marcianjargit

STRAJKI ROLNIKOW

Polecane posty

krzysztoff    10

miasto też przez te 25 lat wolności dorobiło się luksusowych samochodów, super wypasionych domów nie za 400 tys a za miliony złotych, a to co przedstawiła TVP 1 że niby na stolicę przyjechało tylko 140 ciągników, bo policja badała trzeźwość rolników. ŻENADA, i weź tu płać abonament na takie relacje.

Robią z nas dziadów, alkoholików i debili, którym powinna słoma z butów wystawać, pokażmy im wszystkim, że polski rolnik to człowiek zaradny, pracowity, wykształcony który za swoją pracę chcę otrzymać godziwe pieniądze. 

I jasno trzeba powiedzieć, że dopłaty bezpośrednie nie są dla nas, są po to by żywność była tańsza.

A Sawicki pożal się Boże minister to niech sam na nowy Prow postawi sobie chlewnie na prosięta i do roboty.

Jak w nowym Prow- ie będzie dofinansowanie do rozbiórki chlewni to sam chętnie wezmę, przynajmniej nie zbankrutuje. Bierzmy przykład z polityków czym mniej robisz, więcej masz.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

dopłaty do produkcji, żeby kasa trafiają do prawdziwych rolnikow , a nie do posiadaczy ziemskich którzy nic nie robia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Jak widzę u mnie w okolicy rolników co mają po 10 ha i brali   nowe ciągniki, rozrzutniki ,niektórzy na 30 ha kombajny i po 2 ciągniki, przyczepy no to wybaczcie gdzie oni mają mózg. Zaczynają już ziemie sprzedawać. Każdy chce się rozwijać i słusznie, ale w granicach rozsądku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luk1988    1

Strajkujmy Panowie Strajkujmy. Walczmy o OPŁACALNOŚĆ bo jak ona będzie to wszystko będzie!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Tak dopłaty powinny być dla tych co produkują ale jak chłop głupi i obrabia ziemię miastowego a on bierze dopłatę to co!protestów się zAchciewa za brak opłacalności trzeba być solidarnym a chopi nigdy nie będą niestety :((

 

Ile jest wniosków o dopaty ok 1,5 mln a jak porozawiasz z krowiarzami to po 100 ha mają cudzej ziemi i stąd bieda 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markos    2

Ja bym proponował żeby zablokować drogi na zachodniej granicy żeby tego gówna świńskiego nie przywozili do nas i trzoda bedzie po 6 zł. A co do mleka to kwoty były po to żeby produkować określoną ilość, Ci  co je  przekroczyli wzieli na siebie ryzyko kar i niech teraz nie płaczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luk1988    1

Czy w pow Ciechanowskim szykują się jakieś strajki???? Ja mam taką propozycję żeby nie łatwić pozwoleń to zebrać się w kilkunastu lub więcej i nie blokować stojąc na drodze tylko jechać gęsiego wolnym tempem po najruchliwszych drogach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam panowie ja nie wiem co niektórzy chcą udowodnić pisząc ze nie wiadomo po co i dlaczego strajkujemy ogarnijcie się chłopy zjednoczcie się zacznijmy mówić jednym głosem a Izdebskiemu chwała ze walczy o Polska wieś a ci co krytykują niech się wala założę się ze tylko jak by jakieś rekompensaty się pojawiły to ci co byli przeciwko protestowi i Izdebskiemu piersi poleca złożyć wniosek a nawiasem ci co tylko żyją z rolnictwa wiedza dlaczego protestujemy

Edytowano przez jan2130

Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Żebyś się czasem nie nachapał tymi rekompensatami jak cena będzie taka jaka jest. W obrębie dłuższego czasie zwrócisz to do dwukrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Ilu z Was należy do jakiegoś związku zawodowego? No właśnie !

Wiec jak myślicie czyje interesy te zwiazki reprezentują?

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Napiszę wprost poczytajcie sobie to forum wydajności pszenicy z ha ilości krów i ha , powierzchnię gospodarstw , nikt ie zrozumie naszych protestów brak piar-u , ja nie osiagam ponu 8t pszenicy z ha mam gleby nie meliorowane i żyję więc ... zasada rynku słabi muszą odejść, dalej inna grupa tych mocnych stanie się słabymi itd aż do modelu 500 ha gosp, rodzinne :))

 

Izdebski piędzi do władzy a historia ubi się powtarzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Normalny rolnik i normalny pracownik nie należy do  związków zawodowych no chyba że jest działaczem to czepie z tego  zyski, a zwykły pracownik zapisany do związków to tylko kase płaci na ten burdel i jak coś chce sam wywalczyć to związkowcy go uciszą no chyba że działaczom krzywda się dzieje to angażują ludzi obiecując im coś by samym utrzymać stołek

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Tak dla informacji: już nie ma wspólnej polityki rolnej. Komisja pozwoliła na dogadywanie się pojedynczych krajów z Rosją. U nas antyrosyjskie nastroje i ASF więc d*pa... eksportu nie będzie a unia ma nas gdzieś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaszlak79    749

Jak widzę u mnie w okolicy rolników co mają po 10 ha i brali   nowe ciągniki, rozrzutniki ,niektórzy na 30 ha kombajny i po 2 ciągniki, przyczepy no to wybaczcie gdzie oni mają mózg. Zaczynają już ziemie sprzedawać. Każdy chce się rozwijać i słusznie, ale w granicach rozsądku.

U mnie jednemu co ma swoich raptem 12 ha tak nowy ciągnik zapachniał, że całą ojcowiznę na żonę przepisał bo sam był już za wiekowy żeby z PROW-u jałmużnę dostać. No i ma "Nowego Hollanda", całą resztę maszyn od U 914 a budynki się dalej sypią na łeb.

 

mam gleby nie meliorowane i żyję więc ...

Ja w zeszłym roku kupiłem 4.5ha z melioracją do odtworzenia, kupiłem za 20 tys. koparkę i jestem w trakcie czyszczenia rowów (ponad 1km). Na Spólkę Wodną nie miałem co liczyć, czasem trzeba wziąć sprawy w swoje ręce. Obszarnik obok ma 5 ha i cierpliwie czekał aż się dokopię do tzw. zbieracza i jemu pole osuszę, żeby choć na paliwo dał .... :wacko:

Edytowano przez Kaszlak79

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

I zostaliśmy z ręką w nocniku wszyscy się dogadamy z Rosjanami niech tu tylko przyjdą a przyjdą to widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fabian777    30

Witam panowie a wy dalej dyskutujecie ,zamiast wyjść na drogi. Właśnie wróciłem z Wawy , byłem pod ministerstwem tam  miastowi bili nam brawo a wy tutaj jako rolnicy na siebie naskakujecie, chłopaki w ciągnikach zablokowali wawę od wschodu a gdzie jest reszta kraju potrafi tylko narzekać jak  to im żle.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Tak dla informacji: już nie ma wspólnej polityki rolnej. Komisja pozwoliła na dogadywanie się pojedynczych krajów z Rosją. U nas antyrosyjskie nastroje i ASF więc d*pa... eksportu nie będzie a unia ma nas gdzieś.

I zamiast rząd działać w tym temacie który wiązał by się z poprawą cen (powrót na rynek rosyjski walka z ASF) to raz że przyklaskują Merkelowej co ona powie to święte a dwa zajmują  się postulatami jakiś hazjajów by się oni pieniędzy za dobry bajer nabarali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom61    11

ktoś kto tylko jest pracownikiem i nie ma żadnych zmartwień na temat co robić by nie zbankrutować czy w co zainwestować tylko dla niego ważne by go z roboty nie wylali wiec ciężko wyjaśnić jak to jest prowadzić własne gospodarstwo do którego czasami trzeba dopłacać i trzeba w nie inwestować by je rozwijać, rolnika prędzej zrozumie właściciel małej czy średniej firmy bo ma podobne zmartwienia ale na pewno rolnika nie zrozumie dziad co wstanie pójdzie na 8 godzin do roboty przyjdzie zje obiad usiądzie na kanapę włączy sobie TVN  i dowie się że w Polsce jest dobrobyt, ludzie co z pieniędzmi nie mają co robić tylko jakoś jego ten dobrobyt ominął jak sobie skończy oglądać to idzie spać i takie przypadki na pewno znajdziecie również w swoich rodzinach. Przecież warszawiakom jak być powiedział że jak chcesz mieć ciepło w domu to musisz sobie napalić w piecu to pomyśli że ty to jakiś wariat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bruno71    0

a z czego mamy zyc skoro u nas na pomorzu swinie skupuja po 3.40 a mleko nie cala zlotowke ale widze ze czesc rolnikow tego nie rozumie i woli siedziec cicho

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Fabian777 brawo kolego oby było9 nas więcej  bo co niektórzy próbują cos nam udowodnić tylko sami do końca niewiedza co. A pytanie do kolegi w czym widzisz problem ze gospodarstwa kilkunastohektarowe kupują maszyny to im już nic się nie należy niech całe życie ta 30 czy 60 ma się męczyć


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

ktoś kto tylko jest pracownikiem i nie ma żadnych zmartwień na temat co robić by nie zbankrutować czy w co zainwestować tylko dla niego ważne by go z roboty nie wylali wiec ciężko wyjaśnić jak to jest prowadzić własne gospodarstwo do którego czasami trzeba dopłacać i trzeba w nie inwestować by je rozwijać, rolnika prędzej zrozumie właściciel małej czy średniej firmy bo ma podobne zmartwienia ale na pewno rolnika nie zrozumie dziad co wstanie pójdzie na 8 godzin do roboty przyjdzie zje obiad usiądzie na kanapę włączy sobie TVN  i dowie się że w Polsce jest dobrobyt, ludzie co z pieniędzmi nie mają co robić tylko jakoś jego ten dobrobyt ominął jak sobie skończy oglądać to idzie spać i takie przypadki na pewno znajdziecie również w swoich rodzinach. Przecież warszawiakom jak być powiedział że jak chcesz mieć ciepło w domu to musisz sobie napalić w piecu to pomyśli że ty to jakiś wariat 

I  jak by nie ten pracownik to ty byś nie miał prawa bytu (to tak jak byśmy sobie pieniądze drukowali). W mieście są też głupki cwaniaki i spoko ludzie na wsi tak samo

Więc odczepcie się od pracowników bo wieś by nie miała dla kogo pracować czepcie się lepiej rządzących cwaniaków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

Witam panowie a wy dalej dyskutujecie ,zamiast wyjść na drogi. Właśnie wróciłem z Wawy , byłem pod ministerstwem tam  miastowi bili nam brawo a wy tutaj jako rolnicy na siebie naskakujecie, chłopaki w ciągnikach zablokowali wawę od wschodu a gdzie jest reszta kraju potrafi tylko narzekać jak  to im żle.

szacun dla chlopakow ze wschodu, powinni przyjechać rolnicy ze wszystkich stron, z tego co wiem od strony Bialegostoku tez jechali, nie wiem czy dojechali, jesi dojada to na radzyminaskiej będzie podobna sytuacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fabian777    30

Panowie powiem wam że jestem dumny że tam byłem i jutro z rana s powrotem tam jadę a , wogólę to łza w oku się kręciła jak widziałem konwój 200 ciągników. Chłopaki w maszynach już drugą noc spędzają w naszym imieniu , chwała im za to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj