Polecane posty

boo45    29

Witam

Czy w siewniku Monosem pnu z plastikowymi dozownikami do nawozów pod A coś się wkłada? Pod B wpina się przewód do nawozów, a pod A zatyka się korkiem? >Co tam się wkłada, czy też nic.

 

Edited:

Sprawa rozwi@zana... zwykły korek....otwór jest gdy nawóz się zapcha od np wilgoci do przepchania.

 

5alzm8.jpg

Edytowano przez boo45

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

Nakładka jest od "góry" i ją mam....a tamte otwory faktycznie....są od nadmiaru nawozu...jak coś zapchane to ma po prostu tam wylatywać...jako przelew->tzn sygnalizacja że coś jest nie halo... .a ja już miałem piękne korki przygotowane  do otworów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf3125    2

to dno jest z aluminium i lubi się utleniać po zakupie siewnika klapki były przymarznięte więc dobrze trzeba konserwować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

przymarznięte że ho ho....wszystko ruszyło po delikatnym nagrzaniu.....poza sprężynami, które wymieniłem na nowe...wszystko przeczyszczone....nasmarowane...i czeka na sezon....troszkę było z tym roboty....najdroższymi elementami były niestety dozowniki do mikro....bo były do wymiany....aluminiowe języczki zjechane....a tak poza tym nowe łańcuchy, redlice, dostawiłem siłownik do znaczników, wspawałem nowe ośki napinaczy łańcuchów, nowe łożyska, sprężyny, napinacze plastkiowe, rurki przekazujące napędy do zbiorników nawozowych, skrobaki....siew próbny wyszedł ok....każda sekcja dała taką samą ilość ziaren....a reszta wyjdzie podczas sezonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf3125    2

No mój był w dobrej kondycji też go trochę przejrzałem a rozwiązania tego siewnika mnie bardzo zaskoczyły wszystko ze sobą jest tak dograne że aż miło się patrzy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

czyli troszkę zbyt dużo wyszedł mnie ten siewnik.....razem z częściami 15200.....gdzie same części nieco ponad 3 koła :(

Maszyna leciwa 87r. zbiorniki nawozów i mikro plastikowe......więc troszkę się nazbierało.....czasu i własnej robocizny nie wspomnę. Wstępnie przestawiłem dozowniki na 170kg nawozu i 20kg mikro na ha.....zobaczę czy wiosną pokryje się to z próbą kręconą nawozów. Maszyna będzie współpracowała z mtz[wom na 1000], to przy 1400 obrotach będzie równe 600 obrotów na minutę na womie...czyli dopuszczalna norma według instrukcji[+ - 60]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf3125    2

1000 obrotów to za dużo wystarczy około 400 na wałku. A mnie wyszedł około 12500 ale łądny trochę koroduje ale jest ok. Też ma mikro elemęty i podsiewacz nawozu pólki co jestem zadowolony z kupna gdyż może stał na dworze ale jest nie wyjechany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

jak ustawie 1000 na wałku.....to dopiero ten 1000 osiągam powyżej 2tyś obrotów.....a przy 1400 obrotów "zegarowych" na wałku mam 600 obrotów na minutę :) 

To kupiłeś dość okazyjnie....w moim mam opcję dodatkową w postaci dodatkowych kół kopiująco-dogniatająco-zgarniających przed redlicami...ale czy są lepsze niż standardowe zgarniacze to nie wiem....może na gruntach V klasy się sprawdzą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf3125    2

A u nas mamy rózne gleby i 3 klasy 6 powinien się sprawdzić już w ubiegłym roku siałem beckerem ale jeśli chodzi o używany taki siewnik to żeby wysiew był idealny to musi być wszystko dokadnie szczelne nie jak w monosemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

a ja mam monosema pnu i jak go ustawić aby wysiał 2 js po 50tyś na ha bo ostatnio siałem 1,5ha to mi brakło 3 j.s. a był ustawiony na C 4 a teraz zmieniłem na B4 i siałem c-330M na 2 biegu i obroty 2000 i czy siać z rozgarniaczem ten przed sekcją czy lepiej bez klasa ziemi od IV do VI  ?

Edytowano przez marcin2057

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boo45    29

Ustawienia masz w katalogu.....ale png? pnu jest na stronie http://www.monosem.pl/instrukcje-monosem/Monosem_instrukcja-siewniki-punktowe-PNU-pneumatyczne.pdf

Dodatkowo, na tej samej stronie http://www.monosem.pl/instrukcje-obslugi.html masz ustawienia podsiewacza nawozow i mikro->tzn opis jak zrobic próby kręcone.

A4-->16cm, przy rozstawie 75cm 83330

B4-->13cm, przy rozstawie 75cm 102560

Ja sieje z rozgarniaczami....rozgarnia kamyki jak się trafią[dodatkowo mam kółko dogniatające przed].

Jak patrzysz przez wizjer to ile ziarenek Ci zabiera? Powinien po 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

wielkie dzięki, a jak patrzę przez wizjer to zawsze jedno zabiera i tą regulację przy sekcji przepustnicę  mam ustawioną na 1, i mam też microsema do mikrogranuli lecz nie używam i muszę to odkręcić bo c-330M ma co podnosić, a siewnik kupiłem w tym roku za 4,8tyś. ten na grubej ramie.U mnie jak siałem z rozgarniaczem to kukurydza była posiana tak jakby w rowkach więc je odkręciłem i teraz wydaje mi się, że jest lepiej, bo pole wygląda równiej  

 

A jak się reguluje głębokość siewu w tym siewniku, bo wydaje mi się, że głęboko posiałem ?

Edytowano przez marcin2057

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PatrykReich
      Witam, Zastanawiam się nad kupnem siewnika punktowego i w grę wchodzą dwie maszyny. Mowa o nówkach. Gaspardo MTER i Monosem NG PLUS 4. Co sądzicie o tych dwóch modelach, proszę o szybkie odpowiedzi bo czas goni. Co Waszym zdaniem jest lepsze i dlaczego. Z góry dzięki
    • Przez MichalP
      Witam. Chce zakupić siewnik monosem do kukurydzy bo słyszałem wiele pozytywnych opinii na jego temat.
      Siewnik ma być nie drogi bo to do użytku wewnętrznego nie zamierzam chodzić na zarobek itp.
      Mam ogromna prośbę potrzebuje kilku rad:
      - gdzie szukać tabliczki znamionowej( o ile miały)
      - na co zwracać uwagę podczas oglądania.
      i najważniejsze na przykładnie tego ogłoszenia :
      po czym poznać jaki to model
      http://tablica.pl/oferta/sprzedam-siewnik-do-kukurydzy-punktowy-pneumatyczny-monosem-CID757-ID4NNod.html#0ac4b7046e
       
       
       
      a i jeszcze jedno jakieś sklepy internetowe z częściami ?
       
      Wszystkie rady mile widziane
    • Przez MichalP
      Witam. Kupiłem wreszcie siewnik, i zabrałem się ostro do jego remontu i mam problem z sekcja wysiewającą.
      Mianowicie tarcza wysiewająca ociera o obudowę całej sekcji, myślałem ze winne są tulejki, wymieniłem je na nowe ale, nadal jest to samo, i zastanawiam się może tak ma być?
      Sekcje mam ze zbiornikami metalowymi u w.marek(Skrzyszów) mówili mi ze mam siewnik typ nspn82, ale na dobra sprawę sekcja wysiewająca rożni się od tej z tego katalogu w budowie w wnętrza, bardziej są zbliżone do pnu.
      Pozdrawiam i czekam
    • Przez farmer161
      Witam
      mam problem z Monosemem ng 4 plus 4 rzędowym, siewnik był kupiony nowy i zasiał w sumie przez 3 sezony 500ha, wysiew nasion zaniża mi o 5 do 10tys na hektar, sprawdzałem obwód koła i jest inny niż podaje tabela ale nawet po przeliczeniu tego wysiew jest zaniżany o ok 5 tyś...
      tarcze nie są zużyte, ciśnienie w ogómieniu według instrukcji, układ sprawdzałem na ile to możeliwe i nie dostaje lewego powietrza, predkość jazdy nie ma wpływu na ten wysiew sprawdzałem to na polu 5 ha, była wysiewana jedna odmiana, pierwsze 2 ha predkość 8,5km/h a nastepne 2 ha 7,2 km/h wysiew był jednakowy....
      przy każdej odmianie wychodzi inny wysiew ale to są niewielkie różnicze. w tym roku zasiałem 90ha do dzisiaj i tylko przy 4 ha wysiew wyszedł taki jaki ustawiłem...
      jedyne co mi przychodzi do głowy to ze komputer zawyża powierzchnię, wiadomo ze zawsze są skosy ale mi na 10ha (według tego co wychodzi z gps) wychodzi ok 11ha czyli na 1 ha zawyża o 10arów,
      czy miał ktoś podobny problem albo ma ktos jakiś pomysł co by mogło wpływać na to ze wysiew nie wychodzi zgodny, dodam że nie jest to stała wartosć o jaką zaniża
      Z góry bardzo dziękuje za pomoc
      Pozdrawiam
    • Przez MagorzataKieliszek
      Witam, potrzebuję pomocy w rozszyfrowaniu komputera od siewnika MONOSEM. Dodaje zdjecie, z gory dziekuje za pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj