jarema24

Inseminacja

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No i dla tego zachęcam do inseminowania własnych stad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzycho92    9

Tez jestem zdania ze inseminacja własnego stada osobiście jest o wiele korzystniejsza :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

ok

Edytowano przez Centergen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

jest mozeliwe cos takiego jak wywoływanie rui u jalowki? mam jalowke która od 11 miesiąca zycia miała ruje systematycznie co ok 20 dni, i tak przez ok pol roku, po czym już ze 2 miesiące nie widze u niej rui a przydalo by się już ja pokryc, wcześniej była przepuszczaca żeby lepiej wyrosla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalar    7

jak cenowo to wygląda? i w jakim czasie po zastrzyku powinna wystapic ruja?

Prostaglandyna (najczęściej w postaci kloprostenolu). Nazwy leków na butelkach: Cyklix, Oestrophan, Gestavet Prost. Podajesz najczęściej 2 cm3 (jak jest wielkie zwierzę to ja walę 2,5) i obserwujesz szczególnie między 3 a 7 dniem zwierzaka, jeśli brak rujki to na 11 dzień pakujesz drugie tyle i robisz inseminację "w ciemno" po ok 72h (tu zdania się różnią - ja robię inseminację między 70 a 80 godziną).

Niestety skuteczność takiego zacielenia "w ciemno" to ok 50-60% ale część niezacielonych wchodzi wtedy w cykl i "goni się" potem naturalnie i zaciela. 

Koszt takiego postępowania zależy od weta i myślę że drożej niż 30-40pln za same leki nie zapłacisz ale za wizytę nie wiem jak sobie liczą...

  • Like 1

"Naród wspaniały, tylko ludzie ch*je" - Józef Piłsudski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witold19861    6

witam koledzy pisze poniewaz mam mozliwosc zrobienia kursu za darmo w role wchodzi wchirz Konrad mchirz  chodzi o to zeby ten kurs nauczyl oraz byl blisko.

wiec koledzy piszcie jak to u was wygladalo i jak wasze losy sie potoczyly

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witold19861    6

skutecznosc kolego zalezy glownie od twojego koryta

 

nie masz racji czynnikow jest wiele a to jaki jest inseminator to duzo zalezy. to on sam bada i mowi czy pecherzyk jest czy nie ma i itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaska    10

napisalem glownie. najpierw zagldamy w koryto potem zastanawiamy sie czy dobrze obserwujemy ruje, potem ewentualnie technika i doswiadczenie inseminatora a na szarym koncu czy z nasieniem wszystko ok. niestety niektorzy najpierw zaczynaja od spraw na ktore nie mieli wplywu bo tak latwiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol2121    73

Witam, mógłby mi ktoś polecić , podać namiary an inseminatora/inseminatorów z okolic Rzeszowa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez lukasz2623
      Szukam czegoś dobrego, nie drogiego do wypalania rogów. Polecicie coś?
      Plus dodatkowe pytanie.. w jakim wieku wypalacie?
    • Przez ukaszKruszyna
      Cześć! Ostatnio trafiłem na młóto browarniane w paszy dla bydła. Wiecie może jak wpływa na wartość odżywczą? Chciałbym spróbować wprowadzić to u moich krów, które niedługo będą się cielić i w szukam informacji oraz sprawdzonego dostawcy.
    • Przez raven18
      Hej, da się zmienić ilość obornika w programie internaw bo w rzeczywistości mam go dużo mniej. Program liczy około 17 ton na głębokiej ściółce na 1DJP, to jakiś kosmos bo mam max 10 ton (licząc ilość wywiezionych rozrzutników 3,5 tonowych). Teoretycznie nie przekraczam max dawki azotu na działkach ale bardzo mało brakuje.   
    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj