mysliwy90

Całe MX 150 nie ciągniesz rewers

Polecane posty

Jak wszystko dobrze zlozysz to czego sie bac musi chodzic :) chyba ze jakis zbieg okolicznosci :P


Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysliwy90    0

Temat do zamkniecia wszystko dziala. Po wyjeciu rozdzielacza z elektrozaworami na stol okazalo sie ze w jedna strone nie przesowal sie rozdzielacz przedmuchalem powietrzem i ruszylo przemylem to wszystko zlozylem i dziala. Rewers ciagnie jak sie nalezy. Dziekuje za zainteresowanie tematem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

A tak z ciekawości jeszcze spytam, jakie i po co wymieniałeś wszystkie łożyska w skrzyni?. Pytam się bo z tego co wiem to tam nie ma ani jednego łożyska kulkowego wałki są na łożyskach stożkowych które się dociąga, a cała reszta jest na igiełkach i tam się nic nie wymienia bo igiełki latają bezpośrednio na wałkach i trybach no chyba, że same igiełki wymieniałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek5140    0

jeśli można to ja mam jeszcze pytanie odnośnie tych uszczelniaczy. Potrzebuję je wymienić i się zastanawiam, czy jest jakiś patent na to żeby je bezpieczni i bez uszkodzeń nałożyć na tłok i wałek, czy po prostu trzeba je naciągnąć tak jak są, a one po wejściu w gniazda same wrócą do prawidłowego kształtu. Przy ściąganiu starych trochę się z nimi pomęczyłem rozgrzewając je trochę w ciepłej wodzie, ale z nowymi wolę się poradzić.

A odnośnie łożysk w moim nie słyszałem nic podejrzanego, ale jak rozebrałem skrzynię, to jedno łożysko było wyjechane i to konkretnie, więc niestety tych stożków nie było co dociągać tylko trzeba je było wymienić. Zdjęcie tego łożyska:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6b8a081b837a1e0c.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385
Napisano (edytowany)

uuu to konkretnie je wyjechało, nie widziałem jeszcze łożyska stożkowego w takim stanie. A o których uszczelniaczach mówisz te co na zdjęciu czy chodzi ci o te w koszach? U mnie skrzynia na wolnych obrotach na biegu jałowym trochę "rzęzi" ale łożyska były w dobrym stanie, słyszałem że te skrzynie na wolnych obrotach czasem tak mają

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek5140    0

tak i te uszczelniacze co na zdjęciu i te co są w koszu na tłoku.

te mniejsze co się w tłok wkłada powinny łatwiej wejść, bo nie trzeba ich naciągać, ale te na tłok trzeba trochę naciągnąć i nie chciałbym ich zniszczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

z tymi uszczelniaczami kosza to nie powinno być problemu rób ostrożnie na oleju i nic się nie powinno stać, ale z tymi pierścieniami wałka to juz sprawa trochę bardziej skomplikowana no chyba, że ktoś ma jakoś patent z tym. Bo te pierścienie nie są elastyczne to bardziej na jakiś teflon wygląda, w instrukcji pisze że trzeba je delikatnie rozciągnąć i potem specjalnym "urządzeniem" choć bardzo prostym w budowie ścisnąć do odpowiedniego rozmiaru. Ja jak zamawiałem te pierścienie to jeden komplet dostałem już na pierścieniach dzielonych z zamkami tak jak pierścienie tłokowe, a na drugi wałek starszy typ czyli te pełne i powiem szczerze, że nie odważyłem sie ich założyć bez tej "tuby" do ściskania i zostawiłem stare bo dobrze wyglądały, zresztą te uszczelniacze na koszu tez nie zmieniałem tylko tarcze. Ciśnienia u mnie trzymały dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek5140    0

Ja niestety muszę zmienić przynajmniej ten jeden który ściągnąłem przy demontażu łożyska, a te w tłoku i na nim były przegrzane więc też kwalifikowały się do wymiany.

Mam nadzieję, że się uda bo kosztowna zabawa szczególnie z tymi na wałku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

noo niestety takie pierdołki, a parę ładnych stów... Tak z ciekawości to gdzie kupowałeś części? Bo ja w MC tam mieli wszystko od reki i w dużo lepszych cenach niż w serwisie Case i polecam ich ,org tarczki kosztowały niewiele więcej niż jakieś podróby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek5140    0

MC nie kojarzę,

ja kupowałem w moto-agro, wydaje mi się, że też niezłe ceny, na pewno lepsze niż u dealera a poza tym mieli wszystko w odróżnieniu od dealera.

teraz przeglądam jeszcze trochę Internet i u jednego handlowca ta sama część pod różnymi numerami katalogowymi ma dwie różne ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

MC to McCormick, tam były te same skrzynie, nawet dłużej niż w Casach no i jest jeden przedstawiciel ale z tego co widziałem to nie zdziera z cen jak w serwisach Case i o niebo lepiej od nich zaopatrzony. Ale z tego co widzę to coraz wiecej sklepów oferuje części, choć w Mc też warto zapytac bo masz pewność co do jakości części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek5140    0

MC nie sprawdzałem, ale to co mi przyszło z moto-agro, to wszystko oryginał CNH

MC ma jakąś stronę w interneci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Strone mają ale nie mają sklepu on-line więc nie sprawdzisz tylko trzeba dzwonić albo pisać, no ale jak oryginały dostałeś i taniej jak w serwisie to też dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Podobne rozwiązanie jak w MX, choć tu trochę mądrzej be zębatki z koszami da sie zdjąć z wałka, a w MX je przyspawali... i jak coć walnie to trzeba kupować cały wałek z koszem... No tutaj te pierścienie uszczelniające są dzielone więc problemu z ich założeniem nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek5140    0

pierścienie pozakładane ciągnik zjechany, nie było to takie straszne na jakie wyglądało.

 

Grego próbowałeś po złożeniu wałków i pokrywy czy sprzęgła się załączają na powietrze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385
Napisano (edytowany)

Jakoś nie wpadłem na to ale pomysł wydaje się dobry. Mi wydaje się, że można to zrobić nawet w dwóch miejscach, najpierw na otworach w wałkach co będzie łatwe i pozwoli szybko stwierdzić szczelność koszy, a potem po założeniu tych obudów na wałki wtedy sprawdzisz pierścienie na wałku choć wydaje mi się, że na tych pierścieniach idealnej szczelności nie będzie bo  tam są minimalne szczeliny aby filtr olejowy zawsze był. Tak z ciekawości jak udało ci się ścisnąć te pierścienie do odpowiedniego rozmiaru po założeniu na wałek?

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek5140    0

jeśli chodzi o szczelność na tych pierścieniach na wałkach, to tam gdzie zmieniłem pierścienie, było w miarę szczelnie na powietrzu, a tam gdzie zostawiłem stare dopiero jak wstrzyknąłem strzykawką olej to się w miarę uszczelniło.

A pierścienie bardzo prosto ścisnąłem, bo opaską taką zwykłą co na węże zakładasz, tyle, że dobrze jest coś cieniutkiego podłożyć pod tą opaskę, bo odkształci pierścień, ja użyłem blaszki szczelinomierza, ale jak bym miał to kolejny raz robić to pewni coś ciekawszego bym wymyślił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roxor
      Witam panowie mam do was taka prośbę chce kupić case mx 135 to mój pierwszy case i nie wiem na co trzeba zwrócić uwagę w tym ciągniku jeżeli ktoś wie coś na temat tego ciągnika to proszę o wasze rady dzięki i pzdr.
    • Przez messot
      Witam
      Pacjent bliźniaczo podobny do case mx 
      Przy zmianie z 3 na 4 połbiegu delikatnie przydusza silnik i tak samo z 2 na 1
      z 1na 2 ok 
      Z 2 na 3 ok
      Z 3 na 2 ok
      Ciśnienia posprawdzane po 19 na każdym połbiegu
      Cewki podmienione z innego ciągnika 
      Obserwacje przy zmianie z 2 na 1 na drugim koszu ciśnienie spada do ok 15b na ułamek sekundy i dopiero spada liniowo
      Na pierwszym koszu narasta liniowo 
    • Przez agromichu
      Case 4220 podnośnik nie opada pod obciążeniem. Dodatkowo dźwignia od wysokości opadania podnośnika (ta do pługa) tylko podnośniła i opuszczała. Ostatnio tata jej używał i zaczął cały ciągnik drżeć i koniec końców coś się zrobiło tak, że teraz nawet podnośnik nie chce opaść pod obciążeniem. Nie wiem czy to ma znaczenie ale przy uchwycie cięgna centralnego od podnośnika wychodzi jakiś bolec i jest na wierzchu. Gdzie szukać przyczyny? Co to może być? Proszę o pomoc.
    • Przez ProstyRolnikZPodlasia
      witam objaśni mi ktoś od czego są wszystkie pokrętła ehr w case mx 135? z góry dziękuję
    • Przez agromichu
      Gdzie znajduje się pompa hydrauliczna w case 4220? Czy rozdzielacz może przepuszczać olej przez gniazdo? Mam problem z rosiewaczem amazone z hydraulicznymi zasuwami, które się same otwierają na rozgrzanym oleju i czasem jest problem z dźwigniami rozdzialacza ponieważ na rozgrzanym oleju jest problem z otwieraniem i zamykaniem zasów. Tak jakby fiksował rozdzielacz. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj