straszne przekleństwo....

 

wbrew pozorom muszę się kosztami przejmować bo jak rząd zgodzi się finansować "wasze gospodarzenie w realu" to mi zaraz jakiś podatek dowalą żeby wziąć na to pieniądze :(

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Nie bój się rodzice Ci pomogą , na pewno znajdzie się dotacja i to nie mała .

Słuchaj a te,, strefy,, to oby na pewno opodatkowane ? 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Jak ktoś prowadzi gospodarstwo w teorii lub hobbystycznie ewentualnie jak moje dzieci w kompie to pewnie nie musi się bardzo przejmować kosztami, zyskami i narzekać. Ale musi się chyba za to bardzo nudzić żeby tak co chwila wk***iać takiego co gospodarzy w realu.

Jak Cię komentarze związane z tym co robisz "na serio" wk***iają i nie potrafisz znieść tego, że ktoś może akurat myśleć inaczej, to zmień robotę. Przejmowania kosztami, zyskami i narzekania pozbędziesz się gratis.

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

To jednak rolnictwo jest jak do tej pory największym beneficjentem kasy Unijnej. Poza tym, to nie osoby mające DG które skorzystały z pomocy protestują tylko rolnicy z maszynami na PROW i ziemią za absurdalne pieniądze.

Tak rolnictwo jest jednym z większych beneficjentów. Ale zwróć uwagę jakim kosztem nasza szanowna 1 i 2 RP funkcjonowała. Ile zapłaciliśmy jak Balcerowicz chłodził gospodarkę, czego skutkiem była mega inflacja. Za tamtych czasów to my rolnicy byliśmy traktowani jak niższej kategorii. I jawnie na szczeblach rządowych mówiono że rolnictwem się zajmą jak PL wejdzie do UE. I się zajmują rolnictwem, i to w dużo przypadkach nadgorliwie.

Jest błąd dużej grupy że przeinwestowali i mają problem.

Po za tym nie kategoryzuj ludzi. Na tych którzy korzystali z PROW (strajkujący) i takich jak ty który nie korzystał i nie protestują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinni ci dopier**lić taki podatek żebyś padł, ciekawe jaki wtedy byłbyś bystry.

Komentarze związane z tym co robię mnie Interesują, a wk***iają takie które wypisuje jakiś baran bez pojęcia o wsi z wysokim mniemaniem o sobie.

Edytowano przez agrofarm2008

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

ktos wspomnial o honorze,ciekawe ilu wie co to wogule jest.ps.ja to tak na spokojne sie zapytam ,moze ktos odpowie ,skoro taki problem z kredytami na duze kwoty to czemu 2-lata temu kupowalo sie najbogatsze wersje johnow i maszyn ( mase stron postow na af z pytaniami i zalami jak wyrawac najwiekszy i nalepszy taktor)zamiast kupic cos tanszego z mautkim kredytem i na dzisiaj miec spokojna glowe?dlaczego tak wszystko na maxa ile dala hipoteka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareczek525    25

nabrali kredytów na 110% teraz płacz , jak ma 100  tys kg kwoty to odstawić 150 dobrze takie kary dołożyć i to płatne jednorazowo po 1zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

ktos wspomnial o honorze,ciekawe ilu wie co to wogule jest.ps.ja to tak na spokojne sie zapytam ,moze ktos odpowie ,skoro taki problem z kredytami na duze kwoty to czemu 2-lata temu kupowalo sie najbogatsze wersje johnow i maszyn ( mase stron postow na af z pytaniami i zalami jak wyrawac najwiekszy i nalepszy taktor)zamiast kupic cos tanszego z mautkim kredytem i na dzisiaj miec spokojna glowe?dlaczego tak wszystko na maxa ile dala hipoteka?

 

Zamknij [usunięto] bo jak tak dalej będzie to od Ciebie nikt tego [usunięto] Belarusa nie kupi.

Edytowano przez kris14
Pkt. 3.1, 7 dni odpoczynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

Nie bój się rodzice Ci pomogą , na pewno znajdzie się dotacja i to nie mała .

Słuchaj a te,, strefy,, to oby na pewno opodatkowane ? 

 

jakie strefy?

 

Powinni ci dopier**lić taki podatek żebyś padł, ciekawe jaki wtedy byłbyś bystry.

 

heh...widzę że nie trzymasz ciśnienia:) to jak już wszyscy się zrzucą na karę za nadprodukcję mleka i zafundują interwencyjny skup żywca (o dzikach nie wspominam bo mi też włażą w szkodę) to chociaż wpadniesz podziękować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Witam , panowie właściwie to czego protestujecie , ten rok był udany rzepak ok 5t pszenica ok 9t buraki o 70 t

ceny może deko niższe niż w roku poprzednim ale plon lepszy, powiem że te czasy będziemy wspominać bo do tej pory nie było czego narzekać. Sprawa następna to kary za kwoty moim zdanie powinny być i to płatne jednorazowo ja odstawiłem buraki ponadplanowe dostałem za nie po 7zł , a planowe 16,5 zł to tez jest dla mnie kara zapłacona jednorazowo . Współczułbym hodowcom świnek rzeczywiście ceny niskie , ja hodowli nie posiadam gospodarstwo ok 60 ha kredyty mam ale z głową , tak naprawdę niektórym to już od lat źle i się nie opłaca pozdrawiam

 

No z twarzy niegłupi ale.... 

 

Nie posiadasz hodowli więc Twój produkt - zboże - musi ktoś zeżreć. Tak się składa że wpieprza to świnia/krowa. Jak skasują owe dobra narodowe to w dupe sobie wsadzisz swoją produkcję. 

 

Wyprodukuj za 3,5-4 zł świnie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Tak rolnictwo jest jednym z większych beneficjentów. Ale zwróć uwagę jakim kosztem nasza szanowna 1 i 2 RP funkcjonowała. Ile zapłaciliśmy jak Balcerowicz chłodził gospodarkę, czego skutkiem była mega inflacja. Za tamtych czasów to my rolnicy byliśmy traktowani jak niższej kategorii. I jawnie na szczeblach rządowych mówiono że rolnictwem się zajmą jak PL wejdzie do UE. I się zajmują rolnictwem, i to w dużo przypadkach nadgorliwie.

Jest błąd dużej grupy że przeinwestowali i mają problem.

Po za tym nie kategoryzuj ludzi. Na tych którzy korzystali z PROW (strajkujący) i takich jak ty który nie korzystał i nie protestują.

Dobrze prawisz, rolnik był wyśmiewany w latach 90'tych. Ludzie mają problem, ale dlaczego państwo, czyli my, mamy za to płacić ?? Znam wielu, co z PROW korzystali i siedzą w domach.

Rozumiem w tym wszystkich trzy rzeczy, ceny rzywca są nędzne (choć Ja swoją pszenicę w tym roku też za grosze sprzedałem), dziki narobiły szkód i nikt się tym nie przejmuje a do tego jak ktoś ma słabe gleby, to ma problem.

Nie rozumiem tylko tej roszczeniowej postawy, żal że, bo ludzie przeinwestowali a teraz nie ma za co rat spłacać. Kto robił te biznes plany ?? Dla wiedzy ludzi, nie skorzystałem z wsparcia dla małych gospodarstw bo zrozumiałem, że nie podołam warunkom i nikt mi nie da gwaracji cen. Tyle.

 

ktos wspomnial o honorze,ciekawe ilu wie co to wogule jest

Uznawane za honorowe jest podobno przyznanie się do błędu ...

 

Nie posiadasz hodowli więc Twój produkt - zboże - musi ktoś zeżreć. Tak się składa że wpieprza to świnia/krowa. Jak skasują owe dobra narodowe to w dupe sobie wsadzisz swoją produkcję.

Żre jeszcze kura, choć skrzętnie się to pomija na potrzeby sytuacji.

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafooo    8

Witam , panowie właściwie to czego protestujecie , ten rok był udany rzepak ok 5t pszenica ok 9t buraki o 70 t

ceny może deko niższe niż w roku poprzednim ale plon lepszy, powiem że te czasy będziemy wspominać bo do tej pory nie było czego narzekać. Sprawa następna to kary za kwoty moim zdanie powinny być i to płatne jednorazowo ja odstawiłem buraki ponadplanowe dostałem za nie po 7zł , a planowe 16,5 zł to tez jest dla mnie kara zapłacona jednorazowo . Współczułbym hodowcom świnek rzeczywiście ceny niskie , ja hodowli nie posiadam gospodarstwo ok 60 ha kredyty mam ale z głową , tak naprawdę niektórym to już od lat źle i się nie opłaca pozdrawiam

 

Pociesze cię ze za rok obcinka limitu ponad 20 % i poza kwotowe 4 zł . Wydaje mi się ze to jeszcze nie dno dopiero dno nadchodzi i tak będzie jeszcze kilka lat ze wszystkim.... Ruski embargo na mięso może zniesie za 3 lata tak gdzieś słyszałem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Nie wiem czy ktoś oglądał niedawno TVN 24. U redaktora był Izdebski. Redaktora i wszystkich bola te ciągniki i podziwiam Izdebskiego bo jak to oglądałem to samego mnie w domu nosiło co za brednie wygadywał redaktor i jak to rolnicy nie mają zaje**** natomiast Izdebski bardzo mądre odpowiadał. Oby dowiódł do tego co założyli !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Rolnictwo jest normalnym przedsiębiorstwem. I bardzo dobrze że zaczęli teraz używać wskaźnika MPS i SNA. To daje obraz opłacalności inwestycji. To że ktoś prze holował z inwestycją to jest tylko i wyłącznie jego wina.

Weźcie jeszcze pod uwagę to że segment rolnictwa jako chyba jedyny funkcjonuje na ciężkim rynku między narodowym. Dlatego jest dużo interwencji.

 

Tak no koniec prosił bym was szanowni rolnicy i nie rolnicy o więcej kultury. Powinniśmy się organizować i współdziałać a nie się dzielić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby była jasność to akurat mi komornik może skoczyć, a kwoty mam w sam raz, więc ciśnienie mi nie skacze.

Siedzę za to w rolnictwie i widzę co się dzieje. Na pewno nie jest tak jak być powinno i dlatego popieram protestujących mimo, że pewne postulaty bym zmienił. Nieważne czy Izdebski chce coś ugrać dla siebie, ważne że nagłaśnia problem i próbuje łączyć wieś, ale niektóre barany nie mogą tego zrozumieć.

Edytowano przez agrofarm2008
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Nie tylko w rolnictwie nie jest tak, jak powinno być. Popatrz ilu ludzi wciąż tyra w Polsce za troszkę więcej niż minimalna krajowa a ile rodzin żyje na skraju ubóstwa. Tak, wiem, nie ponoszą tego ryzyka. Ale ponarzekać też mają na co.

Rolnictwo jest normalnym przedsiębiorstwem. I bardzo dobrze że zaczęli teraz używać wskaźnika MPS i SNA. To daje obraz opłacalności inwestycji. To że ktoś prze holował z inwestycją to jest tylko i wyłącznie jego wina.

Weźcie jeszcze pod uwagę to że segment rolnictwa jako chyba jedyny funkcjonuje na ciężkim rynku między narodowym. Dlatego jest dużo interwencji.

 

Tak no koniec prosił bym was szanowni rolnicy i nie rolnicy o więcej kultury. Powinniśmy się organizować i współdziałać a nie się dzielić.

Miało być rolnicy i wielozawodowcy. Choć przyszłość wiąże tylko z rolnictwem. A można się kulturalnie różnić ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

mam pytanie do tych co kpią z tych drogich ciągników a jaki można było kupic inny skoro to co polskie zostało roz....dolone.Ursus potęga nie gdyś polskiego rolnictwa  a dzis logo klejone na jakieś tam ciągniki(protezy) Jak ma byc dobrze jak pan z psl-u mówi po co im pomagac jak i tak ci co mają do 30 ha  upadną zostawiam to bez komentarza .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MCIKNF    3

Centrala mojej firmy jest w Warszawie i tam się śmiali ostatnio, że tylu rolników najechało, bo był casting do programu "Rolnik szuka żony" hehe.

Teraz na poważnie. Ja ostatnią świnię sprzedałem ponad 2,5 roku temu. Hodowlę przejąłem po ojcu i prowadziłem samodzielnie 6 lat. Czy mnie ktoś zmuszał do tego ? Miałem więcej kasy z tego niż jakbym zboże sprzedał. Mimo to pierdzielnąłem tym kompletnie, bo taka produkcja 80-100szt. to jest chałupnictwo, a nie żaden biznes. Wyżyć biednie się może i da, ale co to za życie ?

 

Każdy jest kowalem swojego losu - jak ktoś lubi świnie hodować to przecież nikt mu nie zabrania hobbystycznie tego robić, chyba że weterynarz w uzasadnionych przypadkach. Wzięli mi raz świnie, bo wykryli chorobę Aujeszkyego. Matka dwa dni beczała z tego powodu. Pół roku później miałem nowe stado. Kiedy likwidowałem ostatecznie hodowlę, matka już nie beczała, bo wypłaty miałem więcej niż zysku na świniach, do tego mogłem jeszcze produkcję roślinną prowadzić, co zresztą nadal robię.

Nie żałowałem tej decyzji nigdy. Dzięki temu mam znacznie więcej kasy, czasu i zdrowia. Wyłażąc na drogi wyciągacie łapę po pieniądze z moich podatków i jeszcze ludziom życie utrudniacie. Dlaczego ja Was mam utrzymywać ? Nikt Was do hodowli nie zmusza, podobnie jak mnie nikt nie zmuszał. Pora przejrzeć na oczy i przystosować się do warunków rynkowych - żadnej kasy zresztą pewnie i tak nie dostaniecie. I dobrze.

 

Pozdrawiam.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj