rumci

Agromasz czy Poznaniak

Polecane posty

rumci    2

Witam

Planuje zakup siewnika i zastanawiam sie czy wybrać Poznaniaka 420/3 czy Agro-masz SR 300

Siewniki cenę mają podobną, wyposażenie też. Który z nich będzie lepszym wyborem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Myślę, że AgroMasz był by lepszym siewnikiem. Poznaniaka mamy w szkole nowego i ciągle są z nim jakieś problemy ciężko go ustawić żeby wysiał tyle ile potrzeba. Teraz się przymierzam do kupna agregatu z agromasz i powiem, że dosyć ciekawe oferty tam mają i co ważne są wytrzymałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja zakupiłem siewnik 3m z meprozetu , ma dość duży zasyp wszystko mechaniczne i proste z podestem dałem 12100 brutto nie używałem go jeszcze ale cena interesująca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

agromasz ma parametry poloneza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie gadaj głupot kolego ;P

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

jesli planujesz na talerzach, to Agromasz, bo ma kółka dociskające za każdym talerzem , a poznaniak 2 talerze , ale bez kółka dogniatającego... mam agromasza z talerzami i po sezonie uzytkowania , nie mam zastrzeżeń..  ziarka nie znajdziesz na powierzchni...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom61    11

u mnie sąsiad ma siewnik z uni i też w szkole mamy taki siewnik i nikt jeszcze go dobrze nie ustawił do sąsiada nawet serwis przyjechał i nic nie wskórał, wiec wnioski nasuwają się same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nasuwają się takie wnioski, że nie umiecie poprawnie ustawić tych siewników lub wykonać np. próby kręconej. Ludzie sieją poznaniakami rzepak zboża. Sam znam takich co sieją rocznie po kilkadziesiąt ha rzepaku i pszenicy. Im się da ustawić a wam się nie da. Nie twierdzę, że poznaniak to najwyższa półka. Ale agro maszowi nie ustępuje. A pisanie, że nie da się go ustawić jest po prostu śmieszne.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

A czy czasem Agromasz nie ma tej samej skrzyni przekładniowej co  starszy Poznaniak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598
Napisano (edytowany)

Agro-Masza SR300 można porównywać do Poloneza 550/3 a nie do poznaniaka, bo poznaniak to zupełnie inna półka jeśli chodzi o parametry techniczne

a ci co piszą że poznaniaki, polonezy, mazury, Agro-masze i inne polskie siewniki zaniżają lub zawyżają normę wysiewu to mają chyba złe skojarzenia ze starymi konnymi meprozetami albo poznaniakami na przekładniach stopniowych, albo nie umieją ustawić tych nowych, albo sugerują się tylko tabelą wysiewu.

TABELA WYSIEWU JEST TYLKO ORIENTACYJNA i siewnik nigdy nie wysieje zamierzonej normy jeśli się będzie sugerować tylko tabelą. Uda się może raz na 4000 razy. I nie ważne czy jest to nowy Poznaniak czy Amazone próba kręcona musi zostać wykonana
Po drugie sama próba nie wystarczy. Trzeba ustawić tez wg tabeli dzwignie den, zastawki, rodzaj kołek wysiewających lub wkładek.

Edytowano przez TheBociek1996

Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Ja także kupiłem niedawno siewnik Agro-Masz SR 300, ale na redlicach stopkowych. Siewnik jak i pozostałe maszyny tejże marki wykonany jest świetnie, firma dba o detale, powłokę lakierniczą, ogólnie mówiąc nie ma lipy:) Za takie pieniądze naprawdę warto, wg mnie Poznaniak wykonany jest duuuużo gorzej i znając życie jest kupę droższy. Znajomy powiedział tak: Ojciec uparł się na Poznaniaka, więc go kupił, ale jak na Targach w Minikowie zobaczyłem nowego Agro-Masza, to byłem na niego wściekły. Więc o czymś o świadczy:)

Edytowano przez tomektroszynski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

a teraz niespodzianka.
Wtajemniczyłem się trochę bardziej w temat i na targach Agro Show Bednary 2014. Unia Group zaprezentowała Poznaniaka nowej generacji.
Zmiany to m.in większa skrzynia nasienna 550l (wcześniej 410l)

i w standardzie ma teraz znaczniki hydrauliczne, i elektryczne ścieżki technologiczne

cena w tym zestawieniu to około 19500zł brutto (zawyzona cena katalogowa)

porównując go do Agro-Masza i przeliczając na to samo wyposażenie, czyli model 3 metrowy na redlicach stopkowych około 17700zł brutto + ścieżki elektryczne około 2400zł brutto daje w sumie około 20000 brutto (są to również zawyżone ceny katalogowe)
 

czyli widać jak Unia Group wcześniej zarabiała na kliencie i co potrafi zrobić konkurencja z ceną. Wcześniej Poznaniak w starszej generacji czyli w wyposażeniu standardowym: mechaniczne znaczniki, brak ścieżek kosztował więcej niż obecnie Agro-masz ze ścieżkami (hydr. znaczniki w standardzie)

wszystkie ceny katalogowe które podałem są zawyzone w około 10% niż cena rzeczywista.


Nowy Poznaniak:
http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/527212-unia-famarol-poznaniak-f5503/


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alik07    4

Używa ktoś może siewnik Agromasz trochę dłużej i mógłby coś powiedzieć o jakości wykonania i ewentualnych awariach? Zastanawiam się nad kupnem siewnika z redlicami talerzowymi. Na początku myslałem o Poznaniaku jednak jakoś redlice jednotalerzowe z kółkiem kopiującym bardziej mnie przekonują, no i z tego co mówicie to są też problemy z dokładnością wysiewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adriano6270    0

Witam wczoraj oglądałem siewnik Unii Poznaniak ten niby nowej generacji. Powiem tak od razu zauważyłem nie domalowane mieszadło w skrzyni nasiennej , korytka do próby kręconej trzymają się na gumowym pasku co za tym idzie, korytko może zgubić się w każdej chwili. Przekładnia po nastawieniu na 2 kreskę wgl nie kręcił się wałek wysiewający. Chyba jednak wybiorę siewnik Agro Masz w najbliższym czasie go jeszcze na spokojnie obejrzę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogrodnikm    11

ja mam siewnik agro masz na talerzu zasial ok 200 ha do tej pory wymieniłem jedeo łożysko na gwarancji a tak to ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

u mnie kolega miał tez taki dylemat na który sie zdecydowac ale wybrał Agro-Masza i narazie jest z niego zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskw75    118

Witam. Także mam dylemat który wybrać. Mam oferte na agro-masza sr300 (redlice stopkowe, ścieżki elektryczne, dzielone kółka wysiewające i spulchniacze kół ciągnika) za 18 tys. brutto. Poznaniaka nawet jeszcze nie oglądałem. Wg mnie to siewniki o bardzo podobnych parametrach, a poznaniak będzie droższy, co Wy na to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KiQ
      Witam wszystkich. Niestety nie zanlazłem nic na forum (może źle szukalem) Chciał bym sie dowiedzieć opini od użytkowników siewników z tej firmy. Jak sie spisują redlice talerzowe itp
    • Przez bartek246
      Witam . mam pytanie odnośnie siewnika saxonia A202 3 metorowego   czy posiada ktoś tabele lub wie jak ustawić ten siewnik ,bądź wie ile obrotów kołem należy zrobić w probie kręconej .
    • Przez matis346
      Witam mam pytanie który siewnik mi polecicie Amazone D9 super 3 metrowa albo 
      Pottingera vitasem 302 classic oba siewniki sa talerzowe nie wiem na który sie zdecydowac.
      Proszę o opinie użytkowników 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Posiadam od niedawna siewnik Fiona 2m będe siał nim teraz na wiosnę pierwszy raz. Posiada on znaczniki mechaniczne. Chciałbym się dowiedzieć jak to podłączyć do ciągnika, aby należycie działało bo nie mam o tym pojęcia. Z góry dziękuje za odpowiedzi.
    • Przez El_Chapo2812
      Witam, czy ktoś z was mógłby mi powiedzieć jak zrobić próbę kręcona w siewniku hassia lan f4, ponieważ niedawno stałem się posiadaczem takowego, niestety nie ma do niego żadnej książki czy instrukcji obsługi a na internecie również nie mogę tego znaleźć a może ktoś z was ma taki sprzęt i wie jak to zrobić. Z góry dziękuję za pomoc:)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj