renaultursus

Dopłaty do krów

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kp38    8

Jak  te jałowki bedą miały do 15 maja  powyżej 24 miesiecy to mozesz pisać je z krową.

i ta jałowka co masz na 3 kwietnia cielak od niej też będzie się liczył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlo547    5

Ta co ma na 4 kwietnia to  będzie miała 2 lata 1 czerwca a tamta jeszcze później ale od krowy będę miał miał ciele także jak by się wszystko było dobrze to będę miał 6 szt jakaś kasa będzie 1700 zł także nie jest źle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    165

więc taj jak ci mówili,weżmiesz tylko na młode...Mam podobną sytuację są obecnie 3krowy=17młodzieży z tym że jedna miała być sprzedana w marcu ...zostaną 2krowy-czyli za mało do dopłaty..zastanawiam się nad trzymaniem jej do lipca,z tym że kiepsko z paszą,no ale za 3 byłoby około 800zł......   edit paweł weżmiesz na 4sztuki,te jałówki zaliczysz do bydła młodego,które na dzień 15maja nie mają 24mc,plus ewentualnie urodzony cielak w kwietniu

Edytowano przez zbyszek8201

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

A ile do takiego cielaka dopłacają jak ma np 3 miesiące :)

 

Tylko  taki  mały  haczyk  - cielak  ma  być  w  Twoim gospodarstwie  do  30 czerwca  lecz   nie krócej  niż  cielak osiągnie  6 miesięcy.    Np.  urodzony   1  lutego  musisz  trzymać  do sierpnia.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

Przez te dopłaty to będzie najazd na ubojnie w lipcu jak tak każdy będzie trzymał na dopłatę a spadek cen może te 69 jełro nie zrekompensować i można się będzie obudzić z ręką w nocniku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    165

też tak sądzę,że cena w czerwcu będzie najlepsza,a w lipcu poleci...dopłata około 290-300zł do sztuki= 50groszy różnicy na cenie bydlaka 600kg...a gdy spadnie więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaku    0

a może 3 rolników trzymać w jednej oborze 90 krów z których każdy ma po 30 na siebie i taka sama sytuacja z jałówkami do 2 lat... ?? Obora należałaby do jednego rolnika, pozostałych dwóch rolników trzymało by tylko u niego te krowy na zasadzie powiedzmy użyczenia pomieszczenia. Wszyscy trzej mieli by te 2 obory (na krowy i na jałówki) wpisane jako siedziby gospodarstwa... Raczej powinno być ok.. jak myślicie ?

 

drugie pytanie jeżeli w okresie tych 45 dni (15 maj-30 czerwiec) np 2 krowy zdechną, to rozumiem że dostaje tylko za 28, a za te co zdechły już nie ? Czy mając np 32 krowy będzie można jakoś te 2 krowy zamienić na te 2 co były wpisane, a zdechły ?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Z tym użyczeniem może przejść jeśli wszystko na legalu będzie zrobione i spisane. W tym tylko problem - na szkoleniu gadali, że będą kłaść szczególny nacisk na rolników stwarzających sztuczne warunki przetrzymywania zwierząt( sytuacja, rolnik nic nie hoduje a tu nagle 30+30 sztuk idealnie dopasowanych do dopłaty).

 

Co do drugiego pytania, to podczas ubiegania się o dopłatę w przykładowym  wniosku pokazywanym przez pracownika ARiMR było miejsce na wpisanie nr. identyfikacyjnych zwierzą, czyli trzeba wypisać wszystkie numery a dopłate maksymalnie dostaniesz do tych 60 sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beowulf87    1

witam, mam 22 jalowki miesne powyzje 12 miesiecy, w kwietniu sprzedaje 7 z osobnego stadka, w marcu chcialem wystapic o doplaty na cale 22,jest jakis limit czasu ile trzeba trzymac to bydlo po wystapieniu o doplaty na nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

69 E jest a nie 100 bajki ktos ci nagadal 

 

W gazecie czytałem. I na poście napisałem : Ale czy to prawda? radzę nauczyć się czytać. Nie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

W początkowych propozycjach była sugerowana większa dopłata jednak ostatecznie wszystko jest zrównoważone do poziomu 70 E

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

przez te dopłaty wzrośnie pogłowie bydla w Polsce i to znacznie, co za tym idzie przybędzie mleka i miesa, sam ma obecnie 25 szt bydla, nie planowałem zwiekszac bo pasza mnie ogranicza, ale w tym przypadku , zostawię dodatkowych 5 cieląt, akurat krowy się będą cielic, żeby mieć komplet dopłat, za dodatkowe 5 szt wezme ok 1500 zl więcej dopłat a za ta kase spokojnie kupie kilka ha trawy, podejrzewam ze wielu dociągnie do 30 szt żeby wziasc maxymalne dopłaty, a wlasnie takich 15-25 szt bydla w Polsce jest najwięcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    180

A jak to bedzie jak w tym okresie gdy trzeba bedzie mieć zadeklarowany stan cielat któreś padnie, czy tylko wystarczy będzie złożyć korekte w agencji tych podanych do dopłaty? czy w takim wypadku bedzie mozna dokupić cielaka żeby stan był właściwy żeby tej dopłaty nie stracić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateuko1997    29

Dołączam się do pytania kolegi wyżej. Jak będzie z tym jak sztuka padnie np. 10czerwca? Lub po wycieleniu wypadnie macica i trzeba szybko sprzedać? Krowa zacznie kuleć i można tak dalej wymieniać i gdybać ale zawsze taki wypadek może być. Czekam na odpowiedź.            

                                                                                                                                                                      POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaku    0

Jak wypadnie macica to dzwoń po weterynarza.. włoży, zaszyje i spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

Panowie nie jestem w temacie z tymi dopłatami do bydła czy do bydła opasowego też będą dopłaty czy tylko do krów i jałówek? Jak to z tym jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boryss    7

Sztuki niezgłoszone w terminie przez rolnika w roku w którym ubiega się opłatność niebędą  dotowane . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MaciejEs    9

Od 3 do 30 sztuk, czyli dostaniecie za 27 krów dopłatę :) Jak krowa padnie to można zgłosić zmianę w agencji, nie ma z tym problemów ;) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

no co ty nie powiesz ;)

a jak ktoś ma 3 sztuki to za ile dostanie ? 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez rozal22
      Witam, czy ktoś zasuszał niecielną krowę aby ponowić jej laktacje za 2 miesiące, krowę która jest niecielna?
      pytam bo wet chybił z trafnością cielności w 2/3miesiacu i zbliża się jej termin cielenia a wymię nie przybiera, więc upewniłem się czy jest cielak i okazało się że jest pusta...
      w takim razie pytam się, czy da się rozdoić taka krowa, czy tylko już rzeź?
    • Przez bibon98
      Witam, miałem do zacielenia w grudniu 12 krów i 5 jałówek, po kilku powtórkach, udało się zacielić ogólnie 12 sztuk(7 krów i 5 jałówek). Problem pojawia się przy pozostałych 5 sztukach, 3 krowy gonią się regularnie, ale się nie zacielają, były zacielane już po 4-5 razy, ostatnio weterynarz wykonywał badanie usg(wszystko jest w porządku) i po tygodniu od wystąpienia rui podał dwóm z trzech krów płukanki do maciczne(z jednej krowy po płukance po dwóch tygodniach zaczęła iść biała ropa i będzie powtórka płukanki), dziś po raz piąty powtarzała trzecia z nich, więc kolejna do płukanki. Czwarta i ostania krowa(mała krowa 350-400kg, pierwiastka, bardzo mleczna) nie ma w ogóle objawów rujowych, a po podaniu zastrzyków, okazuje się że jajeczko jest gotowe do uwolnienia, ale ostatecznie do owulacji nie dochodzi i nic się nie dzieje. Był okres kiedy te sztuki nie miały rui, więc podawałem im beta karoten jakiś z witaminą e i selenem, ale weterynarz powiedział żeby przestać dawać po wystąpieniu rui. Największy problem mam z ostatnią jałówką, ma 22 miesiące, wielka jałówka, odgania inne od żarcia, nie jest zatłuszczona, ani zabiedzona, luźno biega w chlewku z dwoma jałówkami(które są już zacielone), ale ona nie ma nawet żadnych objawów rujowych. Karmię je odrobiną kukurydzy, siana i resztkami sianokiszonki od krów, ale nawet po podaniu zastrzyków(2 razy) na badaniach USG nie widać żeby się tam cokolwiek działo, żadnego jajeczka, nic. Co robić w takiej sytuacji? Jakieś witaminy, albo inne cuda? Weterynarz się poddał i kazał z jałówką czekać na wypas,  że może wtedy polatuje, a jak nie to do sprzedania, ale szkoda trochę mi tej jałówki, bo jest po bardzo dobrej krowie. Krowy za to stoją na sianie, sianokiszonce i kukurydzy + śruta rzepakowa. Co robić z jałówką? Czy jest opcja żeby coś jej podać, nie wiem jakieś witaminy czy coś? Jak tak to co jej tutaj suplementować? Co podać tym 3 sztukom na lepsze zacielanie? I co robić z tą jedną artystką co niby latuje, ale nie do końca? 
    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś użytkuje maty legowiskowe geyer hosaja o grubości 2.8cm?
      Mógłbym prosić o opinie z użytkowania?
      Czy jesteście zadowoleni?
       
      Pozdrawiam
    • Przez Akardin
      Witam czym dezynfekujecie legowiska , obecnie używam sandezii ale wychodzi dość drogo bo bodajże 10 kg 40 zł , stosował ktoś coś innego , może jakieś opinie o Preparat do suchej dezynfekcji, Lider Dezynfekant??
    • Przez klos
      witam.
      mam jalowke 18 mies. i nie wiem czy ja zacielac. Problem tkwi w tym, ze stoi ona w kojcu z jałoszkami 11-miesięcznymi, które powoli zaczynaja ja przerastac!! Jalowka juz od kilku miesiecy nie rosnie, jest w miare tlusta. Nie wiem czy ja zacielac teraz, czy czekac az sie zupelnie roztyje, a moze tez ja sprzedac?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj