marcianjargit

STRAJKI ROLNIKOW

Polecane posty

Rolnik1973    15357

Rząd też jest z miasta, trzeba strajkować PIESZO. A pokaz maszyn robić w polu a nie w mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

byłem autem i pare 360 było i kilka zetorów tych małych

naliczyłem 170 ciągników

Edytowano przez szymon1089

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    420

Rząd też jest z miasta, trzeba strajkować PIESZO. A pokaz maszyn robić w polu a nie w mieście.

 

No to idź pieszo kto Ci broni, ciekawe co uda Ci się wynegocjować o ile w ogóle tam dotrzesz.

Ciebie chyba boli to, że mało kto przyjechał tam Ursusem tylko przeważnie były tam John Deere, Claas, Massey Ferguson i New Holland.

Miastowi zawsze będą nadawać na rolnika, choćby nie wiem co zrobił i czym by nie przyjechał to i tak coś wymyślą.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

to było blokowanie drogi nie dość ze swinie za darmo sprzedajemy to mieliśmy chodzić po drodze te 6km pieszo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel100474    31

jestem rolnikiem ale już nigdy mnie nikt nie namówi na żaden strajk wybory są od tego żeby wybrać rządzących a nie głosować na psełdo chłopów z marszałkowskiej z  psl 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Tylko ,że kupując te drogie zachodnie ciągniki rolnik nie pomyśli ,że pompuje pieniądze w ich gospodarkę co ma wpływ na to że rządy tych państw mają więcej kasy żeby pompować w swoje rolnictwo,wszystko jest ze sobą powiązane.A po drugie takie przejazdy to nic nie dają ,jak już to blokować urzędy a nie robić rewii mody....

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcianjargit    154

to jest tak ludzie z miasta mowia o ile kasy maja ze maja takie drogie ciagniki,a odwrocic kota ogonem i pojechac c 360 to powiedza"pokazuja ze kasy nie maja a johny stoja w garazu" wiec nikomu nie dogodzisz.poprostu nie tylko rolnicy powinni strajkowac bo to dzieli narod ale WYSC WSZYSCY bo w PL nie jest wszedzie ciekawie nie tylko w rolnictwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1511    0

Ci z miasta co sie madruja to niech pomzsla ye od rolnika to sie wszystko zaczyna bo to rolnik produkuje kazda zywnosc ktora wpiepszaja. A jak im nie pasuje to niech pryzjda na wies robic i niech im tak dobrze bedzie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Rusyajmy tymi maszynami na warszawe i blokujmy sejm.!!!!!!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tormelinda    0

W jedności siła pojedyncze grupy nic nie zrobią.To czy pojedziemy starym Ursusem czy nowym JD nie ma znaczenia. Trzeba zablokować drogi,urzędy,tory jak kiedyś to zrobili

wtedy może nasi rządzący coś zauważą i zaczną poważnie nas traktować stanie na poboczu drogi czy sam przejazd przez miasto nic nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

strajk byl w bożejewicach  kierunek na jaroszewo  okolice żnina mówili o tym np w tvn na samym początku wiadomosci

a ilu z was już sie zarejestrowało na podfziemna tv ?     1polska.pl

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1212    14

Ja już jestem- i zapraszam na tą stronę, zapoznajcie się przynajmniej z propozycjami.

 

http://1polska.pl/


 


Nowy nabytek: Renault 75.14 RS- Zdjęcia w Galerii.
Sprzedam silnik elektryczny o mocy 10 kW. Więcej informacji na PW lub Kubalessini@gmail.com . :D

Zapraszam do mojego kanału na youtube: www.youtube.com/user/Kubalessini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

A jakie są postulaty ? 

Ogólnie to ja jestem za tym aby rolnicy najpierw sami sie zorganizowali i pogonili te teraźniejsze niby związki zawodowe których celem jest utrzymywanie podziału miedzy rolnikami. Dzisiejsze strajki to jest tylko rozładowanie emocji i puszczenie pary gwizdkiem aby nie doszło do prawdziwego wybuchu strajków nad którymi nie mogli by zapanować.

I oczywiście popieram https://1polska.pl/

My jako rolnicy powinniśmy sie zacząć tak samo organizować.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Kogo to obchodzi za co? Poczytajcie komentarze na portalach to zobaczycie co myśli społeczeństwo. Strajk to strajk a nie pokaz.

Jak chcesz chodzić pieszo to zorganizuj strajk w tej formie i wyjdź na ulice. Co myśli społeczeństwo? Naprawde liczysz na to, że ktoś będzie sie o nas martwił? Oni w rządzie będą sobie objadki za 1.5 tys jedli u jakieś Sowy a my mamy na to bezczynnie patrzeć?

Ps. wielu ludzi pokazywało nam dziś strajkującym, że nas popierają. Spotkaliśmy się z miłymi gestami mieszkańców Żnina i okolicznych wsi zatem społeczeństwo jest podzielone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Społeczeństwo jest teraz nastawione anty na rząd więc każdy protest będą popierać. Już tymi nowymi ciągnikami jeździliście i wcześniej i nic nie zrobiliście to myślicie że teraz zrobicie? Ani pomysłu na strajk nie macie, postulatów ani pomysłów co zrobić żeby było lepiej. Wyjechaliście na drogi i na tym się kończy wasza kreatywność. 


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Konkrety, konkretne REALNe pomysły które można szybko wdrożyć, inicjatywa ustawodawcza czyli projekt ustawy+ podpisy a do tego pokazanie społeczeńśtwu ile rolnik na tym zarabia a ile potrafią pośrednicy. Jak już blokować to urzędy a nie ulice.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Zatem jak będziemy protestować pod Urzędami Wojewódzkimi to nas wesprzesz i do nas dołączysz?

Piszesz projekt ustawy i podpisy - i kto to przegłosuje? PO?

W jaki sposób chcesz spoleczeństwu pokazać ile ma rolnik, a ile pośrednik... myślisz, że ludzi to interesuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja nie rozumiem tych glupich ludzi.... zamiast wyzywac rolnikow to by tez sie mogli przylaczyc do nich.... rolnik po 3.50 oddaje tuczniki a w sklepach jak bylo drogo tak jest i co k**wa to nikomu nie przeszkadza?? dzis slyszalem w tv jak sie kierowca wypowiadal ze w zniwa beda rolnikom dojazd do pol blokowac.... co za chory kraj k**wa....

@krassus a ty myslisz ze policja wpusci 150 ciagnikow w srodek miasta pod urzad?? taa juz to widze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Bo taki jest sens blokowanie drogi. Komu robicie na złość rządowi czy kierowcom, kierowcy też pracują i mają za zadanie dowieźć towar w określonym terminie a nie oglądać na drogach konwój "ubogiej" szlachty

Edytowano przez zenekc330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Porządnie przemyślany strajk ogólnopolski wiadomo gdzie, w obecnej formie takie strajki są nic nie wart, tu kupka, tam kupka a i jeszcze jedna kupka, tylko sie  reszta społeczeństwa wk***ia. Po za tym jakie są postulaty? Bo ja słyszę tylko rekompensatach za dziki i ubój rytualny.

Edytowano przez zenekc330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaspersky26    2

Proszę o przeczytanie kilka waznych wniosków. Panowie tu chodzi przede wszystkim o podłożę naszej polityki. W Niemczech, w Danii obojętnie gdzie rolnik dostaje dotację za trzodę chlewną od każdej sztuki. W Polsce oczywiście tego nie ma. Zastanówcie się ile jest polskich zakładów mięsnych? Zero! Sokołów - Dania Pini - Włochy Agriplus - Chiny. Nie zdajecie sobie nawet sprawy jak bardzo polityka jest zacofana. Najlepsze jest w tym, że kupując warchlaki z Danii(30kg) są u rolnika 3 miesiące i mają kolczyk PL czyli są zarejestrowane i "legalnie" sprzedawane jako polskie z wybiciem sięgającym 59,5%. Agriplus zalewa rynek, ma około 10000 maciór w Polsce i nadal prężnie się rozwijają oczywiście gdy chcesz z nimi trzymać warchlaka musisz brać od nich. Przejdźmy do marketów np Tesco, Biedronka, Carrefour czy np. Netto i wiele wiele innych. SKĄD I OD KOGO Znajduje się tam mięso? To oczywiste, jest to import z ich krajów żeby rozruszać gospodarkę i to logiczne. Szkoda jednak, że polski rząd nie wprowadził żadnych podatków na takie chamskie zachowania! to wszystko te supermarkety blokują nasz popyt na mięso. Moim zdaniem postulaty są takie

- Dopłata do każdej świni z rządu

- Rekompensata poniesionych strat za ASF którego w POLSCE jakotakowo nie było. W Białorusi Łukaszenko powybijał wszystkie dziki i jest ok ale u nas są "eko" :)

- Blokada importu mięsa wszystkich supermarketów z swoich krajów lub chociażby duży podatek

- Brak możliwości zmiany kolczyka świń po 3 miesiącach.

pss.. wiem, ze jest wam ciężko bo sam hoduje 3000 świn w roku i również odbiło mi się to w plecy... We wtorek wyjeźdzamy na drogi( wielkopolska centralna- kalisz i ok.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychrol    171

Moim zdaniem już lepiej drogę blokować niż pod urzędem stać bo tam Cie mają w nosie a Tu się społeczeństwo wkurza i prędzej coś z tego może wyniknąć. A czy takiego kierowce tira interesuję że my tucznika po 3,5 zł oddajemy i dopłacamy do tego interesu ? On jak jedzie to zarabia na życie i my w tym samym celu produkujemy żywność. Zobaczymy czy tirowcy będą tacy mądrzy jak polski transport zacznie upadać bo już zaczyna się coś dziać w tym kierunku. Myślę że on też będą drogi blokować a nie palić głupa pod urzędami. @qbass24 ma racje . Kto wpuści ciągniki do miasta? @Krassus może ruszyć na czele i wjechać na miasto, ciekawe czy będzie miał dalej takie pomysły jak mandat zapłaci że mu się rozjaśni 

Edytowano przez krzychrol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj