JarekBazydlo

Lizyna+Mocznik+Premiks z LNB+Witaminy+Reszta dla OPASÓW

Polecane posty

JarekBazydlo    2488

Co powiecie na temat Lizyny dla opasów? Mam dostep do moczniku ile go dac na 600 kg paszy? Pasza sklada sie : owies 250kg + pszenżyto 170kg + jeczmien50 + otreby 30kg + śr. rzepakowa 50kg + śr. sojowa 20kg + śr. słonecznikowa 20kg do tego  wit. A, E i D do tego premiks LNB 2kg. Premiksu powinno sie stosowac 8kg na 2tony paszy bo jest strasznie mocny:P Moje opasy dostaja jeszcze codziennie siano, 2 razy śrute po 2kg na sztuke do tego wysłodki buraczane około 1kg na sztuke (wysłodki suszone rozrabiam z ciepła woda + nieduzy dodatek melasy)  oraz oczywiscie slome owsiana oraz zytnio do woli. Teraz własnie chce dodac jeszcze lizyny oraz mocznik do paszy. Co o tym wszytkim powiecie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

jak duże masz te opasy? mocznik można podawać ok 100-120 g na sztukę na dzień. co znaczy że premiks jest mocny żeby sie nie okazało ze też jest z nim mocznik bo wątroby im porozsadza :) 100 g mocznika odpowiada mniej wiecej 1 kg śruty sojowej. tak z Ciekawości po co chcesz dawać lizynę do tej paszy ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2488

Premiks napewno nie zawiera mocznika. Hmmm mam dostep do lizyny dlatego mysle ja dodac do paszy tylko nie wiem czy nie zaszkodzi.... Mam tez dostep do metioniny i treoniny i tez sie nad nia zastanawiam


Jak mysliscie dodawac jeszcze lizyne, treonine i metionine? A do paszy oczywiscie daje troche sody oraz tlenek magnezu. 


Opasy maja spokojnie okolo 250-300kg i wiecej sa na zdjeciach w mojej galeri

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

Mocznik możesz wprowadzić w ilość 100g dziennie ale już na większą sztukę, chociaż ja bym nie szalał i dawał tak po 80-90g/dzień dla tych co napisałeś to znacznie mniej i stopniowo zwiększać dawkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2488

Metionina to niby czyste bialko;) a treonina zapewnia spokojny sen natomiast lizyna pomaga trawic oraz dobrze działa na kopyta siersc i jeszcze cos tylko nie pamietam dlatego chce dodać do paszy. Chodz to drogie dodatki ja mam po małej cenie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

jak mają po wiecej jak 300 kg to spokojnie możesz dawać 100g ja kiedyś próbowałem dawać do 150 g ale tylko na opasach juz na wylocie i nic sie nie działo :) szczerze mówiac nie widze sensu dawać czystego aminokwasu do opasu cenowo nie ma sensu tego robić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2488

Cenowo to mnie wynosza dodatki bardzo tanio bo kupuje je za grosze wiec sprobuje cos zmienic w paszy i zobacze co bedzie sie dzialo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    512

100 g mocznika na 300kg ? Chece zwierzęta potruć ? max 25g na 100 kg masy zwierzaka. Do mocznika musisz je stopniowo przyzwyczaić. Jeśli będziesz dodawał do paszy musisz ją dokładnie wymieszać. Najlepiej mocznik przepuścić przez śrutownik, wtedy lepiej się miesza.

Co do aminokwasów jeśli będziesz miał je w przystępnej cenie to warto bo to aminokwasy egzogenne, których organizm nie może sam syntetyzować tzw. ograniczające , ponieważ ograniczają syntezę białka zwierzęcego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

@ lamboEVO100 jak potruć? Przecież napisałem że po 100g na większe sztuki tzn. byczek 500 kg to 25g na 100kg masy i można dawać tak na maksa do 150g

Mam do Ciebie pytanie do tych aminokwasów, mógłbyś je tak krótko opisać, czyli jaką mają rolę w organizmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2488

A do kogo to pytanie?

Dzis zakupilem jeszcze dawno wyczekiwany tryptofan;) On wspomaga hormon wzrostu i działa uspokajająco;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wl_master    9

mam pytanie do tych aminokwasów po ile kupujesz generalnie interesuje mnie tryptofan jesli nie mozesz na ogólnym to priv. a co do aminokwasów to prawde mówiąc trudno powiedzieć czy ma sens podawanie ich bo wg mnie jeśli to nie sa formy chronione to szkoda kasy.

@ lamboEVO100 widze ze masz dużą wiedze o aminokwasach tylko nie wiem czy wiesz ze w przypadku przeżuwaczy wiekszosc z tych dodatków nie dojdzie do jelit czyli tam gdzie jest najbardziej potrzebna i skad moze bezposrednio do organizmu sie wchłonąć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    512

Wiem, że u u bydła przyniesie to dużo mniejsze efekty niż u np. świń ale jeśli kolega może kupić je po niskiej cenie to myślę, że warto spróbować.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2488

Zawsze warto sprobowac;) Mysle ze napewno nie zaszkodzi;) Ciekaw jestem jeszcze tluszczy chronionych czy cos by daly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

A do kogo to pytanie?

Dzis zakupilem jeszcze dawno wyczekiwany tryptofan;) On wspomaga hormon wzrostu i działa uspokajająco;)

Do Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syberol    5

Co powiecie na temat Lizyny dla opasów? Mam dostep do moczniku ile go dac na 600 kg paszy? Pasza sklada sie : owies 250kg + pszenżyto 170kg + jeczmien50 + otreby 30kg + śr. rzepakowa 50kg + śr. sojowa 20kg + śr. słonecznikowa 20kg do tego  wit. A, E i D do tego premiks LNB 2kg. Premiksu powinno sie stosowac 8kg na 2tony paszy bo jest strasznie mocny:P Moje opasy dostaja jeszcze codziennie siano, 2 razy śrute po 2kg na sztuke do tego wysłodki buraczane około 1kg na sztuke (wysłodki suszone rozrabiam z ciepła woda + nieduzy dodatek melasy)  oraz oczywiscie slome owsiana oraz zytnio do woli. Teraz własnie chce dodac jeszcze lizyny oraz mocznik do paszy. Co o tym wszytkim powiecie? 

 

ile Cię kosztuje tona takiej treściwej? generalnie jak i tak osobno dodajesz aminokwasy i witaminy to właściwie nie potrzeba już premiksu żeby nie generować dodatkowych kosztów (no chyba, że jest to środek na wiązanie mykotoksyn lub czysty probiotyk)


Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2488

Hmmm tona paszy róznie mnie kosztuje chodz zboze mam swoje śr. sojowa, rzepakowa i slonecznikowa dostaje za darmo od kumpla bo ma sprzedasz a za dodatki to tak na tone koszt wynosi okolo 150zł zalezy od dostepnosci aminokwasow i premixu:) Premix daje bo tam jest np. cynk, jod, miedz, witamina B1, B12, żelazo itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2488

Jutro robie pasze dla moich opasów:) Hehe udalo mi sie nabyc kilka nowych skladników. Wiec pasza bedzie zawierala: owies, pszenżyto, jeczmien,  śr sojawa, śr. rzepakowa, otreby , krede pastewna, mocznik, fosforan, treonine, tryptofan, lizyne , metionine 99%, provilac, zitrosan, covotek, mycofix plus, mintrex Zn, mintrec Cu, mintrex Mn, premix z LNB oraz witaminy.  Ciekawe jakie beda po niej rezultaty:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mctexas    0

Mam taki problem ,że moje  byki  słabo przybieraja na wadze dostają kiszonke z QQ  sianokiszonkę zwykłe siano  kiszonk  żyta towszystko do   woli oprócz tego pasza treściwa  śr rzepakowa300k+kukurydza250kg+jęczmien140kg+pszenica100kg+pszenżyto80kg+otreby 60kg+ mocznik+koncentraty lnb+wywar gorzelniany+ kreda+fosforan+acid+weglan sodu+sol jest to  pasza specialnie  skomponowana pod pasze objętościowe po  badaniach  laboratoryjnych wszystko niby wyliczone i skomponowane a byki 24 mc i kiepsko maja po 600-650 kg dzieje się tak  od roku przedtem pasłem powiedzmy na  oko i  było ok ale w pewnym  momencie  przestały mi przybierać na wadze i  posciagałęm paru  żywieniowców i  kicha nadal ,bydło to wszystko rasa hf nie  wiem może słąba genetyka czy co  bo  sam już nie  wiem paszy mają opór ,że nie  wyjadaja nawet nie  załuje towaru a efektów nic

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200
Napisano (edytowany)

300kg śruta rzepakowa? Matko boska... Toż Ty z torbami pójdziesz.... Jestem ciekaw kto Ci taka dawkę ułożył. Ja mam tez problem nieco ze swoim bydłem bo tez przyrosty mizerne mimo ze tez wszystkiego do oporu tylko że nie mam kiszonki z QQ mam z koniczyny z zyta trawy siano słoma i śruta tak 5kg dziennie ale 50% owies 10% jęczmień 25% pszenzyto 10% śruta rzepakowa i reszta witaminki kreda pastewna. Ktoś tez poleci co robić by poprawić przyrosty nie mając kiszonki z kukurydzy i nie "pójść z torbami" jak kolega pisze taka bogata pasze treściwą.

Edytowano przez Patryk3802

Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 17dawid92
      Witam. Mam pytanie odnośnie żywienie ile kg kiszonki z qq mogę dać na dzień jednemu bykowi??
      Byki maja 12 miesięcy i chciałbym się dowiedzieć mniej więcej ile można podać jednej sztuce.
      Z góry dzięki za odp.
    • Przez beQ
      Cześć wszystkim
      Jako iż nigdzie wcześniej nie mogłem znaleźć w internecie tematu i informacji na ten temat postanowiłem sam zrobić mały test. Dzisiaj zrobiłem malutką pryzmę (ok 200kg) posiekanych rozdrabniaczem bąk koleb brukselki. Ugniotłem ją traktorem, okryłem folią i przysypałem piachem. Sądząc po wyglądzie tej sieczki (dosyć sucha) jestem pełen nadziei, że to się pięknie zakisi i za rok kilka przyczep tak zakiszę.
       
      Jaką macie opinię na ten temat?
      A może ktoś tak robi?
      wiecie jakie wartości odżywcze ma taka sieczka ?
       
      Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt!
    • Przez Bartek9191
      Witam panowie. Chciałbym w tym roku zrobić kiszonkę z kukurydzy na obszarze 50 arów dla 5 sztuk bydła trochę mlecznego trochę mięsnego.Kiszonkę będę robić pierwszy raz. Jakieś rady? Co zrobić by były jak najmniejsze straty?Ile mniej więcej będzie mnie to kosztować skoro zasieje mi sąsiad a ja będę sam ciął jednorzędówką?Może wiecie też coś a nawożeniu? Jaka musi być klasa gleby?
    • Przez modrzew
      Witam
      Interesuje mnie czy na 10 szt (2 krowy i 8 byków) jest warto zasiać kukurydzę na kiszonkę? Ile jej zasiać? Czy będzie duża różnica w przyrostach byków? Teraz są karmione sianem i zasuszoną lucerną + śruta i odpady ziemniaków.
      Z góry dziękuję za odpowiedź
    • Przez irzi
      Witam początkiem Stycznia Jelenie i sarny zniszczyły mi 20 bel sianokiszonki, po zgłoszeniu tego na piśmie do koła łowieckiego, na wizji lokalnej stwierdzono że jest bliskość lasy i bele poukładane są jedna na drugiej i odszkodowanie mi się nie należy. Proszę o pomoc czy ktoś już miał taki problem i czy udało się coś uzyskać. 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj