marcianjargit

STRAJKI ROLNIKOW

Polecane posty

Krassus    97

Jak widać nie rozumiesz przyczyny strajku czy protestu rolników i tyle może szerzej spojrzyj na ten problem

Ale chętnie poczytam jaka jest przyczyna. Czyżby Ci którym łaskę robisz sprzedając nie chcą kupować?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek25    3

Koledzy a jak ze strajkami w kujawsko -pomorskim coś dokładniej ktoś wie z góry dzięki za informację

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

 

A to strajk rolników, który odbył się w miejscowości w której obecnie mieszkam, przeciwko administracji Francuskiej. A policja??? po prostu się nie wpie... 

 

Z tego co ja wiem jak byłem we francji to farmer opowiadał, że tam są związki rolników (tak jak u nas górnicy) sraczki dostają jak ich widzą na ulicy, a u nas w państwie bezprawia dostaniesz gumową kule w oko i tak się zakończy strajk,

Ja to najchetniej bym pożyczył beczke z 10tys litrów i te nasze ministerstwo zatankował szambem.........


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieceofmind    12

Koledzy a jak ze strajkami w kujawsko -pomorskim coś dokładniej ktoś wie z góry dzięki za informację

Izbica kujawska, Żnin i coś jeszcze ale nie usłyszałem wszystkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Ale chętnie poczytam jaka jest przyczyna. Czyżby Ci którym łaskę robisz sprzedając nie chcą kupować?

Jest to bardzo prosty mechanizm ekonomiczny, ale Ty i tak tego nie zrozumiesz ,szkoda starań abyś to pojął jak widać, i najlepiej rozdawaj za darmo co wyprodukujesz o ile w ogóle coś masz wspólnego z rolnictwem itd. brak mi już słów aby to dotarło do Ciebie dlaczego są strajki i protesty :huh: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kusza    10

LukaPro i kobra89, zgadzam się z wami i to jest właśnie ta druga strona smutnej rzeczywistości, brak solidarności, brak współpracy a zaczyna się rywalizacja :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti1980    31

Koledzy,są gdzieś dzisiaj jakieś protesty?Bo oglądam tewizje i nic nie mówią.Pewnie znowu spaliło na panewce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Po pierwsze to trzeba biurokrację przytemperować - przeżeraczy unijnej kasy, idziesz np cielaka zarjestrowac, siedzą cztery pindy w pokoju i dyskutują jak im sernik na święta wyszedł, z łaską jedna zrobi to na jutro.... A o prezesach i kierownikach znających się na rolnictwie jak świnia na gwiazdach nie wspomnę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Ale chętnie poczytam jaka jest przyczyna. Czyżby Ci którym łaskę robisz sprzedając nie chcą kupować?

 

Dlaczego strajkują lekarze, górnicy, branża energetyczna i wielu innych? - podobno w wyniku złej sytuacji finansowej. Powiedz mi którym w przeciągu 2-3 lat dochody spadły o 1/3. Cena żywca wieprzowego na poziomie 3- 3,5zł była w połowie lat 90 dziesiątych. Zaproponuj górnikom, nauczycielom, a przede wszystkim urzędnikom stawki z lat 90 dziesiątych. Przecież wszędzie krzyczysz o równość to niech ta równość dotyczy wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

No właśnie i po to nam obniżają ,obcinają w dopłatach aby jak najwięcej zostawało dla administracji w większości pasożyci zatrudniani po znajomościach,kumoterstwie no bo kasa jest ,a jak zrobi się za  mało to znowu się pojedzie chłopkom po dopłatach, i tam musi dla bandy kasa być ,czemu cięć budżetowych nie robią w administracji i nie ograniczają wydatków, no ale po co są kozły ofiarne ,frajerzy którym można zabrać bo i nic nie mają nic do gadania 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Ale górnikom i nauczycielom to trzeba zabierać a nie dawać przywileje w imię ów sprawiedliwości. I aktualne ceny to nie wina niesprawiedliwości ale zwykłej nadprodukcji. I nie wiem jakim cudem ale w branży roślinnej dochody są na bardzo dobrym poziomie. Jak następny rok będzie taki to będzie kolejny bardzo dobry rok.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel26    2

Ja osobiście ma żal do rolników ci którzy wykorzystali  Sapard ,2 Prowy  ,grupy producenckie  i  gigantyczne pieniądze Marszałkowskiej   a teraz jeszcze mało sposób

 

sztuczny dzielili gospodarstwa  !!!

 

żeby nie embargo to byli by zadowoleni!

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6329

Jak dla mnie embargo to za..bista sprawa. Warzywo rośnie, mrożonka schodzi,Hortex wywozi linie do Rosji,  grupy producenckie powoli plajtują wszystko wraca na swoje miejsce. 
I tylko modlę się aby nie wpaść w żadne unijne programy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek8505    1

Witam. Mam pytanie gdzie w wielkopolsce beda jakies protesty. Chodzi mi o region Konina i Koła. Bo nie ma zadnej informacji w zadnych mediach. Jak ktos cos wie to niech pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

W nowym systemie płatności pseudorolnicy z miast trzymający po kawałku ziemi dla krus mają masę udogodnień - zwolnienie z realizacji zazielenienia czy zwolnienie z przestrzegania norm i wymogów wzajemnej zgodności a prawdziwy rolnik musi ładować kasę w dostosowanie się. No i oczywiści nie będą umieszczeni w publicznym wykazie osób otrzymujących dopłaty bo ma coś takiego być jak dawniej  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Ale górnikom i nauczycielom to trzeba zabierać a nie dawać przywileje w imię ów sprawiedliwości. I aktualne ceny to nie wina niesprawiedliwości ale zwykłej nadprodukcji. I nie wiem jakim cudem ale w branży roślinnej dochody są na bardzo dobrym poziomie. Jak następny rok będzie taki to będzie kolejny bardzo dobry rok.

 

Ciekawe że jakiś dziwnym trafem nie ustosunkowałeś się do urzędników.

 

Aktualne ceny to nie wina nadprodukcji tylko wina nieudolności aparatu rządowego. Przecież chyba to normalne że rolnik nie będzie szukał zagranicznych rynków zbytu na swoje 700litrów mleka. To rząd i jego ministrowie mają obowiązek stworzyć odpowiednie pole pod rozmowy najpierw między krajami, a później już na poziomie lokalnymi. Jeżeli wdają się w potyczki polityczne z największym importerem to za wczasu powinni wiedzieć czym to się odbije i mieć wyjście awaryjne z takiej sytuacji. Tymczasem nasz NIErząd działa w myśl zasady ''jakoś to będzie'' i jest jak jest.

 

Jeżeli według ciebie ceny  ziemniaków 0,35zł lub marchwi 0,70zł są na bardzo wysokim poziomie to gratuluje kompletnego braku jakiejkolwiek wiedzy o sprawach związanych z opłacalnością w rolnictwie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

.........

Edytowano przez glendus3512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Skoro jest nadprodukcja to czemu import wieprzowiny jest dużo większy jak eksport? Czemu skoro nie ma świń cena jest nadal słaba? 

jaki wpływ ma na to rolnik? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Ja osobiście ma żal do rolników ci którzy wykorzystali  Sapard ,2 Prowy  ,grupy producenckie  i  gigantyczne pieniądze Marszałkowskiej   a teraz jeszcze mało sposób

 

sztuczny dzielili gospodarstwa  !!!

 

żeby nie embargo to byli by zadowoleni!

 

A tobie kto nie dawał??????


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Spójrzcie w dane i zobaczycie, że Czesi potralifi brać więcej żywności niż Rosjanie. Do tego cała UE wmieszała się w konflikt z Rosją więc nie zwalajcie winy na nasz rząd. A żeby cena wieprzowiny była niska wystarczy nadprodukcja w Niemczech. Nie wiem gdzie żyje ale nawet producenci wieprzowiny nie narzekają i dalej dostawiają a niektórzy już szykują miejsca na obory z dofinansowań. Najbardziej teraz krzyczą Ci najmniejsi.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Piszesz  @Krassus  że  najbardziej  krzyczą ci   najmniejsi -  ale nas  jest  najwięcej   i  co  z nami ?   do  G.O.P.S    czy  postawić  pod  ścianą  i po  problemie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Albo trzeba stać się większym albo zająć się czymś innym. Takie życie.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Co wy gadacie że najmniejsi krzyczą czy małego stać na ciągnik za przeszło 200tys bo tylko takie widać na blokadach dróg.Mali prędzej przetrwają niż duże gospodarstwa....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438

Gdyby świnie były po 5 zł a mleko po 0,50 zł nikt by nie protestował tak zawsze było .Zrobić embargo na zakup prosiąt z uni i wszyscy świniarze będą mieli roboty FUL i ZYSKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Spójrzcie w dane i zobaczycie, że Czesi potralifi brać więcej żywności niż Rosjanie. Do tego cała UE wmieszała się w konflikt z Rosją więc nie zwalajcie winy na nasz rząd. A żeby cena wieprzowiny była niska wystarczy nadprodukcja w Niemczech. Nie wiem gdzie żyje ale nawet producenci wieprzowiny nie narzekają i dalej dostawiają a niektórzy już szykują miejsca na obory z dofinansowań. Najbardziej teraz krzyczą Ci najmniejsi.

 

''Czesi potrafili brać więcej żywności niż Rosjanie'' - to już nie biorą? dlaczego? czasami nie dlatego że tamtejszy rząd zorientował się iż Polska żywność stanowi za dużą konkurencje dla ich rodzimych produktów? i obsmarował złą opinią nasze towary. Tymczasem do nas idzie import wszystkiego i z każdego zakątku świata, przykładowo samej wieprzowiny kilka tyś. ton tygodniowo. Oczywiście Ty jako dziecko nieudanej globalizacji będziesz przyklaskiwał ze to wolny rynek. Człowieku obudź się wolny rynek, solidarność europejska i takie tam to ściema, każdy kraj dba o swoją dupe i swoich obywateli. Tylko u nas jest inaczej, najpierw dbamy o innych później o swoich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj