karol

agregat aktywny 3m

Polecane posty

karol    34

wiecie może ile może kosztować używany agregat np: Rabewerk albo inny z hydropakiem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

skoro zestaw kosztuje 12-15tys to mysle ze z 5-8tys

a jaka jest moc potrzebna do takiego zestawu? 98-100km wystarczy?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol    34

100 koni minimum do tego mocny podnośnik i obciążenie z przodu ciągnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

jak minimum to odpuszczam temat, szkoda ciagnika,

podnosnik jest mocny bo ma 2 dodatkowe silowniki, z przodu ciagnika juz za osia jest 400kg obciaznika wiec powinien podniesc spokojnie ale boje sie o moc

 

pozdrawiam


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

Karol: chcesz kupic agregat aktywny 3 metrowy? ponoc 2003 rok ale watpie kosztowalby ok 6tys

cena oczywiscie z hydropakiem, ja sie boje ze nasz ciagnik nie da rade a koles chce sprzedac zestaw z siewnikiem prawie nowka

mysle ze moj zetor bedzie za slaby do takiego 3m zestawu z aktywna brona i siewnikiem amazona

co o tym myslicie?

pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rufus    1

widząc te ceny które podajeci to wydaje mi sie to strasznie tanio... ja dwa lata temu kupiłem samą brone wirnikowa Rabe Werk MKE 301 z hydropakiem za 14 tyś ale za to z super stanie, wtedy gdy jeździłem i oglądełem to pożądnej brony za mniej niż 10 tyś niewidzilem, a w niemczech podobno najbardziej sobie cenia rabewerka jako najlepsze maszyny no i cena potem też jest wyższa... a co do mocy ciagnika to wszytko zależy od rodzaju zastawu znajomu ma lekka brone z wałem rurowym i do tego siewnik na hyropaku i spokojnie daje sobie rade 90 konnym zetorem :)

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek4    4

ja mam MF699 100konnego i kupilem w tym roku brone aktywna do tgo siewnik amazone d7 ciagnik daje sobie rade bez problemu wiadomo szybko nie da rady bo zostaja grudy ale efekt zajefajny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

100km ursusa czy zetora na 3 metrowy zestaw z brono wirnikaowa moim zdaniem to zamało min 120km a z zachodnimi to nie wiem ale nie zapuscił bym i tak go z 100 km traktorem ale 115 no moze 110 to juz bym zaryzykował. ja pracuje akim zestawem 16 u mnie do 100 to bierne zakładaja. nikt nie chce zajeżdzac traktora.


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian9871    1

jak nie będzie za głęboko szalał to da radę, u mnie przy 3m wirnikowej chodzi stara 6 nie wiem ile jej koni zostało ;) i daje radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

100km to troche za malo do 3m aktywnej brony z siewnikiem. ja zetorem 12145 (115km) uzywam 3m aresa z poznaniakiem jezdzac 2 szosowa (ok10km/h) i lekko nie jest.

 

kiedys rozmawialem z gosciem ktory mial u 1224 i jakiegos starego JD 120km i mowil ze ursus nie daje sobie rady w 4m aktywnej (bez siewnika) bo sa bardzo duze straty mocy wom na skrzyni a JD sobie radzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Na 3 matrowego cyklotirera z siewnikiem 100 koni wystarcza. Ja jechałem nawet 80KM ale miał co robić. Tu im wolniej jedziesz tym lepiej ci uprawi, więc 10 km/h to moim zdaniem za szybko. Ponadto dla siewników zalecaną max. prędkość roboczą jest 8 km/h. Nie ma co też wpuszczać go za głęboko bo szkoda czasu, kasy i sprzętu 10 cm w zupełności wystarcza. Najważniejsze jest czy cięgnik bedzie mógł jechać jak ten sprzęt podniesiesz a wiec ile bedziesz musiał mu na przodzi podwiesic obciążników :). Jak miałem mojego przy 914 to tur wystarczał ale zakładałem łychę i kładłem tam worki ze zbożem żebym nie musiał biegać po polu z workami to nie było najmniejszego problemu.

Co do ceny to sam cyklotirer to koszt od 6 000 + hydropak+ siewnik= od 12 000 w zwyż. oczywiście za używany w róznym stanie. Kolega zimą kupił Neumayera z hydropakiem za 6000 zł, zrobił mu kapitalny(łożyska, uszczelniacze) i wyszedł go koło 7 000 zł. Noże jeszcze długie więc trochę pojeździ.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@LowRider

zębowego

 

@Grześ

ale w biernym agregacie jadąc szybciej lepiej sie uprawi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Panowje kupiłem do Ursusa 1014 Amazone KG301+RPD301 i siałem tym jeden sezon i sprzedałem bo ciągnik bym zajechał na amen,teraz sieje broną wachadłową tej samej firmy i jest super,ciągnik tego prawje nieczuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek4    4

mam do tego 450 kg obciaznikow sprzodu i na skretach bezproblemowo

mialem kupowac brone wahadlowa ale kupilem wirnikowa i niezaluje to jest dopiero praca na role i poszedl bez problemu i rowniutko jak na stole nie ma co zachod ma leb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

1222 na bliźniakach, brona wahadłowa Amazone RE Duo 301 + siewnik Saxonia Forsznit przerobiona na nabudowaną (bez kół, oparta na wale rurowym, napęd od koł ostrogowego) i śmiga aż miło na 2 drogowej, czasami delikatnie dociążam ciągnik na regulacj ciśnieniowej na lżjszej ziemi (aktywne najciężej ida na najlżejszej ziemi ( mam jeszcze cyklotiler Breviglieri z siewnikiem talerzowym Amazone na wale oponowym).

  Jakies pytania chętnie odpowiem.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek4    4

no chyba jedno ile dales za te sprzeciki

i czy na blizniakach sie lepiej sieje bo mam ale niezbyt czesto uzywam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Ten agregat użytkuję w tej wersji (były wcześniej inne wersje) od siedmiu lat. Za bronę nową bez wału dałem wtedy 11 tys. a siewnik używany w dobry stanie aby odmalowałem, kupiłem za 3 tys. a wał i całe połączenie dorobiłem sam, aby stali z 400 kg.

1222 o niebo lepiej idzie w bliźniakach przy agregacie, gdy był to mój największy ciągnik to na bliżniakach chodził w 3 m SMARAGD-zie na non-stop'ach 4 polową lub 2 szosową.

SAKSONIE forsznita (nowszą wersję) bardzo łatwo przerobić na nabudowaną, bo jest tak skonstruowana że odkręcasz ctery śruby wybijasz trzy bolce, odpinasz 1 łańcuch i masz siewnik nabudowany, tylko kwestia zamocowania do agregatu. Zdjęc nie mam bo nie robiłem, ale żaden problem zrobić, tylko że za bardzo nie umiem kompresować zdjęć ani ich wysyłać na AF, gdyż dopiero od niedawna jestem na AF.

 

Z wyrazami szacunku i świątecznymi pozdrowieniami DEER-owiec,


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL    1

a czemu chcesz akurat aktywny?my mamy bierny, bardzo dobrze się sprawuje, pole równiutkie tylko trzeba szybko jechać

 

ja pamiętam jak koleś u nas siał ostropest nowym  zetorem ok 115 KM z agregatem aktywnym 3m, to powiem że jak zaczynał to zawsze czarno było z rury i przy cięższej ziemi miał problemy, musiał go podnosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
snopek4    4

Jak wy gadacie ze 100 km to malo to ja chyba to sprzedam heh

ja nierobie szybko i niezbyt gleboko bo jak szybko sie chodzi to grudy zostaja

kurde bede musial sprubowac siac na blizniakach

zobaczymy jak bedzie sie sprawowal

narazie nie ma strachu a juz w niedalekiej przyszlosci szykuje sie cos wiekszego 120-140km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

Ja uprawówką brona wirnikowa+siewnik Famarol, siałem bez problemów TL. Brona to jakaś włoska ma wymienione wszystkie zęby bo stare byłu juz za mocno zurzyte, dużo się nią łąk zrobiło.Teraz chcemy kupic Amanoze tą najmocniejszą wersje, chyba tez 3m bo k**ewsko drogie jest. Do uprawy pola jest brona to super sprzęt tylko że dosc nie ekonomiczna :( I dużo czasu zajmuje. Mam zamówioną uprawówke bierną 6m i bedzie widac jak sie bedzie sprawowac, mam nadzieje ze bedzie lux :rolleyes:


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor5321    1

jak będziesz kupował to weś taki gdzie zęby chodzą do okoła.

Mój kolega ma taki gdzie chodzi w poprzek i ciądle pęka mu przegób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sosek xu li    4
jak będziesz kupował to weś taki gdzie zęby chodzą do okolą.

Mój kolega ma taki gdzie chodzi w poprzek i ciądle pęka mu przegób.

jak będziesz kupował to weś taki gdzie zęby chodzą do okoła. Taka to sie nazywa wirnikowa <_<

Mój kolega ma taki gdzie chodzi w poprzek A ta wahadłowa <_< i ciądle pęka mu przegób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj