marcianjargit

STRAJKI ROLNIKOW

Polecane posty

Witam i pozdrawiam wszystkich protestujących braci rolników, chciałbym dowiedzieć się czy na północy mazowieckiego organizowane są jakieś protesty czy blokady dróg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalwas    4

Ja jestem z okolic Różana, u nas nie da się raczej zebrać ekipy :/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

Serio Sawicki powiedział, ze bedą rekompensaty dla tych, którzy przekroczą kwote?

 

Jeśli tak to JA pier**le TO PAŃSTWO.

 

Od 4 miesięcy ograniczam produkcje, staram sie robić wszystko zeby zmiescic sie w limicie, ktory dokupowalem, a sąsiedzi któzy produkują ile chcą bez żadnych konsekwencji nie patrząc to, ze psują rynek jeszcze beda nagradzani? Sąsiad jedzie pół roku bez limitu MA W d*pie i mnie, i wszystkich innych rolników BO ON PRZECIEZ ZAINWESTOWAL W OBORE. HALO LUDZIE. Co z tego że zainwestowal? to ja mam tracić z tego powodu, a on ma byc jeszcze nagradzany za swoją głupote, ze nie potrafil dogupić sobie kwoty? BOZE MAM NADZIEJE, ZE TO WSZYSTKO PIERDOLNIE I TO JAK NAJSZYBCIEJ.

 

teraz na wp widzialem wypowiedzi tych strajkujacych(jakos najwiecej z okolic siedlec bo to duzi mleczarze) ze on do zaplaty ma 400tys zl kary za kwote mleczna i na wiosne musi 4 miesiace za darmo robic!!!!!!!!! ludzie sa zmanipulowani przez garstke oszolomow co nabrala kredytow i ma kwote do zaplaty ale nie wspomina jak miala za mleko 1.7 i limt to wszystko olewali,teraz placz.i na wiec pod przewodnictwem jakiegos gostka co ruskim weglem handluje.malo ludzi protestuje o odszkodowania za dziki a to jest jedyny i naprawde sluszny postulat bo to wlasnie ci rolnicy sa najbardziej poszkodowani.kredytowcy co przeinwestowali i mleczarze to kpina .jak mozna nakleic karte na traktorze ze wlasnosc banku? czy bank na sile mu wpychal? otorz nie! rok dwa temu bral na sile kredyt z banku i placze teraz ,wczoraj rowniez byla w telewizji wypowiedz madrego rolnika z pomorza ktory na pytanie dlaczego nie strajkuje odpowiedzial ze wytarczylo miec kalkulator i zeszyt zeby policzyc na co mnie stac .i tyle w temacie. gdyby doplacili do kwot mleczarzom to juz calkiem w glowach by sie poprzewracalo bo jak do tej pory to najbogatsza kasta wsrod rolnikow i jeszcze najbardziej roszczeniowa.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

gospodarny1992 weź ty lepiej człowieku puknij ty sie w ta pusta główke. Jeżeli rzad i ministerstwo zobaczy ze rolnik narzeka tylko u siebie na podworku ale boi sie wyjsc za brame to niedługo cie niemiec kupi z ta twoja glupota i nie bedziesz mial nic do powiedzenia. Trzeba robić jeszcze wiecej blokad w i połaczyć sie z górnikami którym nie brakuje zaparcia i chęci walki z chora polityka w tym kraju.

popieram kolege, tu potrzebne radykalne kroki, rewolucja żeby cos w tym kraju się zmienilo, a gospodarny 92 jak przejmiesz tatusia gospodarstwo i sam zaczniesz zarzadzac wtedy będziemy rozmowaiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Jest to potrzebne ale nie z takimi ludźmi jak Duda czy Izdebski.Oni nas zaprowadzą w kanał.A jak widzę Andrzeja Hadacza za plecami Izdebskiego to mi się czerwona kontrolka zapala coś jak kontrolka smarowania w ciągniku.Pójdę z wami jak wyłonicie z pośród siebie prawdziwego lidera a nie prowokatorów.

    post-3424-0-64130800-1423689321_thumb.jp


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

Ostatnio pewien profesor w wywiadzie powiedzial o strajkach we Francji. Gdy rolnicy jechali do Paryża ludzie sie cieszyli popierali ich strajki z tego powodu ze beda mogli jesc tansze produkty pic tansze wino a nie syf sprowadzany z niemiec. A polska mentalnosc jest taka ze jeden drugiego by w łyżce wody utopił.taki pojebany naród zamiast razem wszyscy to kazdy na kazdego i jak tu ma być dobrze? i co wy tu gadacie o ciagnikach po 400tys.? a firmach przewozowych dlaczego nikt nie mowi ze kierowcom tak dobrze bo jezdza samochodami po 300tys ? to jest narzedzie pracy.czlowiek bierze kredyt by sie rozwinac wszystko wyglada pieknie a tu nasprowadzaja wieprzowiny huk wie skad cena spada i płacz .takie sa realia by polska wieś rozpiepszyć .

Unia nie daje. Unia niszczy

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

teraz na wp widzialem wypowiedzi tych strajkujacych(jakos najwiecej z okolic siedlec bo to duzi mleczarze) ze on do zaplaty ma 400tys zl kary za kwote mleczna i na wiosne musi 4 miesiace za darmo robic!!!!!!!!! ludzie sa zmanipulowani przez garstke oszolomow co nabrala kredytow i ma kwote do zaplaty ale nie wspomina jak miala za mleko 1.7 i limt to wszystko olewali,teraz placz.i na wiec pod przewodnictwem jakiegos gostka co ruskim weglem handluje.malo ludzi protestuje o odszkodowania za dziki a to jest jedyny i naprawde sluszny postulat bo to wlasnie ci rolnicy sa najbardziej poszkodowani.kredytowcy co przeinwestowali i mleczarze to kpina .jak mozna nakleic karte na traktorze ze wlasnosc banku? czy bank na sile mu wpychal? otorz nie! rok dwa temu bral na sile kredyt z banku i placze teraz ,wczoraj rowniez byla w telewizji wypowiedz madrego rolnika z pomorza ktory na pytanie dlaczego nie strajkuje odpowiedzial ze wytarczylo miec kalkulator i zeszyt zeby policzyc na co mnie stac .i tyle w temacie. gdyby doplacili do kwot mleczarzom to juz calkiem w glowach by sie poprzewracalo bo jak do tej pory to najbogatsza kasta wsrod rolnikow i jeszcze najbardziej roszczeniowa.

 

 

Prócz porządku z dzikami są kwestie na które główny wpływ ma rząd. I o to należy protestować.

Dziki i bobry.

Rosyjskie embargo - komisja już pozwoliła żeby państwa same się dogadywały z Rosją czyli my jesteśmy w ciemnej d*pie.

Ubój rytualny - straciliśmy na tym kupe kasy a wystarczyło ustawę przegłosować.

Nakaz informowania klienta o pochodzeniu mięsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

mało kto dziś ma odwage zostać takim liderem, nie oszukujmy się, ktoś taki może szybko być usunięty ze sceny politycznej.i nie tylko. Mysle ze każdy tu pamięta jak skanczyl sw,Andrzej Lepper. Malo kto ma odwage wykrzyczeć prawde o sytuacji w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Tyle że część postulatów jest z d*py wzięta. Dopłaty do kwot mlecznych - to nie jest realne. Obowiązywała nas kwota taka i taka, liczyliśmy że kary będą ale mniejsze a że wyszło jak wyszło to już tylko nasze ryzyko. Pod zakaz się nie jeździ. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Nakazania etykietowania skąd pochodzi mięso nie przejdzie. UE zaraz uzna to za dyskryminację. Tak samo jak z pieniedzy publicznych nie możesz promować naszego mięsa. A ja w rosyjskim embargu widzę szansę. Czy koniecznie musimy handlować z Rosją? Skoro Zachód na wschód będzie wywoził top my to róbmy na zachód. I po kłopocie.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

chyba sam lider protestow nie ma wątpliwości ze postulaty typu cena mleka minimum 2 zl, cena trzody 6 zl, zniesienie kar za nadprodukcje mleka sa po prostu nie realne, może po prostu lepiej było by zlagodzic te postulaty, wtedy bylyby bardziej realne, większość rolnikow nie oczekuje ceny mleka na poziomie 2 zl, wydaje mi się ze większość będzie w stanie funkcjonować i rozwijać się przy cenie 1.4 zl, co do kar za nadproducje to po części jest tez wina rolnikow, można było jeszcze ten rok wstrzymać się ze zwiekszeniem produkcji i dziś ten problem by nie zaistniał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Nakazania etykietowania skąd pochodzi mięso nie przejdzie. UE zaraz uzna to za dyskryminację. Tak samo jak z pieniedzy publicznych nie możesz promować naszego mięsa. A ja w rosyjskim embargu widzę szansę. Czy koniecznie musimy handlować z Rosją? Skoro Zachód na wschód będzie wywoził top my to róbmy na zachód. I po kłopocie.

 

Tyle że zachód wywozi po to bo swojego ma za dużo a my mamy ASF. Etykietowanie mięsa to nic złego, mandarynki etykietuje się i jakoś nikomu nie przeszkadza, ziemniaki tak samo to jaka to dyskryminacja???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Fakt, teraz patrzyłem to na kabanosach kraju pochodzenia nie ma.

Żeby etykietowanie przyniosło skutek trzeba zachęcić ludzi do kupowania naszcyh produktów. Czytając ten temat to wielu stąd konsumentów ma za durniów i wrogów niż potencjalne źródło dochodu.

 

 


To czemu nie biorą? 

 

Biorą tylko trzeba produkować większe ilości i tanio. Nie wiem dlaczego tak uparłeś sięna Rosję. Widzisz jak z nimi idzie handel. Tusk po ramieniu klepał Putina, zarzucano mu prorosyjkosć a i tak embarga bez powodu były. Zamiast na siłę tam się wpychać, nie lepiej sprzedawać tam gdzie chcą naszej żywności?

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

No widzisz skoro sam nie wiesz co kupujesz to kim jesteś ? 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15380

Ale jak zachodnie mięso pójdzie na wschód to nie trafi do nas i u nas tego nie będzie to i cena będzie lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

No widzisz skoro sam nie wiesz co kupujesz to kim jesteś ? 

 

Ale świadomie nie kupuję. Skoro mieszczuchy są Ci do niczego nie potrzebne to dlaczego chcesz żeby kupowali twoje produkty?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Fakt, teraz patrzyłem to na kabanosach kraju pochodzenia nie ma.

Żeby etykietowanie przyniosło skutek trzeba zachęcić ludzi do kupowania naszcyh produktów. Czytając ten temat to wielu stąd konsumentów ma za durniów i wrogów niż potencjalne źródło dochodu.

 

Biorą tylko trzeba produkować większe ilości i tanio. Nie wiem dlaczego tak uparłeś sięna Rosję. Widzisz jak z nimi idzie handel. Tusk po ramieniu klepał Putina, zarzucano mu prorosyjkosć a i tak embarga bez powodu były. Zamiast na siłę tam się wpychać, nie lepiej sprzedawać tam gdzie chcą naszej żywności?

 

Z jednej strony był Tusk poklepywany przez Putina ale z drugiej Macierewicz z Kaczyńskim i ogólnie nastroje antyrosyjskie. Teraz doszła sprawa Ukrainy. Zachód zdestabilizował państwo w którym źle się działo a Putin chce zwinąć wschodnią uprzemysłowioną część. My mieliśmy karty rozdawać i być gwarantem tylko czego.... Wyszło źle i cierpią wszyscy producenci handlujący ze wschodem - nie tylko rolnicy. 

 

Widzisz, moje zdanie jest takie że należy budować dobre stosunki z Rosją. Zapominasz o tym że to wielki rynek zbytu na który Zachód ostrzy pazury. Kombinują jak wsadzić kij w szprychy Polsce i im się udaje. Wystarczy opłacić gazetę aby pisała antyrosyjskie artykuły albo dać w łapę jakiemuś durniowi żeby udzielił wywiadu antyrosyjskiego. To nie są wymysły, tak działa świat. 

 

Chcą i naszych jabłek i wieprzowiny ale rząd tak manipuluje i kombinuje żebyśmy realizowali politykę narzuconą przez Niemcy.

 

Mówisz o produkowaniu większych ilości i tanio - ale jak? Świnia zjada tyle i tyle po takiej i takiej cenie. Oferuje się 3,5zł za kg więc czy masz 100 sztuk czy 10 tys to i tak dołożysz do interesu.

Ale jak zachodnie mięso pójdzie na wschód to nie trafi do nas i u nas tego nie będzie to i cena będzie lepsza.

 

Zachodnie mięso trafi i na wschód i do nas bo jak im się otworzy rynek zbytu to zaczną produkować jeszcze więcej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

W żniwa też zamierzacie strajkować czy tylko zimą się wam nudzi ?


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Bardzo prosto. Albo jakością albo ilością. Zachód właśnie idzie na ilość. Zobacz np. drobiarzy. Świetnie sobie radzą na rynku zachodnim, eksportujemy tego duże ilości. Tylko czy widziałeś drobiarza który ma 1000 kur?

 

Ale Rosjanie nigdy z nami nie będą rozmawiać chyba, że oddamy im władzę jak na Białorusi czy Ukrainie. Chcesz być wasalem Putina żeby troche mleka sprzedać? A dwa, skoro według Ciebie Zachód produkuje taniej od nas to i tak przegramy z nimi rynek rosyjski.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Ale co Ci da wstawienie 10tys sztuk w jedną halę skoro zbijesz koszt produkcji o ułamek procenta a i tak przy obecnej cenie będziesz w plecy? Nie porównuj 1000 kur do 1000 świń. Produkcja jednostkowa w wielkim i w średnim gospodarstwie jest zróżnicowana tylko o kilka groszy na kilogramie a nie o 1,5zł.

 

Dla Putina chcę byś partnerem a nie poddanym.

 

Nie twierdzę że zachód produkuje taniej. Oni mają ogólnie lepiej z racji wyższych dopłat. Już na tym można obniżyć koszty produkcji. 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Żeby być partnerem to musisz znowu podbić Moskwę albo być gospodarczo w czołówce światowej. Życzę powodzenia. Pokaż mi były postkomunistyczny kraj który rozmawia z Rosją po partnersku.

 

Myślisz, że 100E więcej dopłaty do hektara powoduje, że fermy po kilka tysięcy sztuk są w stanie być opłacalne? Nie zapominaj, że tam płacą podatki dochodowe, podatek katastralny a we Francji nawet od dopłat. 

 

U mnie Ci najwieksi hodowcy mimo ceny dalej chcą budować kolejne chlewnie. Jakim cudem?

Edytowano przez Krassus

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Ale świadomie nie kupuję. Skoro mieszczuchy są Ci do niczego nie potrzebne to dlaczego chcesz żeby kupowali twoje produkty?

Słuchaj a gdzie to ja to napisałem ? Tworzysz  sam tezy i zadajesz potem  głupie pytania ? Ciekawe po co ? 

Świadomie nie kupujesz tylko dopiero sprawdziłeś że nie wiesz co kupujesz ? 

Miastowi zamiast słuchać takich jak ty co tu chcą  tylko napuścić jednych na drugich niech pomyślą kto tu tak naprawdę działa na ich szkodę . 

Ludzie którzy rozumieją pewne sprawy nie łapią się na takie szczekanie .


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj