marcianjargit

STRAJKI ROLNIKOW

Polecane posty

Gość lukejro   
Gość lukejro

Ale Lepper troche im namieszał i pomógł rolnikom ...

I przypłacił to życiem nie zapominaj o tym ...

Dzisiaj jest protest w Zdanach za Siedlcami zapraszam

W czym pomógł rolnikom? bo nie kojarzę. No chyba, że tym oficjelom Samoobrony... Z tego co wiem to się powiesił, w tym czasie był nic nie znaczącym zapomnianym politykiem, bez poparcia wśród rolników. Nie rób z niego męczennika... Zwykły Dyzma - jakich wielu w polityce    

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie popieram protest bo to się dzieje w rolnictwie to jest zagłada, ceny takie że szkoda mówić, a dwa hm producenci świń po co blokujecie drogi co wam to da trzeba zablokować dojazdy do zakładów przerabiających mięso, to oni was wala po całości, skończy się przywożenie mięsa z zachodu, i dumping cenowy. I powiem tak mamy rok wyborów, nie jestem za hm pisem chociaż do nich mi najbliżej, powiem wam tak i przede wszystkim  odsuńmy zielone gnomy od władzy z PSL oni nic nie zrobili dla rolnika przez 2 kadencje, nic, im wcześniej dostaną wilcze bilety tym lepiej, apeluję do was zastanówcie się i idźcie do wyborów, zróbmy jak w Grecji w końcu postawmy na swoich ludzi w sensie którzy będą cenić interesy Polaków a nie zagranicy, nie namawiam do głosowania na konkretne partie naprawde ale trzeba się zastanowić i mądrze zagłosować, a przedewszystkim iść na wybory bo to jest najważniejsze, żeby w końcu biedota poszła głosować, bo tym co mają dobrze to idą i się śmieją z nas im będzie lepiej a nam gorzej, zróbmy coś dla siebie i idźmy i zachęcajmy innych, każdy oddany głos to jest głos ważny, jeżeli ktoś nie zagłosuje popiera te zielone gnomy takie moje zdanie ponieważ nie zrobił aby ich odepchnąć od koryta, zróbmy w końcu coś dla siebie a nie dla Niemca, bo on nami rządzi i się śmieje on ma kasę a my kredyty i gówno w zębach, możecie się nie zgodzić ale to jest prawda, strajkami dadzą trochę bo wybory a na jesieni jak przejdą w d*pie bedą nas mieli na 4 kolejne lata, i niech Sawicki nie pierdzieli że tyle jego rząd zrobił dla rolników bo te ieniążki się nam należą, dla mnie wspomniany Lepper był lepszym ministrem przynajmniej dbał o nasze a PSL, co zrobił nic z każdemu du.y da aby być przy władzy, mamy szanse jak nigdy, Grecja wybrała i cała europa sra w gacie, bo mają rację nie oni zrobili kryzys a beczą, tak samo nie nasza wina z embargierm a beczymy my,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Brak na jednosci i zgody nawet na tym forum ! Nie portafimy sie zjednoczyc tak jak gornicy !Moze dla tego ze jest nas za duzo Moze jeszcze nie ktorym z nas zyje sie calkiem dobrze a inni sa tak uwiazani do gospodarstwa ( hodowcy zwierząt ) ze i tak nie pojada nigdzie protestowac !A le jedno mozemy zrobic wszyscy NIE KUPUJMY PRODUKTOW Z INNYCH KRAJOW !!!! kUPUJMY TO CO ZOSTAŁO WYPRODUKOWANE W NASZEJ GMINIE ,POWIECIE ,WOJEWÓDZTWIE a OSTATECZNIE W POLSCE !!!Wspierajmy lokalnych przetworcow bo oni najczesciej produkują z tego co my wychodujemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1588

Panowie mam małe sprostowanie piszecie ciągle rząd ,ale tam gdzie są k...wy i złodzieje to jest chyba nierząd .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniana    7

Brak na jednosci i zgody nawet na tym forum ! Nie portafimy sie zjednoczyc tak jak gornicy !Moze dla tego ze jest nas za duzo Moze jeszcze nie ktorym z nas zyje sie calkiem dobrze a inni sa tak uwiazani do gospodarstwa ( hodowcy zwierząt ) ze i tak nie pojada nigdzie protestowac !A le jedno mozemy zrobic wszyscy NIE KUPUJMY PRODUKTOW Z INNYCH KRAJOW !!!! kUPUJMY TO CO ZOSTAŁO WYPRODUKOWANE W NASZEJ GMINIE ,POWIECIE ,WOJEWÓDZTWIE a OSTATECZNIE W POLSCE !!!Wspierajmy lokalnych przetworcow bo oni najczesciej produkują z tego co my wychodujemy

popieram w 100%.. brak nam jedności i tracimy na tym wszyscy (mali, wielcy, biedni i bogaci) rządzący mają głęboko naszą grupę społeczną i każdy sposób jest dobry żeby im przypomnieć że coś znaczymy w tym kraju.. Nie mamy nic do stracenia, możemy tylko zyskać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro
Napisano (edytowany)

Panowie popieram protest bo to się dzieje w rolnictwie to jest zagłada, ceny takie że szkoda mówić, a dwa hm producenci świń po co blokujecie drogi co wam to da trzeba zablokować dojazdy do zakładów przerabiających mięso, to oni was wala po całości, skończy się przywożenie mięsa z zachodu, i dumping cenowy. I powiem tak mamy rok wyborów, nie jestem za hm pisem chociaż do nich mi najbliżej, powiem wam tak i przede wszystkim  odsuńmy zielone gnomy od władzy z PSL oni nic nie zrobili dla rolnika przez 2 kadencje, nic, im wcześniej dostaną wilcze bilety tym lepiej, apeluję do was zastanówcie się i idźcie do wyborów, zróbmy jak w Grecji w końcu postawmy na swoich ludzi w sensie którzy będą cenić interesy Polaków a nie zagranicy, nie namawiam do głosowania na konkretne partie naprawde ale trzeba się zastanowić i mądrze zagłosować, a przedewszystkim iść na wybory bo to jest najważniejsze, żeby w końcu biedota poszła głosować, bo tym co mają dobrze to idą i się śmieją z nas im będzie lepiej a nam gorzej, zróbmy coś dla siebie i idźmy i zachęcajmy innych, każdy oddany głos to jest głos ważny, jeżeli ktoś nie zagłosuje popiera te zielone gnomy takie moje zdanie ponieważ nie zrobił aby ich odepchnąć od koryta, zróbmy w końcu coś dla siebie a nie dla Niemca, bo on nami rządzi i się śmieje on ma kasę a my kredyty i gówno w zębach, możecie się nie zgodzić ale to jest prawda, strajkami dadzą trochę bo wybory a na jesieni jak przejdą w d*pie bedą nas mieli na 4 kolejne lata, i niech Sawicki nie pierdzieli że tyle jego rząd zrobił dla rolników bo te ieniążki się nam należą, dla mnie wspomniany Lepper był lepszym ministrem przynajmniej dbał o nasze a PSL, co zrobił nic z każdemu du.y da aby być przy władzy, mamy szanse jak nigdy, Grecja wybrała i cała europa sra w gacie, bo mają rację nie oni zrobili kryzys a beczą, tak samo nie nasza wina z embargierm a beczymy my,

 

Może masz amnezję więc Ci przypomnę parę faktów: Lepper był ministrem rolnictwa przez rok (w tym czasie był nawet na chwilę zdymisjonowany), jedynym jego sukcesem było doprowadzenie do przedwczesnych wyborów w których dostał tylko 8 tys głosów a Samoobrona nie weszła do sejmu, także to jest wystarczające świadectwo jak dobrym był ministrem. Te "zielone gnomy z PSL" doprowadziły w 2008r do odblokowania Rosyjskiego rynku na polskie produkty spożywcze. Tylko PSL i SLD sceptycznie podchodziły do tego co się dzieje na Ukrainie i naszego zaangażowania w ten konflikt. Za to Kaczyński do którego jest Ci blisko macha szabelką i robił sobie zdjęcia z ukraińskimi nacjonalistami ze swobody... Tyle w kwesti polityki. Czesi blokują naszą żywność, za to u nas Zetor od lat jest jedną z najczęściej kupowanych marek ciągników. Duńczycy zalewają nas tanią wieprzowiną a pollscy rolnicy na potęgę kupują od nich prosiaki a należąca do duńskich rolników rzeźnia z podlasia jest chyba najbardziej rozpoznawalną marką wędliniarską w Polsce. Po wprowadzeniu rosyjskiego embarga, supermarkety wprowadziły ceny dunpingowe na polskie produkty żywnościowe i teraz pytanie gdzie polscy rolnicy robią najchętniej zakupy? Takich przykładów są dziesiątki (nawozy, ŚOR itd.) Zacznijmy najpierw wymagać od siebie, nie dajmy sobą manipulować,  Jak się coś nie opłaca to trzeba to rzucić a nie się męczyć i zadłużać...

 

Edytowano przez lukejro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Niestety tak to u nas już jest, że rozsądnie i pokojowo nic się nie uzyska. Jedynym argumentem są protesty, im bardziej masowe tym lepiej. Nigdy jednak nie poprę blokad dróg i uprzykrzania życia ludziom, którzy na decyzje Rządu nie mają najmniejszego wpływu, a sami nie są w lepszej sytuacji od nas. Jeśli blokować, to tych którzy nam szkodzą. Skoro pośrednik dostaje w rzeźni lepszą cenę za bydło niż hodowca, to dla mnie znaczy, że się dogadali na moją szkodę. I jeśli przez tydzień nic tam nie wjedzie, ani nie wyjedzie, to pewnie dojdą do wniosku, że takie dogadywanie, to kiepski pomysł. Podobnie z młynami i paszarniami, które sprowadzają ziarno z zagranicy. Rząd im nie zabroni. MY TAK!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik6666    4

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/blisko-54-mld-zlotych-dla-rolnikow-z-kasy,192,0,1703872.html

Jak to czytam to po prostu jest mi żal osoby która to pisała. Brak pojęcia o rolniku. Nie zna go i tylko na zdjęciu go widziała. No może faktycznie dostaliśmy tyle kasy ale niech zobaczą na nasze ręce naszą prawdziwą pracowitość i systematyczność. Jeśli coś ludziom nie pasuje niech idą na wieś. Ktoś zabrania!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jestem z okolicy zdan i wiem o izdepskim ze to oszukaniec ale to sie nie liczy teraz bo widać że chce dobrze i jest stanowczy w swoich działaniach i popieram go . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

no no i "nasze zboża" też promuje :D  widziałem transparent wtle :D  ale mniejsza o to teraz trzeba stanąć ponad podziałami i walczyć we wspólnym interesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czemu PSL nie zajął się sprawą wyrówna dopłat dla rolników jak długo jeszcze mamy dostawać 2 razy mniej od szwaba czy francuza czy my jesteśmy gorsi wygląda że tak. Ile lat już jesteśmy w eu a dostajemy ochłapy. Choć mówią pieniądze to nie wszystko bez nich nic nie da się zrobić. Proponuje budować orliki, stadiony z zamykanym dachem na polach bo lepiej inwestować w sport niż w rolnictwo.

Nawozy drogie paliwo też choć teraz potaniało a podatek za ziemie zmalał raptem o 2 zł nie w porównaniu do zboża, nie wspomnę o prądzie. 

 

Co do dzików to już nie mam cierpliwość zorały mi częściowo w ostatnim tygodniu dwie łąki. Ciekawe ile dostane odszkodowania?  :( 

3 lata temu zaorały 1.5 hektara ququrydzy to dostałem 600zł śmieszna kwota :P 


MASSEY FERGUSON 590
URSUS C330 M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

lukejro witam przedstawiciela klasy zrzeszonej do zielonych ludków. Kolego za koalicji tego rządu zostały wyprzedane cukrownie niemcowi albo zostały zlikwidowane więc tobie polecam się dokształcić a nie mnie:) A dwa tak wielka i piękna jedność tylko nie oszukujmy się jak jest z nami zawiść i tyle jeden drugiego by w wiaderku utopił. Wy mówicie strajki i w ogóle, ok zgodze się ale czekajcie do wyborów teraz dadzą coś a po wyborach zapomną, a i wspominałem nie zachęcam do głosowania na która kolwiek partie nie, ale zróbmy wszystko aby tą koalicję odsunąć bo nie będzie nic z tego, będa dalej robić jak robia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Nareszcie Sawicki zaczyna podejmowac jakies decyzje dziki w Podlaskim do wycięcia :D


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbud    27
Napisano (edytowany)

Witam wybieram sie do lublina. Szlak mnie trafia jak niemcy francuzi i duńczycy dogadują się z ruskim, a my!? Gówno a nie wspólna Unia! To ja pier... taką niewolę. Zauważcie jak Niemcy wszędzie gdzieś kombinują na swoją mogiłę. 

Ps. niestety z psl to prawda, mieli szansę pokazać honor ale koryto ich wciągneło i to banda sprzedawczyków. Chociaż by nie traktowanie poważnie wyborów prezydenckich.

Edytowano przez lukbud

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Nareszcie Sawicki zaczyna podejmowac jakies decyzje dziki w Podlaskim do wycięcia :D

 

Od słów do czynów to jeszcze daleko a mówić to można bardzo dużo.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

Nareszcie Sawicki zaczyna podejmowac jakies decyzje dziki w Podlaskim do wycięcia :D

 

Byłem i to słyszałem :) ale to tak jak ktoś wcześniej napisał mówić to se może.

Lasy do wycięcia to tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14
Napisano (edytowany)

Hmm, powiedzcie mi, robiliście sobie porównania cen Mleka,mięsa i innych produktów w przedziale 2004-2014r. Ja zamierzam stworzyć wykres (jak będę miał dane).
Bo ceny mleka np. u mnie będą takie jak przed wejściem do UE, a koszty są już znacznie większe. Trzeba to pokazać, może rząd zrobi coś z obciążeniami podatkowymi na nawozy, pasze itp. 

Edytowano przez Kuba1212
  • Like 1

Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiu0905    3

wystarczył jeden dzień strajków , aby w mediach zrobiło się głośno o problemach rolników i moim zdaniem powinien być jeszcze jeden postulat dymisja Sawickiego jak go słucham to otwiera mi się nóż w kieszeni on jest kompletnie oderwany od rzeczywistości. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj