tombo22

Łuparka hydrauliczna do drewna (Pytania)

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Moja łuparka przy tej samej średnicy tłoka ma pompę 70l/min i 200bar. Nie ma klocka, który by się nie poddał, a szybkość pracy przy 70l/min jest bardzo duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

u mnie szybko chodzi. i tez kazdego klocka przetnie. a skoro masz pompe o takiej wydajnosci to rozdzielacz musisz miec taki zeby mial taka przepustowosc.

Edytowano przez ArturGrzybowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pionowa ma tylko tę przewagę, że nie trzeba dźwigać ciężkich pniaków. Wystarczy przeturlać. Tylko schylania się jakby więcej.Jak ten silnik sprawuje się jak klocek stawia opór? Jest wystarczający?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mironeks    6
Napisano (edytowany)

Łuparka pionowa jest lepsza od poziomej bo można wtaczać drewno na łuparke i nie trzeba dźwigać . Dobrze jest jak łuparka jest z dugim wysuwem siłownika i można łupać klocki o długości 120cm , wydajniejsza jest a drewno tnie sie już połupane na krótkie kawałki .
@Artur dlaczego nie połonczyłeś szilnika razem z pompom za pomocą sprzęgła lub wałkiem . Większość pomp nie lubi przeniesienia napendu przez pasek klinowy , szybciej sie zurzywają .

Edytowano przez Mironeks

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poprostu tak mi pasowalo. i nie mialem z czego zrobic sprzegla. ale moim zdaniem to jest bez roznicy. jesli pompa nie jest ciagle obciazona do oporu to nic sie nie stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

To nic ale pompa nie ma łożyska podporowego na wałku i jak naciągniesz wałek pompy paskiem w jedną stronę, to po prostu wytrze się aluminiowa obudowa pompy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grzesiek84
      Witam mam zamiar na użytek domowy kupić łuparkę, dodam że w sumie będzie pracować na 4 gospodarstwa domowe. Myślałem nad pionową 10 ton np. Zipper ZIHS10T lub Hecht 6100 proszę o pomoc w wyborze. Może ktoś tego typu posiada i może się wypowie lub przynajmniej na temat samych firm czy coś są warte. Cena max 1800-3000zł
       
      Proszę o usunięcie tematu otworzyłem temat z dziale narzędzia
    • Przez Grzesiek84
      Witam mam zamiar na użytek domowy kupić łuparkę, dodam że w sumie będzie pracować na 4 gospodarstwa domowe. Myślałem nad pionową 10 ton np. Zipper ZIHS10T lub Hecht 6100 proszę o pomoc w wyborze. Może ktoś tego typu posiada i może się wypowie lub przynajmniej na temat samych firm czy coś są warte. Cena max 1800-3000z ł
    • Przez wueska
      witam znalazłem taki filmik http://pl.youtube.com/watch?v=J8DcF7N98uQ&...feature=related i od razu mi sie spodobało, że chciałbym coś takiego zrobić , nie trzeba machać siekierą tylko podsuwać pniaczki i patrzeć jak się łupią i tu moje pytanie czy ktoś coś takiego użytkuje , jak sie to sprawdza i skąd wziąść ten stożek ??? mile widziane inne wskazówki
    • Przez marles
      Witam chcę skonstruować łuparkę pionową do metrów zawieszaną na tył ciągnika i zasilanie pompy przez WOM.Mam już siłownik średnica tłoczyska 80mm z zewnątrz 130mm wysuw 900mm z ramą nie ma problemu ale z hydrauliką już tak bo nie wiem jaką pompę szukaj jakiej wydajności aby to działało w miarę szybko.Myślałem nad pompą od Białoruśki ale ona ma 174l/min  trochę za bogato bo rozdzielacz tyle nie puści i zagotuje olej.Z góry dzięki za wszelkie rady jutro postaram się zamieścić zdjęcia siłownika.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj