marecki

Skoda Octavia 1.9 tdi

Polecane posty

marecki    1

Zamierzam kupić octavie 1.9 tdi 2003r. Interesuje mnie wasza opinia na temat tego autka, szczegulnie awaryjność i typowe usterki. Jeżeli ktoś chciałby się podzielić ze mną swoimi swoją opinią na temat octavi będe wdzięczny.


<blockquote>
</blockquote>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja również zamierzam kupić taki samochodzik. Jak najbardziej ci go polecam bo porozmawiałem z paroma znajomymi na jego temat i okazało się, że jak najbardziej mi go polecają. :D Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego samochodu zapraszam na forum octaviaclub. Pozdrawiam. B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DjKrak    0

Jeśli nie jest powypadkowa ani zajeżdzona to możesz bez obaw kupować. Te samochody są mało awaryjne.

Samochód wiele sie nie różni od golfa V więc warto go kupić :D Tym bardziej że jest tanszy, a narzekać nie ma na co.

Mamy Octavie 1.9 TDI od kwietnia 2006 od nowości, sprawuje się świetnie. Spalanie na poziomie 6-6.5l w mieście, na trasie 5,7 -6,2 l ale wszystko zależy od kierowcy, bo na mieście to nawet 10l spali B) Ale jest czym przycisnąć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10
Zamierzam kupić octavie 1.9 tdi 2003r. Interesuje mnie wasza opinia na temat tego autka, szczegulnie awaryjność i typowe usterki. Jeżeli ktoś chciałby się podzielić ze mną swoimi swoją opinią na temat octavi będe wdzięczny.

ale jaki ona ma motor 90 czy 110 km???


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Jak i też nie o piwie, kobietach, sztukach walki, itp... dlatego jest tu dział Hyde Park :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

No więc mój ojciec ma octavie 1.9 tdi 110KM z 2005 roku i narazie nie było żadnej nawet najmniejszej usterki a co najlepsze mało pali.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

octavia to prawie to samo co passat tylko passat jest duzo drozszy.skoda octavia jest dobrym samochodem tylko chlopie uwazaj bo ostatnio to zlodzieje najwiecej kradno octavie???u mojego kolegi matula wrucila z drogi w nocy i niewstawila samochodu do garazu no i juz na rano samochodu niebylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

akurat octavia jest robiona na plycie golfa, wiec nie wiem co ma miec wspolnego z passatem.

usiadz na tylnich siedzeniach w pasku i octavii to zrozumiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

własnie na golfie, czyli prawie to samo co VW. silnik golfowski TDI a ogromna wiekszosc uzytkowników skody vw i seatów go sobie chwali za niską awaryjnosc i niskie spalanie.wykonczenie tez niezłe :D

ktos powiedział ze skoda to VW dla sfrustrowanych...ciekawe stwierdzenie bo skoda to taki tańszy brat volkswagena ;P


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

silniki TDI sa najlepsze tylko maja jedna straszna wade sa strasznie glosne ale lubie ich glosny klekot.. :D


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
silniki TDI sa najlepsze

Ja twierdze inaczej ;)

 

Octavia 2003 to jeszcze ta w starej budzie? Kolega ma taki model z 1.9 TDI 110KM, jeździ dużo, nie narzeka. Jak dla mnie auto bez charakteru, troche mało miejsca z tyłu, kiepskie fotele i zbyt miękkie zawieszenie ale to pewnie kwestia gustu lub przyzwyczajenia, ogólnie jednak nie ma co narzekać, samochód jest stosunkowo tani, mało pali, ma wieeelki bagażnik i rozbudowany serwis :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
silniki TDI sa najlepsze tylko maja jedna straszna wade sa strasznie glosne ale lubie ich glosny klekot.. :D

Wiesz glosno klekotaly to te stare diesle-te w tych starych mercach bo te nowe tdi to juz cicho chodza a ten typowy klekot zaglusza troche swist turbiny. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marecki    1
ale jaki ona ma motor 90 czy 110 km???

orginalnie miał 90 a teraz po małym tuningu 120. Byłem dzisiaj na giełdzie i wpadła mi w oko toyota corolla 2004rok przebieg 107 tyś. dizel klima komputer itp cena 34tyś. dodam że zawsze podobał mi się ten wuzek i teraz mam dylemat który wybrać co radzicie.

ps. był też nowy 4512 za 90tyś.


<blockquote>
</blockquote>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

A ta Octavia też ma klime? Dużo jest tańsza od tej Corolli? Jaka jest przeszłość obydwu aut (krajowe, ściągane, naprawiane)? Ja bez namysłu wybrałbym Toyote :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pixel    0

Jak najbardziej do polecenia. Tata jeżdzi Octavia 2000r. ale juz po FL, silnik 1.9 TDI 110 KM, przebieg 280 000 km :D Mało usterkowe auto tylko należy serwisować na czas a będzie się jeżdziło dobrze. Jak ktoś już wspomniał z tył jest troche mało miejsca na nogi, w nowej Octavi już to poprawili :) Co do głosności to mi odpowiada głos tego silnika, ładnie Turbina chodzi. Myśle że te silniki już mają troche lat i technika już jest daleko posunięta, polecam ;)


Wszelakie skargi, zażalenia, pochwały i prośby dotyczące mojej pracy na AF i samego AF proszę kierować na PW. Z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek1480    0

ja polecam ta skode jest mocna malo spala ale co ja bede gadac jak wy to wiecie, ja i tak mam 2 samochody i obydwa sa w dieslu wiec preferuje te silniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marecki    1

Octavia kombi 2003r. klima komputer szyby elektryczne 4 poduchy abs asr i jakieś jeszcze 2 skróty nie pamiętam. 180tyś. km nie bita od znajomego cena 30tyś

toyota corolla 5d 2004r. 107 tyś. km dizel klima komputer poduszki szyby elektryczne sprowadzona z holandi cena 34tyś.

Powiedzcie coś o awaryjnośći tych autek i kosztach częśći.


<blockquote>
</blockquote>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Skoda ma pewniejszą przeszłość więc bym sie zastanowił... Choć ogólnie szukałbym Toyoty, wczoraj wieczorem śmigaliśmy troche autkami po mieście, był kumpel z Avensis I 2.0 D4D 110KM, ładnie sie to zbiera, motorek przyjemnie mruczy. Ustaliliśmy że mam prawo pierwokupu na ten samochód :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

Do Toyoty części są jeszcze droższe od skody(vw)... Ja tam był brał octavie bez zastanowienia... Bardziej taki samochód na polskie drogi... zawieszenie super.... konserwacja nadwozia też super więc tak szybko nie zardzewieje... silniki baaaardzo wytrzymałe....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

jak nie miałem swojego samochodu jezdziłem Octavia mojego tescia i powiem ze bardzo przyjemnie mi sie jezdziło.Silnik 1.9 Tdi troche głosny ale dynamiczny i bardzo oszczedny,srednie spalanie od nowosci wg.komputera pokładowego 5.6 l/100 km.Najnizsze jaki mi sie udało uzyskac w trasie to 4.1 l/100 km a najwyzsze 5.9l/100 km(4 osoby,srednia predkosc 122km/h).Jezeli chodzi o awaryjnosc to praktycznie bezawaryjne auto oprocz przepływomierza ktory padła na 80 tys.(nowy kosztuje 180 zł) i gumy stabilizatora wytłukły sie na 60 tys.Po 85 tys. wymieniłem przednie tarcze+klocki,łaczny koszt 350 zł.Zawieszenie oparte na kolumnach McPhersona bardzo dobrze wytrzymuje stan polskich drog co jest niewatpliwa zaleta w porownaniu do Passata po 2001 roku w ktorym zawieszenie wielowachaczowe lubi sie szybko zurzyc.

Polecam ten samochod ze szczerego serca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4
Jak najbardziej do polecenia. Tata jeżdzi Octavia 2000r. ale juz po FL, silnik 1.9 TDI 110 KM, przebieg 280 000 km :D Mało usterkowe auto tylko należy serwisować na czas a będzie się jeżdziło dobrze. Jak ktoś już wspomniał z tył jest troche mało miejsca na nogi, w nowej Octavi już to poprawili :) Co do głosności to mi odpowiada głos tego silnika, ładnie Turbina chodzi. Myśle że te silniki już mają troche lat i technika już jest daleko posunięta, polecam :)

 

sporo ma wyjezdzone. my jak kupilsmy golfa w czerwcu tez z 2000r to miał tylko 180 tys :) do tej pory my wyjezdzilismy 8 tysięcy i żadnych problemów wymienione jednynie wszyskie filtry ale to jasna sprawa ;)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

obydwa samochody (skoda i toyota) o ktorych mowa to zwykle dupowozy i naprawde nie ma sie czym podniecac ;)

nie wazne ktory wybierzesz i tak nie bedzie ci sie psul, zrobisz nim jeszcze 300 tys km, nie przekraczajac spalania 6l na 100 km, nie bedziesz sie pocil w lecie, a w razie zagrozenia bedziesz mial caly zapas jaskow.

 

ale reszta to dla mnie brednie np. co jest fajnego w tym, ze nie ma wielowahacza tylko mc'persona?? widze, ze chodzi tylko o marne 250 zl za sztuke :D ale za to jakie pokonywanie zakretow.

2 przyklad co jest fajnego w dieslach o mocy 110-120 KM? z nudow mozna zasnac jadac takim mulem, przynajmniej 200 KM.

dzwiek tez bez jakiejkolwiek rewelacji, chyba ze zawor dolozysz - minimum 1200 zl, ale mozna mowic o emocjach :)

pozniej zjechac na glebe, dorzucic ladne alu 9" z wielkim rantem, naciagnac buty 215/40 r16, pozbyc sie znaczka, kupic przydomione reflektory w soczewki wrzucic bix'y, do srodka kubly z szelkami....

i tak zgrabnie przeszdlem do wizji idealnego samochodu - golf 2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marecki    1

Jesteś pewny że 250 złoty chyba się mylisz.


<blockquote>
</blockquote>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Paweł8484
      Witam, Mam problem z ładowarką teleskopową manitou mt1135 rozrusznik kręci ale maszyna nie chce odpalić tak jak by była jakaś blokada. Wyświetla się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem. Może ktoś coś wie coś na ten temat

    • Przez Filip98
      Witam serdecznie,  poszukuje kompletną kabinę do kramera 612slx,  czy wiecie może gdzie udało by mi się kupić? Pozdrawiam serdecznie 
    • Przez Nikkallo
      Co w obecnych czasach jest lepszą opcją? Najem długoterminowy auta czy jednak jego zakup? Mam obecnie dylemat, chcę kupić samochod. Mam 100 tysięcy gotówki (mam świadomość, ze przy obecnych cenach samochodów nie kupię niczego naprawdę konkretnego).
      Obawiam się, że już przy wyjeździe z salonu auto sporo straci na wartości. I po kilku latach eksploatacji będzie warte 50% tego co zapłaciłem.
      Jakieś opinie?
    • Przez kubakuba678
      Witam mam pytanie czy pamięta ktoś jakie był ceny ciągników kombajnów maszyn rolniczych w latach 90? Pytam z ciekawości możne porównać cenę do dzisiejszej. Jak ktoś pamięta niech podaje oczywiście nowego wtedy sprzętu
    • Przez Mattti
      Witajcie! Jaki według was powinien być samochód rolnika? Co preferujecie? Pickup, terenówka, czy jakiś dostawczy? Diesel czy benzyna? Mi osobiście podoba się Suzuki Samurai- wszędzie dojedziesz, i zawsze coś na pakę wrzucisz Coś takiego: http://otomoto.pl/suzuki-samurai-off-road-C24269089.html Co waszym zdaniem jest warte uwagi?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj