mateusz44

Wybór rasy

Polecane posty

mateusz44    7

Witam zamierzam kupić dwa byczki mieszańce i od paru dni chodzi my myśl po głowie która rasa po skrzyżowaniu była by rasą spokojną i dającą dobre przyrosty dobowe np limousin x simental , limousin x charoleise . Myślę że, duża część hodowców miała do czynienia z różnymi rasami prosił bym o opisanie swoich spostrzeżeń .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Najlepiej chyba Hf x Jersey :P A tak na poważnie masz dostęp do takich krzyżówek jakie chcesz. Ja mam dobre doświadczenie po skrzyżowaniu Charolaise 100% (krowy) i Angus Red 100%( Byk). Fajne pomarańczowe bezrogie i bardzo spokojne bydło jak się wchodzi do kojca to nawet można pogłaskać, a przyrosty nawet wydaje mi się że lepsze od czystego charolaisa. Krzyżówki z LM to raczej spokojne nie będą bo ta rasa ma temperament. Z simami mam ostatnio złe doświadczenia jak zakupiłem krzyżówki sima z mlecznymi, to niektóre byki osiągały tak wysokie przyrosty że stawy nie wytrzymywały. Jakiś miesiąc temu musiałem sprzedać (15 miesięczne w wadze ok 680 kg) takie 3 mieszance z czego 2 ledwo na samochód weszły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrDawido    72

jesli skrzyzujesz lm to na spokojne ciele nie masz co liczyc zawsze odziedziczy tego temperamentu z lm. Mamy spora hodowle bydla miesnego charlolaise i hereforda, lm tez mielismy ale szybko z bich zrezygnowalismy. Jesli moge ci doradzic wybral bym skrzyzowanie rasy hereford i charlolaise to najspokojniejsze rasy. A jesli chcesz bardzo spokojna rase to wybierz czystego hereforda. jak cos zapraszam na pw i sory za bledy ale z tel pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Do jakiej wagi trzymasz herefordy? Ja kupiłem czyste jałówki i buhaja z Witkowa to byk podchodzi do ręki jak pies, a jak miałem limousine to strach było do ogrodzenia wchodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diablo471    0

Ja też tak miałem jak kolega szaman1.Krzyżówka hf z simetalem rosnie bardzo szybko i też mi na nogi nie wytrzymywały,ale za to jedza wszelkie pasze gospodarskie te gorsze tez  np żyto. Ja dawałem swoim dużo śruty może od tego.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrDawido    72
Napisano (edytowany)

ogolnie wszystkie byki czy herefordy czy charlolaise trzymamy zawsze minimum 900kg tak do nawet 1100kg.

@rolnik to zalezy czy byk bedzie rogaty czy nie :). Ogolnie zadaza sie ze jak na hf pusci sie bezroznego to ciele bedzie miało takie małe odrostki :)

Edytowano przez MrDawido

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kiejdal1
      uciekł byczek. znana jest jego lokalizacja. pozwala do siebie podejść na pewną odległość. poszukuję kogoś ze strzelbą palmera aby można go było oszołomić i schwytać. wszelkie inne sposoby nie dają rezultatu. może ktoś da jakiś kontakt woj. lubelskie 781753154
    • Przez farmer1999
      dzień dobry. w tym roku kukurydza słaba a ceny na pniu powariowały. Czy ktoś tutaj żywił byki samymi kiszonymi wysłodkami + śruta min jęczmienna, rzepakowa i sojowa z dodatkamk + słoma i siano? Jak z przyrostami, czy w 2 lata da rade 800kg?
    • Przez 1kris1
      Jakie macie opinie o cieletach z Miradowa(pomorskie)? Jak z transportem?
    • Przez farmer1999
      Witam. Ilu z Was bawiło się w te słynne startery z holandii..? ja w maju zeszłego roku kupiłem 3 miesięczne odsadki w wadze od 140 do 170kg razem 12 sztuk i w sumie w wieku 21 miesięcy mają zaledwie 600kg a karmione są kukurydzą, śrutą i sianem. Ciekawi mnie tylko jedna rzecz - niby miały być to simentale no i faktycznie białe łby ale na paszporcie jest napisane Europejskie Bydło czerwone co mnie zaciekawiło odrazu jak pocztą przyszły paszporty. Czy to mogą być ukryte byki z Włoch z podrobionym paszportem?
    • Gość
      Przez Gość
      Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś miał bydło z Włoch i jak rośnie? Mam byki 8/9miesiecy i mają 200kg, czy to normalne? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj