bhdemeter

Nadajnik GPS. Do lokalizacij!

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bhdemeter    37

Witam!

 

Mam problem z złodziejami  pastuchów elektrycznych. Kradną mi co roku jedną sztukę a potrzebuje mocniejsze pastuchy bo na większe obszary wartość takich urządzeń to ponad 1000zł. . Trochę mnie już to denerwuje i zastanawiam się czy można wykorzystać nadajnik GPS w taki sposób aby zamontować go w pastuchu elektrycznym i jak ktoś go ukradnie to poprostu go samemu zlokalizowć i zawiadomić policje.

 No i moje pytanie:

Jak to zrobić.

Jak zamontować

Jaki sprzęt do tego ( proszę o linki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrc1005    53

moze inna dziedzina. ale tak do poczytania. teltonika.lt tekom.pl nigdy nie szukałem. może są tańsze rozwiązania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhdemeter    37

Zaraz zamowie jeden i potestuje. Ale mam pytanie jak taki nadajnik będzie zamknięty w obudowie elektryzatora czy ędzie działał , bo GPS jak niewidzi nieba przez szybe to się gubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16

Włóż telefon z włączonym gpsem to zobaczysz co się stanie. Wydaje mi się że w samochodzie nie chodzi o szyby ale grubość całości poszycia tj. stosunkowo lekki dach...

W domu też są okna i raczej sygnału gps nie złapiesz w środku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrc1005    53

Jeżeli będzie dobra antena to nie będzie problemu.

Przykładowo takie: http://www.teltonika.lt/en/pages/view/?id=1099

montowane są w kokpicie osobówek i nie ma większego problemu z sygnałem.

To wszystko zależy jak to jest zrobione. Tyle mogę napisać z doświadczenia. Jak będziesz kupował to spytaj się o wszystkie koszty. Urządzenia, utrzymanie danych (udostępnienie) serwera - no chyba że to jest rozwiązane na jakiejś darmowej usłudze, aplikacja do podglądu itd. żeby później koszty nie były za wysokie.

 

Tak czytam te z allegro że na maps google jest podgląd.

W przypadku teltoniki, które urządzenia miałem w ręku to można samemu je konfigurować poprzez program producenta, ustawiając dane serwera, numeru zarządzającego sms-ami itd. Nie namawiam do zakupu bo nie wiem jakie koszty, a to jest kluczowe. Jeżeli w tych tańszych rozwiązaniach jest tak samo co do możliwości konfiguracji i na googl-ach istnieje darmowa usługa serwera to można się pokusić o zakupy w chinach i samemu sobie stworzyć taką usługę, ale to trzeba by było trochę pogrzebać co i jak. Tak trochę napisałem na szybko bo czasu mało :-)

 

http://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20150120123129&SearchText=TK106

 

Dodatkowo fajnie jak by było możliwe określenie obszaru, po przekroczeniu którego przychodzi Ci sms że obiekt jest poza zdefiniowanym obszarem i wtedy masz od razu informacje że urządzenie jest przewożone. 

Edytowano przez mrc1005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Panowie znacie może jakiś dobry zewnętrzny odbiornik GPS Bluetooth?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolber    0

Ogólnie tutaj jak zjedziesz niżej - http://gyz.pl/oferty-produkt:lokalizator.html masz noki z tym, że nie do końca jestem przekonany do nich w porównywarce jest tego cała masa, ale kolega to przerabiał i niestety ale zdjęli i wywalili. Opcja która u niego wypaliła to kamerka coś w tym stylu co w lasach teraz instalują na dużą skale na złodziei drewna. jest to dobre bo złodziejami bardzo często są osoby, które bez problemu można poznać, a dowód z nagrania jest też dużo mocniejszy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhdemeter    37

Powiem tak! 

Zgodnie z powyższym kupiłam i przetestowałam:):)

Oczywiście GPS został zamontowany w pastuchu elektrycznym:):)

Złodziej został złapany:):):)! Panowie policjanci mocno szcześliwi bo im wykrywalność podskoczyła. A złodziej nie wiedział o co chodzi. Ale na samym końcu się przyznał:):)

 

Inwestycja w kwocie 200zł zwróciła się 100% :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
labidty    0

Ja używam podobny nadajnik gps i rzeczywiście sprawdza się takei rozwiązanie. Dobra ochrona przed złodziejem ale w moim przypadku gdy ma bardzo duże pastwisko to i jak mi ucieknie krowa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bhdemeter    37

Dokładnie ja też tak zamiar zrobić że przyczepić na pasku z dwum sztukom które są grzeczne i jak dadzą dyla to będę wiedziała gdzie są:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez johnyrs
      Witam
      Kupiłem ciągnik z nawigacją Trimble FMX, szukam kogoś kto pomógł by mi to ogarnąć i wytłumaczyć jak to uruchomić. W tym temacie jestem laikiem. 
    • Przez Mateuszhl955
      Witam zakupiłem ciągnik steyr profi 6145 fabryczne przygotowany pod gps. Tutaj pytanie co to dokładnie znaczy i co musze dokupić aby gps działał z dokładnością do 2,5cm
      ogarnę to sam czy musze wołać serwis ?
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam , po raz 3 odnawiam temat
      Jakie są alternatywne wersje anten do aplikacji nawigator polowy [ nie chodzi tu o dokładność 5 cm] obecnie ciężko znaleźć jakąkolwiek działającą antenę która dobrze bedzie współgrać z tą aplikacją.
      Na ten moment znalazłem tylko garmin glo 2 które daje skalę błędu 60 cm, użytkowników posiadających te antenę zapraszam do dyskusji a osoby posiadające inne anteny o informację jaka to antena i jaką ma dokładność, dziękuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.
    • Przez Moscov
      Witam serdecznie, poszukuje jakiegoś patentu na tanią nawigację do ciągnika kropka Nie potrzebuję rtk i tym podobnych, potrzebuje jej wyłącznie do opryskiwacza i rozsiewacza. 
      Posiadam tablet z Windowsem, co więcej potrzeba żeby ogarnąć coś sensownego? 
      Będę z góry wdzięczny za odpowiedzi 
    • Przez rolstudent
      Cześć od jakiegoś czasu interesuje się programem AgopenGps. Czy są tu użytkownicy tego systemu. 
      Kolega @Jarczewski ma już chyba spore doświadczenie.
      Zqmowilem https://www.autosteer.cc/produkt/arudusimple-f9p-annmb/
      I trochę się tym pobawię w ramach hobby 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj