Polecane posty

PronarekP5    67

do silnika nadał by sie turdus nie wymieniałem ale pewnie ze 15 litrów wejdzie


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem MF i chciałbm wymienić olej w skrzyni chciałbym sie dowiedzieć ile musze go kupić.

Jaki olej lejecie do silnika?

Pytanie pewnie już nie aktualne ale będzie dla potomnych, pojemności wg katalogu Motula dla MF 3115

silnik - 19 l

skrzynia - 64 l

ukł. chłodzenia - 25 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Olej Turdus oczywiście nadaje jest przeznaczony do silników wysokoprężnych z turbo używają do w ciągnikach siodłowych i np: w autobusach i jest przeznaczony dla silników wysoko obciążonych nie ma żadnych przeciwwskazań.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67

właśnie zakupiliśmy 15 l. turdusa i filtry paliwowe i olejowy , @Mirasek jak wejdzie więcej to stawaisz piwo na niepoprawne dane ;)


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey3120    0

Ja posiadam masseya 3120 komfort jest dużo lepszy niż w polskich ciągnikach. Co do awaryjności to tylko legędy jeśli kupujesz ferdka z przebiegiem 10000 mtg to możesz sie liczyć ze skrzynią którą będzie trzeba zrobić ale moim zdaniem i tak warto bo nawet jeśli wydasz na nią 5-10 tys to ciągniczek będzie ci służył przez wiele lat... zresztą każdy ciągnik o dużym przebiegu może być dojechany, a części jeśli chodzi o zachodnie maszyny tak jak mówili przedmówcy to do masseya są najtańsze... wystarczy porównać z np. John deere Ja jestem bardzo zadowolony z tej marki:)


Mój sprzęt: Massey ferguson 3120, ursus 912, ursus 914 z turem, zetor 5211 i ursus c 330;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PronarekP5    67
właśnie zakupiliśmy 15 l. turdusa i filtry paliwowe i olejowy , @Mirasek jak wejdzie więcej to stawaisz piwo na niepoprwawne dane :)

 

 

Tego piwa to napewno nie bedzie bo 15 litrów to max poziom :)


FENDT PoweR i nie ma mocnych !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Dobrze wiedzieć że moje dane pozytywnie weryfikują sie w praktyce <_< Ostatnio przez telefon naprowadzałem kumpla na korek w bloku do spuszczania płynu w 3080, znaleźliśmy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
volviak    0

a co do mf 3080 kolego mirasek to prosiłbym Cie o mała pomoc bo mam zamiar wymienić olej w skrzyni filtr już znalazłem nr katalogowy 3581032M2 a gdzie jest ten drugi filtr co sie go przemywa??

pozdrawiam i jakby co to moje gg 11807338


C-360, MF 255, MF 3080, NH T6050, Bizon Z056, NH TC5050

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to filtry się wymienia a nie przemywa w MF są swa filtry jeden duży filtr z boku końca skrzyni z prawej strony.A drugi to podłużny wkład również z prawej strony znajduje się w takiej podłużnej kopułce i nie wiem czy opłaci się go przemywać nie lepiej wymienić na nowy koszt zamiennika z z BEPCO to koszt w granicach 40zł.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Filtry siatkowe można czyścić ale czasami są tak zawalone że lepiej dać nowy, tym bardziej że w zamienniku nie kosztuje wiele (np. wspomniany Bepco) i nie wymienia sie go często. Co do lokalizacji w 3080 to nie pomogę, chyba każdy MF ma filtr głównej pompy wyjmowany z dołu skrzyni, pod dekielkiem na 3 śruby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Hydraulika zewnętrzna ciągnika ma osobny zbiornik oleju czy używa tego samego co jest w skrzyni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Czyli należy zapomnieć o pożyczaniu przyczepy wywrotki od sąsiada. Olej się wymiesza i mamy już syf. Dobrze rozumuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

no chyba ze olej spuścisz jemu, wypełnisz dobrym czystym tłoki i dolejesz do ciągnika potem lub masz przyczepy pod konkretny ciągnik np ja tam mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cineek    8

Bo mówią ze MF'y są wrażliwe na oleje, ale chyba każdy nowszy ciągnik jest wrażliwy na oleje :) W gre tez wchodzi tez wymiana na jednakowy olej we wszystkich Twoich ciągnikach, no a o pozyczaniu od sasiada przyczepy trzeba zapomnieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazimirz11    0

Witam,

Zamierzam nabyć Masseya Fergusona 3115, chciałbym się dowiedzieć czy ten ciągnik jest godny uwagi?

Czy możecie określić mniej więcej ile motogodzin może chodzić ten ciągnik do generalnego remontu silnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

jeżeli chodzi o serie 3xxx bez turbiny to jest to najlepszy model bo ma juz nowszy typ silnika i mocniejsza skrzynie i tylny most (jest to już szykowane pod większe moce 3120 3125) ilość mth do remontu trudno określić bo wszystko zależy jak był uzytkowany i jak było o niego dbane, moj miał prawie 10tys i co prawda dosyć dymił z odmy od początku jak go kupiłem a miałem go rok i problemu z nim nie było (może troche ciężko odpalał zimą), nowy włąsciciel ma go juz 3 lata i nic z silnikiem nie robił, tak jak sobie dymił tak sobie dymi tą odmą

tylko wiadomo jak juz kupujesz to lepiej zeby nie było tego dymienia :)

model ten jest troche mocniejszy od modeli 30xx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

NIE!! Jest nawet o tym artykuł w najnowszym farmerze i tam tez nie zgadzają się z tym mitem o wadliwości skrzyń MF. W artykule za przyczynę większości awarii (podobnie jak ja)podawana jest niewłaściwa obsługa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazimirz11    0

A często zdarzają się awarie w tych ciągnikach (seria 30XX, 31XX), co najczęściej się psuje?

Edytowano przez kazimirz11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Skrzynia to tylko mit i psuje się tylko z powodu złego użytkowania przez ludzi. Co najczęściej się psuje? Trudno powiedzieć, zależy też od jakości części, bo jak zamontujesz mu jakieś badziewie to wiadomo że co chwilę będzie ulegało awarii.

Tylko trzeba zacząć od tego że ciężko zakupić dobry egzemplarz, ludzie cenią swoje ciągniki jakby to było złoto a tam połowa rzeczy porozbierana.

Edytowano przez Bartek72511

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NIE!! Jest nawet o tym artykuł w najnowszym farmerze i tam tez nie zgadzają się z tym mitem o wadliwości skrzyń MF. W artykule za przyczynę większości awarii (podobnie jak ja)podawana jest niewłaściwa obsługa.

Czy posiadasz może ktoś owy artykuł ? i przy okazji mógłby wstawić na forum z wielką chęcią bym zobaczył obalony mit :)


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
    • Przez Kawid
      Witam mam problem z dynashift w MF 3075 ponieważ sam przełącza tryby A, B ,C ,D podczas jazdy lecz gdy włączam światła wszystko się uspokaja
    • Przez Ajaa
      Witam mam pytanie podejdzie mi silnik z Massey Ferguson 690t do Massey Ferguson 3065?
    • Przez Szym_on
      Witam mam pytanie odnośnie rewersu ponieważ ciągnik po zdjęciu pokrywy i odblokowaniu biegów i ponownym założeniem pokrywy przestał się przełączać z A na B jak ręcznie wepchnąć siłowniczek to bez problemu jest przełączony i bezproblemowo załącza sią na biegi A a chcieć przełączyć na biegi b to jakby lekko wajcha jest zapierana i  co nie pozwala przełączyć siłownika na biegi B  Gdzie może być przyczyna ? może ktoś by mógł podpowiedzieć .
    • Przez Diabel1
      Witam mam problem ze sprzęgłem w moim maseyu. Jak się olej zrobi ciepły sprzęgło zaczyna nierówno brać to znaczy na wolnych obrotach robi się problem z ruszeniem. Zdarza się że pedał sorzęgła zwolnisz a ciągnik nadal stoi.Słabnie taż wspomaganie. Myślałem że to pompa,wymieniłem pompe, filtry , olej , i było troszke lepiej przez dwa dni i sytuacia wróciła.prosze o jakieś rady , wskazówki co robić.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj