jarema24

Inseminacja

Polecane posty

jarema24    0

Witam!

Czy jest ktoś z Rypina i okolic i mógłby polecić dobrego inseminatora z dobrą skutecznością?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

Tak ale Twoja wypowiedź zabrzmiała ironicznie "dobry inseminator z dobrą skutecznością", i tak jest że niektórzy ludzie (nie mówię o Tobie tylko stwierdzam fakty), myślą że inseminator musi być "dobry"(jakby wszystko zależało od niego ;) ) to wtedy pozałapują, tylko nie patrzą na żywienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarema24    0

nie, to nie ironia. Sami Panowie dobrze wiecie, że nie wystarczy, żeby inseminator dotknął krowy, a ta będzie cielna. Umiejętności i skuteczność są jak najbardziej wskazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

Rozumie Cię, ale inseminator nie wpływa w 100% na udane zapłodnienie, ważne jest też żywienie no i sama krowa.Co do umiejętności to zgadzam się, ponieważ inseminator powinien prawidłowo stwierdzić w której fazie rui jest zwierzę i w odpowiednim momencie dokonać zabiegu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarema24    0

W 100% się z Tobą zgadzam. Jednak jeżeli żywienie jest odpowiednio dostosowane, a krowy powtarzają po 21 dniach to najwyraźniej problem musi też tkwić również w samej inseminacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldifox    2

Zadaniem inseminatora jest deponacja nasienia a to czy krowa złapie za pierwszym czy za dziesiątym razem zależy tylko od hodowcy i od jego prowadzenia stada, trzeba to wziąć do siebie i się zastanowić co robię źle że nie łapią.

Edytowano przez waldifox

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

Już pisałem że sporo osób sądzi że to tylko inseminator odpowiada za udany zabieg a nie żywienie i stan zwierzaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Najlepiej zająć sie samemu inseminacją w swoim stadzie i dobierać buhaja

Czy ktoś kupował nasienie z CENTERgen Łowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0

U mnie niektóre krowy, maja ruje dopiero po 6 miesiącach.

Inne po 2 czy 3 miesiącach, czy to jest uwarunkowane genami.

Z zasady to to te same mają tak długie przerwy, jednakowo dostaje jeść całe stado.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Petryk    1

Najlepiej zająć sie samemu inseminacją w swoim stadzie i dobierać buhaja

Czy ktoś kupował nasienie z CENTERgen Łowicz

 

Ja kupowałem raz jak do tej pory i teraz złożyłem zamówienie, które będzie gotowe po 3.02; wcześniej zamawiałem BG E.T (0 skutecznych na 2 inseminacje), oraz AltaSUPERJET (2 skuteczne na 4 inseminacje), teraz zamówiłem MODENA, MOVIE, BOSS, BEAUTY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U mnie niektóre krowy, maja ruje dopiero po 6 miesiącach.

Inne po 2 czy 3 miesiącach, czy to jest uwarunkowane genami.

Z zasady to to te same mają tak długie przerwy, jednakowo dostaje jeść całe stado.

 

No właśnie dlatego że jednakowo dostają. Te krowy którę mają większą wydajnośc chwilową powinny byc  zywione lepiej, bo i zapotrzebowanie większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0

"Jednakowo" miałem na myśli stosownie do laktacji. Dodatkowo te co mają odsadzone cielaki dostają więcej QQ oraz śruty z jęczmienia,  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

jak inseminator nie zacieli krowy to mowi się ze wina rolnika, zlego zywienia, tylko czemu jak wkroczy byk to dane sztuki sa zacielone? pozostaje wina inseminatora lub jakości nasienia. Kiedys jeden inseminator miał pretensje ze puszczam byka, i powiedział ze gdzies to zgłosi, ja mu na to ze działam wtedy jak on nie daje rady, bo taka była prawda, ludziom starsznie krowy powtarzaly po inseminacji wykonanej przez tego inseminatora,  Byk był bardzo skuteczny, no chyba ze krowa miała feler bo i takie się trafiają,

Edytowano przez nightmare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja inseminuje już 5 lat i nikt tego lepiej nie zrobi jak sam hodowca, ale żywienie ma tez ogromny wpływ, ale jak jest ruja to niema h w w:) u mnie średnia długość laktacji krów dojonych w 2014 r waha się 139-185 i nie pokryłem nawet jednej krowy bykiem. Polecam inseminowanie do rogu z którego jest pęcherzyk.

Edytowano przez BlomiSS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitras    22

To co ty krowy na pół roku zapuszczsz? bo normalnie powinny być trochę dłuższy okres laktacyjne:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u siebie na 30 które inseminowałem w tamtym roku tylko jedną musiałem bykiem puścić. A u ludzi różnie są takie stada że wszystko łapie a są takie że aż się odechciewa jeździć stale powtórki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To co ty krowy na pół roku zapuszczsz? bo normalnie powinny być trochę dłuższy okres laktacyjne:-D

 

To jest średnia długośc laktacji krów dojonych z tabulogramów (powiedzmy jedna jest w 1 dniu laktacji a inna w 299 to ci srednią daję 150 w zalezności ile jest krów na początku a ile na koncu laktacji)

Edytowano przez BlomiSS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil1985    4

Bardzo ważną sprawą jest żywienie. Umiejętności też się coś tam liczą. Ale z doświadczenia wiem że nasienie oferowane przez firmy jest lipne. Polecam również unasiennianie do rogu, tam gdzie jajnik jest aktywny z pęcherzykiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

To prawda z tego co słyszałem

Edytowano przez BlomiSS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

to ja polecam kupic zwykły mikroskop i po zabiegu sprawdzac żywotność plemników.

 

jak czasami widzę jak inseminatorzy traktuja nasienie to sie nie dziwie ze 30 procent jest martwa. i ze mówią ze to lipn nasienia. wyciaga i przeciera slomke po czym trafia ona spowrotem do azotu.masakra rzecz niedopuszczalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      W związku z prośbą użytkowników założyłem ten temat. Tu możemy rozmawiać o wszystkim i o niczym, aby nie zaśmiecać tematu "ceny mleka"
       
    • Przez lukasz2623
      Szukam czegoś dobrego, nie drogiego do wypalania rogów. Polecicie coś?
      Plus dodatkowe pytanie.. w jakim wieku wypalacie?
    • Przez ukaszKruszyna
      Cześć! Ostatnio trafiłem na młóto browarniane w paszy dla bydła. Wiecie może jak wpływa na wartość odżywczą? Chciałbym spróbować wprowadzić to u moich krów, które niedługo będą się cielić i w szukam informacji oraz sprawdzonego dostawcy.
    • Przez raven18
      Hej, da się zmienić ilość obornika w programie internaw bo w rzeczywistości mam go dużo mniej. Program liczy około 17 ton na głębokiej ściółce na 1DJP, to jakiś kosmos bo mam max 10 ton (licząc ilość wywiezionych rozrzutników 3,5 tonowych). Teoretycznie nie przekraczam max dawki azotu na działkach ale bardzo mało brakuje.   
    • Przez Młodyoporowiec
      dzień dobry czy warto zaczynać hodowle mam 20 ha ornego i 2 łąk ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj