node3mer

Zmniejszenie dopłat bezpośrenich

Polecane posty

node3mer    24

Witam.

Otrzymałem właśnie decyzję o przyznaniu dopłat bezpośrednich. W tamtym roku miałem kontrole w gosp w skutek czego dopłaty zostały mi zmniejszone o 9% co w przeliczeniu na złotówki daje karę ok 2000zł.

Chciałbym się jakoś odwołać od tej decyzji, więc opisze co było powodem kary.

Rok temu kupiłem krowę, poprzedni właściciel pomylił paszporty i dał mi od innej sztuki, a ja razem z tym paszportem zarejestrowałem w agnacji nie tą krowę co powinienem

Na decyzji którą dostałem mam napisane takie uzasadnienie

 

bw 2.1 stwierdzono że wpisy w księdze nie zostały dokonane w terminie 7 dni (w księdze wpisałem numer z paszportu a wiec innej krowy )

bw 4.1 stwierdzono że posiadacz bydła nie zgłasza faktu urodzenia, śmierci oraz przewozu bydła w terminie 7 dni (tak jak wyżej zgłosiłem inną krowę na podstawie paszportu)

bw 5.1 stwierdzono że w siedzibie stada nie wszystkie sztuki bydła posiadają paszporty (tak jak wyżej posiadałem paszport innej krowy niż tą co stała w oborze) 

 

Może ktoś ma pomysł na co mógłbym się powołać w odwołaniu, może jest jakiś przepis który mógłby chociaż trochę zmniejszyć tą kare.

Moim zdaniem jest to trochę za wysoka kara jak za zakup krowy, zwłaszcza że potrącenie jest naliczane z JPO, ONW i jeszcze miałem 3ha zalesione i z tego też te 9 % potrącają

 

Nie mogę zrozumieć dlaczego z takim uporem piszą, że nie dokonałem wpisów i zgłoszeń jak ja to zrobiłem tylko pomyliłem się co do numeru

Edytowano przez node3mer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

Niby na co chcesz tu się powołać ? Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca , jak mogłeś dokonać takiej pomyłki ? Mało tego dopiero kontrola to wykryła .


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

Jakbym wiedział na co chce się powołać to bym się nie pytał.

Jak dokonałem takiej pomyłki, to proste. pojechałem po krowę, zapłaciłem facetowi pieniądze, załadowałem krowę na przyczepkę, a paszport do kieszeni i to wszystko. Numery są prawie identyczne i facet się pomylił a ja nie sprawdziłem.

Gdyby nie ta kontrola to sam bym doszedł do błędu, napisał sprostowanie i nie było by żadnych konsekwencji. Trochę drogo mnie kosztowała ta ich wizyta.

A jak Ty jesteś nieomylny to tylko pogratulować

Swoją drogą to na niezłej bombie się siedzi. Można sobie wyobrazić sytuację,że ktoś zamiast moich 16ha ma np 160ha, popełnia gdzieś pomyłkę w papierach i fundują mu 20tyś kary

Edytowano przez node3mer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dannygumis    21

U mnie było tak: sprzedałem bydło dla pośrednika 20 grudnia 2013. Pod koniec roku nie pracowała agencja więc papiery do nich dotarły 2 stycznia 2014. No i masz wylosowali mnie do kontroli i jest że minęło 10 dni od sprzedaży - kara 3%. Pytam dlaczego aż 3%, bo jak by było mniej to by nie przekroczyło 100euro i kary by nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orp    0

pytanko taki a jak to jest czy po sprzedaży bydła to jest obowiązek wyrejestrowania osobiście bo ja miałem podobny przypadek z tucznikami sprzedałem pośrednik czy też zakład uboju tego nie zrobiły i swinki wisiały w papierach z 8 lat a stan faktyczny był nie zgodny czy z bydłem jest podobnie że może tak być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Mi też zabrali 5% ale to przez głupotę bo już teraz wiem żeby nie ufać handlarzowi. Sprzedałem cielaki i trzeba je do 7 dni wyrejstrować a handlarz który zabierał obiecał że to zrobi no i się okazało że wyrejstrował ale po terminie 7 dni wpadał kontrola i wyszło na to że cielaki były wyrejstrowane po terminie i przez to straciłem 5%.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dannygumis    21

jak pytałem to obowiązek leży na sprzedającym. Ale jak dałem kartkę bez podpisu pośrednika to nie chcieli wziąć mimo iż pokazywalem fakturę sprzedaży . Więc ta cała ARiMR zwykłego chłopa ma gdzieś. Górnicy wyszli na ulicę i rząd się przestraszył, a chłopy siedzą jak te pierdoły i każdy nas skubie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

wiecie po prostu trzeba wszystko samemu robić jak sie kupuje i czy przedaje to się bierze podpis na karcie i  się samemu załatwia to są nasze pięniądze pośrednikowi  na tym mniej zależy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
    • Przez eczolg
      Dzień dobry
      Mam pytanie jakie są kary za to, że mój wujek nie kosi łąk przez ostanie 7 lat i bierze dopłaty na te łąki. Mówiłem mu, że są za to kary. Czy faktycznie może dostać karę za poprzednie lata. On twierdzi, że nie dadzą mu dopłat za rok i tyle jak go skontrolują. 
      W tym roku się tym zainteresowałem gdyż spółka wodna, której nie zapłacił napisała list, ze poinformuje o nie zapłaceniu tej spółki wodnej agencje 
       
       
      Z góry dziękuje za pomoc
    • Przez Matey
      Zakładam wątek dotyczący dopłat bezpośrednich na rok 2018.  Temat na 2017 zostanie jeszcze otwarty, natomiast tutaj piszmy o nadchodzącej edycji dopłat. Co sądzicie o składaniu e-wniosków? Przejdzie czy ARiMR się z tego wycofa?
    • Przez livebird
      Ile maksymalnie można uzyskać dopłat do 1ha łąki ?
    • Przez rafmax
      Witam,
       
      Mam takie pytanie: Czy na łąkach z których nie chce zbierać siana mogę wykonać zabieg koszenia trawy kosiarką bijakową i masę zieloną pozostawić rozdrobnioną? Czy w takiej sytuacji przysługują dopłaty bezpośrednie? Co w razie kontroli? Ktoś wie na 100% jak to jest?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj