uciu1

Ciśnienie wtrysku [pompa Motorpal ] w Belarus 952.4

Polecane posty

uciu1    0

ok a to ze koncowki nie sa oryginalne i ze tak kopci to pewnie tez wplywa na zywotnosc silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uciu1    0

witam dzisiaj sprawdzilem koncowki i okazalo sie ze nie oryginalne maja inny kat pylenia od oryginalnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxtronix    1

Więc szukaj oryginałów, na wtryskach powinny być wybite numery, jak nie kupisz w swojej okolicy to pytaj w firmie GRAND.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Do swojego założyłem wuzetemy niby odpowiedniki. I chodzi jak złoto.  Może warto zadzwonić do nich i spytać.

Z wiedzą sprzedawców w sklepach to bym uważał. Oni powiedzą wszystko byle sprzedać.

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxtronix    1

Co się działo z twoimi starymi końcówkami, pisałem Ci wcześniej, że w niektórych wtryskiwaczach  są montowane sitka, które po jakimś czasie się sypią do końcówek, może wystarczy je dać na myjkę ultradzwiękową i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Ze swojego dawałem wtryskiwacze cztery lata temu do roboty. Założyłem wuzetemy za radą znajomego pompiarza. Mówił że ruskie mają dużą powierzchnię zamykania na iglicy i strasznie waha się ciśnienie z czasem eksploatacji.  Jeśli 952 ma taką samą głowicę a przynajmniej położenie wtryskiwaczy i tłoki to te końcówki muszą pasować. Katalogowo są stosowane jak do wolnossącego tak turbo. 

 

 

 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxtronix    1

Oczywiście, że do zwykłego jak i do turbo mogą iść identyczne końcówki, ale tutaj jest pompa Motorpal i ciśnienie 230 a nie 180 jak w starszych silnikach w końcu tam jest norma spalin EURO III.Trzeba dojść kto jest producentem tych końcówek, jeśli ruscy to szukaj tutaj: www.tk-azpi.ru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825
Napisano (edytowany)

W późniejszych podniesiono ciśnienie nie zmieniając pompy wtryskowej. Samo ciśnienie im na pewno nie zaszkodzi tylko pytanie jakie zmiany spowodowała wyższa norma emisji i inna pompa. Trzeba szukać.

Trzeba by przelecieć karty zmian jakie wprowadzał pronar. Może będzie.

http://www.pronar.pl/zmiany/2000/BIULETYN%20Nr%2023-2000.pdf

 

Ruska jest.

 

 

Edytowano przez seweryn20

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uciu1    0

witam jak dalem koncowki do roboty i spr u pompiarza to oryginalne pyla lekko po ukosie w dol a nie oryginalne pyla rownolegle do glpowicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Sprawdzę stare jak jeszcze mam ale na bank są to końcówki asymetryczne. 

Jak równolegle do głowicy? to jest fizycznie niemożliwe. 

Równo z osią wtryskiwacza tak. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uciu1    0

chodzi ze nie pyla ukosnie w dol tylko na boki


przy tych stary jest wiekszy kat nachylenia w dol a w tych nieoryginalnych wiecej wyglada na rownolegly i po wymianie kopci i troche stracil na sile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jak wspomniałem te końcówki mają otworki ułożone asymetrycznie. Czyli każdy jest pod innym kątem niż oś wtryskiwacza. 

Na moje oko szukać końcówek według numeru oryginalnych lub zamiennika takiego jaki ma być. I zmienić pompiarza jeśli ten dał nie to co trzeba. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxtronix    1

U kogo brałeś ten ciągnik, bo sam się przymierzam do takiego, chociaż mam 820 z 2007r, ale ten to zawsze parę koni więcej. ścigaj sprzedawcę w końcu on jak ci dał gwarancję to i jakiś serwis zapewnia, a jak nie to niech Ci załatwią wtryski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uciu1    0

ciagnik juz po gwarancji bralem go w miechowie a co do koncowek to mi w sklepie takie sprzedali bo powiedzieli ze to beda te

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxtronix    1

Ja bym się dobijał do Miechowa, serwis gwarancyjny i po, chyba mają, a końcówki z aferą za niekompetencje i brak fachowości oddałbym do sklepu, albo niech szukają oryginałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uciu1    0

w sklepie powiedzieli ze jak by nie byly zalozone do ciagnika to ok a jak juz byly to trudno. Pies ich lizal kupie gdzie indziej tylko musze kupic i znalesc oryginal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CamilloVII    18

W Wysokiej Lelowskiej w polbiżu Żarek też jest dealer Belarusa. Wydaje mi się, że jest bardziej kompetentny od tego z miechowa ale to tylko moje obserwacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uciu1    0

jezeli koncowki sa asymetryczne ze kazda dziura ma inny kat to cisnienie wtedy na koncowce powinno byc 230 czy inne. Bo na moich starych bylo 250 ale nie wiem czy to nie za duze

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uciu1    0

ok a jesli bedzie ustawione na 230 cos bedzie nie tak bedzie slabszy czy bedzie kopcil a moze nie bedzie zadnej rużnicy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxtronix    1

W teorii będzie większe ciśnienie, a wiec i lepsze dopalanie paliwa, mniej szkodliwych substancji dostaje się do atmosfery, a w praktyce będzie minimalnie mniej dymu przy dużym obciążeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uciu1    0

Witam

Powracajac do mojego ruska mam takie pytanie co to moze byc gdy ciagnik rozgrzeje sie np ciagnac przyczepe godzine czasu temperatura wody przekracza 90 stopni i zatrzymuje sie tak na 95 nie raz 97. Stan plynu w normie nie brakuje a tak sie dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

To znaczy ze masz bardzo sprawny termostat. Wzorowa temp. silnika.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Maksol
      Witam chciałbym zapytać posiadaczy ciągników mtz Pronar 82 w wersji sa i tsa o opinie o tych ciągnikach i o tym co należy sprawdzić przy zakupie tych ciągników.
    • Przez iridium3000
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć w jakim zakresie obrotów najlepiej się poruszać w celu ekonomicznego spalania 952.3 w czasie transportu i prac polowych.
      W orce trzymam 1800obr w transporcie 1600obr 
      Myślicie że można by zejść w pracach polowych do 1600obr a w transporcie 1400obr czy to za mało?
      Z tego co widziałem nowy  Fendt  120koni w orce latał na 1550obr. Dla tego jestem ciekawy czy w MTZ również można zejść z obrotów w celu redukcji spalania.
    • Przez ZaqAMG
      Witam
      Doczytalem w instrukcji ze na tym wyswietlaczu powinny wyswietlac sie nie tylko motogodziny ale rowniez inne parametry typu predkosc aktualna,spalanie
      Przeszukalem caly internet i niemoge nigdzie znalezc informacji jak to wlaczyc/zaprogramowac
      Prosze o pomoc gdyz serce mnie boli od kiedy dowiedzialem sie ze Belarus posiada takie bajery a Ja z nich niekorzystam 😅
      69505144247__413679D2-5B28-4DB4-B4D4-22D5D0D49D34.MOV
    • Przez Lipowa
      Witam. Wie ktoś może lub ma opisane przewody które wychodzą z kostki która znajduje się pod deska rozdzielczą? Lub gdzie takie coś kupic ?
      20240326_145521.heic 20240326_145517.heic 20240326_123552.heic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj