karol

agregat aktywny 3m

Polecane posty

szczewko    33

No i stało sie od dzisiaj zostalismy szczesliwymi posiadaczami agregatu aktywnego Lely Lely 300-22 3m niestety bez hydropaku.Jutro brat pojedzie wypróbowac na polu to bede cos wiecej wiedział.Zapłacił za niego 1100 euro :rolleyes:

Link jest do strony z ktorej kupiłem i jeszcze nie sciagneli ogłoszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterq1991    30

Witam!

 

Poradźcie jaki Agregat uprawowo siewny byłby dobry do MF 3080? Z tego co czytam to nie bardzo da sobie rade z aktywnym 3m. Mam siewnik poznaniak 2,7m to czy najlepiej będzie do niego agregat do kupić? czy jakieś inne lepsze rozwiązanie. Liczę tak max do 10tys. Nie jest to dużo, ale musimy jeszcze inne maszyny dokupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

A czy u ciebie sytuacja glebowa wymusza używanie agregatu aktywnego??


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterq1991    30

ziemie u mnie liche, w większości to 4,5,6 klasa. Z czego bardzo dużo mam takich działek, że są dopiero drugi rok uprawiane. Wszystko z ugorów jest nie uprawianych przez 10-15 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Chłopie to na piachy to po co ci aktywny zestaw, a ile masz tych ha


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
New1    17

Na lekkie ziemie szybciej pojedziesz biernym niz czynnym ale po aktywnym jest lepszy efekt .. Bierny ma mniejsze zapotrzebowanie mocy i jest tańszy.. A jak masz Zakamienone gleby to juz wogóle odradzam aktywny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam podobna sytuacje chce kupić MF 3080 i się zastanawiam czy pójdzie z 3m aktywny cyklotiler z hydro pod amazonke. Ziemie mam mozaikowate od 3do 5/6kl i jak sądzicie da rade ??

 

mam bierny ale po jednym przejeździe prawie nic nie zrobi w polu na tej 3kl bo tam sama glina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofJ    0

105 KM o trochę mało do tego zestawu na glinę. Minimalne zapotrzebowanie do brony wirnikowej HK 25 Kongskilde to 96 KM , ale + do tego siewnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przecież siewnik prawie nie korzysta z mocy ciągnika tylko tyle żeby pociągnąć a podnieść raczej da rade skoro ma prawie 5t na podnośniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jaki masz ten bierny? Biernym też uprawisz, ale podstawa to agregat szyty na miarę. ;) Po pierwsze to z przodu wałek z płaskowników o małej średnicy. Następnie najlepiej trzy rzędy zębów prostych i jakiś ciężki wał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a dlaczego z przodu wałek z płaskowników o małej średnicy???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ma silne działanie kruszące i ma dużą prędkość kątową, czyli działa agresywniej, niż wał o dużej średnicy. ;)

 

Jakoś nie byłem zwolennikiem włók, ale jeżeli jest prowadzona na równoległoboku i ma stały regulowany docisk oraz ma jakieś nożyki, takie jak można do wałów Vadera dołożyć, to może być dobra. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inginio    0

Panowie kupilem agregat aktywny-brona wirowa 3metry szerokości będzie to wspólpracować z ciągnikiem 90km. Problem jest taki że chcialem kupić walek mocy ze sprzęglem tylko nie wiem ile powinien mieć Nm ? Dobierać walek pod moc traktora czy pod agregat?Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Jak tobie brona wirowa będzie chodzić z 90KM to Ja jestem święta krowa :lol: 120km na lekką bronę to mało a co mówić 90KM. Kuzun ma 160KM NH i ma 3m brony i ma co robić, tylko ziemia I i II


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inginio    0

O to się nie martw! Brona a brona to jest duża różnica. Rolnik od którego kupowalem zapinal ją do pronara bez turbo i do niej poznaniaka 3metry i dawal sobie rade i to na pagórkowatym terenie (okolice Golub Dobrzyń). Gdybym tego nie widzial to bym nie uwierzyl. Wziol nowy sprzęt na PROW a ten sprzedawal.Brona ta warzy tylko okolo 650kg i ma wal rurowy.Powiedźcie mi co z tym walkiem lepiej???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kwestia jeszcze jakie obroty mają elementy robocze i jaka jest prędkość pracy, bo to w głównej mierze będzie warunkowało moc. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inginio    0

Prędkość jest "zawrotna" około 7km/h.Prędkość elementów roboczych niestety nie znam.Dziś nim troche pracowalem wraz z siewnikiem. Podoba mi się jego robota. Jutro jak będę miał z kim to może filmik nakręce i wrzuce na youtube.Ciągnik oczywiście lekko niema ale daje rade.Musze ten wałek kupić bo narazie robie na zwykłym. Mam takie glupie pytanie: czy boczne cięgna ciągnika te które napinają aby maszyna się nie kołysała na boki muszą być "na sztywno" czy mogą być lekko poluzowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Co do siły z jaką powinno zadziałać sprzęgło w wałku to ci nie poradzę, bo jest dużo możliwości, ale jak będziesz miał w nim sprzęgło cierne na tarcze to pamiętaj że przed sezonem powinno się je sprawdzić przez rozkręcenie i wyczyszczenie, albo poprostu jak to robią co nie którzy poluzować śruby, zablokować rotory i włączyć WOM żeby się samo wytarło.

Nie wskazane jest również mycie tego podzespołu.

Znajdź namiary do firmy AGRO-EKO z Kietrza oni sprzedają WALTERSCHAIDA i doradzą ci jaki wałek dobrać.

Ja odciągi boczne mam lekko poluzowane.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel1986    0

Boczne cięgna możesz śmiało poluzować bo jak masz na sztywno to każdy ruch kierownicą to odrazu widać na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inginio    0

O te odciągi boczne to aż wstyd pytać ale wczoraj jeden naderwalem, ale już jest naprawiony/wymieniony. Najgorsze jest to że jak są poluzowane to w czasie transportu glównie po dolach itd.szarpie calym traktorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj