slajders25

Elektryczny klucz udarowy

Polecane posty

slajders25    22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Pleumatycznego już na oczy nie chcę widzieć, elelktryczy jest bardzo wygodny, tylko kabelek do ściany i pracuje, zawsze z tą samą siłą, bo prąd nie faluję tak jak powietrze, nie ciągam grubego  weża, cicho  oszdędza prąd bo nie potrzeba sprężarki 2 kw.

Ten z 3 linku wykończyłem podobny po 3 latach teraz kupiłem ten tylko za 156 z przesyłką, z 4 nasadkami.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Dużo takim sprzętem robisz? jakoś nię bydza mojego zaufania te chinskie ryżowce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scott11    0

Również posiadam taki elektryczny, bodajże 350 Nm, drugi sezon przepracował i chodzi. Kupiłem go w Juli za 200 PLN. Bardzo poręczna maszynka, przy wielości śrub do roboty można zaoszczędzić sporo czasu. Osobiście polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Średnio nim robie, dużo przy odkręcaniu kół w ciągniku zmiana na wąskie, z 3-4 razy w roku.Zmiana redlic w gruberze.Ręcznie po nim trochę jescze dokręce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Elektryczny klucz udarowy za 200zł? To chyba jakieś żarty. Taki klucz rzeczywiście nadaje się tylko do zmiany kół dwa razy w roku. Obecnie używam Boscha za 1600zł, głównie przy zawieszeniach i powiem, że średnio daje radę. Ryżowca za 200zł zajechałbym po dwóch samochodach. Teraz zastanawiam się na takim ale chyba jednak wybiorę pneumatyczny, bo jest dużo lepszy, większy zakres regulacji, większy moment, mniejsza masa. Tym bardziej, że za 300zł udało mi się złożyć sprężarkę o wydajności 500l/min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Posty nie na temat usunąłęm.

Edytowano przez Elektrotechnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slajders25    22

Ja klucz będę używał sporadycznie. A to w samochodach koła sezonowo powymieniać, a to lemiesze w pługu wymienić, a to jakąś śrubę zapieczoną odkręcić itp. Nie ma tu mowy o jakimś profesjonalnym wykorzystywaniu narzędzia tak jak pisze kolega "elektrotechnik". Klucz max za 350zł to wszystko co mi potrzeba.

 

Panowie nie mam doświadczenia z tymi kluczami. Doradźcie proszę czy wziąć lepiej taki tańszy bez regulacji momentu czy z regulacją. No i jakiego rzędu ten moment ma być żeby się sprawdził w gospodarstwie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Te po 3k  też wcale nie są takie dobre.

U nas w robocie od pół roku jest Bosch GDS 24 i nadaje się tylko do odkręcania już poluzowanych kół w sam.ciężarowych.

 

Tutaj masz test w miary obiektywny małego klucza udarowego.

 

 

 

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Odkręcił 4 z 5, czyli tak jakby nie odkręcił żadnej, bo koła i tak nie można zdjąć. Także ten klucz widział te 650Nm jak świnia niebo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slajders25    22

Trochę poszukałem i znalazłem kilka opinii. Ogólnie do zastosowań amatorskich jak najbardziej klucze jak to nazywacie "ryżowe" się nadają.

Polecaną firma jest DWT SS-0924 choć ma dość niski moment (320) Trochę tańszy jest klucz AL-FA który ma 800nM. Wg tabel momentów dokręcania kół w samochodach to 110nM w zupełności wystarczy. A więc i ten z niższym momentem by się nadawał

Ktoś mógłby sensownie doradzić co wybrać ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Takie same badziwie tylko w innym kolorze one nie mają więcej jak 110nM napisać można wszystko


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dokładnie, napisać można wszystko, dodatkowo przestrzegam przed jak to nazwali "elektroniczną regulacją momentu". Jest to zbudowane na dedykowanym układzie scalonym i w przypadku awarii koszt naprawy przekroczy 3/4 wartości narzędzia (jeżeli w ogóle uda się kupić części zamienne) a popsuje się na pewno, to jest tylko kwestia czasu. Dotyczy to nie tylko kluczy, ale każdych elektronarzędzi z regulacją. Jak już to należy wybierać regulację pokrętłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slajders25    22

Tak i nie uzyskałem rzeczowej opinii. Poszukałem opinii na kilku innych forach. Zdania były różne.

Po namyśle kupiłem klucz tak zwany ryżowy za 200zł z 10 nasadkami. Według opisu 1950W i 700nM.

Po pierwszych próbach spostrzeżenia następujące: klucz wcale nie jest bardzo ciężki, koła w samochodzie osobowym poodkręcał wszystkie, kilka innych mniejszych i zardzewiałych śrub również odkręcił. Ale już w ciągniku śrub przy kole nie dał rady ani jednej. Ogólnie jak za 200zł to jest OK do użytku amatorskiego (przydomowego).

 

Rozmawiałem też z sąsiadem co ma pneumatyka półprofesjonalnego (nazwy nie pamiętam) co niby ma 650nM to mówił że ze śrubami w ciągnikach czy przyczepach też sobie nie radzi.

 

Tak więc jeśli ma się zbędne 2000zł można kupić makitę i użyć ją 10razy do roku. A jeśli chce się sobie ułatwić pracę przy domowym majsterkowaniu to 150 czy 200zł warto wydać na taki klucz ale to tylko moja opinia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czyli ogólnie polecasz taki klucz za 200zł. A co jeżeli ktoś szuka klucza właśnie do przyczep i ciągników? Wtedy musi kupić konkretny, bo z tym Twoim wynalazkiem nie ma nawet co podchodzić. Nawet jak użyje go raz w roku. A kupując klucz do gospodarstwa należy liczyć się z tym, że w większości będzie używany w maszynach. Czyli i tak na moje wyszło: klucz za 200zł do niczego się nie nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slajders25    22

Może i masz rację ale biorąc pod uwagę fakt, że nie każdy może sobie pozwolić na wydatek 2000zł na coś co użyje kilka razy w roku, to klucz za 200zł jest alternatywą. A śruby w ciągniku czy przyczepie można najpierw zluzować ręcznie i dalej pomóc sobie elektrycznie. Tak samo przy zakręcaniu. Grubą przesadą jest twierdzenie że do niczego takie klucze się nie nadają. A więc co komu pasuje to kupuje  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Czyli ogólnie polecasz taki klucz za 200zł. A co jeżeli ktoś szuka klucza właśnie do przyczep i ciągników? Wtedy musi kupić konkretny, bo z tym Twoim wynalazkiem nie ma nawet co podchodzić. Nawet jak użyje go raz w roku. A kupując klucz do gospodarstwa należy liczyć się z tym, że w większości będzie używany w maszynach. Czyli i tak na moje wyszło: klucz za 200zł do niczego się nie nadaje.

Głupoty piszesz. To jest dość dobry klucz bardzo dobrze nadający się na średnie gospodarstwo, używać z 40-50  razy w roku. Odnieś się  do tego klucza Bosch GDS 24i opini użytkownika ashota   http://www.ceneo.pl/1365453?se=L-A0oZ8HFKG5Fw4Glw6LR8suYNmaiX-8&gclid=CjwKEAiArqKmBRCOj_qfmuqinnYSJAAkAYwGamYEI7py8V0GBAqpugImE-zfim9wWCIMseODCnmJuBoCGznw_wcB za 3 tyś to ashrot twierdzi że ma taki w robocie i nadaje sie do odkręcanie popuszczonych śrub, bo porządny to jest pleumatyczny za 2-3 tyś.i nim prawie wszystko odkręci.

Ja po dokręceniu nim kół w ciągniku 18mm śrub to kluczem z rurą 90 cm dokręca do oporu z 1/2 obrotu, żeby nie przeciągnąć, a 10mm śrubki potrafię ukręcić przy dokręcaniu.

Tani fleks 125 za 70 zł w promocji w Makro wytrzymał mi 5 lat, 4 razy szczotki zmieniałem i teraz padł, a Dewalt 230 za 600 zł padł mi po 3 latach.

Więc niestety muszę cię rozczarować, nie wszystko co drogie jest dobre i wspaniałe, zresztą dobrze o tym wiesz bo masz Koreańca, a nie Niemca z gwiazdą.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

Wtrące swoje 3 grosze. Używaliśmy falon-techa 3 lata i nie widzę naszego warsztatu bez niego, niestety popsuł się tydzień temu  (przy próbie wyjęcia szczotek, urwało się jej gniazdo) ale już jest drugi ;) mimo to, nie mieliśmy z nim żadnych problemów Odkręcał wszystko co było możliwe przy rozbieraniu ciągników\przyczep\maszyn. Nigdy nas nie zawiódł, powiem więcej byłem zdziwiony ile może. Ale już następnym kluczem prawdopodobnie będzie Milwaukee IPWE 520 http://www.milwaukee.tado.pl/9437-IPWE-520-RQ-Klucz-udarowy-34-o-duzym-momencie-obrotowym-.html Jeżeli ktoś miałby używać klucza na codzień, polecam wyposażyć się w komplet takich kluczy http://www.swistowski.com.pl/strona-188-KOMPLETY_NASADEK_ACTION.html


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam markę DWT, dobry sprzęt za przyzwoite pieniądze. Zauważyłem że jeden z forumowiczów pozjadał wszystkie rozumy, i tak w tym temacie chce kupić sprzęt za 3 tys a w innym za 5 tys. bo myśli że firmowe to lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scott11    0

Panowie, w zeszłym tygodniu jeździłem talerzówką ciąganą Razol made in France i złapałem kapcia. Pojechałem do serwisu wulkanizacji i przy okazji przypatruje się wymianie kół w ciągniku siodłowym. Uwierzcie klucz pneumatyczny udarowy na takim wózku nie daje rady kołu na ośce napędowej. Dopiero chłopaki z serwisu takim nasadzanym kluczem z przełożoną przezeń brechą po 1,5 m z każdej strony ruszyli nakrętkę. Wnioski nasuwają się same. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Wtrące swoje 3 grosze. Używaliśmy falon-techa 3 lata i nie widzę naszego warsztatu bez niego, niestety popsuł się tydzień temu  (przy próbie wyjęcia szczotek, urwało się jej gniazdo) ale już jest drugi ;) mimo to, nie mieliśmy z nim żadnych problemów Odkręcał wszystko co było możliwe przy rozbieraniu ciągników\przyczep\maszyn. Nigdy nas nie zawiódł, powiem więcej byłem zdziwiony ile może. Ale już następnym kluczem prawdopodobnie będzie Milwaukee IPWE 520 http://www.milwaukee.tado.pl/9437-IPWE-520-RQ-Klucz-udarowy-34-o-duzym-momencie-obrotowym-.html Jeżeli ktoś miałby używać klucza na codzień, polecam wyposażyć się w komplet takich kluczy http://www.swistowski.com.pl/strona-188-KOMPLETY_NASADEK_ACTION.html

Mam ten klucz milwaukee i powiem szczerze że do śrub M10 to z nim nawet nie podchodzę bo strach  :P a i szpilki w aucie trzeszczą więc serdecznie polecam


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Panowie, w zeszłym tygodniu jeździłem talerzówką ciąganą Razol made in France i złapałem kapcia. Pojechałem do serwisu wulkanizacji i przy okazji przypatruje się wymianie kół w ciągniku siodłowym. Uwierzcie klucz pneumatyczny udarowy na takim wózku nie daje rady kołu na ośce napędowej. Dopiero chłopaki z serwisu takim nasadzanym kluczem z przełożoną przezeń brechą po 1,5 m z każdej strony ruszyli nakrętkę. Wnioski nasuwają się same. ;)

To słabo wyposażeni byli, są klucze udarowe na wózkach i nie ma że boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj