marcianjargit

STRAJKI ROLNIKOW

Polecane posty

Krassus    97

To dlaczego miastowy ma być gorszy od Zachodnich obywateli i jeść tylko polski chleb?

 

Koparka, frezarka, ciężarówka, betoniarka, robot spawalniczy to dobra luksusowe?

Ten kraj niszczą tacy obywatele jak ty. Którzy tylko chcą a nic w zamian nie dają. Dlaczego nie widzę tu inicjatyw wykupienia młynów, cukrowni czy zakładów mięsnych? Dlaczego nie ma tu inicjatyw wspólnych zakupów nawozów czy SOR?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Mamy pazerny rzad ktory wciska nosa wszedzie tam gdzie nie powinien a my na tym tracimy realna kase Dodatkowo jestesmy dymani tak samo jak przecietny Kowalski Tylko najpierw musimy przekonac Kowalskiego ze nasz protest jest rownierz w jego interesie Bo inaczej jestesmy skazani na porazke Musimy jechac na sejm  ale nie z pustymi rekoma ! Warzywa owoce dobra kielbasa ! wszystko za darmo dla ludzi z miasta ktorym tez nie jest lekko ! i uswiadamianie po ile my to produkujemy i jak bardzo sa dymani przez rzad , posrednikow i sklepy Oczywiscie na wszystko potrzebna jest kasa bo nikt nie da swiniaka i nikt go za darmolca nie zamieni w kielbase Wszystko trzeba przygotowac a nie chaotycznie błaznic sie w mediach!


To dlaczego miastowy ma być gorszy od Zachodnich obywateli i jeść tylko polski chleb?

 

Koparka, frezarka, ciężarówka, betoniarka, robot spawalniczy to dobra luksusowe?

Ten kraj niszczą tacy obywatele jak ty. Którzy tylko chcą a nic w zamian nie dają. Dlaczego nie widzę tu inicjatyw wykupienia młynów, cukrowni czy zakładów mięsnych? Dlaczego nie ma tu inicjatyw wspólnych zakupów nawozów czy SOR?

Za co mamy wykupywac ? chyba za te wieksze doplaty ktore rzad nam wynegocjował Nie wiem jak na twoim koncie ale u mnie jest 120 tys na minusie a doplaty mam 4,5 tys mniej niz w roku ubieglym !!


chyba nie znasz smaku i ceny chleba z zachodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
migacz    314

Krassus czy jak ci tam. Gdybym zobaczył twoją mordę teraz to tak byś dostał w ryja że naprawdę byś ruski miesiąc popamiętał. Albo ty nie żyjesz tylko z rolnictwa albo w ogóle nie jesteś rolnikiem. A jak ci się nudzi to przeczytaj sobie podpis jednego z użytkowników tego forum o g*wnianych pomysłach bo to do ciebie pasuje jak ulał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak strajk wyglądał inaczej zamiast blokowac i paralizowac miast po prastu sprzedawac nasze dobra po cenie jaką my dostajemy i gdyby kowalski poltusze kupil po 3,70 zl a kilo jablek po 20 gr napewno by pomyslal dlaczegk ja mam tak drogo w sklepie a tyle kosztuja naprawde i sadze ze by zmienil troszke zdanie o polskim rolniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

A mało to ludzi kiełbasy robi czy mlekiem/jajkami handluje po cichu w miastach? Wszystko ok dopóki sanepid nie wkroczy, a ludzie moment podkablują...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom61    11

To dlaczego miastowy ma być gorszy od Zachodnich obywateli i jeść tylko polski chleb?

 

Koparka, frezarka, ciężarówka, betoniarka, robot spawalniczy to dobra luksusowe?

Ten kraj niszczą tacy obywatele jak ty. Którzy tylko chcą a nic w zamian nie dają. Dlaczego nie widzę tu inicjatyw wykupienia młynów, cukrowni czy zakładów mięsnych? Dlaczego nie ma tu inicjatyw wspólnych zakupów nawozów czy SOR?

 Nie zgodzę się z tobą bo u  mnie w okolicy widać że rolnicy zakładają grupy producenckie dzięki którym sprzedają drożej np świnie ale i kupuję właśnie nawóz i ŚOR  lub maszyny. Ta przemiana w polskim rolnictwie jest tylko w różnych terenach przychodzi szybciej lub wolniej, może po prostu nie zauważyłeś tego postępu u siebie albo ten postem jeszcze nie dotarł do ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Może jesteście nieudacznikami? Żyję na wsi od urodzenia, tutaj pracuje i nigdy nie byłem na minusie. Teraz będę powiększał magazyny, nawozy już kupione a teraz jadę SOR kupować bo w zimę są tańsze. Być może będzie i nowy samochód w tym roku. Znajomy trzodziarz kupił sobie kolejny nowy ciągnik, sąsiad chce budować kolejne obory a o ziemię jak była walka tak cały czas dalej jest. I z kim nie rozmawiam to nikt nie chce protestować dlatego, że do gara nie ma co włożyć tylko liczy, że ugra coś więcej. Nowe ciągniki w tle o tym właśnie wskazują.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709
Napisano (edytowany)

To dlaczego miastowy ma być gorszy od Zachodnich obywateli i jeść tylko polski chleb?

 

Koparka, frezarka, ciężarówka, betoniarka, robot spawalniczy to dobra luksusowe?

Ten kraj niszczą tacy obywatele jak ty. Którzy tylko chcą a nic w zamian nie dają. Dlaczego nie widzę tu inicjatyw wykupienia młynów, cukrowni czy zakładów mięsnych? Dlaczego nie ma tu inicjatyw wspólnych zakupów nawozów czy SOR?

Dlatego że polski jest  zdrowy .

Dlatego że nie mamy na to pieniędzy , jesteśmy rolnikami a nie biznesmenami  .Mamy być wszystkim na raz ? za co człowieku ? Mamy kupować ziemie , maszyny , zakłady , markety ? Co jeszcze filozofie i z skąd brać na to kasę ? 

Spróbuj zamówić chłopie nawozy u producenta a zapłacisz drożej niż u pośrednika .Ile weżniesz kilka samochodów ? Tu trzeba brać tysiące ton żeby mieć dobre ceny .

A co to mało to urządzeń jest kupowane z dofinansowaniem , tylko rolnictwo ma dotacje ? 

Wystarczy założyć głupi sklep internetowy i kasa jest . Kto miastowym broni  ? 

 

No zobacz teraz po nawozy hehe , to żeś się obudził   ,, StaśkuS ,, 

Samochód to pisałeś że już kupiony a tu jednak nie  :P

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Ale kto i Tobie broni tak zrobić? Inni potrafią znaleźć pieniądze na biznesy, tylko rolnik zawsze ma pod górę. Co za kraj.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709
Napisano (edytowany)

Nas niszy mafia nierobów która pierdzi w stołki , ale co ty o tym możesz wiedzieć jak ty tylko udajesz biznesmena ? 

Możesz tu udawać nie wiadomo kogo i szukać lekarstwa na kompleksy , ale to nic nie da i niczego nie poprawi .Byłeś i będziesz tym samym małym człowieczkiem który udawał tu jako StasiekS nie wiadomo kogo. 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Krassus żyć na wsi to Ty może żyjesz, ale z prowadzeniem gospodarstwa to masz tyle wspólnego co świnia z kosmosem. Nieraz już widziałem tu na tym forum jak zostałeś zapędzony w kozi róg przez innych użytkowników. Ale jesteś uparty i pieprzysz farmazony zupełnie oderwane od rzeczywistości. Mam co do ciebie dwa podejrzenia. Raz - jesteś płatnym klakierem, którego zadaniem jest sianie fermentu i rozbijanie jedności, dwa - jesteś zupełnym laikiem w dziedzinie rolnictwa, ale chcesz uchodzić za mądrzejszego od innych, posługujesz się jakimś zlepkiem różnych statystyk i haseł zasłyszanymi w mediach i powtarzasz je uparcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Ale tak funkcjonuje prowadzenie działalności gospodarczej. Pokaż mi przedsiębiorcę który nie ma kredytów. Od małego sklepikarza po olbrzymie korporacje, każdy korzysta z leasingów czy kredytów. Więc, że ciągnik na kredyt kupiony to argument z d*py. Jak boisz się kredytów to ich nie bierz.

I siedząc w nowym JD raczej nie powinieneś wypominać miastowym, że kupują zagraniczne produkty bo straszną hipokryzją to zajeżdża.

 

Tak tylko że przedsiębiorcy biorą kredyty i samochody ,, ciężarowe'' w lizing

 żeby nie płacić podatku dochodowego. A ciągnik  rolnika to narzędzie pracy , i tu jest taki paradoks im droższy ciągnik  tym ,,tańszy''


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Ja nie udaję tylko dążę do wyznaczonego przez siebie celu i to ode mnie zależy jak to będzie. No i od pogody ale staram się ubezpieczać chociaż fakt, od suszy ubezpieczeń nie ma. Mam narzekać jak reszta was? Nie mam ochoty. Jak wy protestujecie inni myślą jak zarobić więcej. Wiem, że myślenie może boleć ale oprócz wyprodukowania mleka czy wieprzowiny trzeba potrafić ją sprzedać. 99% was stąd nie chce nawet próbować tego zrobić. Lepiej zawieźć lokalnemu pośrednikowi i za pół darmo oddać mimo, lepiej w żniwa za pół darmo oddawać zboża czy rzepak. Czy z mlekiem. Ilu z was wie co się dzieje w ich spółdzielni? Wie kiedy były wybory do rady? Kiedy było walne zgromadzenie? Kto z was bierze udział w wyborach do Izb rolniczych? Z protestujących pewnie nikt.

 Znam wielu rolników i najbardziej krzyczą o niesprawiedliwościach albo nieudacznicy albo kilkuhektarowcy którzy chcą uzyskiwać dochód z hektara na poziomie kilku średnich krajowych. Jak zbankrutujecie to inni was raz dwa wchłoną i nikt za wami tęsknił nie będzie. Ale pamiętajcie, wtedy miejcie pretensje tylko do siebie. W tym kraju można się rozwijać tylko trzeba to wykorzystać.


Tak tylko że przedsiębiorcy biorą kredyty i samochody ,, ciężarowe'' w lizing

 żeby nie płacić podatku dochodowego. A ciągnik  rolnika to narzędzie pracy , i tu jest taki paradoks im droższy ciągnik  tym ,,tańszy''

 

Czyli przedsiębiorców stać na branie ciężarówek za gotówkę ale nie chcę bo nie chcą płacić podatku dochodowego? Ciekawych rzeczy się dowiaduję. Muszę powiedzieć znajomemu co ma firmę budowlaną, że jest nieudacznikiem skoro wszystko na kredyt bierze. Rolnicy lepiej by poprowadzili jego biznes.

 

I co mnie obchodzi za ile bierzesz ciągnik? Dla mnie możesz i szpadlem kopać. Jeżeli chcesz cały dochód z roli przeznaczać na ciągniki to proszę bardzo. Tylko nie wyciągaj później ręki o pomoc.

  • Like 1

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rosto44    1

Handlowanie na lewo mlekiem czy mięsem to jednak ryzykowna sprawa, coraz bardziej psy węszą a konkurencja zazdrosna... ;/ ciężko w miastach, a ludzie pewnie też chcą trochę żdrowiej jeść bo wszędzie tylko chemia w tych sklepach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709
Napisano (edytowany)

Krassus  a  raczej  StasiekS  ;)

Co to ma do rzeczy chłopie że jestem delegatem do walnego w SM i doskonale wiem co się dzieje w mleczarni ? Jaki mam wpływ na cenę , co mam pouczyć prezesa że trzeba walczyć o rynek ? Myślisz że on tego nie wie ? 

Kogo ty tu szukasz , myślisz że jak ruszyłeś po podwyżkach po nawozy to jesteś najmądrzejszy , człowieku ja już dawno zakupiłem . 

Pewnie że jest rożnie jedni potrafią lepiej sobie radzić a inni mniej , ale musimy się jednoczyć a nie dzielić .

Takich,, mędrków,, jak ty było tu wielu co myśleli że mają patent na lans . Ale powiem ci że nędznie sobie radzisz bo widać że tylko przechwałki i nic więcej 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Kozulek, jesteś delegatem i nie walczysz z innymi o wyższe ceny mleka? Przecież pośrednicy krocie zarabiają na rolnikach a ty pozwalasz na to.

 

Nawozy kupione już przed zimą. I uwaga, nawet jak dopłat nie miałem. Cuda, prawda?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Krassus  a  raczej  StasiekS  ;)

Co to ma do rzeczy chłopie że jestem delegatem do walnego w SM i doskonale wiem co się dzieje w mleczarni ? Jaki mam wpływ na cenę , co mam pouczyć prezesa że trzeba walczyć o rynek ? Myślisz że on tego nie wie ? 

Kogo ty tu szukasz , myślisz że jak ruszyłeś po podwyżkach po nawozy to jesteś najmądrzejszy , człowieku ja już dawno zakupiłem . 

Pewnie że jest rożnie jedni potrafią lepiej sobie radzić a inni mniej , ale musimy się jednoczyć a nie dzielić .

Takich,, mędrków,, jak ty było tu wielu co myśleli że mają patent na lans . Ale powiem ci że nędznie sobie radzisz bo widać że tylko przechwałki i nic więcej 

 

 

Czyżby Stanisław S. powrócił? :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709
Napisano (edytowany)

Przecież jak by mógł inaczej ? Gdzie lepiej udawać biznesmena  i leczyć kompleksy ? 

StasiuS niestety nie zgadłeś , ale staraj się może trafisz  ;)

 

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luk1988    1

Panowie nie ma co się oplówać. Jeden się przypałętał i mądrego gra,jakby miał rozum to by szukał sposobu na najlepszą formę protestu a nie tylko ktytykował i ubliżał. Każdy nawet ten co jest narazie na + może paść na kolana jak rząd będezie utrudniał. Nam nie brak cudów. Tylko adekwatnego wzostu opłacalności względem kosztów produkcji. Oraz zmian kilku przepisów.

1. Ubój rytualny

Przywrócenie go

2.Regulacja rynku mleka w obliczu zniesienia kwot, tak by ceny nie spadły na łeb na szyję

Np wprowadzenie limitów czy kontraktacji

3.Ceny trzody

Ograniczenie importu wieprzowiny z zagranicy, narzócenie ubojniom procentowego wykorzystania naszego surowca,

4. Dziczyzna

Tu sam nie wiem jak to rozwiązać,same odszkodowania nie wiele dadza w obliczu wzrostu pogłowia

Bardziej bym był za narzuceniem na myśliwych jakiegoś minimum odstrzału sztuk w każdym miesiącu

 

 

Rząd musi wspierać przepisami,bo same pieniądze to pomoc doraźna

Rolnik by umocnił swoją pozycję na rynku gdyby miał do tego sprzyjające warunki a nie kłody rzucane pod nogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Widzę, że jak ktoś inaczej myśli to od razu jakiś StasiekS? Uwierzcie, że wielu myśli tak jak ja tylko oni tu się nie udzielają. Albo siedzą na innym forum albo w innych tematach kombinują co zrobić żeby dostać kasę z UE na kolejny nowy ciągnik. Wiem, że dla was może to być dziwne, że jakim cudem może być więcej osób takich jak ja ale są. Nawet do mnie piszą, że jak mi się w ogóle chce z wami pisać. Ale skoro nie możecie tej myśli dopuścić do siebie to piszcie dalej, że jestem czyimś multikontem.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rycerz    142

jutro najprawdopodniej będzie blokada krajowej 19 koło radzynia podlaskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Widzę, że jak ktoś inaczej myśli to od razu jakiś StasiekS? Uwierzcie, że wielu myśli tak jak ja tylko oni tu się nie udzielają. Albo siedzą na innym forum albo w innych tematach kombinują co zrobić żeby dostać kasę z UE na kolejny nowy ciągnik. Wiem, że dla was może to być dziwne, że jakim cudem może być więcej osób takich jak ja ale są. Nawet do mnie piszą, że jak mi się w ogóle chce z wami pisać. Ale skoro nie możecie tej myśli dopuścić do siebie to piszcie dalej, że jestem czyimś multikontem.

 

Tak masz racje, świrów nie brakuje na tym świecie..... :P


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6045    30

Krassus przez ludzi takich jak ty nigdy nie będzie jedności zamiast wwyjść nam wszystkim i zablokować ten kraj to on tu pisze jak to jemu dobrze cholera jasna a kim ty w ogoe człowieku jesteś ile masz ha ze taki bogaty jesteś? te fiuty z rządu robią wszystko żeby zzniszczyć polskie rolnictwo .ja nie chce tych ich gownianych dopłat niech zapłacą nam godnie za nasz produkt !!! 10 lat temu za mleko płacili 1,20 zł i dziś też tyle płacą a ceny paliwa nawozów poszybowaly rażąco do gory a temu pasuje . normalnie ponosi mnie jak słyszę takich glupków powinieneś dostaćppo po japie!!!


Witam zapraszam wszystkich na moje konto youtube.com/golas171  :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka16    86

Krassus to cudowne dziecko globalizmu,wyznawca religii wolnego rynku.Moim zdaniem protest się źle rozpoczął bo Izdebski wyskoczył z tematem kasy i to był błąd lub celowe wprowadzenie protestujących w maliny,dla rządu lepszy protest kontrolowany  niż nie kontrolowany i do tego służą właśnie związki.Jeśli chodzi o postulaty to są źle sformułowane chodzi o to aby się skupić bardziej na rozwiązaniach politycznych a mniej na finansowych i nie paplać "kasa,kasa,kasa" to może tylko podzielić naród a  nierządowi o to chodzi. Już dzisiaj Sawicki na swej konferencji czytał niektóre postulaty i artykułował ile to kasy już poszło na ten cel,najbardziej rozbawił mnie wielkością rekompensaty do owoców,wspomniał porzeczkę i  800 zł do ha ,kto ma porzeczkę i wie jakie są nakłady co roku na 1 ha to wie z czego można się rozbawić.Panowie najważniejszy postulat o jaki powinniśmy walczyć to unormowanie stosunków z Rosją bo to jest bolączka nas wszystkich i  stąd się wzięły nasze wszystkie obecne problemy.Problem dzików jest też bardzo ważny sam się z nim osobiście zetknąłem i mały włos nie zapłaciłem za to życiem a w najlepszym razie zdrowiem.


Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nojsze    59

Na chłopski rozum..........................

 

Protestujecie a czemu...?

 

Wina jak zawsze leży po obydwu stronach. Jak mleko dochodziło do 2 zł w grudniu 2013 to się krowiarzom w głowach przewracało , nowe ciągniki po 400 tys , ziemia licytowana po 50 tys gdzie za odrą jest po 8 tys euro IIkl !!!

 

I przyszedł koniec Eldorado..... pisałem na tym forum wiele razy że kiedyś spekulanci uderzą w ten rynek i tak się stało. Teraz trzeba przeczekać te złe czasy nie daj boże Jak do władzy dopuścicie tą partię ,,Krasnala" to chłopów konus puści z torbami juz i tak kiedyś powiedział jak rządzili że dopłaty nie sa potrzebne..ale na szczęście PO i tak wygra.

 

Przyszedł czas otrzeźwienia umysłów , Rosja to wielki i dobry rynek dla Polski zamknięty na dłuugie lata, uwolnienie kwot i tak mleko spadnie do 80-90 gr sami stworzycie gdyż jak żyć...!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj