karol

agregat aktywny 3m

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ariss    25

ja mam agro factory i jestem zadowolony ale mam 2 rzędy prostych zębów bo na 3 to po poplonie i czasem od miedzy się zapycha nawet na polu czasem sąsiadowi i połowę powyrzucał i jest ok. Inny wał jak dla uprawy chyba nie wchodzi w grę widziałem prace croscila na mokrej ziemi to wciąż była przerwa i operator kury wyzywał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

to chyba cena już brutto tak przynajmniej podaje sprzedawca?!

 

a co do siłowników to oglądałem kilka agregatów i powiem ci że wolałbym z jednym siłownikiem wydaje mi się żę ma lepszy udzwig :lol: :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

dlaczego? na 2 bardziej stabilnie wg mnie w porównaniu do sąsiada ma na 1 z uni to siewnik lata jak chce i jeszcze nie ma stópek na koła. 1 siłownik podniesie więcej niż 2 :D chyba matma się kłania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

co do udzwigu to to wcale nie jest takie oczywiste te dwa siłowniczki sa o bardzo małej średnicy.

a co do stabilności to nie rozważyłem tego ale chyba masz racje.a co za podpory na koła do czego one są??

 

a co do matmy to pisałem z niej matute :lol: :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDURAK91    22

ta cena to już brutto :o długo go masz, napisz jak się sprawuje podczas pracy i z jakim siewnikiem pracuje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyborg15    0

Witam

Zastanawiam sie nad zakupem zestaw Amazone KG 3000 Super wał packer + siewnik zawieszany D9 Super poj. skrzyni 600l waga całości ok 3t. I mam pytanie czy DF Agrotron 150 da sobie rade z tym zestawem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

da sobie z nim rade. chce ci sie siac siewnikiem do ktorego 600 kg wchodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyborg15    0

Mogłaby być 1000l ale to już raczej za dużo dla DF. Obawiam się czy przy 600l nie będzie podbijania przodu ciagnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

jeżeli agro masz ma wciąż tylko wał dzielony to zdecydowanie go odradzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

mówię o tylnym dzielonym. przedni musi być dzielony bo nie da rady inaczej na dłuższą metę i dobrze że tak robią ale tylko powinien być w całości a kiedyś agro amsz miał dzielony nie wiem jak obecnie bo sąsiad ma taki i jeszcze croscill to na polu kury wzywa jak się zapcha albo jest nierówno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jeżeli jest taka możliwość to osobiście dokupił bym większą skrzynie. :) Dopłata jest nie wielka, masa siewnika nie zwiększa się drastycznie, a nie wiadomo co będzie za kilka, czy nie będziesz miał większego ciągnika. wink.gif To, że siewnik ma dużą skrzynie nie znaczy, że trzeba sypać do pełna. tongue.gif Obecnie mamy siewnik z nie dużą jak na ten sprzęt skrzynią, ale trochę żałuje, że nie namówiłem ojca na większą skrzynie. Wcześniej i tak nie sypaliśmy do pełna bo ciągnik nie mógł podnieść, ale już kolejny spokojnie dałby rade ze skrzynią o 50% większą i zasypaną do pełna. sad.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Akurat na stronie agromaszu wszystkie tylne wały są dzielone, łącznie z packerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mocher    8

ta cena to już brutto :o długo go masz, napisz jak się sprawuje podczas pracy i z jakim siewnikiem pracuje???

tak cena jest już brutto oczywiście jak dobrze zobaczyłeś bo tam są różne szer. i wał rurowy lub peckera. Kupiłem go w piątek a w poniedziałek rano już stał na podwórku :) jakiś filmik z pracy znalazłem na YT

a będzie śmigał z siewnikiem Meprozeta, o ten tylko widzę że już podrożał :Phttp://allegro.pl/nowy-siewnik-zbozowy-rzepaku-itd-komputer-meprozet-i1466068180.html Edytowano przez mocher

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigk    1

A ja wczoraj kopiłem agregat Agro-maszu. Wybór był prosty, wybrałem najbliższego dilera za niewielkie pieniądze i z możliwością dokupienia packera . Moim zdaniem walki dzielone są bardziej stabilne

Edytowano przez Zbigk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rasello    0

Witam wszystkich mam problem z agregatem aktywnym PEGORARO. A mianowicie potrzebuje do niego nie drogich części takich jak zębatki i wałki. Pomoże ktoś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inginio    0

Miałem agregat z wałem z przodu i jak dla mnie to porażka - zapycha się itd. Najlepsze rozwiązanie wg. mnie to zagarniacze śladów zamiast wału przedniego. Na obecną chwile korzystam z takiego zestawu który jest na sprzedanie. Waga samego wału to około 550kg. http://www.youtube.com/watch?v=w539_-5yxI0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

Witam forumowiczów. Mam pytanie, na ile wycenić agregat uprawowo siewny aktywny rolmasz 3 metrowy z wałem packera taki sam jak: http://www.traktorpool.pl/details/siewniki-rz%C4%99dowe-agregaty-uprawowosiewne/rolmasz--agregat-brona-aktywna-z-wa%C5%82em-ci%C4%99zkim-+-siewnik-Poznaniak-6/1283019 tylko w gorszym stanie wizualnym. Mam na myśli samą bronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

ja kupiłem osobiście zestaw rabewerk 2.5m z nordstenem i powiem wam że 105 koni *( belarus)* nie ma co robić bardzo z tym, siejąc na 1000 obr/min womie efekt jest bardzo ale to bardzo dobry. koszt zestawu 15 tys, tylko ten wał packera nie nadaje się do roboty samą broną bo zlepia ziemię i wogóle sam się zalepia, teraz mam plan dorobić wał przed broną wirnikową ( wał strunowy) żeby cały ciężar nie wisiał na packerze tylko rozkładał sie na strunowym w większości i tym samym lepiej będzie samą uprawić na buraki tylko na hydropak rzucę brony lekkie i oczywiście wom na 540 a nie na 1000.

Edytowano przez piotrb14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj