marcianjargit

STRAJKI ROLNIKOW

Polecane posty

Gość   
Gość

http://www.tvpparlament.pl/sondaze/sondaz-dla-wiadomosci-tvp1-cztery-partie-w-sejmie-po-o-2-pkt-proc-przegonila-pis/18822894

Proszę bardzo bo byście nie uwierzyli, albo robią sondaże jakie chcą albo naród nasz to większość jest ciemnoty, nawet zielonym trolom skoczyło i to o aż 3pkt % także widzicie sami co się dzieje

 Raffo od nas pojechało 25 traktorów na Warszawę dziś około 14 jedyny wymóg to posiadanie skrzynu 40km na godzinę

Edytowano przez zetorlublin7341

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Jestem rolnikiem i jest mi wstyd za takich pieniaczy jak Izdebski. Jaki z tego człowieka jest rolnik ile ma 5-10 ha skład węgla co jeszcze!?

 

Ja jako rolnik od pokoleń prowadzący dość rozwojowe i nowoczesne gospodarstwo pod względem technologiczny dziwię się tym którzy za tym człowiekiem idą w ogień.

 

Drugiego Leppera już nie będzie a polityka potrzebuje klasy a nie chamstwa i prostactwa. Prowadzenie gospodarstwa to Biznes taki sam jak każdy inny i niestety trzeba liczyć się z sinusoidą cenową i rynkiem spekulacji. Produkcja rolna to niestety bardzo ryzykowny biznes, ja od 2 lat powtarzałem że mleko nie będzie wiecznie po 2 zł (grudzień 2013). Sam 17 lat temu byłem hodowcą trzody wtedy cena oscylowała w granicach 4,5 zł za kilogram a droga kiełbasa kosztowała 14 zł -Krakowska podsuszana.

 

Takich krzykaczy jak ten spod Siedlec powinno się izolować ze społeczeństwa, inna sprawa to wiele zaniedbań rządzących ale jakby co to wszyscy ruszylibyśmy na warszawę.

 

-Nauczyciele - propaganda zarobków i to własny minister jest [przeciw nim

-Robotnicy najemni - umowy śmieciowe firma zatrudnia Kowalskiego na 50 zł brutto a druga firma córka już nie płaci ZUSU.

- Wiek emerytalny 67 lat gdybyśmy mieli 65 była by to ekonomiczna katastrofa a populistyczny pajac z PiS robi ludziom wodę z mózgu że obniży ten wiek.

 

Jestem zwoleńnikiem profesjonalnych wykształconych kierunkowo rolników , niestety nawet na tym forum widać jak wiele brakuje nam do perfekcji.

 

Wracając do protestów kto pomyśli o niedoli rolnika patrząc na traktor za 300-400 tys gdzie ludzie taki kredyt hipoteczny na ukochany dom spłacają całe życie.

 

Pozdrawiam rolnik z Mazowsza.

 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nojsze pokaż dyplom cwaniaku zobaczymy co skończyłeś i czy jesteś jak to mówisz wykształconym człowiekiem, ja mogę się podeprzeć tytułem inżyniera, szkołę mam ale takich głupot jak ty nie pisze. Mam zakład Amplus koło siebie normalnie opłacane składki ma 100osób a 400 robi na lewo, i co może tak by się dobrać do d*py umową na zlecenie zrobić cś aby wszyscy płacili, może ty masz ochote robić do 67, ja nie zamierzam tyle tyrać

Edytowano przez zetorlublin7341

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

kiedyś przejrzysz i Ty na oczy. to ze wychodzisz na plus nie swiadczy o tym ze masz być gozej traktowany niż rolnicy z innych krajów wspólnoty. Chyba nie po to wstapilismy do unni. Wyrownanie dopłat. to dotyczy wszystkich rolnikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom61    11

Tu każdy ma trochę racji i najważniejsze a zarazem najtrudniejsze jest to wszystko poskładać, najważniejsze by walczyć o swoje racje i pokazać jak naprawdę jest na polskiej wsi, problem trzody chlewnej można rozwiązać jedną dobrą kontrolą tych śmieci zwożonych do polski, bardzo ciekawe są te sondaże bo każdy mówi że po-psl są takie złe a nic nie tracą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ten protest to MASAKRA!!! 

Jak słucham Izdebskiego to się we mnie gotuje, jak ona może nas tak kompromitować!? Zmanipulował tych "biedaków", a oni jak w ogień.. 

Jak słucham Izdebskiego to jest warchoł i impertynent! Jak słucham rolników to mają wyważone żądania, racjonalne i tanie! A Izdebski jest chyba na psychotropach...

Ustawa o sprzedaży bezpośredniej, rekompensaty za dziki,

rekompensaty za kwoty mleczne tu zostaliśmy oszukani bezczelnie, mówiło się że będą one jak obligacje, rolnicy dużo kasy wywalili aby je zwiększać a tu nagle znikają, to było oszustwo. 

Ustawa kominowa na marże sklepowe, i związane z tym regulacje.. Tego typu rozwiązania systemowe są potrzebne. 

Jak Izdebki mówi że "chcemy kasy". Wiecie jak to wygląda z perspektywy kogokolwiek? Wkurza.

Nie chce nikogo oceniać, ale ile rolników kupowało nowe maszyny z zawiści, i chorej ambicji? I tak było, bo dziesiątki przykładów czytałem tutaj..

Strajki mogą przynosić dobre rzeczy ale nie pod batutą takich ludzi jak Izdebski który ciągnie rosyjski węgiel do polski, jego retoryka i erudycja są na poziomie kamienia. 

Połowa z protestujących w warszawie rolników była by lepszymi przywódcami niż on. Dodam, jaka jest komunikacja, ludzie widzą nowe ciągniki, ale myślę że(jak u mnie) reszta ciągników pochodzi z 1 połowy lat 90 i starszych.. Izdebski to krzykacz, próbuje zbić kapitał kosztem złej sytuacji rolników. Jestem pewien że 10 lat handlu z Rosją dało by naszemu rolnictwu więcej niż 10 lat w UE. Zostali by oddani, przedsiębiorczy rolnicy, a nie kupieni socjalem właściciele.. Ale już trudno trzeba się odnaleźć w obecnych realiach, ale nie we współpracy z takimi ludźmi jak p. Izdebski. Górnicy protestują co kilka lat, rolnicy pierwszy raz od dawna i już chcą wszystko na raz, przesada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Jestem rolnikiem i jest mi wstyd za takich pieniaczy jak Izdebski. Jaki z tego człowieka jest rolnik ile ma 5-10 ha skład węgla co jeszcze!?

 

Ja jako rolnik od pokoleń prowadzący dość rozwojowe i nowoczesne gospodarstwo pod względem technologiczny dziwię się tym którzy za tym człowiekiem idą w ogień.

 

 

 

TAK i tu mamy dowód na te przechwałki ;

 

default_large.png Napisany przez nojsze na 06 wrzesień 2014 - 21:50 w Byki

Mam do was pytanie na ile bydła opasowego mogę sobie pozwolić mając 40 ha II i III klasy gleby i dodatkowo trawy siane na gruntach ornych , Koniczyna . lucerna, Tymotka i mieszanki jak dotąd robiłem bele sianokiszonki na Handel czyli średnio z ha użytków zielonych z trzech pokosów 20-30 szt.

 

Teraz mam pytanie ile QQ dla stada 48 dorosłych sztuk rocznie plus pozostałe 48 w mniejszej wadze gdyż bilans roczny zamierzam utrzymać w okolicach 50 szt.

Czy te 12 ha użytków zielonych + 40 ha ornch wystarczy czy zejść na ziemię.

 

1.QQ 10 ha

2.Zboża 30 ha

3. Przed QQ żyto na kiszonkę.

 

Może jakieś rady może 15 ha UZ zielonych bym wykombinował i to wszystko. 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafooo    8

http://www.tvpparlament.pl/sondaze/sondaz-dla-wiadomosci-tvp1-cztery-partie-w-sejmie-po-o-2-pkt-proc-przegonila-pis/18822894

Proszę bardzo bo byście nie uwierzyli, albo robią sondaże jakie chcą albo naród nasz to większość jest ciemnoty, nawet zielonym trolom skoczyło i to o aż 3pkt % także widzicie sami co się dzieje

 Raffo od nas pojechało 25 traktorów na Warszawę dziś około 14 jedyny wymóg to posiadanie skrzynu 40km na godzinę

 

skąd  masz takie info nie słyszałem o tym z jakiego miejsca wystartowali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamski1510    0

U mnie stało od ch*ja i jeszcze więcej policji (Warszawa Ursynów obok piaseczna) czekali na was i ja sie zawiodlem i policja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolajjj   
Gość nikolajjj

Wybiera się ktoś dziś do Zwolenia na blokadę?

 

A ktoś organizuje?

Bo do W-wy daleko, ale wielu rolników jest chętnych żeby w innych rejonach Polski zaprotestować. Powinno się zorganizować ogólnopolski protest w każdym większym mieście, żeby pan ministro nie mógł głupot gadać, że to tylko polityczny protest związkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bruno71    0

Panie Andrzeju Saramonowicz jak sie panu cos nie podoba to prosze zmienic miejsce zamieszkania a nie miec pretensje do rolnikow, bo tylko mieszczuchy potrafia tak pier......... jak Pan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polek1919    5

Niektórzy to się jeszcze nie obudzili. Musimy strajkować bo inaczej dalej w tym kraju będzie dno, co wy opowiadacie o opłacalności, niszczą nas niepotrzebnym importem żywności którą możemy sami wyprodukować (i to lepszej jakości) po zaniżonych cenach aby wykończyć naszych rolników, oszukują nas niższymi dopłatami tak dalej być nie może. W jakim kraju my żyjemy gdzie strajkujący rolnicy są zastraszani przez policję a rządzący udają że jest wszystko w porządku i dalej będą ten kraj sprzedawać. Także żarty się skończyły organizujmy blokadę całego kraju jak i warszawy.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

No i widzisz Bruno pokazujesz chamstwo , prostactwo chłopstwo wstyd mi za takich rolników, wracaj c do mojego wykształcenia takowe rolnicze posiadam nawet z górnej półki, ja gosp. prowadzę z charyzmą kocham to co robię ale nauczyłem się liczyć przewidywać i nie płaczę jak wy...... 

Rolnictwo to ekonomia i umiejętność poruszania się w rzeczywistości, to fakt że wiele gałęzi produkcji potrzebuje wieloletnich inwestycji ale to inna bajka.

 

Izdebski działa na niekorzyść prawdziwych rolników .


Wracając do postulatów to:

 

Okłamano nas wmawiając że dopłaty naszych rolników zrównają się do niemieckich czy francuskich rolników.

 

Z dzikami to jest pogrom ja mam pola w sąsiedztwie lasów kukurydzy nie zasiejesz , ale tu potrzeba rozwiązań systemowych.

 

Moje pytanie jakie służby i kto wystawiły Izdebskiego ....


Wracając do postulatów to:

 

Okłamano nas wmawiając że dopłaty naszych rolników zrównają się do niemieckich czy francuskich rolników.

 

Z dzikami to jest pogrom ja mam pola w sąsiedztwie lasów kukurydzy nie zasiejesz , ale tu potrzeba rozwiązań systemowych.

 

Moje pytanie jakie służby i kto wystawiły Izdebskiego ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcianjargit    156
nojsze

Moje pytanie jakie służby i kto wystawiły Izdebskiego ....to ciekawe pytanie cicho bylo a nagle bach jest!!! ja jestem za strajkiem ale i to pytanie jest rowniez ciekawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Ludzie pracy z miasta mają się o wiele gorzej niż średni rolnicy. Te dwie grupy społeczne nigdy się nie zrozumieją i to musimy powiedzieć wprost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bruno71    0

a mi zal wlasnie takich rolnikow ktorzy siedza cicho jak myszka i pieprza glupoty. ja tez posiadam gospodarstwo i kocham to co robie. Ale nasz kraj nie daje nic rolnikowi wiec jak sie jnic nie zmieni to bedzie jeszcze gorzej. W naszym kraju nie od dziś wiadomo ze jak nie bedzie zadnej rewolucji to rzad nic nie zrobi bo bedzie mial to gdzies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Taki królik z kapelusza-Izdebski , ja uważam Sawickiego za jednego z najlepszych ministrów rolnictwa jakich mieliśmy , ale prostemu chłopu trudno jest wytłumaczyć mechanizm , ,,układ" , służby specjalne- przeciętny Kowalski nie ma pojęcia jak to jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polek1919    5

Jeżeli godzicie się żyć w takim kraju to bardzo proszę ja się nie zgadzam z takim traktowaniem ludzi ciężko pracujących:

-sprawdzanie trzeźwości rolników jadących na protest,

-zastraszanie rolników blokujących drogi przez policję

-wyroki skazujące rolników za blokady dróg

-uprzykrzanie życia rolnikom poprzez coraz to nowsze wymogi oraz ograniczenia dotyczące uprawy (dywersyfikacje itp), hodowli zwierząt (raporty środowiskowe przy budowie, tereny OSN z ograniczeniami ) i wiele innych niepotrzebnych wymogów które tylko nas niepotrzebnie kosztują.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

To fakt ale kijem Wisły nie zawrócisz, na dzień dzisiejszy nie ma odpowiedniej klasy politycznej Pajac z PiS-u , Cwaniacy Z PSL i PO 

Pozostaje nam Kukiz :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj