marcianjargit

STRAJKI ROLNIKOW

Polecane posty

marti1980    31

Jestem rolnikiem i jest mi wstyd za takich pieniaczy jak Izdebski. Jaki z tego człowieka jest rolnik ile ma 5-10 ha skład węgla co jeszcze!?

 

Ja jako rolnik od pokoleń prowadzący dość rozwojowe i nowoczesne gospodarstwo pod względem technologiczny dziwię się tym którzy za tym człowiekiem idą w ogień.

 

Drugiego Leppera już nie będzie a polityka potrzebuje klasy a nie chamstwa i prostactwa. Prowadzenie gospodarstwa to Biznes taki sam jak każdy inny i niestety trzeba liczyć się z sinusoidą cenową i rynkiem spekulacji. Produkcja rolna to niestety bardzo ryzykowny biznes, ja od 2 lat powtarzałem że mleko nie będzie wiecznie po 2 zł (grudzień 2013). Sam 17 lat temu byłem hodowcą trzody wtedy cena oscylowała w granicach 4,5 zł za kilogram a droga kiełbasa kosztowała 14 zł -Krakowska podsuszana.

 

Takich krzykaczy jak ten spod Siedlec powinno się izolować ze społeczeństwa, inna sprawa to wiele zaniedbań rządzących ale jakby co to wszyscy ruszylibyśmy na warszawę.

 

-Nauczyciele - propaganda zarobków i to własny minister jest [przeciw nim

-Robotnicy najemni - umowy śmieciowe firma zatrudnia Kowalskiego na 50 zł brutto a druga firma córka już nie płaci ZUSU.

- Wiek emerytalny 67 lat gdybyśmy mieli 65 była by to ekonomiczna katastrofa a populistyczny pajac z PiS robi ludziom wodę z mózgu że obniży ten wiek.

 

Jestem zwoleńnikiem profesjonalnych wykształconych kierunkowo rolników , niestety nawet na tym forum widać jak wiele brakuje nam do perfekcji.

 

Wracając do protestów kto pomyśli o niedoli rolnika patrząc na traktor za 300-400 tys gdzie ludzie taki kredyt hipoteczny na ukochany dom spłacają całe życie.

 

Pozdrawiam rolnik z Mazowsza.

Właśnie niedaleko mnie zlicytowano w zeszłym tygodniu takiego wykfalifikowanego 40hektarowego magistra rolnictwa.Musze ci powiedziec że własnie ci mali rozdrapali jego ziemie w ciągu 1 godziny po 35-50tys za hektar.W mojej okolicy znacznie lepiej radzą sobie tacy 10-15hektarowi rolnicy niż ci 30hektarowi.Powód jest prosty mniejsze koszty utrzymania.Wiec przychamuj z opiniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

I nie mocie mi że handlarz Podsiedlecki to lider rolników , moje pytanie służby specjalne jakiego kraju wystawiły tego gościa aby mieszał !!!

ABW powinno się nim zająć..


Niemcy już dogadują się z Ruskimi..


Przyhamuj ..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Polacy muszą zrozumieć postulaty rolników. Inaczej przyjdzie nam w najbliższym czasie jeść ziemniaki z Maroka i golonkę z Danii. Czytam komentarze w niektórych serwisach internetowych i nóż się otwiera sam w kieszeni. 

  • Like 1

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartekj1994    141

Co do protestów to uważam że Potrzebni są tacy ludzie jak Izdebski. Bo dzieki niemu rolnicy po raz pierwszy od wielu wielu lat potrafią się zjednoczyć i pomimo kosztów dojazdu od Warszawy i ogromnego ryzyka potrafią coś razem zrobić. Bo do tej pory siedzieliśmy tylko w domach i narzekaliśmy. Owszem Rolnicy pojechali ciągnikami za 300 tyś i ponad ale do cholery mamy 21 wiek i tak wszystko poszło do przodu że nie wrócą czasy Ursusów i koni. Rozejrzyjcie się w miastach jakimi samochodami jeżdżą ludzie albo jakie rzeczy kupują w sklepach. Nie jednego rolnika nie stać na kiełbasę za 20zł bo ma kredyt na plecach a nie jedna pani z miasta taką kupuje. Owszem popieram to że w mieście też lekko  nie jest bo umowy śmieciowe i najniższa krajowa ale czy taki Kowalski chciałbym doglądać świniaka produkować mu paszę martwić się o leki wywalać od niego obornik i po 3 czy 4 miesiącach chowania oddać go za darmo po 3,5 i jeszcze dołożyć 50 czy 100 zł za to że ktoś go zabrał??? Rząd cały czas każe nam zaciskać pasa tylko do jakiego momentu?? W miastach ludzie mają pewne wydatki i mogą odłożyć a co na wsi??? Sami posiadamy 2 ciągniki i co z tego... sam wiem ile czasami jest wyrzeczeń i ile kręcenia żeby na ratę wystarczyło... 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Barany jak oglądam telewizje i te wypowiedzi naszych rolników to mnie coś bierze. Cały czas szum i krzyk w stylu: DAJCIE! DAJCIE!, jedni nic nie mówią bo nie wiedzą sami o co dokładnie walczą, a są tam bo może wywalczą jałmużnę, ale są tacy co po ludzku gadają (chwałą im). Nawet Izdepski zalicza się do tych co domaga się pieniędzy ale taki hazjaj jak on to jak wywalczy coś to przy tym co posiada to będą to miliony i wielu podobnych jemu. Taki prawdziwy rolnik prowadzący normalne średniej wielkości rodzinne gospodarstwo będzie miał z tego fige tyle by istnieć. Miastowych szlak trafia bo  powyjeżdżali nowymi ciągnikami choć w kredytach ale w oczy kole każdego. Ponabierali się kredytów skorzystali z dofinansowania a teraz się pokapowali że to co im zwrócili z MGR itp. to by kupili bez kredytu w tym momencie a tak kredyt został a spłacać trzeba, ceny nie ma i płacz. Reszta poleciała na to "bo sąsiad  nie będzie lepszy odemnie". Banki się cieszą bo zarabiają na modernizacji polskich gospodarstw, państwo się cieszy bo podatki mają z tego, ale ani jedni ani drudzy do interesu nie dołożyli, a zbajerowali głupiego rolnika że coś im dadzą (jak ktoś chce coś za darmo to na dyskotekę niech się uda i pocwaniaczy, znajdzie się taki co mu gąga za darmo sprzeda). UE też w tym palce macza bo ludzie pracujący za granicą mają pracę dzięki polskim rolnikom bo większość sprzętu pochodzi z zakładów z zachodniej produkcji- fakt sprzęt mają "nie z tej ziemi".

Nie bronie też państwa oni też są niczego sobie. Jestem tego zdania by rząd działał  ale wspomagał rynek regulując ceny płodów rolnych (a oni nic z  tym nie robią) Za embargo za wprowadzenie uboju rytualnego powinni ponieść kare za swoje bezmyślne postanowienia spowodowane na pewno własnym interesem. Stryczek za takie postępowanie. Jestem przeciwnikiem wspierania UE poprzez dotacje rolnictwa, bo oni coś tam niby dają ale i wymagają, napędzając przy tym własną gospodarkę (zwłaszcza Niemcy i pani A. Merkel- kobieta która włada całą Europą a nie żadna tam Bruksela). Rolnik robi z siebie najgorszego żula i chce jałmużny. Ja tam wolę by cena była a dopłaty niech sobie miasto weźmie choć prawda jest taka że dopłaty do ha to psełdo rolnicy biorą sami sobie zadajcie to pytanie ile dzierżawicie od takich i czy coś bierzecie z tego. Żyjecie i inwestujecie tylko z tego co z tych areałów zbierzecie!  Cena za to  co sprzedajemy to podstawa i to jest główny aspekt dochodowości gospodarstw, ale  jest tak że raz jest gorsza raz lepsza tak to już działa i jest uzależnione od popytu i podaży, a w interesie rządu jest to by państwo funkcjonowało, bo jak człowiek nie zarobi to i  nie wyda a jak nie wyda to po co produkować jak nie ma komu kupować - tak to się ten majdan ziemski kręci

 

ROLNICY! NIE DAJMY ROBIĆ Z SIEBIE DZIADÓW I NIE LICZMY NA LEKKIE PIENIĄDZE ALE ŻĄDAJMY ZAPŁATY ZA NASZĄ PRACĘ A MIASTOWI NIE BĘDĄ NAS TRAKTOWALI JAK OBORNIK

NABIORĄ SIĘ TYLKO CI CO NAJWYŻEJ SIEDZĄ I KOMBINUJĄ KOSZTEM ZWYKŁYCH ROLNIKÓW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolajjj   
Gość nikolajjj

Polacy muszą zrozumieć postulaty rolników. Inaczej przyjdzie nam w najbliższym czasie jeść ziemniaki z Maroka i golonkę z Danii. Czytam komentarze w niektórych serwisach internetowych i nóż się otwiera sam w kieszeni. 

 

A najgorsze, że zamiast zastanawiać się jak pomóc rolnikom, to wszyscy na górze i media debatują czy Izdebski chce politycznie coś ugrać. Nikt nami się nie przejmuje.

Ale przynajmniej p. Izdebski ruszył ta lawinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Krytyka to forma demokracji , ja kupując maszynę kieruję się ceną i jakością stosunkiem - ceny do jakości. Konsumenci kierują się ceną jesteśmy dość biednym krajem a my jako rolnicy musimy być konkurencyjni , ograniczając koszty produkcji , sami jesteśmy sobie winni kto kupuje ziemię po 35 tys kiedy się zamortyzuje za 100 lat przy takiej opłacalności ?

 

Kolega napisał że zlicytowali dużego rolnika i ziemia poszła po 35 tys trzeba było zapłacić po 50 tys,

 

Sami sobie jesteśmy winni brak solidarności, grup producenckich etc. Zmiany polityczne ale i systemowe są nam potrzebne, a jak ktoś zwiększa produkcję mleka o 100% to co się dziwić że za chwilę spadnie na 0,8.

 

Czeka nas wojna Ruski tu przyjdzie nikt tego nie widzi!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Też jestem za zmianami na arenie politycznej ale czy one coś dadzą? Z pustego to i Salomon nie naleje. Pamiętam jak Wałęsa obiecywał moim rodzicom po sto baniek. Rudy miał zrobić drugą Irlandię. Co wyszło? Jak zawsze. Nie wyszło. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Jeszcze raz napiszę dużymi literami. 

 

Ten cały protest to pokazanie jak dobrze jest rolnikom jakie maja drogie traktory maszyny itp... Izdebski dobrze kombinuje przywódca dr Judym się znalazł, i jak sądzicie patrząc na felietony ze strajków i marszu na warszawę co pomyśli przysłowiowy Kowalski patrząc na John Deera za 400 tys którego kierowca protestuje że nie ma co jeść. 

 

Ładnie ktoś manipuluje rolnikami przez niby ich lidera , 

 

Jako rolnik wyrażam porotest i sprzeciw trzeba wyrażać naszą niedolę i złą poltykę rządu ale nie przez tępotę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

Jak miastowi oglądają ten POpierdolony TVN gdzie pieprzą takie farmazony o rolnikach i ewidentnie się z nas naśmiewają to się nie dziwię,że sa takie komentarze. Media to dzisiaj potężna broń w rękach naszej pożal się boże władzy.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

wlasnie rzecz w tym ze nie maja tych traktorow, wszystko było brane na prow , i nikt nie wylozyl takiej gotówki od reki, taki kowalski jak ma trochę oleju w glowie to wie ze to jest tylko narzedzie pracy które rolnik będzie splacal przez kolejne 20 czy 30 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Bo takiego rolnika pokazują w mediach. Tylko nikt nie dopowie, że 3/4 tych drogich ciągników to są w kredycie. Oglądałem dzisiaj TVP INFO i gość, który relacjonował z Zakrętu nie wiedział nawet co to jest PROW. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Rolnicy na blokadach muszą popracować nad pr em. Jak się tv jednego z drugim pyta o co walczy. To facet pod Białymstokiem mówi, że nie wie. Bo to sprawa rządu. Ci na blokadach powinni informować o co walczą jak żyją na czym polega pobieranie tych łatwych pieniędzy na modernizację prow itd. To jest gra propagandowa, kto przekona społeczeństwo. Rząd przy pomocy np. tvn u będzie strajki bagatelizował. Że chcą nie wiadomo czego. Przecież Sawicki każe w każdym wywiadzie wnioski wypełniać bo miliony czekają. Zamiast na drogach stać.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macase    1

Bo w rolnictwie trzeba kupić sobie narzędzia pracy a nie tak jak w innych zawodach że pójdą do pracy i mają wszystko pod nos podstawione. A po za tym  to narzekano wiecznie ze polski rolnik nie konkurencyjny z zachodem a teraz gdy kupiło się troche lepszych maszyn, lepsze budynki inwentarskie a co za tym poszło lepsza żywność, to nam się to teraz wypomina !!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Od samego rana we wszystkich stacjach pytali rolników z osobna o co walczą.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Zasłużyliśmy sobie chyba za to ale to wina  tępoty na  wsi nie którzy to nie widzieli życia miejskiego (i na odwrót) a tylko obręby swoich gospodarstw polecieli za biznesmenami rolnymi myśląc że coś uskrobią a co im zostanie g..... za paznokciem 

Sam pracuje a rodzice prowadzą gosp. (może niedługo przejmę) i  dużo ludzi jest w robocie typowo miejskimi nie wiecie jak sobie grabimy. Staram im to wszystko wytłumaczyć ale w mediach rolnik gada tylko o tym by państwo im coś dało (każdy by chciał dostać pieniądze za darmo), gadają że stoimy na blokadach bo nas stać nic nie robić w tym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

No bo społeczeństwo trzeba informować jak to działa. Bo tak każdy myśli, że rolnicy mają kupę kasy i chcą Bóg wie czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a co to ferie sie w wawie zaczely ze dzieci wyskoczyly sprzed komputerow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macase    1

Tak tak, wypełniać wnioski , zaciągać kolejne kredyty i patrzeć w niebo ze będzie kiedyś lepiej...... żałosne. Niech sobie to zabiorą bo to prowadzi do ruiny. Lepsze ceny za nasze produkty....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Bo w rolnictwie trzeba kupić sobie narzędzia pracy a nie tak jak w innych zawodach że pójdą do pracy i mają wszystko pod nos podstawione. A po za tym  to narzekano wiecznie ze polski rolnik nie konkurencyjny z zachodem a teraz gdy kupiło się troche lepszych maszyn, lepsze budynki inwentarskie a co za tym poszło lepsza żywność, to nam się to teraz wypomina !!!!!!!!!

Myślisz że pracownicy nie budują fabryk że to dyrektorzy pieniędzy nadrukowali. To z pracowniczych pensji są maszyny budynki itd. dyrektorzy to tylko decyzje podejmują. Widać że życia nie znasz w mieście tylko ta wieś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj