tombo22

Łuparka hydrauliczna do drewna (Pytania)

Polecane posty

tombo22    0

Witam. Chciałbym wykonać łuparkę hydrauliczną do drewna dwusekcyjną czyli z regulacją wysokości noża. I w związku z tym mam kilka pytań. Otóż posiadam pompe hydrauliczną NSZ32 z Białorusi, silnik 5.5Kw, Siłownik o średnicy 10cm i wysuwie 50cm dwustopniowy, do posuwu noża siłownik z t25. I tu powstają pytania czy pompa nie jest zbyt duża? Jaki rozdzielacz zastosować ? oraz jakiej wielkości zbiornik oleju będzie potrzebny? Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    401

Pompa zębate NSz32-3

Dane techniczne

  • geometryczna objętość robocza [cm3/obr]: 31,5

  • Wydajność nominalna [l/min]: 56,8

  • Moc napędowa mx. [kW]: 18,5

  • Ciśnienie na wyjściu [MPa]: nom. 16; max. 20

  • Prędkość obrotowa [obr/min]: min. 960; nom. 1920; max. 2400

http://www.wph.pl/nsz32.htm Generalnie pompa jest dość duża.. heh aż za duża wg mnie:) a rozdzielacz przynajmniej 60L do tego zestawy chłodnica oleju ze zbiornikiem 5L :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przy takiej łuparce nie chodzi o duży wydatek hydrauliki, tylko o ciśnienie i średnicę tłoka. Siłownik dwustopniowy to taki z wywrotki, czy miałeś na myśli dwustronnego działania. Tania i wystarczająca do takiej instalacji będzie pompa NSZ 16. Ma wydatek od 24l przy 1500 obr do 40 l przy ok 2000 obr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombo22    0

O taki z wywrotki mi chodzi. Czytałem że wydajność tej pompy jest dość spora dlatego zapytałem. Silnik 5.5kw 1450obr. wystarczy do jej napędzania ?

Edytowano przez tombo22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombo22    0

A jeżeli chodzi o połączenie NSZ 16 plus mój silnik i dwa siłowniki które wymieniłem wyżej ?

Edytowano przez tombo22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    401

wiesz co najtaniej wyjdzie:) bo pompę kupisz poniżej 200zł i rozdzielacz 2sekcyjny ze 250zł:) (w ciągniku mam za 270zł 3sekcyjny już 3sezon miód malina bd precyzyjny działa jak ta lala:) sam rozdzielacz 60L jaki jest drogi i ile droższe węże nie mówiąc już o tym że silnik elektryczny by stawał w twardym drzewie;/ prawdopodobnie,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiuc2    5

Panowie a czy obroty silnika 1450 to troche nie za duże dla pompy? 


Zapraszam do obejrzenia:

olx(kropka)pl/oferta/sampo-rosenlew-600-CID757-ID4Sl8H.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jest jeszcze NSZ 14. Wejdź na stronę hydrotoru i tam podane są zapotrzebowania na moc. Ja Ci nie sprawdzę, bo piszę z telefonu. Mają tam odpowiedniki tych pomp o innym oznaczeniu, ale końcówka nazwy jest zbliżona. Być może silnik będzie za słaby. Niepokoi mnie tłok, bo lepszym rozwiązaniem jest dwustronnego działania. Oba siłowniki nie będą chyba pracować jednocześnie to nie potrzeba dużej wydajności. Ciekawe czy pompa NSZ 10 wytworzy przynajmniej 150 bar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiuc2    5

musi być dwustronnego działania. ja w prasie hydraulicznej mam silnik 4,5 kw bardzo ładnie pracuje.


Zapraszam do obejrzenia:

olx(kropka)pl/oferta/sampo-rosenlew-600-CID757-ID4Sl8H.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    401

a czemu NSZ 10 miała by nie wytworzyć 150bar?? zobacz sobie wykres ciśnienia od wydatku:) przy małym wydatku da takie ciśnienie:) mala pompa nie znaczy ze mniejsze ciśnienie;pp 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiuc2    5

Jak zrobisz poziomy nóż to się pochwal może też takie coś dorobię.


Zapraszam do obejrzenia:

olx(kropka)pl/oferta/sampo-rosenlew-600-CID757-ID4Sl8H.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombo22    0

Nie wiem czy tak mała pompa (nsz10) da rade dwóm siłownikom. Wiadomo że i tak będą one używane na przemian ale i tak mam obawy co do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

http://www.hydrotor.com.pl/index.php?jl=3&jp=2&id=6&idw=PZT-NSZ10&idg=Pompy%20z%EAbate :)

Siłownik który będzie pchał klocek jest dwustronnego działania, a drugi siłownik z t25 chciałbym wykorzystać do regulacji noża góra-dół aby rozłupywano klocek na 4 części

Chcesz łupać na 4 części to musisz dać siłownik 150 mm żeby uzyskać odpowiednią siłę. A przy pompie NSZ 10 posuw będzie trwał 5 min... Ja zamontowałem pompę 68l/min, 180bar, siłownik o średnicy 95mm i silnik 5,5kW. Tym to można pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tombo22    0

Dzięki za odpowiedzi. W takim razie czeka mnie tylko dokupienie rozdzielacza 80l/min oraz węży i można działać.

Edytowano przez tombo22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    401

pojemność siłownika jeśli dobrze zrozumiałem 10cm średnica tłoka.. (pi*d^)/4*h=(pi*0,1)^/4*0,5=3,9L przy wydajności w okolicach 10L/min dla 1360obr/min prawie pół minuty będzie wysuwał się tłok trochę wolno.. dać radę to da:) ale będzie trwało to wieki... http://www.hydrotor.com.pl/index.php?jl=3&jp=2&id=6&idw=PZT-NSZ10&idg=Pompy%20z%EAbate

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak już pisałem wyżej są pompy NSZ 14 i 16, które mają zdecydowanie większą wydajność. Problem był w tym, czy silnik nie będzi eza słaby do tych pomp, ale jeśli Elektrotechnik ma silnik 5,5 do pompy o wydatku 68l to twój tym bardziej powinien być wystarczający.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    401

no w sumie tak na spokojnie myśląc to maksymalne zapotrzebowanie na moc przez pompę jest tylko w okresach kiedy ciśnienie wytwarzane przez tą pompę zbliża się do max :) czyli super extra sęki :) no nic powodzenia w budowie czekamy na fotki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niezła konstrukcja. Pionowa nie byłaby lepsza? Masz tam silnik elektryczny? Jakiej mocy i jaką pompę napędza? Do czego służy wałek wom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szcxerze to nie wiem czy pionowa nie byla by lepsza bo nie uzywalem wiec nie moge sie wypowiedziec. silnik silowy o mocy 6,2 KW. pompa olejowa i rozdzielacz jest od wozka widlowego. walek wom jest tez do napedzania pompy. w razie braku pradu albo w lesie to elegancko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jaka wydajność pompy, ciśnienie i średnica tłoka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

wydajnosc pompy to prawdopodobnie ponad 30l/min.  cisnienie nie sprawdzalem ale jest ze 300 bar i srednica tloka 110mm. i przewody zrobione na 380 bar.

Edytowano przez ArturGrzybowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grzesiek84
      Witam mam zamiar na użytek domowy kupić łuparkę, dodam że w sumie będzie pracować na 4 gospodarstwa domowe. Myślałem nad pionową 10 ton np. Zipper ZIHS10T lub Hecht 6100 proszę o pomoc w wyborze. Może ktoś tego typu posiada i może się wypowie lub przynajmniej na temat samych firm czy coś są warte. Cena max 1800-3000zł
       
      Proszę o usunięcie tematu otworzyłem temat z dziale narzędzia
    • Przez Grzesiek84
      Witam mam zamiar na użytek domowy kupić łuparkę, dodam że w sumie będzie pracować na 4 gospodarstwa domowe. Myślałem nad pionową 10 ton np. Zipper ZIHS10T lub Hecht 6100 proszę o pomoc w wyborze. Może ktoś tego typu posiada i może się wypowie lub przynajmniej na temat samych firm czy coś są warte. Cena max 1800-3000z ł
    • Przez wueska
      witam znalazłem taki filmik http://pl.youtube.com/watch?v=J8DcF7N98uQ&...feature=related i od razu mi sie spodobało, że chciałbym coś takiego zrobić , nie trzeba machać siekierą tylko podsuwać pniaczki i patrzeć jak się łupią i tu moje pytanie czy ktoś coś takiego użytkuje , jak sie to sprawdza i skąd wziąść ten stożek ??? mile widziane inne wskazówki
    • Przez marles
      Witam chcę skonstruować łuparkę pionową do metrów zawieszaną na tył ciągnika i zasilanie pompy przez WOM.Mam już siłownik średnica tłoczyska 80mm z zewnątrz 130mm wysuw 900mm z ramą nie ma problemu ale z hydrauliką już tak bo nie wiem jaką pompę szukaj jakiej wydajności aby to działało w miarę szybko.Myślałem nad pompą od Białoruśki ale ona ma 174l/min  trochę za bogato bo rozdzielacz tyle nie puści i zagotuje olej.Z góry dzięki za wszelkie rady jutro postaram się zamieścić zdjęcia siłownika.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj