lols123

Który kombajn wybrać

Polecane posty

lols123    119

Witam stoję przed wyborem kombajnu marki jakie wchodzą w grę to NH tc 5.70,Vector 420,DF 6040 jak sądzicie który z nich będzie miał większą wydajność.Najbardziej skłaniam się do kupna Vectora 420 gdyż jest on najtańszy 420tyś brutto

NH wycenili na razie  na 420tytś netto a DF 6040 jeszcze ceny nie znam w tym tygodniu będę się orientował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Nie słyszałem jeszcze żeby ktoś vektora kupił ja bym go radził  omijać z daleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roter    3

NH w kombajnach ma najlepszą opinię więc nie zastanawiałbym się raczej. TC5.70 owszem ale na szerokich kapciach. Jak masz pagórki to koniecznie pomyśl nad sitami poziomowanymi. Jak masz dużo zbóż to można pomyśleć o roto.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lols123    119

u mnie w okolicach jest 1 a może dojdzie Jeszcze 2 Vectory a w całej Polsce jest około 30sztuk

A co myślicie o DF 6040HTS cheder 4,2 oraz szersze gumy cena to 400tyś lecz jeszcze do negocjacji??

 

 

Edytowano przez lols123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Odpuśc sobie tego Vectora weż kombajn ci się niech popsuje i jedź na Ukraine, Białorus czy do Rosji po części jak skończy się czas gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Witam stoję przed wyborem kombajnu marki jakie wchodzą w grę to NH tc 5.70,NH wycenili na razie  na 420tytś netto

 

Drogo, w październiku 5.80 (czyli dawne5070) można było kupić za 410 tysi.

I raczej bym polecał 5.80 zamiast 5.70. Ma inną oś napędową koła 26" zamiast 32", mniejszy zbiornik ziarna, słaby silnik.

Tucano nie bierzesz pod uwage?

Ruski wymysł tez bym odradzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lols123    119

arek zbiornik mi wystarczy a do silnik można wgrać nowe oprogramowanie i będzie miał tyle samo mocy co 5.80

Fendt odpada na pewno oraz claas gdyż ceny są za wysokie

Głównie chciałbym poznać opinie o DF6040HTS i NH 5.70 gdyż raczej na pewno będzie któryś z nich

Edytowano przez lols123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

6040 to dość prosty mechanicznie sterowany kombajn.

Fend i mf kosztują trochę ponad 400 tysi a są wydajniejsze od nh.

Claasa jak dobrze pogadasz z dilerem kupisz niewiele drożej niż 5.80 a jakość wykonania i komfort obsługi dużo wyższy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roter    3

claas tucano 320 ma mniejszą wydajność niż New Holland tc5.80 i jest tańszy od NH. TC5.70 z nową kabiną wg mnie to najciekawszy wybór a jak masz kasę to w ciemno TC5.80 w nowej kabinie z 3cim bebnem (rotoseparatorem) - dla mnie bajka.  Pozatym warto zwrócić uwagę, że sami handlarze szukają ludzi co mają kombajny tc aby odkupić bo tak drogo stoją używki tc i dla nich to okazja (znajomy zmieniał stary model tc na cx to miał chętnych kilku od razu).

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek21    4

No tak kolego tylko że między 5.70 a 5.80 jest spora różnica w cenie za tak naprawdę większy zbiornik ziarna... Ja wybrałem 5.70 m.in.dlatego że tereny mam podmokłe a jest to jeden z najlżejszych kombajnów tej kategorii-być może mało znaczące bo tak mokry rok jak ten być może już się nigdy nie powtórzy ale np tucano 320 waży prawie 13 ton a mój 10,2 t. Silnik 175 KM daje rade-problem zaczyna się wtedy gdy ma się pola pagórkowate (u mnie brak). Ja rozpatrywałem zakup kombajnu pod wieloma zwględami i ostatecznie padło na 5.70. Wybór kombajnu to jest temat rzeka bo każdy co innego może porównywać i tak naprawde mieć inne upodobania odnośnie tak skomplikowanej maszyny jaką jest kombajn.... ja w każdym bądz razie stoje murem za NH :) w razie jakich kolwiek pytań służe pomocą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

claas tucano 320 ma mniejszą wydajność niż New Holland tc5.80 i jest tańszy od NH. TC5.70

 

Nie masz pojęcia co piszesz, nh zawsze ma tą przewagę, że wygrywa ceną. Od 5.70 tańszy jest avero a nie tucano.

A ta mega wydajność tc to też bajka, miaema na testach oba i na ma między nimi znaczących różnic w wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek21    4

tak jak kolega wyżej napisał: biorąc pod uwagę: tc i tucana to jeden drugiemu nie ustępuje jesli chodzi o wydajność. Tucano to będzie porównywalna cena do 5.80 a 5.70 bedzie w cenie avero 240 (my z kolegą kupiliśmy te kombajny w tej samej cenie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maras3029    12
Napisano (edytowany)

kolego pomysl o VECTORZE moj ojciec kupil w ubieglym roku w zniwa zrobil ponad 200 goz. wzdajnosc zadowalajaca, i najwazniejsze prosty w obsludze jak bizon, malo elektroniki, prosty w naprawie i nie ma problemu z czesciami serwis naprawde znakomity, ja polecam vectora jak chcesz miec prostzy kombajn a nie wzywac serwis z komputerem aby zdiagnozowali problem i usuneli go. W Vectorze kolego przyslowiowy mlotek, przecinak i jedziesz dalej.

 

post-130363-0-88342200-1423339130_thumb.jpg

Edytowano przez maras3029

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roter    3

claas tucano 320 nie ma możliwości tak bogatego wyposażenia jak TC5.80, claas jest tańszy ale i zazwyczaj mniej wydajny i ma gorsze wyposażenie nie mówiąc już o tym, że ma mały bęben młócący.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

powiedz czy zdcydowałeś się na kombajn? jestem ciekawy czy wybrałeś Vetora też się zastanawiam bo aktualnie jest na promocji i cena poszła sporo w dół. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj