gmyrkensoo

claas dominator 48, ktos posiada? jakies opinie?

Polecane posty

Kuba20    15

ja posiadam dominatora 58 silnik perkins 4 cylindry heder 3.20m posiadam go już 8lat jestem z niego bardzo zadowolony choć mały heder to mały zwinny kombajn i nawet szybki do koszenia jestem z niego bardzo zadowolony pracuje teraz na 30ha plus tam po ludziach się kosi między czasie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba20    15

coś koło ha na godzinę średnio pali 15l na hektar ;)

jednego ha zapomniałem 1 wstawić a nie ma opcji edytuj w aplikacji na telefonie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusek1991    0

witam osobiście nie posiadam tego kombajnu ,ale słyszałem że te kombajny są naprawde dobre. I w dodatku ich cena nie jest wysoka.   :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba20    15

Komfort pracy jest bardzo dobry widoczność stołu jest bardzo dobra cały dzień się kosi na siedząco bo na stojąco to w kabinie nawet się nie da operuję się całym podzespołem żniwnym jedną ręką :D Tak jak widać na tym zdjęciu A347306_13.jpg

Edytowano przez Kuba20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba20    15

Z wyglądu nie jest zły ale widać że ma stary typ hederu nie wiadomo jak części eksploatacyjne wyglądają tak jak pasy itp. w tych pieniądzach bym coś szukał ja swojego dominatora 58 kupiłem w Modliborzycach kiedyś widziałem były tam 48 ale teraz brak ofert na allegro też trzeba przykuć uwagę do silnika jak odpala i czy dobrze zbiera się na obroty przy włączonej młocarni są to silniki Perkinsa bardzo mocne sam posiadam  3 typy silnika Perkins w swoich sprzętach i jestem z nich zadowolony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Racja, i myśle że ta najnowsza 58 z silnikiem 6 cylindrowym, że Bizon by mógł nie podołać, starsza już bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba20    15

Mam 58 z 4 cylindrowym silnikiem perkinsa 3.20heder i podług bizona jak sprawdzałem na polu gdy sąsiad kosił obok to na okrążenia Claas wygrywa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba20    15

no mój to 85 rok i takiego kupiłem był jeszcze jeden taki z takim samym silnikiem jak mój ale miał heder 3.6m czy one tak fabrycznie wychodziły czy Niemiec zmienił sobie heder?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

To jak z tą wydajnością tego dominatora 48, bo sam zamierzam zmienić mojego john deere 935 na takiego dominatorka ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek884    37

Gdzie użytujecie tak małe kombajny? U mnie to najmniejsze maja 150 koni i minimum 4,2 m heder. A średnio to 200-250 KM i 5-6m heder. Nie ma żadnych bizonów w okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Takimi to na 3/4 pól na usługach i do siebie nie dojechał...

@janek884 to jak to jest? Bo z innej odp wynikało że masz bizona czyli to jest jedyny w okolicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek884    37

Tak, miałem Bizona jako jeden z ostatnich w okolicy. Odjechał już jednak w Polskę i mam nadzieje że komuś dobrze służy. Ale co nieco jeszcze z niego pamiętam i mogę służyć radą jeśli okaże się pomocna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221
Napisano (edytowany)

No i ja mam nadzieję, że mój Bizon niedługo odjedzie tylko niech będzie więcej czasu to jakieś drobiazgi ogarnąć trzeba... a może ktoś chętny? :D

 

Edit:

Cytat autora usunąłem, posta nie da rady. Moja pomyłka, zobaczyłem że styczeń i odp, a rok pomyliłem...

 

 

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez gmyrkensoo
      http://otomoto.pl/claas-dominator-48-A469097.html

      Witam, wyzej podalem link do ogloszenia, a mianowicie claas dominator 48, mam zamiar jechac go w sobote ogladac, jak myslicie jest to cos warte? bo z wyglady wyglada naprawde ok? Piszcie co myslicie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj