Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie radzę go kupować do tak małej renówki. To tak jak byś się porywał z motyką na słońce. Prędkość ma też znaczenie bo przy wolnej jeździe nic nie zrobisz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Znajomy miał agregat uprawowy z Unii Grudziąc jakieś kilka lat (od nowości). Rok czy dwa lata temu kupił nowy agregat z Agromaszu i zauważył że pole lepiej wygląda własnie po tym drugim. Gleby ma ciężkie, ale facet naprawdę zna się na rzeczy i na tym co robi.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak wygląda ten z uni grudziąc jaka szerokość? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Unia miała 4.2m, Agromasz ma 5.6m (chyba). Zmienił ciągnik na większy to i agregat chciał szerszy. Popytał, przeanalizował wiadomości i taki kupił. Jest zadowolony.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ale jaki unia Kombi ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianoooo    4

No i ja stwierdziłem, że lepiej będzie mi kupić nowy z agromaszu 3.6 jest nowy i ileś czasu musi chodzić, do tego jest gwarancja :) Powiedzcie mi coś jeszcze na temat tych zębów UNIA ma proste a AGROMASZ takie półokrągłe które są lepsze bo moim zdaniem te co są w UNII się mniej pchają :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

u mnie sie nic nie pcha.... tym sie po sciernisku nie robi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja robiłem kiedyś po rzepaku :D 

ogólnie proste są lepsze, ale ja bym brał co tańsze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Proste lepsze dlatego ze dzieki nim tak szybko nie odparowuje wilgoć z warstwy siewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

kupuj agro masza i nie zastanawiaj sie bardzo dobry sprzet w dobrej cenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ja placilem tez cos kolo 10 w promocji byl ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Czy to Agromasz czy Unia - w jednym i w drugim masz rodzaj zębów do wyboru. Z tego co wiem to zęby proste są lepsze, dlatego że spulchniają glebę na danej głębokości nie wyrzucając jej na wierzch (tak jest w przypadku tych "półokrągłych") co przyczynia się do ograniczenia strat wody. Sam będę kupywał agregat na pewno na takich zębach. Nie wymyśliłem sobie tej teorii, tylko osoba posiadająca duży bagaż wiedzy na temat sprzętu rolniczego.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Radze zęby półokrągłe czyli tak zwane S

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

a dlaczego?

Przeczytaj jeszcze raz post mojego brata i wytlumacz w czym eska lepsza niby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Mikry nie spinaj się już tak :)

@Szakal to co napisałem jest poprzedzone badaniami nad tego typu sprzętem, nie moimi ale ludzi zgłębiających temat uprawy i szukających nowych rozwiązań (czyt. lepszych, efektywniejszych). Tak uczy literatura poparta badaniami polowymi. Tyle w tej kwestii.

@damianooo zęby proste są zazwyczaj w opcji a czy jest za to dopłata to nie wiem, pytaj sprzedających. Kupuj to co Ty chcesz a nie to co chcą Ci sprzedać. Znajomemu przywieźli agregat ale zęby nie były takie jakie uzgodnił wcześniej i musieli przekładać, nie ma zmiłuj.

Edytowano przez chuck00

Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Twój wybór to jest. Ja teraz biorę agro-masz na S mój znajomy oddalony o wioskę kupil na prostych zębach ale nie spełniały one swojego zadania na ciężkich ziemiach po uprawie 30-40 ha przekładał wszystkie na eske do tej pory się jeszcze z niego śmiejemy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Zależy na co kto trafi. Znajomy ma proste, dosyć ciężkie ziemie i sobie chwali. Wszystko trzeba sobie wypraktykować.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

co masz na myśli cięzkie ziemie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Gleba zbita, zlewna, trudna w uprawie.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
devon    1

A jaka cena kombi 4.2 może ktoś się orietuje??? bo ładny agregat ale w moim rejonie brak dilerów unii..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DawidWasik
      Witam mam pytanie jak ustawiacie swoje siewniki agromasz sr300 do siewu rzepaku na ziemie mozaikowate. Docisk i głębokość redlice stopkowe. Ponieważ posiadam jedną działkę 5 ha na której 1,5ha to piach 
    • Przez patryk072
      Cześć, mam takie pytanie, chcę dokonać zakupy pługu, nie bardzo chciałbym wydawać dużo pieniędzy na zagraniczne pługi, mój budżet to około 30-32 brutto, myslałem o zakupie pługu Unia IBIS L 3+1 , znajomi wspominają również o pługach Agro - Maszu tutaj ceny są dużo niższe, pług ciągny będzie New Hollandem T5060 106km, dajcie znać jakiego najlepiej dokonać zakupu według was!
      Dzięki!
    • Przez marekpieg1234
      Witam. Potrzebuje wiedziec ile wziasc za wypozyczenie maszyny jednorzedowej bomet powiedzmy za 10 arow. Mam klientow traktor ich a wiec wypozyczenie tylko maszyna
    • Przez ursus56
      Witam w najbliższym czasie planuje zakup polskiego pługa  zagonowego  moja uwagę zwrócił pług agromasz z 2008 roku na zabezpieczeniu  posiadam już pług zachodni  overeum sweden 4 na zabezpieczeniu sprężynowym ale z roku na rok pola troszkę dobywa zastanawiam się nad kupnem drugiego pługa pomocniczego  tym razem  polskiego który pracował by z ciągnikiem 85 km lub 110 km jaki pług wybrać i  jakie są wady i na co zwrócić uwagę kupują używkę =D
    • Przez Rychu332
      Jaka może być przyczyna nierównomiernego zużywania się talerzy w talerzówce? stojąc z tyłu prawa strona ma talerze w o wiele gorszym stanie niż lewa, jedna strona również idzie lepiej w ziemie niż druga mimo takiej samej długości łączników ciągnika. Z góry dzięki




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj