maxhack0303

w jakim banku kredyt na traktor

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
maxhack0303    0

witam kolegów. mam zamiar zakupić traktor i potrzebuje go sfinansować może ktoś poleci jakiś bank 

a może miał ktoś styczność z ofertą firmy aureus. może powie ktoś opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Jeśli bank to BGŻ, sporo wiedzą na te tematy. Jeśli leasing to polecam VBleasing, konkretnie i dokładnie wiedzą co i jak, a koszty i odsetki do przyjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Jeżeli ciągnik ma być nowy, masz wkład własny, proponuję finansowanie fabryczne, im większy wkład własny tym bardziej się opłaca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam usługi Naszej firmy.

 

Wkład własny kształtuje się od 5% do 25% - wszystko zależy od Rodzaju kredytobiorcy, Celu kredytowania, Wieku pojazdy, Rodzaju procedury.

 

Max kwoty kredytów brutto:

- dla pojazdów nowych i demo: MiŚP do 250 tys. i OF do 170 tys.

- dla pojazdów do 3 lat: MiŚP do 250 tys. i OF do 150 tys.

- dla pojazdów powyżej 3 lat: MiŚP do 200 tys. i OF do 120 tys.

 

Kwota kredytu jest również uzalezniona od pónktacji w BIK.

 

Maksymalny okres kredytowania dla pojazdów:
- Nowych i do 3 lat - 120 miesięcy
- Używane powyżej 3 lat - 96 miesięcy

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

a co to jest pónktacja a co do tematu to musisz pochodzić po bankach bo warunki zależą od wielu rzeczy. Przede wszystkim musisz odwiedzić BGŹ i Bank Spółdzielczy. Kiedyś słyszałem, że BZWBK ma jakieś kredyty na maszyny 1 czy 2 procent. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piechu    43

Co to jest punktacja BIK to wiem (nie dawno sam szukałem dobrego kredytu) zastawiało mnie znaczenie  słowa pónktacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxhack0303    0

ja utrzymuje się tylko z gospodarstwa to ma być nowy ciągnik z dofinansowaniem z arimr bez wkładu własnego na początek bo wiosna jest i na początek trzeba dużo kasy włożyć w warzywa:) doradzcie jakiś dobry bank

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

BZ WBK ma obecnie ofertę na ok 5,25% ale mogły spaść ponieważ obniżyli stopy procentowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Ja brałem 3 miesiące temu w bz wbk, kredyt na ciągnik i bęczkę, kwota 573 tys. brutto, po miesiącu zwrot vatu czyli 106 tys., po 3 miesiącach zwrot 300 tys. z arimr, i tak pierwszy oddział bz wbk w Lublinie, koszt kredytu czyli odsetki bo prowizja 0%, przez 36 miesięcy to 28 tys. zł, później oddział w zambrowie podał mi wycene na 35 tys.(oczywiście nie wiedział że mam wycene z innego oddziału ich banku), wziął papiery ten z zambrowa i za tydzień miało być podpisanie umowy, po 3 dniach dzwonie do niego że Spółdzielczy bank daje mi oferte gdzie odsetki to 25 tys., nie chciał uwierzyć ale wcisnołem mu bajkę że to dlatego że jestem w radzie itd., powiedział że pogada z dyrektorką i za dzień dzwoni że ma oferte na 21,5 tys. odsetek, tą przyjołem. Dla porównania bgż oferował mi odsetki na 35 tys., vbleasing najpierw na 40 tys. Ale zszedł do 30 tys., raifaissen bank na 38 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raikonen    0

Ja sobie odpuściłem bank bo mam złą historię w bik niestety.. No ale skorzystałem z firmy zajmującej się takimi usługami i na szczęście w nic nie wdepłem ;) A potrzebowałem kredytu na kombajn.

Edytowano przez raikonen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rusto    1

A może w leasing? Tylko leasing najlepiej się opłąca wtedy, gdy prowadzi się własną działalność gospodarczą. Wtedy można go sobie wrzucić w koszta prowadzonej działlności. Wtedy za sprzęt który normlanie trzeba zapłacić załóżmy 100 tys zł płacisz realnie jakieś 70 czy max 80 tys zł.

Zapytaj ewentualnie na tym forum http://www.forum-kredytowe.pl/f137/ stwórz tam temat - tam Ci konkretnie napiszą warto czy nie warto.

Zwykły kredyt to nie jest tania rzecz.


happy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raikonen    0

rajkonen a z jakiej firmy korzystałeś?

 

Już nie pamiętam bo to było jakiś czas temu, a jak znajdę to w papierach to wolałbym nie reklamować na forum bo zbanują i tyle będzie. Mogę poszukać i ewentualnie podesłać na pw czy coś.

 

EDIT:

W związku z ilością pw jakie otrzymałem to postanowiłem napisać tutaj nazwę firmy, którą znalazłem na necie. Zajmują się kredytami i innymi usługami finansowymi. Ja rozważam wzięcie tam kredytu hipotecznego (na budowę domu) bo działkę już zakupiłem. Ale biorąc pod uwagę, że dopasowują ofertę do klienta to na traktor pewnie też będzie można wziąć. Także polecam sprawdzić, tutaj wstawiam odnośnik: kredyt-zaufania.pl/kredyty-hipoteczne

Edytowano przez raikonen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

koledzy poszukuję jakiegoś rozsądnego kredytu na maszyny rolnicze [ciągnik, przyczepa i inne graty] kwota brutto to 380 tys, jestem vatowcem i dostane 60 % zwrotu z arimr kredyt na 7 lat. Jaki bank byście mi polecili? mam propozycję od wbs [mój bank w którym mam wszystkie kredyty], 10 % wkładu własnego, oprocentowanie 5,7 %, prowizja 1%, odsetki co kwartał i chcą sie wpisać w księgę wieczysta. Druga opcja to wbk tam jest oprocentowanie 5,5%, 0 wkładu własnego, odsetki spłacane co pół roku, prowizja 1% ale chcą sie wbić w dowód rejestracyjny jako współwłaściciel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

W dowodzie jest to opcja o wiele lepsza, później wyrabiasz nowy dowód i po sprawie a tak jest gorzej ich usunąć, co do wbk to się targuj, 5,5% to sporo, bo mogą zejść jeszcze niżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto by było skorzystać z porównywarki kredytów i samemu przeanalizować kilka ofert bankowych.


 

Ulicafinansowa.pl - Nowatorska porównywarka finansowa

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FilipS    0

Ja sobie odpuściłem bank bo mam złą historię w bik niestety.. No ale skorzystałem z firmy zajmującej się takimi usługami i na szczęście w nic nie wdepłem ;) A potrzebowałem kredytu na kombajn.

Jeżeli BIK jest problemem to Polski Leasing fajnie robi sprzęty rolnicze- właśnie bez sprawdzania BIK. (wkład ok 20%)

 

Natomiast jeżeli BIK nie jest problem to w BZWBK pożyczka na maszyny lub leasing - moim zdaniem korzystnie, szybko i bez wkładu własnego. :) 

w razie pytań PW :)


Doradca Finansowy ds. Agrobiznesu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszzB    0

Warto by było skorzystać z porównywarki kredytów i samemu przeanalizować kilka ofert bankowych.

Mało porónywarek, przynajmniej ja nie trafiłem na taką która pokazuje porównanie kredytów dla rolników. Oczywiście każdy rolnik może wziąć gotówkę na dowolny cel i kupić za to ciągnik, na pewno nie będzie to najtańsza możliwa propozycja.

Jest kilka banków które mają dedykowaną ofertę dla rolnictwa. Napopularniejsze to BZ WBK BGŻ PKO i PEKAO no i spółdzielcze oczywiście. Gdzie najlepiej? to zależy od danego przypadku. Nie zawsze najtaniej oznacza najlepiej, trzeba wziąć pod uwagę wszystkie koszty i czas poświęcony na załatwienie. Oczywiście można skorzystać z usług przedstawieciela kilku banków wtedy zaangażowanie klienta jest ograniczone do minimum.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FilipS    0

Sam nie korzystałem ale raczej nie powinno być to "bagno" gdyż jest to SKOK a nie parabank, ale zapewne będzie drożej niż w Banku...

Pytanie z mojej strony a co stoi na przeszkodzie w Banku? Były opóźnienia czy zbyt mały dochód?


Doradca Finansowy ds. Agrobiznesu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwonaa92    0

Osobiście uważam, że lepiej postarać się o dotację na traktor, niż brać na niego kredyt. Jeśli jednak koniecznie chcecie kredyt, to skorzystajcie z porównywarek kredytów lub rankingów, choć raczej ciężko znaleźć porównywarkę kredyt na traktor - zawsze można też skonsultować się z jakimś doradcą kredytowym - to chyba najszybsze rozwiązanie. Jakby co, to tu znajdziecie doradców kilku dużych firm, w tym Expandera: http://www.doradcy-kredytowi.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvb3000    7

Dotacja w wielu przypadkach również łączy się z koniecznością zaciągnięcia kredytu.

 

Pewnego czasu miałem przykład podczas zakupu maszyn m.in. ciągnika wraz z finansowaniem fabrycznym, które powinno być korzystne, natomiast lepszą ofertę przedstawił spółdzielczy.

 

Kolejna ważna rzeczą jest cena kredytu, która jest wypadkową ryzyka jakie ponosi bank w związku z tym, że klient może nie spłacać. Więc posiadanie rachunku w banku, przeprowadzanie obrotów, duży wkład własny, dotacja do zakupu, zabezpieczenie kredytu, zmniejszają ryzyko kredytowe - umożliwiają indywidualne podejście.

Dlatego odpowiedź w jakim banku najkorzystniej jest trudna, ponieważ zależy od oceny banku.

 

Firma to nie bank, działa na innych zasadach. Raczej byłbym ostrożny.

 

 

Edytowano przez Hvb3000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez pala92
      Witam. Jaki polecicie ciągnik zamiast forterry 125? traktor ma pracować z dużą sadzarka do ziemniaków (przy zetorze mam z przodu 700+150kg i pełną sadzarka koła w górę) więc traktor musiał by być dość cięzki, bedzie pracował jeszcze przy sianiu nawozów rozsiewacz ok 1600l przy formowaniu ziemniaków przy kopaniu ziemniaków z duzym kombajnem i będzie również siał zestawem upr-siew. Dodam że może być trochę słabszy tak ok 105-115km
      Zastanawiam się czy najlepszym wyborem nie będzie znowu forterra cl 110? cena podstawa katalogowa ok 175 netto co o tym myslicie?
    • Przez XkajkopterX17
      Witam, szukam posiadaczy ciągnika John Deere 6110r, czy ciągnik jest wystarczający do prac średnio-ciężkich, chodzi w skrócie o zastąpienie John Deere'a 6420 Premium
      Jaką posiadacie opinię na jego temat jak wyglądają jego rzeczywiste osiągi, spalanie itd.
    • Przez Luki1988
      Witam, panowie można coś kupić w tych pieniądzach? Zależy mi na tym przedziale mocy, może być opcja podstawowa bez bajerów, mechaniczny, jedynie rewers przydałby się. Belarus odpada:)
    • Przez Darek1986
      Witam,posiadam na sprzedaż ciągnik renault 8514.Silnik 4 cyl turbo MWM  + ładowacz czołowy 3 sekcyjny w ostatnim czasie był zmieniony olej i wszystkie filtry.Więcej informacji pod numerem telefonu 502908985 - pokaż numer telefonu - odpowiadam na maile, -POMOGĘ ZORGANIZOWAĆ TRANSPORT ... CENA 31500 TYŚ DO NEGOCJACJI...
       
       
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj