MajkaLeniewska

Kredyt we frankach szwajcarskich

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
aresss    6

Kredyt we frankach kredytem,chcieli zarobić bo się opłacało a teraz się zmieniło. Ile to gospodarstw padło z powodu kredytu bo opłacalność nagle spadła?(np.sprawa w ubojem rytualnym) I nikt o tym nie mówi że pięknie działające gospodarstwo upadło,bo Rząd sobie coś wymyślił? I teraz twierdzą że to błąd,ale nikt nam różnicy w dochodach nie zrekompensuje.

 

A co do kredytów we frankach no zawsze jest to wzruszające że teraz ktoś nie ma za co spłacić tego itd. Rozumiem i współczuję.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest ryzyko, jest zabawa. Mówi się trudno..... gdybym ja wziął kredyt obojętnie w jakiej walucie to podejrzewam że nikt by mi nie współczuł że nie mam za co spłacić.

Na rząd nie ma co liczyć moim zdaniem bo oni do jakiejkolwiek pomocy zwykle się nie palą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079

Moze to zabrzmi złe ze nie ma mam współczucia ale ja nie dałbym na nich ani złotówki. Tez mam kredyt tylko ze w złotówkach i jak przestane spłacać albo będzie mi sie wiodło gorzej to ktoś za mnie zapłaci? Czy pojawi sie komornik i powie panie Przemku ale trudno biorę maszyny i ziemie? Nikt mi nie da przysłowiowej złotówki a frankowicze sami decydowali sie na franka a twierdzenia teraz ze system, ze banki ich oszukały to śmiech na sali. Sami sie decydowali bo chcieli mieć mniejszy koszt kredytu i tyle. Ryzyko kursowe zawsze występowało wiec jeśli ktoś brał kredyt na 25 lat to powinien sie z tym liczyć. To jest moje zdanie nie każdy musi sie ze mną zgodzić ale o rolników nikt sie tak nie przejmuje ze bydło taniało przez 2 lata ze trzoda w mojej okolicy po 3.25 a ropa i nawozy przez ostatnie lata bardzo drogie wiec z czułym szacunkiem niech sie sami martwią o siebie.

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aresss    6

Zgadzam się z kolegami wyżej,Wszyscy mają żle ,a że rolnik ciągle po kosztach jedzie to nikt nie widzi,Jak nie kredyt we frankach to górnicy, najlepiej wszystkim pomagać a rolnikowi coraz mniej ,trzoda zaraz spadnie ponizej 3zł ,bydło bez swoją głupotę spadło  i nikt o tym nie mówi

 

Podrawiam koledzy! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Z tego człowieka już kręcą beki w necie, żali się że kredytu nie spłaci ale kurtkę za 2 tys się nosi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Był na wiocha.pl chyba. Mógł trochę pokazać swoją ciężką sytuację inaczej, podobnie rolnicy ciągnikami za 500tys na strajkach. A ludzie zaraz wypatrzą i powiedzą- co mu źle? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Ja tam się na kredytach nie znam, raz miałem 5tyś wzięte na pół roku jak kupowałem ursusa, a tak to mi to lotto jak kto postępuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

Był na wiocha.pl chyba. Mógł trochę pokazać swoją ciężką sytuację inaczej, podobnie rolnicy ciągnikami za 500tys na strajkach. A ludzie zaraz wypatrzą i powiedzą- co mu źle? 

 

bardzo dobrze napisales @pawel885 ,najbardziej szczekajcy tak zle nie maja ,przyklad tego gostka jest super,z ta kurtka tez czytalem i czapka firmowa za ile jest kasy,chcialo sie kredytow to prosze bardzo ale nie bedzie tak ze z mojej kasy bedzie sie ratowac jakiegos kredytowca,zaryzykowal,trudno nie udalo sie -komornik i po sprawie.najlepiej taki z lodzi bo przynajmniej wiadomo ze robote zrobi.ja nie widzialem w necie zeby strajkowali rolnicy co maja ciezko i pracuja na c-330 tylko same niezarte buraki w fendach i jeleniach i im ciagle zle_komornik z lodzi i moment bedzie im dobrze bez kredytow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Jest ryzyko, jest zabawa. Mówi się trudno..... gdybym ja wziął kredyt obojętnie w jakiej walucie to podejrzewam że nikt by mi nie współczuł że nie mam za co spłacić.

 

Też to miałem napisać, czemu brali w frankach bo było taniej.

 

Sytuacja podobna co do Planu Balcerowicza tylko tam szalały odsetki a tu kapitał względem złotówek, jakby sytuacja stała się odwrotna do zaistniałej to by dobrowolnie wpłacali więcej ?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Znam 2 osoby z takim kredytem, pokupowali mieszkania w Warszawie i wynajmowali na czarno i śmiali się że lokatorzy spłacają kredyt.... Szwajcaria żyje z takich, i to bardzo dostatnio, w końcu nie na darmo nazywają ją finansowym centrum świata 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ich  zmuszał do brania kredytu w frankach ? - nie . Są dorośli,  chcieli zaoszczędzić , zaryzykowali i stracili . Banki wystawiły  przynętę a oni się na nią dali złapać .ps. Ja gdy mnie na coś nie stać to sobie tego nie kupuję .

Edytowano przez dddddddddddddddddd

 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

Był na wiocha.pl chyba. Mógł trochę pokazać swoją ciężką sytuację inaczej, podobnie rolnicy ciągnikami za 500tys na strajkach. A ludzie zaraz wypatrzą i powiedzą- co mu źle?

 

Prawda :P i to najczęściej Ci, którzy dopiero zaczynają gospodarzyć, biorą kredyty na nowe ciągniki i nimi jadą na strajk, bo 360 nie wypada.Ludzie widzą nowe ciągniki i potem gadają, że rolnicy bogaci i uwaga tu cytuje wypowiedź jednego z użytkowników AF : "na wsi co drugi rolnik jeździ ciągnikiem za 200tyś i więcej"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

A matematykę znają czy na lekcjach w podstawówce spali. Odsetki to jedno, a ryzyko kursowe to druga sprawa. Każdy jest kowalem swojego losu i pomijając nieszczęścia sami sobie zgotowali taki los.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A cóż takiego oni eksportują? Czekoladę milka i zegarki? 


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

To taka sama sytuacja jak z niskimi cenami płodów rolnych.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Dokładnie, rolnik też może powiedzieć że świnie były po 5,5zł i postawił chlewnię a dziś są np po 3,5zł i zbankrutuje... Zresztą niech nie przesadzają, podawali w tv wyliczenia to na mieszkaniu za 300tys rata wzrośnie o 200zł na miesiąc, nawet nie trzeba papierosów rzucać tylko ograniczyć żeby tyle oszczędzić  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

O i to jest dobre podsumowanie tematu... Bo jak rolnik grubą kasę zainwestuje z oborę, chlewnie czy maszyny, a za jakiś czas nie ma z czego spłacać to jakoś nikt się tak nie martwi, że go licytują. jest tylko tekst, że mógł to przewidzieć, że ceny się zmienią i nie brać tyle kredytu. Żal tych ludzi ale sami są sobie winni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

ciekawe jakbym kupił ziemię za kredyt we frankach, też będą się martwić, że nie mogę spłacić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaroWM    44

kredyt w CHF byłby dobry, jakby go wziął najpóźniej w 2008/9 roku na 5 lat...

 

niektórzy brali na 120% wartości mieszkania na 45 lat...  tacy 3 razy mieszkanie spłacą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rusto    1

No właśnie najgorsze jest to w tej całej aferze z kredytami we frankach, że ludzi po prostu nie było na to stać. A jak na coś nie stać - to się nie kupuje. Proste. Banki lekką ręką rozdawały kredyty - i problem wg mnie będzie narastał z czasem. Już słyszy się, że będą chciały dodatkowych zabezpieczeń. A takie sytuacje już zdarzały się w przeszłości. Tutaj znalazłem taki wątek: http://www.forum-kredytowe.pl/f125/ciekawy-przypadek-bank-chce-dodatkowego-zabezpieczenia-kredytu-w-chf-54817.html w którym ludzik opisuje, że bank żąda dodatkowego zabezpieczenia.
 


happy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam kredyt we frankach który zaciągnełem 3 lata temu jak frank był drogi kredyt przeliczyli mi chyba po kursie 3,75zł na 6lat i jak na razie jestem bardzo duzo do przodu bo przez te ostatnie lata rata mojego kredytu oscylowała sie w granicach 4100-4300zł teraz po wzroście kursu miałem rate 4880zł przy kursie z 15.01 gdy był ten duzy wzrost 4.3zł gdzie przy złotówce moja rata było by co najmniej 5000zł także nie wiem co sie tak tym podniecacie jak nawet takiego kredytu nie macie bo nie każdy w franku umoczył. Ogolnie teraz jest bardzo dobry czas aby taki kredyt wziaść współczuje jedynie tym którzy brali swój kredyt jak kurs był w okolicy 2 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Ja z kolei nie mam śladu współczucia dla tych, którzy brali kredyty przy kursie ok. 2 zł. Wtedy trzeba było franka kupować. Realna wartość franka oscylowała w granicach 3.20 - 3.40 zł. Nie trzeba być geniuszem, by nie przewidzieć wzrostu kursu franka choćby do poziomu sprzed 2-3 lat. Konsekwencje były łatwe do przewidzenia i wielu je przewidziało, ale nawet wtedy (po wzroście kursu o 30-35%) i tak raty były mniejsze w stosunku do kredytów złotówkowych. Ok., teraz frank jest drogi, ale za parę miesięcy wróci do swej realnej wartości i jestem pewien, że nikt z tych co dzisiaj płaczą nie uzna tego za sytuację wymagającą interwencji Państwa.

Sam brałem kredyt w 2006 roku i mając do wyboru franka i złotówkę, wybrałem naszą walutę, bo ryzyko (wbrew temu co mówili w bankach) było dla mnie za duże. Przez lata płaciłem za niechęć do podjęcia tego ryzyka, ale spałem i śpię spokojnie. I spłacam.

Jedyne czego się obawiam, to interwencja Rządu, bo za to zapłacimy wszyscy. Na rzecz tych, którzy chcieli być sprytniejsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kasienka555
      Witam wszystkich
      Potrzebuję pomocy/porady.
      A więc odziedziczyłam działkę o powierzchni 6 arów (600m2) ta działka stoi i nie ma z niej żadnego pożytku, na działce podłączona jest woda i nawet dostęp do prądu oraz studnia, nie mam zielonego pojęcia co mogłabym na niej zrobić żeby cokolwiek z niej mieć, nie interesuje mnie nic z stylu ogródka ponieważ posiadam ogród, byłabym zainteresowana np fotowoltaika ale nie wiem czy moja działka jest kompetentna do tego, być może są rośliny na których można się wzbogacić nie wiem. Proszę o porady będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam! :)
    • Przez franek230
      Dobry wieczór
      Mam 16.5 hektara użytków rolnych i 43 sztuki DJP bydła. Czy ktoś z Was wie jak obliczyć, ile litrów ropy przysługuje mi na cały rok?
      Serdecznie pozdrawiam :)
    • Przez Mario8610
      Witam, zastanawiam się nad zakupem używanego ciągnika i szukam kredytu z ratami rocznymi, brał ktoś taki kredyt jak to wygląda od strony formalnej. Daje jakiś bank taki kredyt?
    • Przez tomi003
      Dzień dobry, reprezentuję polską firmę Respect Energy S.A. - 100% Zielona Energia.
      Zajmujemy się zabezpieczaniem gospodarstw rolnych przed podwyżkami cen energii, taryf C (C11, C12A,C12B itd), w tym momencie możemy już podpisywać i zamrażać cenę prądu od roku 2025,2026,2027,2028 ... aż do roku 2036. 
      Na ten moment mogę Państwu zaproponować cenę stałą 690zł/MWh (0.69zł/kWh) nawet do 2030 roku, opłata handlowa 0zł. 
      Więcej informacji na stronie internetowej : www.respect.energy
      Zapraszam do współpracy.
      Tomasz Kędzior
      Account Manager
      tel. 519 704 485
       
      Poniżej kilka słów o naszej firmie:
      Respect Energy:
      · Jesteśmy polskim wytwórcą i sprzedawcą energii pochodzącej w 100% z OZE.
      ·  Handlujemy energią globalnie w ponad 20 Państwach w tym NASDAQ Commodites, a od kilku lat na rynku detalicznym w Polsce.
      · W zestawieniu największych firm w kraju wg rankingu Rzeczypospolita 500 jesteśmy na 47 miejscu (wyprzedzamy takie firmy jak m.in. CCC, Allegro, ING Bank Śląski, MBank). 
      ·  Zrzeszamy blisko 700 profesjonalnych wytwórców OZE oraz posiadamy własne źródła np. trzecia największa instalacja fotowoltaiczna w Europie -Zwartowo (300 hektarów paneli w jednym kawałku).
      · Respect Energy i Electricite De France (największy na świecie operator elektrowni jądrowych) podpisały 13.01.2023 umowę o współpracy dotyczącej rozwoju projektów energetyki jądrowej w Polsce w oparciu o technologię SMR NUWARD.
      · W każdym produkcie zapewniamy Gwarancje Pochodzenia redukujące ślad węglowy Klienta.
      · Zdecydowały się na nas takie firmy jak m.in.: T-Mobile, BNP Paribas, Solaris, Raiffeisen, Skanska, Omaplast, Bioenetech, Velux, Energylandia, Rossmann, Tchibo, Miasto Rzeszów oraz wiele innych miast, MWPiK Rzeszów, spółki miejskie typu (MPK, MZBM, MPGK) Hotel Arłamów, Hotele Prezydenckie, PSB Mrówka, Powiaty (powiat przeworski) oraz całe Gminy (Radzyń Podlaski) , SPODEK w Katowicach i tysiące innych biznesów
    • Przez kingway
      Witam , czy faktura proforma jest coś ważna ? Chodzi o to , że mój dostawca wystawił mi fakturę proformę i teraz chce abym ją opłacił tą proformę przed  dostawą  . Ja wolałbym taką zwykłą fakturę bo  miałem taki przypadek przy składaniu o dopłaty do nawozów i był problem , że nie chcieli mi przyjąć wniosku ze względu na tą proformę chociaż była opłacona  , ale kierownik twierdził , że proformy to takie faktury jakby informacyjne bez żadnego większego znaczenia . Tym bardziej , że przy dostawie dostawałem do tego zwykła fakturę z innym numerem niż na tej proformie (choć proformę opłaciłem )  I teraz mam dylemat bo z tego co wiem to proforma jest  taką fv niezbyt ważną .... 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj