karol

agregat aktywny 3m

Polecane posty

los    0

Nie po prostu mam na części swoich pól dużą ilość kamieni w warstwie ornej i chodzi mi o to czy wytrzyma taka jazdę i się nie rozleci skrzynia czy tryby .

Obecnie mam agregat aktywny marki Maschio i daje rade , a co do kunh to nie mam pojęcia jak to się sprawdzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kysiu1951    0

Witam. Posiadam bronę aktywną Rebewerk mke 300. Pracuje ona z Ursus 1214 z WOM 1000 obr. Posiadam glebę tak gliniastą że po górach po przejechaniu tym agregatem pozostaje masa brył wielkości pięści a nawet większe. Bronę aktywną używam tylko po przebronowanej orce. Na lżejszej ziemi zrobi piasek, obroty też na pewno są na 1000 bo kamienie przeżuca do przodu, przy 540 nawet nie było słychać jak noże udeżały w kamienie. Gaz w ursusie trzymam do dechy.

Moje pytanie brzmi: Czy da się przełożyć jakoś zębatki w kolumnie napędowej tej brony aby zwiększyć prędkość obrotową wirników? Jak narazie to najcięższe górki muszę objeżdzać podwujnie a nieraz nawet trzy razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ochen    65

Jakiej firmy polecacie brony wirnikowe? Jaki model? Ktorych unikać? Chodzi o maszyny używane. Prosze o rady. Jeśli macie jakies doswiatczenia z takimi maszynami chetnie posłucham.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofWo    0

jaki zestaw polecilibyscie walscicielowi ursusa 1224: mam opcje na brone aktywna + packer + siewnik nina 3m firmy maschio gaspardo za okolo 70 tys, czy tez cos innego w cenie do 65 tys netto? (myslalem na zestawem kuhn hrb + kongskilde ecoline 3 m na hydropaku). A moze macie jakies inne propozycje? Zestaw bede bral na mlodego ronika :)

Edytowano przez KrzysztofWo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

Jakby ktoś sie zastanawiał nad wyborem, czy brac tanią, a nową brone wirnikową czy jednak używke, to polecam nówke BOMET.

 

Otóz stałem przed wyborem jak wyzej, pojeździłem i pooglądałem troche uzywanych sprzętów, to albo trzeba było dac naście tysiecy żeby jao tako wygladało, albo maszyna była zajeżdzonym złomostwem. W konsekwencji zdecydowałem sie wziać coś nowego.

 

Zrobiłem przeglad różnych ofert i zachodnie ze względu na cene odrzuciłem (wszystkie od 40k wzwyż)

do wyboru została unia sprzed 2 lat ze sporym rabatem, ale i tak kosztowała bodajże 36k i miała tylko 1 tłok w hydropaku (wolałem 2)

akpil za podobną cene i ów bomet. Kosztował 30 brutto i sie okazało, ze polski jest tylko wał oraz wieża i hydropak. Reszta (czyli cała skrzynia, mechanizmy, noze, wałek) włoskie feraboli.

Zasiałem nim całe tegoroczne uprawy (zarówno wiosenne jak i teraz jesienne) i złego słowa nie powiem. Było strasznie sucho i wyorały sie wielkie bryłosze, to maszyna pieknie to pokryszyła. szła aż miło.

MAm nadzieje, ze dalej bedzie służyła tak jak dotychczas.

JAkby ktos sie wahał, to polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

Ziemie mozaika, od zielonej gliny aż po piach.

Ale jest tak jak napisałem- polska-bometowa jest tylko rama, hydropak i z tyłu wał packera (robione na wzór oryginału bo z wyglądu zarówno bomet jak i feraboli nie roznia sie niczym innym niz kolorem)

Wszystkie elementy robocze, wanna, skrzynia, przekładnie są z Włoch i maja napis feraboli, wiec sądze, ze powiny być  ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

ciągam go styrem 6125 (a wiec zwykle na 125KM. jak go głębiej opuszcze albo wjade w gline, to sie włącza dodatkowa moc, wiec mysle te 125KM minimum traktor powinien miec. inaczej to bedzie męczarnia a nie robota)

z tym ze maszyna jest sprzęgnięta od razu z siewnikiem

 

stoi schowana głeboko w garażu, ale w środku dnia jak bedzie widno, to postaram sie pare zdjec cyknąc i wyedytuje posta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
URSUS16    278

co myslicie o bronie aktywnej lemkena zirkona 300 + siewnik lemken eurodrill 3m na talerzach lub amazone d8 też na talerzach do mf 3070? pola rowne. ziemia lekka 4 klasy. Aktywna dlatego ze mam 5 ha ziemi, ktora gdy jest mokry rok jest ciezka w uprawie. mimo ze mam do pługa wał cambella.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xyloniros    89

zdecydowanie lepiej 2.5 m,  napewno chcialbys szybciej jechac na lzejszysz glebach tylko pytanie czy ciagnik da rade? watpie... 

do aktywnej trzeba miec troche wiecej mocy ... u mnie 120 km potrafi sie dusic z rabe werk 3m zazwyczaj predkosc WOM 540 eko o 1000 nawet nie chce sobie pomyslec, co dopiero 1000 eko....  :lol:

na moim glinach przydala by sie wieksza predkosc wom(1000), predkosc siewu to zazwyczaj 6-8 km/h, na ciezkiej glinie wolniej......   :(

 

mozesz sobie kupic sama brone aktywna 3m i doprawiac ciezkie gleby, tylko pamietaj wal paker troche wazy ale piekna robote robi  :wub:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xyloniros    89

ten nh nie czuje  brony, dlatego ze gleba jest przygotowana do siewu a nie do uprawy  :lol:

mf da rade rade napewno tylko czy za bardzo nie rozpylisz? 

balast będziesz musial miec sporawy  :D

chyba chcesz wykonczyc tego mfa  :unsure:

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

poszukuje brony aktywnej (cyklotiler) o szerokości 3m na mozaikowate gleby średniej jakości, jaką markę i model możecie mi polecić w cenie około 10tys zł, odnośnie do polskich maszyn to mam wątpliwości co do trwałośći zębów (znam przypadek famarola, gdzie na 700ha ciężkich gleb właściciel zużył 3 komplety noży) a zachodnie są już bardzo trwałe (kuhn 1000-2000ha na komplecie noży), potrzebuję również ciężki i pełny wał oraz sprzęg do siewnika, wał nie może się zapychać aby przyspieszyć na lżejszych glebach i dostatecznie zagęszczać na cięższych kawałkach, czy marka w zachodnich konstrukcjach ma duże znaczenie (kuhn, amazone...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

ile orientacyjnie waży agregat aktywny 2.5m na nożach z wałem rurowym ?

czy ciągnik 90KM o masie 4t i udźwigu 4t da radę z zestawem agregat+siewnik 2.5m ?

 

na jaką głębokość max może pracować agregat ?   chcę wykorzystać go do uprawy pod ziemniaki.

 

dzięki

 


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

zależy jaki ciagnik 90koni ? ja robiłem kiedyś Ursus 902 i agregat 3 i dawał radę ale to wszystko było przeciążenie ale według mnie 2,5 m powinien dbać radę ze spokojem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

ciągnik Landini Ghibli 90


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kali87    4

Witam. Od jakiegoś czasu pilnie śledze posty związane z agregatem aktywnym trzy metrowym gdyż właśnie taki zamierzan kupić. Posiadam ciągnik mtz82 rok 93. i ciężkie w uprawie ziemie klasy 2-3 szczególnie jesienią gdy mało pada deszczu.Moje pytanie brzmi czy moj ciagnik poradzi sobie z takim agregatem z pełnym wałem? Oczywiście nie mysle podczepiac do tego zestawu siewnika gdyz wiem ze nie da sobie z tym rady podnośnik.Jest jeszcze możliwość kupienie 2.5 m agregatu ale w przyszlosci liczę kupic mocniejszy ciągnik tak zeby poradzil sobie z calym zestawem agregat 3 metry + siewnik. Prosze o jakies porady i swoje opinie. POZDRAWIAM

Edytowano przez kali87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkamill    2

Witam, również mam pytanie i podpinam się do dyskusji. Ponieważ zastanawiam się nad kupnem brony wirowej (a w temacie jestem zielony), pytanie brzmi: jaki rodzaj zębów będzie najlepszy do uprawy łąk i pastwisk. Ziemie raczej V i VI klasa, trochę torfu ale i trochę IV klasy. Kamieni nie wiele. Podejrzewam że najlepsze byłyby płaskie noże aby jak najlepiej rozdrobniły kępy trawy. Jakie zęby stawiają mniej oporów. Czy po prostu przełączyć na 1000 obr/min kształt zębów nie ma znaczenia? A może glebogryzarka zamiast brony wirowej?

Edytowano przez kkamill

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilk19912    1

Kali87 jeśli planujesz zakup większego to bierz 3m u mnie sąsiad targa 3m KUH mtz 82 ja sam przez 5 lat targałem mf 595(88KM) 3m MKE +paker 45cm i siewnik poznaniak i dawał śmiało rade, w tym roku kupiłem mf 3655 i nie ma co robić zbytnio. Polecam rabe werka i maschio:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kali87    4

Dzięki za podpowiedź. Właśnie chciałem zeby ktoś sie wypowiedział co robił podobnym zestawem.W MTZ82 zapewne jest słabszy podnośnik niz w mf no ale mam nadzieje ze sobie poradzi. Bo juz mam dosc jezdzenia w koło ciagle po tym samym polu zeby doprawic ta ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

Czy mój fiat 1180 dt poradzi sobie z brona aktywna wirnikowa 3m? Ziemie dosyć ciężkie  borowina, ił praktycznie same górki i pochyłości. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj