renaultursus

Dopłaty do krów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

witam. nie znalazłem to pytam.

-jakie maja byc doplaty do krów

-jaki wiek musi mieć zgłoszona krowa

- od jakiej ilości sztuk  można liczyć na dopłaty

- czy do zgłaszania na dopłaty to krowy i byczki liczy sie jako jedność czy jako 2 grupy

jak ktoś jest w temacie i pewny to prosze pisac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

http://www.arimr.gov.pl/fileadmin/pliki/PB_2015/tao/Platnosci_powiazane_z_produkcja.pdf

 

"

płatność do krów
Płatność przysługuje
do samic gatunku bydło
domowe (
Bos taurus
)
,
na terenie całego kraju,
nie
zależnie od
kierunku produkcji:
których wiek w dniu 15 maja roku złożenia wniosku o przyznanie tej płatności, przekracza 24
miesiące,
b
ędących w posiadaniu rolnika, przez okres od dnia złożenia wniosku do
dnia 30 czerwca roku
złożenia wniosku.
Posiadanie zwierząt potwierdzane będzie w systemie
identyfikacji i rejestracji zwierząt
. Minimalna liczba
zwierząt będących w posiadaniu rolnika wynosi
3 sztuki w wieku
powyżej
24 miesięcy;
a płatność przyznawana
będzie maksymalnie do 30 sztuk zwierząt.
Do wniosku należy dołączyć informację o numerach
identyfikacyjnych krów deklarowanych do tej płatności.
Płatność przysługuje do krów z gatunku bydło domowe (
Bos taurus
), których wiek w dniu
15 maja 2015 r.
przekracza 24 miesiące, tj. urodzonych do dnia 15 maja 2013 r.
Szacowana stawka rocznej płatności
wyniesie ok.
69,2
euro
/szt."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Najlepiej kup 30 krów i 30 cielaków , wtedy to już kupa kasy :P;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale limit przekroczy i kara będzie he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adanos    3

Ale limit przekroczy i kara będzie he he

Jak kupi w kwietniu to nie ;]

 

Żeby nie siać fermentu dołączę się do tematu z własnym pytaniem.

 

Jak jest z płatnością do cielaków (liczy się cieliczka i byk?) bo nie ma tam napisanych konkretów, a ciągle to mnie zastanawia. Jakiś wymagany wiek ? i płatność ma być chyba do bydła własnego chowu skoro jest zaznaczone "bydło domowe" czy się mylę? jeśli tak to w przypadku kupna pierwiastki hodowlanej mogę ją również zgłaszać?

Edytowano przez Adanos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bydło domowe to bydło domowe , czyli na żubry byś nie dostał dopłaty :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Jak kupi w kwietniu to nie ;]

 

Żeby nie siać fermentu dołączę się do tematu z własnym pytaniem.

 

Jak jest z płatnością do cielaków (liczy się cieliczka i byk?) bo nie ma tam napisanych konkretów, a ciągle to mnie zastanawia. Jakiś wymagany wiek ? i płatność ma być chyba do bydła własnego chowu skoro jest zaznaczone "bydło domowe" czy się mylę? jeśli tak to w przypadku kupna pierwiastki hodowlanej mogę ją również zgłaszać?

 

Z  tego co  zrozumiałem  to  możesz  kupić  nawet  w maju [ ma  być  na  stanie w  dniu składania wniosku czyli wniosek składasz  14 maja i  do  14  możesz  kupić ]   byczki  i cieliczki  mogą  być -  tylko musisz  je  mieć  na stanie  do osiągnięcia 6 miesięcy. 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adanos    3

Dla autora tematu do poczytania http://www.modr.pl/index.php?wia=657 i zamiast 70 euro masz 69.2 do krów, a bydła do 24 m-c 69 euro. Szczegółowo opisane i nie trzeba zadawać pytań bo nie którzy mają z tym problem, iż ludzie je zadają.

 

PS: Karol musisz zrozumieć, że forum jest do rozwiewania wątpliwość ect. jeśli tego nie rozumiesz to masz problem ;)

 

 

 

 

Edytowano przez Adanos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

@Adanos  czy ty czytać nie umiesz? Czy z twoim myśleniem jest tak źle? Bydło domowe to po prostu bydło domowe jako gatunek zwierzęcia i nie istotne skąd ty je masz. Możesz nawet z Marsa je sobie sprowadzić byle było w systemie 15 maja jako twoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

Piszą   ,,bydło  domowe''   widzę  że  co  niektórzy  gotowi  je  w  domu  trzymać    aby  dopłaty   dostać.  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Słyszałem że 100 coś euro do krowy będzie ale czy to prawda? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Mam takie pytanie jeśli ja posiadam dwie krowy a sąsiad jedną gdybym fikcyjnie zakupił od niego tę krowę i zarejestrował w ARiMR na siebie pewnie załapał bym się na dopłatę ale czy nie było by problemu przy ewentualnej kontroli ze ta jedna sztuka stoi u sąsiada w oborze czy można by się z tego jakoś wytłumaczyć.Bo w dzisiejszych czasach gdzie na każdym kroku nas skubią każde Euro się liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tłumaczyć się zawsze można , ważne żeby ich przekonać B) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adanos    3

plapla123 nie dał byś rady tego wytłumaczyć kontrolującym, chyba że na czas kontroli byłaby ona u ciebie, ale lepiej nie ryzykuj chyba że nie masz czym :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Oczywiście, że da się wytłumaczyć. Spisz umowę dzierżawy budynku w którym przebywa krowa i po problemie. Dzierzawa normalna rzecz, nie musisz mieć wszystkiego w obrębie gospodarstwa - dokładnie tak jak robi się to z ziemią rolna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

W agencji musisz zarejestrować siedzibę stada jak miałeś końcówkę 001 to następną wiadomo 002 i chyba numer działkii adres trzeba podać ja tak rejestrowałem jak miałem cielaki u sąsiada w oborze i tą krowę zarejestrujesz na numer PL 1111111..002

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

Może mieć i jeden dzień aby był zarejestrowany przed 15 maja, czyli przed złożeniem wniosku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlo547    5

Mam taka sytuacje mam 5 szt 1 krowa mleczna wycielenie na 30 luty potem jałówkę wycielenie na 3 kwietnia i jałówkę na 3 lipca i dwa małe cielęta 2 i 3 tygodniowe wezmę pieniądze na całość czy tak jak mi mówili w agencji ze na młode tylko wezmę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez rozal22
      Witam, czy ktoś zasuszał niecielną krowę aby ponowić jej laktacje za 2 miesiące, krowę która jest niecielna?
      pytam bo wet chybił z trafnością cielności w 2/3miesiacu i zbliża się jej termin cielenia a wymię nie przybiera, więc upewniłem się czy jest cielak i okazało się że jest pusta...
      w takim razie pytam się, czy da się rozdoić taka krowa, czy tylko już rzeź?
    • Przez bibon98
      Witam, miałem do zacielenia w grudniu 12 krów i 5 jałówek, po kilku powtórkach, udało się zacielić ogólnie 12 sztuk(7 krów i 5 jałówek). Problem pojawia się przy pozostałych 5 sztukach, 3 krowy gonią się regularnie, ale się nie zacielają, były zacielane już po 4-5 razy, ostatnio weterynarz wykonywał badanie usg(wszystko jest w porządku) i po tygodniu od wystąpienia rui podał dwóm z trzech krów płukanki do maciczne(z jednej krowy po płukance po dwóch tygodniach zaczęła iść biała ropa i będzie powtórka płukanki), dziś po raz piąty powtarzała trzecia z nich, więc kolejna do płukanki. Czwarta i ostania krowa(mała krowa 350-400kg, pierwiastka, bardzo mleczna) nie ma w ogóle objawów rujowych, a po podaniu zastrzyków, okazuje się że jajeczko jest gotowe do uwolnienia, ale ostatecznie do owulacji nie dochodzi i nic się nie dzieje. Był okres kiedy te sztuki nie miały rui, więc podawałem im beta karoten jakiś z witaminą e i selenem, ale weterynarz powiedział żeby przestać dawać po wystąpieniu rui. Największy problem mam z ostatnią jałówką, ma 22 miesiące, wielka jałówka, odgania inne od żarcia, nie jest zatłuszczona, ani zabiedzona, luźno biega w chlewku z dwoma jałówkami(które są już zacielone), ale ona nie ma nawet żadnych objawów rujowych. Karmię je odrobiną kukurydzy, siana i resztkami sianokiszonki od krów, ale nawet po podaniu zastrzyków(2 razy) na badaniach USG nie widać żeby się tam cokolwiek działo, żadnego jajeczka, nic. Co robić w takiej sytuacji? Jakieś witaminy, albo inne cuda? Weterynarz się poddał i kazał z jałówką czekać na wypas,  że może wtedy polatuje, a jak nie to do sprzedania, ale szkoda trochę mi tej jałówki, bo jest po bardzo dobrej krowie. Krowy za to stoją na sianie, sianokiszonce i kukurydzy + śruta rzepakowa. Co robić z jałówką? Czy jest opcja żeby coś jej podać, nie wiem jakieś witaminy czy coś? Jak tak to co jej tutaj suplementować? Co podać tym 3 sztukom na lepsze zacielanie? I co robić z tą jedną artystką co niby latuje, ale nie do końca? 
    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś użytkuje maty legowiskowe geyer hosaja o grubości 2.8cm?
      Mógłbym prosić o opinie z użytkowania?
      Czy jesteście zadowoleni?
       
      Pozdrawiam
    • Przez Akardin
      Witam czym dezynfekujecie legowiska , obecnie używam sandezii ale wychodzi dość drogo bo bodajże 10 kg 40 zł , stosował ktoś coś innego , może jakieś opinie o Preparat do suchej dezynfekcji, Lider Dezynfekant??
    • Przez klos
      witam.
      mam jalowke 18 mies. i nie wiem czy ja zacielac. Problem tkwi w tym, ze stoi ona w kojcu z jałoszkami 11-miesięcznymi, które powoli zaczynaja ja przerastac!! Jalowka juz od kilku miesiecy nie rosnie, jest w miare tlusta. Nie wiem czy ja zacielac teraz, czy czekac az sie zupelnie roztyje, a moze tez ja sprzedac?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj