marcianjargit

STRAJKI ROLNIKOW

Polecane posty

Gość   
Gość

Przykro mi ale nie masz takiej siły aby mnie nakłonić do szukania. Tak samo jak nie masz możliwości nakłonić tamtego drugiego do udowadniania.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Ale nie zmuszam Cię i do 15 masz mi przelać pieniądze. Za każdy dzień zwłoki odsetki naliczam. Przecież nie muszę Ci nic udowadniać więc grzecznie to zrobisz. W końcu mi wierzysz, prawda?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podaj nr. kona i dane. Jeśli nie podasz publicznie w tym temacie zrywam tamtą umowę którą mi grzecznie wyszukasz jak piesek na dwóch łapkach jeśli chcesz uzyskać 1000 zł.

 

Co ty robisz o tej porze, bo na strajku na pewno nie jesteś i w ciągniku z tableta nie serfujesz. Masz jakieś problemy, czy praca w ochronie za 4,5? Jak to drugie, to przyłączaj się do nas, coś i dla was wywalczymy.

Edytowano przez damianzbr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Czekaj Damina, chwila. Chyba nie nadążam. Czyli wg ciebie mówienie czegokolwiek nie popartego arkumentami jest ok? Wg można mówic co się chce, a gdy ktoś poprosi o argumenty to można go wyśmiać ? To wg ciebie jest normalne ? Dopiero wkraczam w samodzielne gospodarowanie, ale coś czuje, ze nie będzie mi lekko się żyć w takim społeczeństwie.

Edytowano przez Mateusz1q

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sprawa bardziej złożona niż się wydaje. Nie wnikałem w tym przypadku kto ma rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzebalec    0

Ogólnie nie chcę już z Tobą polemizować bo tym postem pokazałeś swoje doświadczenie i wiedzę w danym temacie. Wiedzę skromną. O robotach i ich zaletach i wadach wolałbym rozmawiać z kimś kto je posiada a nie z kimś kto widział jak wyglądają.

Twój wybór :)

-------

 

Co do rewelacji na temat pana Izdebskiego. No cóż. Nie oglądacie, więc skąd możecie wiedzieć...

Był krótki wywiad z tym panem w TV i padło pytanie o tem nieszczęsny wegiel. Pan Izdebski OSOBIŚCIE (chyba że to był film animowany na zamówienie TVN :) ) powiedział, że "nie wie", że "być może". Bo on to ma od pośrednika i nie wie skąd ma pośrednik :) A potem dodał, że już tłumaczył górnikom, i oni to OCZYWIŚCIE rozumieją, że tu jest właśnie problem, że on musi handlować ruskim węglem bo polski jest zadrogi, I TO JEST WINA TEGO RZĄDU :)

 

Co do oferty hanlu zbożem, to nie uzyskano od niego odpowiedzi o ile pamiętam. było tylko puszczone nagranie rozmowy telefonicznej, żeby w tej sprawie "przyjechać i porozmawiać". Ale to też na pewno jakaś podpucha ;)

 

No ale być może mi się to wszystko przyśniło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pp1208    706

według mnie filmik który dodał 

marcianjargit

 mówi całą prawde na temat strajków rolników, dziękuje koniec tematu !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro30    11

I to video pakazuje jak jest naprawde a nie jak to obrazują nasze media pro rządowe co najciekawsze nawet program 1 Polskiego radia od wczoraj nie porusza problemów związanych z rolnictwem w porannych wiadomościach o 5 .15. Pozdrawiam strajkujących ps. opasać linkami sejm i go rozciągnąć a jest czym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

http://sokolow.pl/pl/aktualnosci/szczegoly,149.html

 

Ciekawe gdzie sprzedają duńskie fermy które produkują  tuczniki w Polsce .

Swoją droga to Sokołów jest wyceniany na 922mln zł . czyli pomijając już rolników z wiejskiej i tych nie produkcyjnych to powiedzmy że jest nas 500tyś czyli chłopaki zrzuta po nie całe 2tyś i Sokolów jest nasz. ;) 

I to według mnie jest jedyna droga bo strajki to ostateczność a i tak efekt jest tylko tymczasowy. Skończyły sie czasy że rolnik ma tylko tyrać w polu a resztę ma ktoś inny za nas załatwić.

Mając przetwórstwo we własnych rękach nie było by tego strajku bo sprawę dzików sami w porozumieniu z kołami łowieckimi byśmy rozwiązali, czyli koła robią odstrzał,zakłady przetwórcze robią "kiełbasę myśliwską" w promocyjnej cenie i po problemie. Tak samo nie było by problemu z mlekiem czy wieprzowina bo chyba nikt nie srał by we własne gniazdo sprowadzając półtuszę czy mleko.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Fajny film. Też mi się podoba - szczególnie Ci Panowie  z Podlasie. media tego nie podają bo to by ich pokazywało w złym świetle.

Moim zdaniem PSL zrobi zagrywkę typu wyjście z koalicji z PO i zgoni wszystko na PO. Tym bardziej że wybory coraz bliżej.

 

Na tym spotkaniu w Warszawie z Sawickim zauważyłem kilka kozłów ofiarnych czyli takich do odstrzału i przerzucenie na nich winny.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

sokołów jest na wschodniej ścianie. Zresztą jak sam napisał, dużo kupuje od pośredników, zresztą przyznał się że 10 % wraz pochodzi z zagranicy.

Niech 10% z zagranicy pochodzi w wszystkich zakładach mięsnych + ileś ta procent z ferm zagranicznych spółek które są pobudowane w Polsce. I po zawodach.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

To jest prawda wielu zbyt pazernych było. Ale nie można uogólniać, że wszyscy tak postąpili. A teraz strajkują

Ale może warto by się było zastanowić ilu takich jednak jest ?? Jak oglądam reportaże o strajkujących to widzę same nowoczesne ciągniki, poza tym warto spojrzeć na tym samym forum na temat PROW-u, tam co drugi post jeszcze rok temu było tylko "brać i brać".

 

pojecie mam zerowe bo jestem "pseudorolnikiem":D

 

skoro sobie doskonale radzisz to może podpowiedz nie radzącym sobie, strajkującym kolegom co zrobić aby i oni sobie doskonale radzili - do czegoś się przydasz. 

 

Mnie boli Wasza roszczeniowa postawa (podobnie jak górników, frankowiczów, itp).  

Mnie też, bo częśc ludzi wychodzi z założenia zaryzykować na całość, a jak się nie uda to na ulicę wyjdziemy. Gdzie był rozsądek i chłodna kalkulacja ??

 

strajk strajkiem,a ja się zastanawiam nad postawą pana Izdebskiego jak myślicie panowie czy on tak naprawdę za rolnikami czy może to pretekst i trampolina polityczna?

a druga sprawa to cisza na ''zachodzie" tzn.w tych rejonach Polski rolnicy zachowują się jakby nie było problemu,jak by tylko na wschód od Wisły rolnikom żyło się źle

Pan Izdebski brał udział już w strajkach 15 lat temu, kiedy przywódcą był jeszcze ś.p. Andrzej Lepper, tak że osobą z nikąd raczej nie jest. Ogólnie postulaty mają strajkujący słuszne, żywiec tani a szkody wyrządzone przez zwierzęta ma każdy w doopie. Wystarczy że ktoś ma słabe ziemie i jest mu naprawdę nie łatwo. Zwiększyć odstrzały będzie ciężko bo zaraz eko-oszołomy zaczną mordę drzeć (to przez nich rolnik nie może byle drzewka wyciąc na własnym polu bez batalii w urzędach i strachu przed "dobrymi sąsiadami"). Ale żeby narzekać na państwo, bo dało na połowę nowego ciągnika a teraz biedny rolnik ma kredyt?? To już chyba za wiele.

Zachód siedzi cicho bo ciężko pracuje, Ci co mają po 100-200 ha i 400 sztuk trzody przejdą cieniznę "rozpędem" (nie pierwszy raz zresztą), Ci co mają 10-20 ha w hodowlę się nie bawią, zrobią na polu co trzeba międzyczasie bo z reguły na etecie jeszcze pracują. Ale np. w moim powiecie są jedne z lepszych ziem w kraju, może przez to jeszcze nikt nie wyjechał na Warszawę ...

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caseteam    5

uwaga !   czytał ktoś post pana chama Saramowicza ? kto chciałby go odwiedzić ? ja chętnie ;[

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Tak nawet ci co mają 50 ha pracują na etacie i mają w doopie hodowlę , największy problem mają Najwięksi co mysleli że mleko będzie po 2 zł wiecznie , horror to nam się zacznie jak uwolnią kwoty , a ten cały Izdebski niech się zajmie handlem ruskim węglem a nie wystawianiem rolników na ośmieszenie wobec całej Polski!!!

 

Czemu:

Brak kultury w Ministerstwie Rolnictwa chamstwo ćwokostwo i prostactwo i nic więcej już jeden był taki i jest św.pamięci.

 

W obecnej sytuacji potrzebne są systemowe zmiany w polityce rządu i rozmowy a nie wystawianie nas rolników na śmiech narodowy przez jakiegoś handlarzynę.

 

Pytanie moje brzmi?!! jakie służby i jakiego kraju kręcą tym z metra ciętym cwaniaczkiem wujek dobra rada się znalazł , bez ogłady a w oczach ma obłęd .

ech szkoda gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

http://sokolow.pl/pl/aktualnosci/szczegoly,149.html

 

Ciekawe gdzie sprzedają duńskie fermy które produkują  tuczniki w Polsce .

Swoją droga to Sokołów jest wyceniany na 922mln zł . czyli pomijając już rolników z wiejskiej i tych nie produkcyjnych to powiedzmy że jest nas 500tyś czyli chłopaki zrzuta po nie całe 2tyś i Sokolów jest nasz. ;)

I to według mnie jest jedyna droga bo strajki to ostateczność a i tak efekt jest tylko tymczasowy. Skończyły sie czasy że rolnik ma tylko tyrać w polu a resztę ma ktoś inny za nas załatwić.

Mając przetwórstwo we własnych rękach nie było by tego strajku bo sprawę dzików sami w porozumieniu z kołami łowieckimi byśmy rozwiązali, czyli koła robią odstrzał,zakłady przetwórcze robią "kiełbasę myśliwską" w promocyjnej cenie i po problemie. Tak samo nie było by problemu z mlekiem czy wieprzowina bo chyba nikt nie srał by we własne gniazdo sprowadzając półtuszę czy mleko.

 

Najpierw było trzeba go nie sprzedawać. Z tego co wiem to polscy rolnicy którzy posiadali akcje Sokołowa stali w kolejkach żeby je sprzedać Duńczykom... Zresztą tak samo było z cukrowniami, państwo sprzedało swoje większościowe udziały a rolnicy z pracownikami też szybko polecieli sprzedać...  Dzisiaj wszyscy siedzą i narzekają, może trzeba się samemu uderzyć w pierś....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Tak nawet ci co mają 50 ha pracują na etacie i mają w doopie hodowlę , największy problem mają Najwięksi co mysleli że mleko będzie po 2 zł wiecznie , horror to nam się zacznie jak uwolnią kwoty , a ten cały Izdebski niech się zajmie handlem ruskim węglem a nie wystawianiem rolników na ośmieszenie wobec całej Polski!!!

 

Czemu:

Brak kultury w Ministerstwie Rolnictwa chamstwo ćwokostwo i prostactwo i nic więcej już jeden był taki i jest św.pamięci.

 

W obecnej sytuacji potrzebne są systemowe zmiany w polityce rządu i rozmowy a nie wystawianie nas rolników na śmiech narodowy przez jakiegoś handlarzynę.

 

Pytanie moje brzmi?!! jakie służby i jakiego kraju kręcą tym z metra ciętym cwaniaczkiem wujek dobra rada się znalazł , bez ogłady a w oczach ma obłęd .

ech szkoda gadać.

Albo Ci co myśleli że pszenica będzie cały czas po 1 tys. za tonę albo rzepak po 2 tys. i płacili 50 tys. za zakup 1 ha pola albo 2 tys. za rok dzierżawy i jeszcze mówili że to złoty interes. Brali co popadnie i gdzie popadnie, bo przecież miało być tylko lepiej. Jeszcze na początku 2013 roku w temacie o cenach płodów rolnych czytałem "jak w tym roku rzepak nie będzie po 2000 zł za tonę, to wyjdziemy na drogi i pokarzemy zlodziejom". I tak się stało, kota od szynki ciężko odzwyczaić.

Jakiekolwiek służby by nim nie kierowały, sporo rolników ma problemy i ludzie za nim idą. Nie można wykluczyć, że część z nich chce wyrzygać swoje bolączki "przy okazji" i z tąd mamy "biedaków" w ciągnikach za 300 tys. 50/50 PROW/Bank, bo kredyty to ma każdy przecież...

 

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515

Kaszlak w moich stronach przy tych cenach co są to 50 tyś ,to jak za darmo ,na przetargu ANR kilka działek poszło po 103 do 107 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Podaj nr. kona i dane. Jeśli nie podasz publicznie w tym temacie zrywam tamtą umowę którą mi grzecznie wyszukasz jak piesek na dwóch łapkach jeśli chcesz uzyskać 1000 zł.

 

Co ty robisz o tej porze, bo na strajku na pewno nie jesteś i w ciągniku z tableta nie serfujesz. Masz jakieś problemy, czy praca w ochronie za 4,5? Jak to drugie, to przyłączaj się do nas, coś i dla was wywalczymy.

Damianku grzeczniej trochę. Ze swoją żoną nie rozmawiasz.

Ale bądź konsekwentny w tym co piszesz. Piszesz, że ja do niczego nie mogę kogoś nakłonić i zmusić a chcesz mnie do czegoś zmusić? Przecież jak czegoś potrzebujesz to sobie sam znajdź. Ja nie muszę.

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515

Krassus bądz poważny myślałem że jesteś poważniejszy,bo dużo masz racji w swoich wypowiedziach ale teraz przesadziłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikijohn    24

Kaszlak w moich stronach przy tych cenach co są to 50 tyś ,to jak za darmo ,na przetargu ANR kilka działek poszło po 103 do 107 tyś

 

 

Bo to z biedy kupują....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Damianku grzeczniej trochę. Ze swoją żoną nie rozmawiasz.

Ale bądź konsekwentny w tym co piszesz. Piszesz, że ja do niczego nie mogę kogoś nakłonić i zmusić a chcesz mnie do czegoś zmusić? Przecież jak czegoś potrzebujesz to sobie sam znajdź. Ja nie muszę.

Owszem jestem konsekwentny. Ty mnie do niczego nie możesz nakłonić ale ja ciebie już tak. Np. moja decyzja jest taka, zmuszam cię do do pisania w tym temacie. No dalej piesku, dwie łapki i jedziesz.

 

Jak będziesz grzeczny i podasz dane oraz nr konta to pomyślę o rzekomej umowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Wow, tak i tak w tym temacie będę pisał więc teraz będziesz głosił, że mnie zmusiłeś?

I jakiej rzekomej? Czyżbyś znalazł coś na to, że nie mamy umowy?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj