Polecane posty

daremw    128

logicznie rzecz biorąc to jeśli po całkowitym wykręceniu zaworka woda płynie cały czas pod wystarczającym ciśnieniem to całkowicie niezrozumiałe jest dlaczego przy założonym zaworku przepływ odpowiedni jest tylko przez krótki czas, to zaprzeczenie wszelkiej logiki   i kompletny nonsens.

ja mam takie: http://allegro.pl/zawor-zawory-poidla-uniwersalnego-dla-bydla-5-szt-i4962923771.html i jeszcze bardzo podobne do tych i po rozwierceniu wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJ30    5

Te  wszystkie nowe poidła to o kant d*py ro***bać, jak się kupi jeden typ  to zawory h..we i  woda nie leci, drugi typ to byczki w wadze 250 kg połamały mi 2 miski, trzeci typ leci więcej wody na ziemie niż do miski. Jednym słowem kupisz nowe a i tak musisz przerobić albo wzmocnić. Stare poidła były z żelaza nie do połamania, a te nowe badziewia chyba z gliny lepią

 

Ja mam takie poidła jak pod tym linkiem: http://allegro.pl/poidlo-poidla-dla-bydla-koni-macropool-pm-6-okazja-i4962814045.html. To prawda, że byki potrafią je połamać.Sam mam je zamontowane na przodzie przed korytem i zastanawiam się czy nie zrobić im pod spodem podmurówki żeby sobie "leżały". A jeżeli jest problem z zbyt dużym wylewaniem wody ze smoczka to dobrym sposobem jest założenie na przelocie kranu,np kulowego i ograniczenie przepływu.U mnie też byk wylewał przy piciu teraz pije spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalwas    4

logicznie rzecz biorąc to jeśli po całkowitym wykręceniu zaworka woda płynie cały czas pod wystarczającym ciśnieniem to całkowicie niezrozumiałe jest dlaczego przy założonym zaworku przepływ odpowiedni jest tylko przez krótki czas, to zaprzeczenie wszelkiej logiki   i kompletny nonsens.

ja mam takie: http://allegro.pl/zawor-zawory-poidla-uniwersalnego-dla-bydla-5-szt-i4962923771.html i jeszcze bardzo podobne do tych i po rozwierceniu wszystko ok

 

Nie wiem jak to jest, lecz woda płynie z dużym ciśnieniem, a jeśli założę zaworek przez chwilę jest dobrze, a później leci "jak krew z nosa", słabo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

"jeśli założę zaworek przez chwilę jest dobrze, a później leci "jak krew z nosa", słabo"

Przyszło mi na myśl że zsuwa się uszczelka gumowa z grzybka, nieznacznie, ale wystarcza to do przydławienia przepływu wody przez zawór w poidle.

 


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746

Ja mam takie poidła jak pod tym linkiem: http://allegro.pl/poidlo-poidla-dla-bydla-koni-macropool-pm-6-okazja-i4962814045.html. To prawda, że byki potrafią je połamać.Sam mam je zamontowane na przodzie przed korytem i zastanawiam się czy nie zrobić im pod spodem podmurówki żeby sobie "leżały". A jeżeli jest problem z zbyt dużym wylewaniem wody ze smoczka to dobrym sposobem jest założenie na przelocie kranu,np kulowego i ograniczenie przepływu.U mnie też byk wylewał przy piciu teraz pije spokojnie.

 

u nas też jak ostatnio byk uderzył w takie poidło jak w linku, to został tylko kawałek żeliwa z dwoma śrubami, więc sądzę że podmurywka pod nimi będzie dobrym rozwiązaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalwas    4

"jeśli założę zaworek przez chwilę jest dobrze, a później leci "jak krew z nosa", słabo"

Przyszło mi na myśl że zsuwa się uszczelka gumowa z grzybka, nieznacznie, ale wystarcza to do przydławienia przepływu wody przez zawór w poidle.

 

tak, coś z tym jest bo wyjąłem uszczelkę(chciałem sprawdzić), to woda wylatywała mi z poidła cały czas, tylko że bez uszczelki to wiadomo, zawór cieknie. Jak pomacham językiem to czasem zaczyna znowu lecieć dobrze, puszczę i nacisnę znowu język to leci słabo, jak można zrobić żeby ta uszczelka się nie przesuwała? Jedno poidło działa mi prawidłowo, reszta bardzo źle i wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak daleko wkręcasz ten pierścień w zaworze? Jest na równo z krawędzią czy wkręcasz niemal do końca? Jakiej średnicy rury masz doprowadzone do poideł. Woda z wodociągu, że nie znasz ciśnienia czy własne ujęcie z hydroforem. Na hydroforze powinien być manometr a jak nie to w miejscu poidła możesz wkręcić i sprawdzic jakie ciśnienie dochodzi. Masz możliwość sprawdzenia na innym poidle, tym zwykłym starego typu? Wyeliminowałbyś ewentualnie za niskie ciśnienie czy zły przekrój rur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

odkręć jedno poidło i podłącz przez wąż w jakimś kranie i już będziesz znał odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalwas    4

Jak daleko wkręcasz ten pierścień w zaworze? Jest na równo z krawędzią czy wkręcasz niemal do końca? Jakiej średnicy rury masz doprowadzone do poideł. Woda z wodociągu, że nie znasz ciśnienia czy własne ujęcie z hydroforem. Na hydroforze powinien być manometr a jak nie to w miejscu poidła możesz wkręcić i sprawdzic jakie ciśnienie dochodzi. Masz możliwość sprawdzenia na innym poidle, tym zwykłym starego typu? Wyeliminowałbyś ewentualnie za niskie ciśnienie czy zły przekrój rur.

roznie wkręcałem te dysze, podłączone mam z wodociągu 3/4 później 1 i 1/4 później cal i 1/2 cala. Nie mam możliwości sprawdzenia poidel starego typu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

a sprawdź może zaworek tego typu jak u mnie są (wyżej podałem link jaki to typ)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Trochę to nielogicznie podłączone. Zaczynasz rurą 3/4, przechodzisz w 1i1/4 a później prawidłowo w 1/2. Ciśnienie w instalacji powinieneś mieć na umowie i u mnie jest to do 0,4MPa. Do wodomierza są chyba calowe przyłącza. Skąd wyjście na 3/4. Możesz przerobić i zacząć większą i schodzić na mniejsze. Wydaje mi się, że to też nie jest bez znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalwas    4

Trochę to nielogicznie podłączone. Zaczynasz rurą 3/4, przechodzisz w 1i1/4 a później prawidłowo w 1/2. Ciśnienie w instalacji powinieneś mieć na umowie i u mnie jest to do 0,4MPa. Do wodomierza są chyba calowe przyłącza. Skąd wyjście na 3/4. Możesz przerobić i zacząć większą i schodzić na mniejsze. Wydaje mi się, że to też nie jest bez znaczenia.

zaczynam rurą 3/4 bo tak mam podłączone z wodociągu, za licznikiem mam rurkę 3/4, na niej kilka zaślepek jakbym chciał coś podłączyć, a później ciągnę np. do domu i do starej udojni przejście z 3/4 na 1 i 1/4 i działa mi to bez zarzutu, więc czemu w oborze ma mi nie działać? Problem nie był jednak związany ze złym podłączeniem, a dopuszczałem taką opcję (mam dopiero 17 lat, sam podłączyłem poidła i myślałem, że zrobiłem to źle). To wina uszczelek w zaworkach, jakąś godzinę temu wykręciłem jeden, dorobiłem uszczelkę, żeby ścisło siedziała na swoim miejscu przy wylocie z zaworku i poidło działa od godziny, nawet nie myśli o tym żeby przestać lać. Oryginalna uszczelka jednak nie była tak dobra i dopasowana jak ta, którą sam zrobiłem z kawałka gumy o podobnej grubości do oryginalnej uszczelki, ta oryginalna przesuwała się po zaworku i pod naporem ciśnienia także uszczelniała wylot zaworku i blokowała wypływ wody, teraz woda aż "strzela" z zaworu i wypełnia poidło w mgnieniu oka, a krówki są jak widać zadowolone bo piją doskonale z tego poidła :D Problem uważam za rozwiązany :D Dziękuję wszystkim za pomoc i porady :D

Edytowano przez kalwas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalwas    4

Szczególnie jemu dziękuję, ale i wszystkim, ze wykazali chęć pomocy :D a mógłby mi ktoś nagrać filmik i wrzucić jak u niego lecą poidła? tak dla porównania.

Edytowano przez kalwas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek1983    0

witam a czy poidla musza byc podlaczone do wodociagu czy moze byc tak ze jest woda z jakiegos zbiornika podlaczona bez cisnienia dodam ze widzialem filmik na youtube ze poidla podlaczone wlasnie tak byly a nie z sieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Można tak podłączyć, tylko że zawór trzeba wymienić na bezciśnieniowy. Zwykłe poidło, z normalnym zaworem ciśnieniowym, także będzie działało tylko wydajność jego będzie marna, krowa szybciej się zniechęci niż napije do syta.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek1983    0

a jak lepiej zamontowac poidla w korycie czy przed bo mam wylane betonowe  koryto i bezpieczniej chyba w korycie by bylo i jakie poidla polecacie i jak byscie migli to podajcie link do aukcji jakiejs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Każde poidło sprzedawane jest jako kompletne. Musisz tylko dokupić korek 1/2", bo te z linku ma dwa otwory przyłączeniowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jedno poidło na 2 szt. w zupełności wystarczy, jeśli nie będą w jakikolwiek sposób rywalizować o wodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po co niemca dorabiać. Poidło to żaden skomplikowny mechanizm, więc nie rozumiem ci w nim jest takiego, że je polecasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PiotrekMTZ
      W moim C-330 jest problem typu:jak naleje wode do chłodnicy i odpale ciągnik,w pewnym momęcie wyrzuca wode z chłodnicy.Myślałem że to uszczelka pod głowicą,ale niestety nie
      Prosze o jakieś podpowiedzi
    • Przez domguralesku
      Witam serdecznie.
      Mój problem z moja 30 jest następujący prawdopodobnie została woda w bloku nie została spuszczona, jedynie z chłodnicy
      Pytanie moje jest takie czy mimo tego ze nie było stanu wody blok mógł pęknąć?
      tak myśląc na chłopski rozum nie powinien ponieważ woda podczas zamarzania i rozpierania bloku będzie rozprężać się tam gdzie ma lżej wiec nie wiem czy trafne jest moje rozmyślanie?
    • Przez bocecek087
      witam
       jak w temacie , jak uważacie jaka forma zakwaszacza jest lepsza?
      i co stosujecie 
       
    • Przez Agrar
      Witam was Agrofowicze 
       
      Mam do was pytanie odnośnie w jakich miejscach najlepiej jest zrobić wykucia na wodę w dojarce ? ponieważ chce przenieść na początek dojarkę do innego pomieszczenia które aktualnie jest warsztatem a następnie po remoncie samej obory/przebudowy stanowisk w wzdłuż chce zamontować dojarkę rurociągową firmy euromilk na 4 aparaty dlatego potrzebne są mi informacje w jakich miejscach wyciągnąć wodę by po roku niepotrzebnie tłuc świeżo położonych płytek. 
      W załączniku zamieściłem zdjęcie ściany na której ma być zamontowana cała aparatura, dodam że z lewej strony obok okna będą wykute drzwi do obory a szerokość ściany jest 4,35 metra.
       
      ​Z GÓRY DZIĘKUJE ZA WSZYSTKIE ODPOWIEDZI!!!
      Pozdrawiam 

    • Przez michal70920
      Mam takiw pytanie bo mam zamiar zakladac dojarke przewodowa i pobierac ciepla wode do mycia z bojlera to duzy koszt i mam 3 opcje zastepcze
      1 zalozenie odzysku ciepla do swojego zbiornika (650) z czasem moze byc za maly.
      2 kupienie uzywanego zbiornika 1000l z odzyskiem.
      3 przeprowadzenie cieplej wody z domu za pomoca rury o malej srednicy.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj