marcianjargit

STRAJKI ROLNIKOW

Polecane posty

Krassus    97

A co ich to obchodzi? Po co mają płacić polskiemu za tucznika 4,5 skoro duński będzie po 4 złote? Do tego w Polsce musi skupować od drobnych, tam jeden telefon i ma ile chce.

 

Ilu z Was kupuje właśnie wschodnie NPK bo tańsza od naszej Polifoski?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Sam napisałeś że polskie jest tańsze od duńskiego. Ale widzisz - ewidentna polityka wspierająca rodzimą produkcję - duńczyk ma zakład i robi tak żeby świnia polska była za bezcen.

 

 

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/rolnictwo/rolnicy-zaparkowali-pod-warszawa-kilkadziesiat-milionow-zlotych/mpv6s   Już pokazują ile to mln wjechało do wawy - ogólnie artykuł bez pojęcia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

nie potrzebuje JAŁMUŻNY niczyjej tym bardziej twojej ,doskonale na razie sobie radzę nie mam kredytów sprzedaje tuczniki po 3,5 kg ziemniaki po 1 zł za 15. widzę ze Cie zabolało to co napisałem. mnie też bo KPINY ROBISZ Z ROLNIKÓW JAK WSZYSTCY W TYM KRAJU piszesz o opłacalności a pojęcie zerowe!!!!!

 

pojecie mam zerowe bo jestem "pseudorolnikiem":D

 

skoro sobie doskonale radzisz to może podpowiedz nie radzącym sobie, strajkującym kolegom co zrobić aby i oni sobie doskonale radzili - do czegoś się przydasz. 

 

Mnie boli Wasza roszczeniowa postawa (podobnie jak górników, frankowiczów, itp).  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

hehe...jeszcze tego by brakowało żebyśmy się zrzucali na twój zysk...wystarczy że mamy pokrywać twoje straty. 

 

kto ma pojęcie o rolnictwie pokaże życie i teraz bym o tym nie rozstrzygał na twoim miejscu - bo to się różnie może okazać. prawda jest taka że dla wszystkich nie ma miejsca w tej branży

   Siedzę w tej branży pół wieku i nigdzie się nie wybieram , a takich pajaców to się nasłuchałem w życiu do znudzenia .


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Jest tańsze dlatego kupuje i uzupełnia braki droższym duńczykiem. Gdyby zakłady koniecznie chciały zniszczyć polskich hodowców to w ogóle by nie brały towaru.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOSTEK12    17

strajk strajkiem,a ja się zastanawiam nad postawą pana Izdebskiego jak myślicie panowie czy on tak naprawdę za rolnikami czy może to pretekst i trampolina polityczna?

a druga sprawa to cisza na ''zachodzie" tzn.w tych rejonach Polski rolnicy zachowują się jakby nie było problemu,jak by tylko na wschód od Wisły rolnikom żyło się źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomster    73

   Siedzę w tej branży pół wieku i nigdzie się nie wybieram , a takich pajaców to się nasłuchałem w życiu do znudzenia .

 

 

no i chyba to by było na tyle jeśli chodzi o twoje "50-letnie doświadczenie"..musze Cię zmartwić ostatnio na świecie ( i w rolnictwie) sporo się zmieniło;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Ten tekst pokazuje jak na dłoni jak mieszkańcy miast rozumieją problemy rolników.

Jestem za rolnikami ale forma i treść mówią wszystko

A co do dzików i saren to trzeba najpierw spojrzeć kto komu zabiera przestrzeń do życia i pcha się pod tereny leśne. 

 


 

 

powiedz mi robaczku gdzie Ty mieszkasz? - na drzewie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Wcale nie jest tu tak spokojnie ale prawda jest taka że organizacji wśród rolników brak. Powini strajkować wszyscy ale niestety w mojch stronach to niemożliwe.Tak prawde powiedziawszy to ja widze to tak żę najbliższe lata jeśli nic się nie zmieni to przetrwa tylko ten kto będzie miał z czego dołożyć do gospodarstwa aby to przeczekać.I wydaje mi sie że niestety ale dużę gospodarstwa oparte na kredytach i drogim systemie gospodarowania padną.A te nieduże nie mówie małe przetrwają jeśli będą rozsądnie inwestować i nie będą przesiadywać w bankach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafooo    8

pojecie mam zerowe bo jestem "pseudorolnikiem":D

 

skoro sobie doskonale radzisz to może podpowiedz nie radzącym sobie, strajkującym kolegom co zrobić aby i oni sobie doskonale radzili - do czegoś się przydasz. 

 

Mnie boli Wasza roszczeniowa postawa (podobnie jak górników, frankowiczów, itp).  

 

po pierwsze to radził bym Tobie idź dzieciaku spać bo już po dobranocce .. tak my chapiemy na maszyny po 300 koła ,dopłaty to jest biznes, tucznik z super zyskiem według ciebie, KRUS prawie darmowy , Górnicy też leżą kasa leci , frankowicze super bosko kupił mieszkanie a spłaci wartość 3 mieszkań..  Po co ten ból zapraszamy do grona będziesz miał roszczenie nie będziesz miał zawiści

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzebalec    0

Co do izdebskiego, to rozumiem że pytanie jest retoryczne, bo chyba nie jesteś taki naiwny żeby nie domyślać sie że się lansuje.

Cisza na zachodzie? To też jest znamienne. Zachód Polski jest z natury bardziej gospodarny i bardziej cywilizowany biznesowo. To wynika z historii rejonu. Były zabór pruski i wpływy kościoła ewangerlickiego, który za cnotę uznawał bogacenie się. Dla odmiany wchód Polski to zabór Rosyjski czyli do końca feudalizm i do tego dopminujący wpływ kościoła katolickiego oraz (jeszcze gorzej) cerkwi prawosławnej. W katolicyzmie największa cnota to bieda i średniactwo (najlepiej oddaj wszystko kościołowi) a wpływ prawosławia można skwitować powiedzeniem "zastaw się a postaw się". To nadal pokutuje.

 

Kolego pawelol, zastanawiałeś się kiedys DLACZEGO Sokołów jest Duński? A nie Polski?

Albo inne pytanie. Ilu z Was tu obecnych zwolenników blokad narzekających na niskie ceny na rynku, posiada zagraniczny a nie krajowy sprzęt rolniczy? Pomijam ciągniki, bo wiadomo że Ursus juz od lat nie funkcjonuje, po tym jak go Wrzodak rozłożył. Poza ciągnikami i kombajnami, czyli cały sprzęt podstawowy robiony jest przez dziesiątki polskich firm. Więc, ilu się skusiło jednak na zagraniczne i czy znają skutki ekonomiczne swojego wyboru dla gospodarki w tym siły nabywczej polskiego klienta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

no i chyba to by było na tyle jeśli chodzi o twoje "50-letnie doświadczenie"..musze Cię zmartwić ostatnio na świecie ( i w rolnictwie) sporo się zmieniło;)

No co ty nie powiesz ? hehe ..co się zmieniło ? tacy jak ty udają rolników a pole ugorem leży  :D


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2062

Mam znajomych którzy pracują w masarni i pokazywali mi zdjęcia pieczątki z półtuszy która przyszła z Niemiec. Zachodnie kraje czyszczą magazyny z 5 letnich półtusz z których nie da sie zrobić wędliny ale dodają świeże krajowe i jakoś to wychodzi. Po za tym szef masarni wygadał sie że jeśli chce dalej być w interesie to musi brać ten szajs od "szemranych panów" bo w przeciwnym razie sam skończy jako wędlina.

Kolega jeździ TIRem i wiózł mleko z Polski do Włoch z Włoch do Holandii i z powrotem do Polski , po drodze tylko zmieniają plomby i papiery nawet nie zaglądają co jest w środku więc jak ma byc dobrze w tym kraju.

 

tak dokładnie jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzebalec    0

Takie historie (kryminalne) zarzaja się w każdym kraju. Pamiętacie aferę w Niemczech z mięsem starszym od niektórych tu obecnych, czy mafijne przekręty we Włoszech z mozarellą i winem. Nie mówiąc już o zakopywaniu toksym w ziemi wokół Neapolu i totalnym skażeniu wszystkiego.

Jak sie takie rzeczy wie, to trzeba zgłąszac komu trzeba a nie cichcem sobie szeptać od ucha do ucha. Ukrywanie przestępstwa tez jest przestępstwem. A jak się nie wie NA PEWNO, to lepiej zamknąć buzię na kłódkę, bo można być posądzionym o pomówienie i mieć z tego tytułu problemy większe niż kredyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

gadacie na tego izdebskiego a zeby nie on to by pewnie gowno bylo a nie blokady... jakos nikt sie z was nie kwapil zeby zamiast niego poprowadzic rolnikow.... moze i jest manijak ale chociaz cos krzyczy.... oby nie skonczyl jak lepper, bo on tez krzyczal tylko ze o kilka slow za duzo....

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    27

Wielkopolska się budzi 17 we wtorek o godz 10 na rynku w Koźminie Wlkp odbędzie się protest zapraszam wszystkich z okolic i nie tylko !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryki    10

strajk strajkiem,a ja się zastanawiam nad postawą pana Izdebskiego jak myślicie panowie czy on tak naprawdę za rolnikami czy może to pretekst i trampolina polityczna?

a druga sprawa to cisza na ''zachodzie" tzn.w tych rejonach Polski rolnicy zachowują się jakby nie było problemu,jak by tylko na wschód od Wisły rolnikom żyło się źle

 

Ten rok jest trzecim kiedy "zachód" strajkuje zaczęliśmy w 2012r w grudniu, wpisz sobie na faceboku, protest rolników, a się przekonasz, postulaty mamy zbieżne, 19 lutego będziemy w warszawce, pewnie nie traktorami bo to 500 km (do Berlina tylko 300 km) a i tak stałyby na rogatkach, ale wiem że kilku zapaleńców się wybiera,ja niestety jadę samochodem, ale będę. Także nie pisz że cisza na zachodzie. Zachęcam do odwiedzenia strony na faceboku "Protest Rolników" wyszukiwarka znajdzie bez problemu. Pozdrawiam z zachodniopomorskiego.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbud    27

Co do izdebskiego, to rozumiem że pytanie jest retoryczne, bo chyba nie jesteś taki naiwny żeby nie domyślać sie że się lansuje.

Cisza na zachodzie? To też jest znamienne. Zachód Polski jest z natury bardziej gospodarny i bardziej cywilizowany biznesowo. To wynika z historii rejonu. Były zabór pruski i wpływy kościoła ewangerlickiego, który za cnotę uznawał bogacenie się. Dla odmiany wchód Polski to zabór Rosyjski czyli do końca feudalizm i do tego dopminujący wpływ kościoła katolickiego oraz (jeszcze gorzej) cerkwi prawosławnej. W katolicyzmie największa cnota to bieda i średniactwo (najlepiej oddaj wszystko kościołowi) a wpływ prawosławia można skwitować powiedzeniem "zastaw się a postaw się". To nadal pokutuje.

 

Kolego pawelol, zastanawiałeś się kiedys DLACZEGO Sokołów jest Duński? A nie Polski?

Albo inne pytanie. Ilu z Was tu obecnych zwolenników blokad narzekających na niskie ceny na rynku, posiada zagraniczny a nie krajowy sprzęt rolniczy? Pomijam ciągniki, bo wiadomo że Ursus juz od lat nie funkcjonuje, po tym jak go Wrzodak rozłożył. Poza ciągnikami i kombajnami, czyli cały sprzęt podstawowy robiony jest przez dziesiątki polskich firm. Więc, ilu się skusiło jednak na zagraniczne i czy znają skutki ekonomiczne swojego wyboru dla gospodarki w tym siły nabywczej polskiego klienta?

Chłopie co ty pierdzielisz o kościele. Mnie to obraża a ty jeśli katolika nie uważasz i nawet nie chcesz nad wiarą pomyśleć to nie udzielaj się w tej kwestji.

Gdyby nie te głupie wierzące chłopy to już dawno by Polski nie było!!! Taka jest prawda. Ja nie uważam że rozdrobnienie jest złe, jest inne. Obrabiam koło 20 ha, kiedyśpo 5ha Wbij se do łba że tyle pokoleń na tych samych morgach się wychowało to i my się wychowamy. I dlatego też jesteśmy suwerenni. Odeszliśmy od tematu. Zajmijcie się np tym że Ustawa o prawie łowiedzkim może wymaga nowelizacji. To że Polski związek łowiecki szacuje plany na kilka lat, a pytanie czy jest to trafne oszacowanie? Jeśli nie to wtedy może być za duża liczba zwierząt. Czy ministrowie Skarbu, Rolnictwa i Środowiska w należyty sposób oceniają plany i czy wogóle oceniają? Czy Wartości szkód są dobrze naliczane. Jaki jest stosunek myśliwych, co oni by zmienili?

Kwestia aktualizowania granic okręgów łowieckich. I ciekawy temat Art. 13 Mówiący o dokarmianiu zwierzyny aby zminimalizować skutki uciążliwości szkód!?

 

Ps ot takie moje merytoryczne przemyślenie nt Szkód wyrządzonych przez żywą zwierzynę łowną.

To że firma dopłaca rok lub dwa aby docelowo zlikwidować konkurencję to normalna praktyka( Aktualnie to nas dotyczy, nie łudźcie się).

Osobiście chcę ze wschodniej strony przeprosić za brak wcześniejszego wsparcia rolników na zachodzie w sprawie Ziemi.

 

Edytowano przez lukbud

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luk1988    1

Ja jestem z okolic Różana, u nas nie da się raczej zebrać ekipy :/ 

 

Ja z okolic Ciechanowa. Może Maków się ruszy?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

ten człowiek z Opla, przysłowiowy, to nie jest taki gość który jest w stanie prowadzić działalność gospodarczą. 95% obecnego społeczeństwa polskiego nie jest w stanie tego robić. Gdyby wszystkich super przygotować, to ta liczba spadłaby do jakichś 85%. Cały czas lwia większość ludzi nie ma PREDYSPOZYCJI do tego, żeby być ponad zwykłego pracownika który jest w stanie funkcjonować dopiero wtedy kiedy wszystko mu się robotę pod nos podsunie.

Wiem, tak się składa, jak wygląda rolnictwo na zachodzie, tym który nie narzeka. Polskie właśnie w tym kierunku zmierza bo jest to jedyny naturalny kierunek. W obecnym rolnictwie jest bardzo małe zapotrzebowanie na pracę ludzką. Skok w automatyzacji jest bardzo wysoki, bo automatyzacja rolnictwa jest niezmiernie prosta i tania w stosunku do automatyzacji produkcji przemysłowej innej. Na zachodzie normalne jest, że małżeństwo (2 dorosłych + małe dzieci) samodzielnie prowadzi farmę na której mają 100 krów mlecznych.

W Polsce nadal zbyt dużo ludzi pracuje w rolnictwie. Nie ma co patrzeć jak było w poprzednim pokoleniu albo jeszcze bardziej poprzednim, bo to zupełnie inne realia. Tak już nigdy nie będzie. Chyba że wybuchnie wojna która sprowadzi cywilizację człowieka na całej Ziemi do epoki przedprzemysłowej.

Grzebalcu - odnieś się do mojego postu, bardzo proszę.

 

Piszesz że farmę 100 krów mlecznych może prowadzić dwoje osób. Co znaczy słowo prowadzić? Chodzi o księgowość i zarządzanie stadem czy o księgowość, zarządzanie stadem, obsługa dojarni/robota udojowego, obsługa paszowozu, praca przy wycielaniu, praca przy odpajaniu cieląt, praca przy stadzie bydła młodego, obróbka pola, zbiór paszy???

 

Drugie pytanie:

Skoro zachód jest dla nas wzorem do naśladowana to dlaczego i tam mają miejsce protesty mleczarzy, producentów trzody chlewnej, producentów owoców i warzyw? Chodzi mi o sławne protesty z lat 2008-2011 a także o te które miały miejsce jesienią 2014 i w ostatnim czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

gadacie na tego izdebskiego a zeby nie on to by pewnie gowno bylo a nie blokady... jakos nikt sie z was nie kwapil zeby zamiast niego poprowadzic rolnikow.... moze i jest manijak ale chociaz cos krzyczy.... oby nie skonczyl jak lepper, bo on tez krzyczal tylko ze o kilka slow za duzo....

 

Ważne że potrafi jednoczyć rolników, reprezentować i bronić ich interesów a taka osoba jest nam potrzebna. Widze że ludzie z zerową liczbą postów rejestrują się tylko żeby troche namieszać na forum. Komu jest tak dobrze niech nie strajkuje ale też nie krytykuje bo nic na tym nie straci, ja uważam że sytuacja jest zła i wymaga interwencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzebalec    0

Lukbud, nie napinaj się. Do Twojej wiary lub niewiary nic nie mam. Stwierdzam tylko FAKT różnicy w mentalności grup etnicznych w Polsce i skąd się ona bierze. Każdy kto się takimi rzeczami interesuje, nie tylko dojeniem krów, to wie.

Akurat zachodniopomorskie i południowo-zachodnia częśc kraju, to "ziemie odzyskane" i w połowie albo lepiej przesiedleńcy z "dalekiego wschodu" - Pawlaki i Kargule. Przez "zachód Polski" rozumiem cywilizowaną Wielkopolskę. Z której nie pochodzę, żeby nie było że mnie patriotyzm lokalny nakręca ;)

 

Pawelol, odpowiadam. Prowadzić - w całości. Bez żadnej pomocy na codzień. Podstawowa obsługa krówek sprowadza się do uzupełniania miksera ładowarką, pozostałych zasobników składników paszy i standardowych czynności serwisowych wyposażenia (czyszczenie, poprawianie, smarowanie). Krówki są karmione automatycznie, odchody są ściągane automatycznie (to akurat chyba już standard i w Polsce), a jeśli chodzi o dojenie, to krówki doją się zupełnie same w automacie. W nieco bardziej zaawansowanych systemach są jeszcze wychwytywane sztuki, które za mało chodzą i być może są chore.

Jeśli wszystko działa jak należy, rolnik może sobnie na 3 dni wyjechać z żonką nad morze, i krówkom sie krzywda nie stanie żadna. Agdyby coś jednak nawaliło, to dostanie SMS i wyśle tam znajomego sąsiada albo kogoś z rodziny, żeby sprawdził. Taki rolnik typowo oprócz krówek ma jeszcze tylko łąki z których zbiera siano na kiszonkę.

 

Nie mówię, że zachód jest wzorem do naśladowania. W większości rozwiązań tak, ale na pewno nie we wszystkich. Organizacja i gospodarność w rolnictwie jest na pewno godna naśladowania. I zawsze tak było. Mój ojciec opowiadał, że lokalni rolnicy zawsze uczyli się od przybyszów z zagranicy (głównie Niemców) technologii uprawy, która wykraczała poza umiejętności lokalusów.

Owszem, zdarzają się tam protesty. Jak zawsze gdy ktoś miał dobrze a potem mu się trochę pogorszyło. Ale jak żartowali sobie dziennikarze, w "Niemczech odbył się strajk farmerów i w związku z tym powstał gigantyczny korek złożony prawie w całości z Mercedesów serii 500 oraz 600".

Byłem u jednego takiego, który również strajkował, w rejonie mleczarskim na północy, blisko granicy belgijskiej. Obok chałupy zabytkowa stodoła sprzed ponad 100 lat (murowana). Pyta mnie, czy zgadnę co jest w środku. Potem otwiera drzwi drewniane okute na skobel. Za nimi są drugie, już "normalne" plastiki, jak do sklepu. A za drzwiami basen 30m kafelkowany, ogrzewany całorocznie :) Myślę, że musiał sie wkurzyć, że mu rząd zmniejszył dopłaty do ogrzewania tego basenu... Akurat on nie miał Mercedesa tylko najnowszą limuzynę BMW.

 

Ważne że potrafi jednoczyć rolników, reprezentować i bronić ich interesów...

Grunt to dobre samopoczucie :)

Edytowano przez grzebalec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

@dzarjan8111 trwa walka o opinie społeczną, jeżeli społeczeństwo będzie przychylne strajkującym system może być zagrożony. Wprowadza się kretów, taki kret ma ryć, podważać postulaty i burzyć jedność i jątrzyć. Myślisz że to przypadek że nagle tu tylu pseudo - fachowców od wszelakich problemów. Co konstruktywnego zaproponował: newago, ziomster, grzebalec czy gwiazda krassus -NIC. Typowe pieprzenie jajogłowych czyli taka sztuka dla sztuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj