agroleon

Ursus 15014 Ursus 11054 Ursus 9014

Polecane posty

agroleon    3

Witam chciałby zasięgnąć użytkowników opinii na temat wyżej wymienionych Traktorów . Chciałbym aby się wypowiedzieli użytkownicy którzy posiadają maszyny firmy Ursus co o nich sądzą? Jakie są? Jak się nimi pracuję? Czy są awaryjne ? Jakie występowały awarie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

150-tka jest chyba nie produkowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

tak, pojedyncze sztuki i jakiś powystawowy ale w masowej produkcji nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roter    3

URSUS 15014 - gdziekolwiek na południu ktoś kupił taki ciągnik?

Dziwna ta strona Ursus, niby tyle modeli na niej a nigdzie nic nie widać na żywo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroleon    3

nie widać bo większość kupuje df jd lub mf fendt i inne a o ursusie ludzie zapominają poszukaj na yt jakieś filmiki ja szukałem i trochę ich było ale chyba użytkowników traktorów ursus (tych nowych) chyba nie ma na tym forum 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

Na 150 zbierają zamówienia chyba tylko. A na AF jest kilku użytkowników nowych ursusów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Odpowiadając autorowi tematu to posiadam od 2 lat 9014 i nie mam z nim problemów ma ponad 350 mth zrobione i wszystko jest ok. Na moje gospodarstwo ok 15 ha w zupełności wystarczy, a ciąga agregat i siewnik 3m, gruber 2,6 m. Trzeba tylko przód dociążyć, ja mam 12 obciązników na przodzie po 40 kg to jeszcze dokładam 100 kg i w tym roku muszę pomyśleć o kolejnych. Widoczność dobra, udźwig ok, jedynie co wkurza to w moim przypadku tankowanie, bo tankuje z dystrybutora gdzie leci 80 l na minutę i do ok 70 litrów jest ok a pozostałe to trzeba lać bardzo powoli bo się zapowietza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość STIG0013   
Gość STIG0013

przy takim przebiegu za wiele powiedzieć nie można, jakby miał 3-4k to już coś można by powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroleon    3

dzięki za odpowiedz MARAKAM to dużo mi dało bo myślę o tym jak kiedyś bede wymieniał flote traktorów więc nasuwa się marka Ursus a nie jakieś tam df-y czy inne. Dużo ludzi mówi że Ursus to składak a nikt nie mówi że tak przez wszystkich wychwalany fendt to też składak bo praktycznie to nic swojego tam nie mają oprócz skrzyni chyba i nazwy a to przecież ostatnie ścierwo miałem fenda i już  go nie chce nikt mnie nie namówi na zagraniczny traktor już typu df fendt jd . Dlatego rozpytuje o Ursusa 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Heh nowe fendty to tragedia. Na zachodzie 70% nowych wraca na reklamacje i to nie takie male, co nie zmienia faktu ze te stare byly dużo lepsze i to sie robi we wszystkich markach powoli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Proszę nie opowiadajcie już tych bzdur o tym ursusie. Nikt nic nie wie. Nawet jak ktoś to kupił to ledwo dotarł te ciągniki. Poczekajcie kilka lat niech dojdą z przebiegiem chociaż do 5 tyś mtg. Jak można do jednego worka wrzucić DF, Fendta czy JD. Przecież to czołowi producenci mający po kilkanaście modeli w ofercie. To tak jakby powiedzieć że ursus robi polskie ciągniki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Kolega akmaly dobrze mówi ale zanim mój dojdzie do tych 5 tys godzin to on bedzie miał ze 30 lat, to może się rozpaść ze starości, drugi Ursus 4512 ma 17 lat i ma dopiero 2300 mtg. Wiadomo że każdy będzie robił tak jak mu pasuje, ja kupiłem nowy i jestem zadowolony, przeglądając to forum oraz inne to niewidzę jakigoś larum na ich temat.

Edytowano przez MARAKAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agroleon    3

ja nie wrzucam df jd do tego samego worka co Ursus poza tym wiodące marki zachodnich traktorów już dawno zeszły na psy bo i się strasznie sypią a jakie super tanie w naprawie kup jd czy df niech będzie jakaś poważna awaria i już można gospodarstwo zastawić na remont lub postawić coś takiego w krzaki. A tak poza tym to zawsze lubiłem markę ursus i zetor nie mówię że to są w 100% polskie traktory. Są tanie w zakupie i ich utrzymanie tyle nie kosztuje co w zachodnich  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Bzdury piszesz że aż nie chce się odpisywać. Co w tym ursusie masz takiego taniego? Skrzynie Cararro czy Hema a może silnik Perkinsa? Te DF czy Fendty a niech będą JD mają więcej awarii bo po pierwsze jest ich nieporównywalnie więcej a po drugie robią na rok 5 x tyle co kolega wyżej od ursusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707
Napisano (edytowany)

Wynika to że statystyki brane są głównie z serwisów gwarancyjnych. Popatrz sobie po zagranicznych stronach jakie paru letnie ciągnika mają przebiegi i odpowiesz sobie dlaczego się już psują. Oczywiście że już nie kupisz DF jakościowo z lat 80 ale to głównie za sprawą norm EU ( jeśli chodzi o silnik) i oferowanego komfortu bo co w tym df z 80 miało się popsuć :)

Edytowano przez akmaly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

ja nie wrzucam df jd do tego samego worka co Ursus poza tym wiodące marki zachodnich traktorów już dawno zeszły na psy bo i się strasznie sypią a jakie super tanie w naprawie kup jd czy df niech będzie jakaś poważna awaria i już można gospodarstwo zastawić na remont lub postawić coś takiego w krzaki. A tak poza tym to zawsze lubiłem markę ursus i zetor nie mówię że to są w 100% polskie traktory. Są tanie w zakupie i ich utrzymanie tyle nie kosztuje co w zachodnich  

 

no to sie chłopie przejechałeś... ursus 15014 będzie miał prawdopodobnie silnik Deutz i skrzynie skrzynie firmy zf montowaną w Deutz-Fahr takim jak na przykład mój którego mam 10 lat ma on ponad 3000 motogodzin i jedna rzecz mi sie uszkodziła w nim ale naprawiłem we własnym zakresie ;) w tym samym roku kiedy go przyprowadziłem znajomy kupił ursusa 1934 i jakoś jego miał wymienianą skrzynie 3 razy a mój ani razu i starym 1014 kończył nieraz orke a w tym roku znajomy zetorem mu kończył orac bo znów mu się skrzynia skończyła. Dodam że ten ciągnik wykonywał tylko orke i gruberowanie i zrobił około 1000 motogodzin.

 

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/79671-nowy-ursus-z-silnikiem-deutz/ tu masz info jeśli masz wątpliwości co do podzespołów. Skoro podzespołów swoich ursus nie produkuje to utrzymanie wychodzi takie samo jak w ciągnikach zagranicznych poza tym to tańsza wersja zachodnich maszyn i zobaczymy jak jest złożona bo tylko tak można to nazwać bo praktycznie tylko blachy w polsce do nich są robione

Edytowano przez Agrotron155

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Małe sprostowanie - plastiki a nie blachy:) No i jeszcze kabina oraz felgi z Pronara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmech    0

Mam Ursusa 11054.Kupiłem w październiku 2014.Oto co się wydarzyło.Po przejechaniu ok.1 km poluzował się wał przedniego napędu.Usterka drobna ale serwis usunął dopiero po tygodniu.Następny problem to odczuwalne i drażniące wycie , które jak się okazało spowodowane było wadliwą konstrukcją wspomagania układu kierowniczego. Serwis fabryczny po dwukrotnych wizytach i rozbudowaniu układu o filtr oraz wymianę zaworu zlikwidował problem.Jakość zastosowanych węży hudraulicznych słaba.Węże niewiadomego pochodzenia.U mnie po 190 mth uszkodzenie węża ( powód - słabo zakuty). Po 215 mth linka sprzęgła wysunęła sie z końcówki- powód jak w wężu , słabo zakuta.Poza tym ciągnik niezły . Wszystkie te niedomagania raczej sugerują na na brak kontroli jakości zarówno zarówno u producenta jak i u dealera przygotowującego ciągnik do sprzedaży.Ponadto zapisy gwarancyjne z którymi się niestety nie zapoznałem przed zakupem i uwirzyłem słowom dealera są tragiczne jeżeli chodzi o czas reakcji na zgłoszenie awarii i czas naprawy.Np. wymiana linki sprzęgła trwała 3 dni.Ze względów czysto formalnych .Ursus i jego dealerzy muszą się jeszcze wiele nauczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj