marcianjargit

STRAJKI ROLNIKOW

Polecane posty

tom61    11

Teraz dochodzimy do tego że największym błędem był rozwój gospodarstw co jest największą głupotą bo to łamie zasady ekonomi jak to mówią "kto się nie rozwija ten się cofa" a że każdy chce mieć więcej to nie jego wina taka jest po prostu ludzka natura. Gdy polskie gospodarstwa się nie rozwijały to za 5-10 lat polskie rolnictwo znikło by z powierzchni ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Dziś wypowiadał się rolnik w agrobiznesie co ma sto hektarów jak mu to ciężko ,jak ziemi nie może kupić mnie to szlak trafia jak takich słucham ,co mają powiedzieć tacy co mają po kilka czy kilkanaście hektarów.Zawsze mało i mało.Po prostu większość nie potrafi liczyć i przez to mają takie problemy nasłuchają się urzędasów i dilerów maszyn i kupują byle być lepszym od sąsiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

a kto c i powiedzial ze wlaze komornikom w tylek? sam sprzedaje za grosze swoj towar z ktorego lata dobrze sie utrzymywalem i jak bylo dobrze to chytry i glupi polski chlop tak robil ze wszystko pieprzlo(ciagle byla zla cena i malo i malo i wiecej sadzili) wiec nie opowiadaj tekstow na poziomie bimbusa.to ja ci sie zapytam jak bylo dobrze to czemu tak na sile zwiekszanie produkcji i kredyty?odpowiedz !po co zawalac rynek jak mozna normalnie powoli sie bogacic ,ale u nas nie w 2 lata na maxa wiec sie nie dziw czemu duza liczba ludzi tak patrzy na strajkujacych bo sami sobie sa winni .jak sie bierze kredyty na miliony to trzeba sie liczyc ze noga sie powinie i pozostaje most,co w tym zlego? jak chcesz zyc bezpiecznie to sie nie zadluzajnie bedziesz mial problemow.tylko nie mow ze sie nie da bo wiekszosc polski moze tak zyc tylko garstka hytrusow nalapala i trzesie portkami.to samo z frankowiczami,jeszcze ci cos chca a jak brali w obcej walucie bo w pl drozej to leb do gory.wszystkim zle ale ja jakos tej biedy nie widze u tych co tak drą ryje.bieda jest ale tam gdzie jest naprawde malo i ktos z paru ha utrzymuje rodzine robiac c-360 i o prowie nawet nie pomarzyl.ALE TAKICH NA STRAJKACH TO JAK NA LEKARSTWO!!!.za to prym wioda prwowicze i rozwojowi co maja wszystko(ale  przewaznie na kredyt) i masz racje takich mi nie zal bo mam powody

 

Akurat w temacie tego szybkiego rozwijania się to kolega ma racje. W dwa lata wszystkie ciągniki, maszyny, budynki itp nowe a później płacz. Można brać trochę kredytu resztę dokładać z tego co się odłożyło i się spokojnie rozwijać a nie kredytu ile hipoteka udźwignie i wiatr w kieszeni ale wielki rolnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

Jak sąsiad ma wiecej i dochodził do tego przez lata to budzi we mnie podziw i szacunek a jak miał gospodarke mniejsza niż ja  i w krótkim czasie wielki bum: wszystko nowe, jakieś budynku stawia, ziemie kupuje po 60 tys to taki z niego gospodarz jak z naszego rządu. Kredyty brać każdy może kto ma zdolność ale sztuką jest je spłacić i trzeba brać pod uwagę załamania rynku, jakieś choroby itp. Samo myślenie że może się uda to trochę mało

Edytowano przez krzychrol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ela3225    630

Dlaczego w postulatach nie ma o wysokości dopłat ,miały być zrównane a okazuje się że są nawet mniejsze niż np, rok temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz80    11

tak tak panowie trochę czasu byłem w Krajach Skandynawskich,i tam jest całkiem inna polityka tam każdy rolnik jest zadowoloy czy na 5hektarów czy 100,poprostu jest to tak pomyślane,że każdy żyje godnie jeśli tylko chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    48

Tak tak należy nakłonić rządzących aby odkryli ogromne złoża ropy i gazu a my wiecznie biedni rolnicy będziemy szczęśliwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Janusz Korwin Mikke na Kongresie Rolników:

Korwin dobrze mówi że skoro my Polacy pracujemy równie ciężko a może nawet ciężej niż Europa zachodnia i żyjemy bardzo biednie i nie możemy sobie na tyle pozwolić bo nas po prostu  nie stać kupić sobie nowiutki samochód dobrej klasy z salonu tylko kupujemy te rozbite lub wyeksploatowane gruchoty którymi już nie chcą jeździć Niemcy czy Holendrzy to jest pewne że nas wszystkich ktoś OKRADA!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438

Każdy ma po trochę racji takie życie ,a tymi co tyle nabrali na kredyty to się nie martwcie oni najszybciej zbańczą ,mam nadzieje bo to oni podbili te cene ziemi

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    48

Martwicie się o frankowiczów a swoim kolegom po fachu tak źle życzycie. To właśnie przykład rolniczej solidarności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Nadeszły ciężkie czasy w rolnictwie i na razie nic się nie poprawi bo Rosja embarga nie cofnie a te wszystkie sankcje nałożone na nich są w dużym stopniu nałożone przez Polskę tak oni myślą,tak więc o dobrych cenach płodów rolnych trzeba na razie zapomnieć.Kto mądrze gospodarzył to przetrzyma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tedek2    65

A są jakieś postulaty o mleku? Najgorzej będzie tym którzy nie mają dużo hektarów i sami do tego co teraz mają doszli bez żadnych rent dziadka ale są też wyjątki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipo    15

Czy ktoś coś wie, żeby w okolicach poznania w przyszłym tygodniu planowane były jakies strajki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

A są jakieś strony w internecie żeby się dowiedzieć o miejscu strajku i czasie bo u mnie w gminie cisza a wybrał bym się władkiem przynajmniej by nikogo w oczy nie kuło i wydzieli by że bieda na wsi.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieceofmind    12

Oglądajcie jutro "wieś to też Polska" na TV trwam, to może coś powiedzą jak z tymi strajkami sprawa wygląda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Nikt   ci starą   60-tką    nie wyjedzie   bo  policja   zaraz  ją   zgarnie  na  lawetę ! 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2400

Jest przewidziany jakiś strajk w woj. kujawsko-pomorskim? Może ktoś coś wie? Nie chciałbym się dowiadywać na ostatnią chwilę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

A czy ciągnikiem to jest taka konieczność? Nie można zamówić autokarów parę, samochody czy nawet pieszo i zrobić sobie mały piknik?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj