marcianjargit

STRAJKI ROLNIKOW

Polecane posty

ziomster    73

w końcu ktoś coś z sensem napisał o tym teatrze hipokryzji :)

 

to ile było dziś tych ciągników pod warszawą? rano mówili w radiu że będzie 500, potem ten koleś od organizacji mówił że będzie 1000 a tu czytam że było 150? ile ich w końcu było...

 

Edytowano przez ziomster

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbud    27

Witajcie. 

Pozdrowienia dla wszystkich, dla których to co robimy ma jakiś sens. Byłem w radzyniu i dzisiaj i chcę was wszystkich zachęcić do działania, ale nie bezmyślnego bełkotu w stylu dajcie, dajcie, dajcie...

Zlikwidujmy na strajkach przekszykiwanie jeden drugiego. Mówmy jak jest, że jest poparcie różnych środowisk, że to nie jest tylko wiec działaczy.

 Wypominajmy panu ministrowi że w kółko śpiewa te same bajki. Żądajmy merytorycznych rozmów, przyciśnijmy ich.

 Brakuje ujednolicenia i zbierania informacji co się dzieje w innych rejonach. U nas było TVPinfo, musieliśmy sie troche namęczyć żeby nadążyć za zmieniającą się sytuacją.

Niemniej nadal najważniejsze są dla nas :

-Solidarność z tymi którzy pojechali.

-Zabieganie o to żeby nas widzieli jako poważnych ludzi(niestety tvn ma moc)

-Mówienie o prawdziwych przyczynach tych postulatów.

-Nie jesteśmy  pachołkami jakichś związkowców, oni zawsze są po prostu wymagajcie coś od nich i od siebie. 

Naprawdę jest dużo ludzi którzy nie mają ze związkami NIC wspólnego.

 

 Niech nam Bóg Błogosławi. I jak najwięcej wejść na żywo.

 

Zapraszamy jutro 12.02. na Drogę Krajową 19 k/ Radzynia Podlaskiego. 

Edytowano przez lukbud
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomalek0    6

gospodarny1992 weź ty lepiej człowieku puknij ty sie w ta pusta główke. Jeżeli rzad i ministerstwo zobaczy ze rolnik narzeka tylko u siebie na podworku ale boi sie wyjsc za brame to niedługo cie niemiec kupi z ta twoja glupota i nie bedziesz mial nic do powiedzenia. Trzeba robić jeszcze wiecej blokad w i połaczyć sie z górnikami którym nie brakuje zaparcia i chęci walki z chora polityka w tym kraju.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalwas    4

@kalwas wrzuć swoje zdjęcie jak będziesz na miejscu...

 

Kolego, jeśli tylko zbiorę grupkę, jedziemy, wrzucę zdjęcia, jeśli nie to co poradzę? Apeluję do wszystkich żeby namawiali swoich kolegów, ja tez namawiam, zobaczymy jak mi i im to wyjdzie, u mnie brak chętnych ale namawiam cały czas, zobaczymy co z tego wyjdzie, mam nadzieję, że pojedziemy, pozdrawiam :D

Edytowano przez kalwas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbud    27

Idioci z wiejskiej!!! Boją się że się ruszamy i jednoczymy i teraz będą tak grać na emocjach. No niema nic gorszego i tak jak to co się działo ostatnimi laty. Ludzie w mediach i na stołkach wbijcie sobie do głów że to ruch oddolny narodowy. Proszę zacznijmy działać na forach i youtube. Dawajcie na potęge filmiki niech to idzie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1823

Serio Sawicki powiedział, ze bedą rekompensaty dla tych, którzy przekroczą kwote?

Jeśli tak to JA pier**le TO PAŃSTWO.

Od 4 miesięcy ograniczam produkcje, staram sie robić wszystko zeby zmiescic sie w limicie, ktory dokupowalem, a sąsiedzi któzy produkują ile chcą bez żadnych konsekwencji nie patrząc to, ze psują rynek jeszcze beda nagradzani? Sąsiad jedzie pół roku bez limitu MA W d*pie i mnie, i wszystkich innych rolników BO ON PRZECIEZ ZAINWESTOWAL W OBORE. HALO LUDZIE. Co z tego że zainwestowal? to ja mam tracić z tego powodu, a on ma byc jeszcze nagradzany za swoją głupote, ze nie potrafil dogupić sobie kwoty? BOZE MAM NADZIEJE, ZE TO WSZYSTKO PIERDOLNIE I TO JAK NAJSZYBCIEJ.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niemiec własnie szybciej kupi te kopalnie które górnicy doprowadzą do ruiny. Jak zły by nie był zarząd, te protesty są inspirowane aby osłabić firmę na rzecz przyszłego nabywcy. To proste. Poczytaj czym się zajmuję JSW i ile dziennie traci na protestach...firmy kooperujące tracą zaufanie do JSW wobec dostaw węgla, już część kupują z zagranicy. Brak węgla oznacza konieczność wygaszenia koksowni, jak to się stanie to żaden kapitał nie podniesie tej spółki...

 

LINK do rekompensat od 19:30. cała rozmowa ciekawa..

Edytowano przez gospodarny1992

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys13    40

Zablokujcie Warszawe niech te  ryje przy korycie   wkońcu  otworzą oczy !!!    minister nazwał  nas frajerami    a sam jest frajerem!!  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Byłem w Warszawie i powiem że rząd nierząd ma nas głęboko w d... Lubelaków policja zablokowała w Zakręcie co już każdy wie a Podlasiaków pod to podpieła żeby mieć wszystkich w jednym miejscu(łatwiej kontrolować) Do centrum nie wpuszczą. Rozmawialiśmy z policjantami którzy nas blokowali i powiedzieli że mają od górny nakaz żeby nie wpuścić ciągników do miasta. Dodam że nie ma żadnego znaku zakazu dla ciągników jak np na obwodnicach. Stoi tylko znak zakaz wjazdu ciężarówek powyżej 16t. Więc jakim k... prawem nas nie wpuszczają? Przecież to niby wolny kraj i każdy powienien mieć prawo do wjazdu. Skoro nie ma pozwolenia na pikietę ciągników na Wiejskiej to by sobie chłopaki pojezdzili po mieście.


Byłem osobówką. Ciągnik mógłby nie wytrzymać trasy :D (Explorer 88r) Z k19 pojechało 8 ciagników. Zrobiliśmy zrzutę dla chłopaków na paliwo. Polecam stronę iledzisiaj.pl jest tam dużo o naszej blokadzie. Kilka filmików. Dziś minęła chyba 7doba strajku ^^


Byłem osobówką. Ciągnik mógłby nie wytrzymać trasy :D (Explorer 88r) Z k19 pojechało 8 ciagników. Zrobiliśmy zrzutę dla chłopaków na paliwo. Polecam stronę iledzisiaj.pl jest tam dużo o naszej blokadzie. Kilka filmików. Dziś minęła chyba 7doba strajku ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzebalec    0

Widzisz kolego xyz, w wolnym kraju KAŻDY ma prawo do wolności, nie tylko Ty. Między innymi prawo do wolności i swobody dysponowania swoim czasem mają ludzie, którzy w Warszawie poruszają się po ulicach do szkoły, do pracy, do sklepu. Mają do tego prawo i mają prawo również do tego, aby państwo na które płacą podatki (duże i bez żadnych resortyowych ulg) chroniło ich prawa do normalnego życia.

Chcesz wjechać do miasta ciągnikiem. Po to żeby je blokować albo celowo spowolnić ruch drogowy. Celowe tamowanie ruchu jest wykroczeniem drogowym, działaniem niezgodnym z prawem. Dlatego służby po pierwsze chronią mieszkańców przed skutkami łamania prawa przez Ciebie, po drugie przeciwdziałają łamaniu prawa wiedząc że jest zamysł jego złamania. To sie nazywa PREWENCJA.

Masz prawo do strajkowania? To strajkuj. Masz prawo do demonstracji? To demonstruj! Tylko egoistycznie nie utrudniaj życia innym, do których ani Ty nic nie masz ani oni do Ciebie nic nie mają. Bo mogą zacząć mieć.

Sądzisz, że politykom życie utrudnisz stercząc przed jakimś budynkiem rządowym? Poważnie? Utrudnisz, ale wszystkim innym a im w najmniejszym stopniu.

Dajecie się wodzić za nos paru cwaniakom-karierowiczom wrzeszczącym w megafony, którzy chcą na waszych karkach wjechac do polityki, tak jak kiedys Lepper. Wy ponosicie koszty a korzyść będą mieli wyłącznie oni. Jesteście przez nich wykorzystywani jak ostatni frajerzy.

Wiele rzeczy da się załatwić, ale tworząc grupy poparcia które będa lobbowały zmiany w określonym kierunku. A nie robiąc zadymy. Zadymy tylko bedą kosztować.

Są też rzeczy których załatwić się nie da, jeśli miałyby naruszyć reguły wolnego rynku, czyli gwarantowanych swobód do których tu zgłaszasz pretensje.

 

 

P.S.

Sołtys13, jeśli ktoś Ci oferuje 10zł za coś, a Ty sprzedajesz to komus innemu za 7zł, po czym masz pretensje do tego który Ci oferował za 10zł, że sprzedałeś za 7zł, to kim jesteś jak nie frajerem? To bardzo łagodne określenie tej sytuacji, moim zdaniem lepiej pasuje jakieś zdecydowanie mocniejsze.

Edytowano przez grzebalec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    317

grzebalec z jakiej partii jesteś? Czyżby PSL się wpieprzał do nas na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

Czytając post Grzebalca z początku pisał obiektywnie ale ale po połowie postu wyskoczyła mu stronniczość:-) Ciekawe co to za gość nas odwiedził 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
savas    3

zadne doplaty nie zrekompensuja niskich cen, sytuacja jest zroznicowana w poszczegolnych regionach i np u nas, wiekszosc opiera hodowle na dzierzawach z ktorych doplaty i tak biora wlasciciele, dlatego to czysty populizm, a doplaty do bydla beda tylko do 30 szt to tez sa zarty jezeli juz ograniczac to od 200-300 a nie 30, szukalem limitow ilosci bydla na zachodzie ale zadnej info nie znalazlem, za to widzialem ciekawy artykul z petycja o doplaty do bydla z rogami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

W USA zwiazki zawodowe rozwaliły dla mafii każdą fabrykę która chcieli przejąć. Nie musieli robić nie legalnych interesów skoro mogli legalnie mieć fabryki za ułamek jej wartości. W Polsce jest to samo.

Niestety większość społeczeństwa jest głupia a w najlepszym przypadku tylko nie świadoma tego co sie dzieje. W dzisiejszym świecie w każdej dziedzinie promowani są liderzy ,celebryci , i inne oszołomy za którymi głupi naród poleci. Ludziom wystarczy obiecać ze coś dostaną za darmo i już im myślenie się wyłącza a włącza chciwość. TA sama zasada działa od głupich promocji w super marketach gdzie ludzie zabijają się aby dostać jakieś głupie ciapy tańsze o 2 zł poprzez politykę i wybory do takich właśnie aranżowanych protestów jak są teraz w górnictwie czy w rolnictwie.

Rolnicy maja rzeczywiste problemy z dzikami z mlekiem czy wieprzowina więc wystarczy ze taki krzykacz jak Izdebski powie ze ja wam to wszystko załatwię , będziecie mieli pieniądze i juz rolnicy za nim lecą.

Gdzie były związki  wcześniej i dlaczego pozwolili aby doszło do tych wszystkich sytuacji co teraz istnieją? Dlaczego w naszym kraju nie można zapobiegać tylko czekać na raka i dopiero leczyć ?

Ja żadnym liderom nie wierzę i nie mam zamiaru strajkować pod sztandarami jakiegoś OPZZ czy innej samozwańczej organizacji .

Albo powstaje jedna organizacja rolnicza bez żadnych liderów albo nadal będziemy robili z siebie głupków .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek33    35

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,rolnicy-na-rogatkach-policja-macie-10-minut-na-odblokowanie-ulicy,157671.html

 

Ciekawe czy górnikom na demonstracji też sprawdzali dowody osobiste......

 

Ci co przyjeżdżają samochodami powinni tworzyć obstawę dla właścicieli ciągników i nie pozwalać na zastraszanie.

Edytowano przez maniek33

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

A co do 30 sztuk to za mało wystarczająca według mnie, po co fabryki smrodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbud    27

Pan Sawicki był w polsacie oto moje komentarze na tylko kilka pierwszych minut.

Sawickiego martwi każdy trud zwykłego rolnika.

W 2014 wzrosła produkcja, a ceny spadły więc rachunek jest prosty, lecz nie żywność w sklepach.

Minister nie ma instrumentów na wpływanie na ceny na tak ważnym sektorze jak wieprzowina i mleko??? To ja się pytam co dała ustawa o zakazie uboju rytualnego?

Po co w uni tak naprawde są kary za przekroczenie limitów produkcji mleka?? Gdzie jest poważny program przeciwdziałania zawirowaniom cen w produkcji??

Mówi że może dać kase z nowych programów( już mnie to mdli)

Minister wypłacił żekomo 10,5 mld zł, o to ja się pytam od kiedy to są JEGO PIENIĄDZE (Wierutne manipulowanie)

Pieniądze idą z naszych podatków których musi być więcej bo więcej jest apetytu Świń przy korytach i w Brukseli i w Polsce.( Poziom nabywczy rolnika spada stale tak naprawde)

Ile tych środków unijnych wraca do POLSKI, a ile do Niemiec, Brukseli... (Banki,Korporacje, Lobbyści, Urzędnicy

Gdyby pani premier w grudniu podjeła rozmowy to dziś byśmy nie byli na ulicach?? Może tak może nie panie Chróścikowski. To ja się pytam co Izby rolnicze zrobiły przez siedem lat u boku pana Sawickiego??? 

No ludzie! nie jestem i nie będe żadnym związkowcem, jestem tylko patriotą i pozdrawiam wszystkich i apeluje o własne media na youtubie. Działajcie to nie jest festiwal ani pana Izdebskiego ani Sawickiego, to jest nasz festiwal i POWTARZAM NIE DAJCIE SIĘ SPROWOKOWAĆ!!!! Po południu wracam do Radzynia Podlaskiego. Może być tylko lepiej, z Bogiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

większość rolników nie widzi świata bez dopłat. Radze tym którzy przy aktualnych cenach pszenicy nie potrafią wypracować zysku aby oddali już ziemię innym zamiast narzekać. I tu mówię o zysku w którym nie wliczamy dopłat jak większość wyliczeń jest robionych. Ciekawe co taki rolnik powie po 2020 jak nie będzie dopłat, wtedy będzie płacz. To samo z rolnikami którzy nie potrafili wyliczyć na ile ich stać przy zakupie nowego sprzętu i nabrali od razu wszystkiego nadto bo UE daję połowę to trzeba całą pulę wykorzystać. Sory ale z taka mentalnością to taki rolnik nie pożyje długo. Jak chcę coś kupić to biorę pod uwagę niską cenę towaru, nakłady na przyszły rok itd i wtedy liczę ile mi zostanie z tego i inwestuję, ewentualnie biorę taki kredyt który przy uwzględnieniu tego wszystkiego będę w stanie spłacić powiedzmy w 5 lat.
Wtedy pewnie 2/3 rolników by na tym proteście nie było. Takie moje zdanie i proszę je uszanować
Aha dodam że jedynie powinien być nakaz wszystkich zakładów przetwórczych w Polsce że najpierw kupują krajowy towar a braki uzupełniają za granicy.

Do tego ustalona cena poniżej której albo nie może zejść kupujący albo wtedy dopłaca państwo do produkcji ale jakaś realna cena zmieniająca się co roku wyznaczająca granicę opłacalności

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    49

Popieram OKEY w 100 procent. Straty na polach od całej dzikiej zwierzyny powinien pokrywać skarb państwa. W chwili obecnej ja muszę pisać podanie do Koła łowieckiego i prosić o odszkodowanie. Kto im dał prawo do szacowania strat we własnej sprawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

No , i macie dowód na to że V kolumna na agrofoto śmiga. Tak dzieje się już od dłuższego czasu, dlatego z Waszej dyskusji w tym miejscu powstać nic nie może co ulżyło by rolnikom. Zjednoczenie rolnictwa to jedność bez względu na odległość od Warszawy, bez względu na wielkość gospodarstwa sąsiadów, bez względu na model ciągnika czy kombajnu. W powiedzeniu " Nic tak nie cieszy jak krzywda sąsiada" jest tyle prawdy ile Waszego zachowania na agrofoto.  Zauważcie jeszcze raz . Kto wydaje zgodę, koncesje, limity na sprowadzanie węgla do Polski? Żydowski, obcy nam rząd przy aplauzie Knesetu. Kto zgadza się na sprowadzanie do Polski Ogromnych ilości wieprzowiny z Niemiec, Danii czy Holandi? Ten sam obcy rząd. Kto zasypał nas mlekiem w proszku i nabiałem z Europy zachodniej i kim w ogóle są ci sprowadzacze importerzy? Skąd mają pieniądze i czy płaca podatki w Polsce?. Wszystkich tych towarów mamy w Polsce wystarczająco dużo aby zaopatrzyć kraj. Ostatnie pytania. Jakie dziedziny zasypywane obcym towarem przysparzają Polsce najwięcej problemów? Rolnictwo i górnictwo. Czemu? Bo żydowski rząd kolesiów nic nie robi w interesie Polski . Spekulacyjna kolaboracja kolejnych bankrutów rządowych , pozostawiających za sobą  od dwudziestu paru lat coraz większy dług państwowy doprowadza do sytuacji jaka mamy dzisiaj. W swoim zacietrzewieniu dla obrony jednego durnia kolesia są w stanie tracić miliony . Na nasz koszt. Może rzeczywiście czas na to aby wysłać żydów z Polski do Izraela albo przynajmniej do hotelu na południu Polski. Może już czas odsunąć od władzy sitwę pozorantów zajmujących się bardziej swoim wyglądem medialnym niż interesem narodowym. Może już czas zamrozić majątki pejsatej swołoczy która toczy ten kraj nad skraj przepaści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    227

chiquitab masz racje co niektórym sie w głowach popszewracało od dopłat i całego tego prowu ponabierali po same uszy bo unia daje a teraz zęby w ściane i protestują oni myśleli że ceny będą tak jak to było w 2012 roku.A teraz płacz trzeba sie zastanowić czy mnie stać na nowy ciągnik maszyne itp czy jest mi potszebna i czy jestem ją w stanie spłacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    49

Skończcie tą głupotę o tych niby żydach a piszcie logicznie co i jak zmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black_shadow    51

Serio Sawicki powiedział, ze bedą rekompensaty dla tych, którzy przekroczą kwote?

 

Jeśli tak to JA pier**le TO PAŃSTWO.

 

Od 4 miesięcy ograniczam produkcje, staram sie robić wszystko zeby zmiescic sie w limicie, ktory dokupowalem, a sąsiedzi któzy produkują ile chcą bez żadnych konsekwencji nie patrząc to, ze psują rynek jeszcze beda nagradzani? Sąsiad jedzie pół roku bez limitu MA W d*pie i mnie, i wszystkich innych rolników BO ON PRZECIEZ ZAINWESTOWAL W OBORE. HALO LUDZIE. Co z tego że zainwestowal? to ja mam tracić z tego powodu, a on ma byc jeszcze nagradzany za swoją głupote, ze nie potrafil dogupić sobie kwoty? BOZE MAM NADZIEJE, ZE TO WSZYSTKO PIERDOLNIE I TO JAK NAJSZYBCIEJ.

dla wszystkich mających w głębokim poważaniu desperację, trud i poświęcenie protestujących rolników polecam modlitwę polaka :

Gdy wieczorne zgasną zorze, 

Zanim głowę do snu złożę,

Modlitwę moją zanoszę 

Bogu Ojcu i Synowi:

"dopier**lcie sąsiadowi! 

Dla siebie o nic nie wnoszę, 

Tylko mu dosrajcie proszę."

 

Kto ja jestem? Polak mały

Mały, zawistny i podły.

Jaki znak mój? Krwawe gały.

Oto wznoszę swoje modły

Do Boga, Marii i Syna:

"Zniszczcie tego sk***ysyna

Mego brata, sąsiada,

Tego wroga, tego gada."

 

"Żeby mu okradli garaż,

Żeby go zdradzała stara,

Żeby mu spalili sklep,

Żeby dostał cegłą w łeb,

Żeby mu się córka z czarnym

I w ogóle żeby miał marnie,

Żeby miał AIDS-a i raka."

Oto modlitwa Polaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj