daw

co myślicie o obecnej sytuacji górników i postawie rolników?

Polecane posty

Marek8505    1

A wiec musimy zapobiec sprzedarzy ziemi. Tylko jak bedziemy tylko pisac a nie działac to nic nie da. Problem jest w tym ze jak nie bedziemy otrzymywac odpowiedniej cemy za nasze towary to sami oddamy ziemie tym zza granicy. Trzeba sie upomniec o swoje jak górnicy i inni. A nie biadolic na forum. Wezmy sie do działania. Dlaczego polskie swinie sa tanie i jeszcze ciagna z dani. Zboze pcha do nas ukraina a miesa nie kupia czy jabłek. Rzad podpisuje umowy z zagranica a naszego nikt nie chce. Ludzie wezmy sie za to jak górnicy bronmy swojego interesu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Marku 8505 , polskie świnie nie są tanie . Są bardzo drogie , zwłaszcza w utrzymaniu. Mierny kabaret który nam fundują to raczej tragedia. Zobacz jak zachowują się posły na wakacjach i w pracy. A kto za to płaci?

post-27529-0-00443200-1421440612_thumb.jpg

post-27529-0-25317200-1421440642_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

Dlaczego wszystko w teorii wygląda tak prosto i kolorowo a w realu już nie? Jak słyszę o grupach producenckich to mnie nagła krew zalewa, przecież to wszystko było SKR-y, GS-Y, RSP, Spółdzielnie ogrodnicze i wiele, wiele innych. Czy naprawdę jesteśmy tacy ograniczeni żeby ciągle coś budować potem rozwalać i potem znowu budować pod inna nazwą.Z powodu zajechania podatkami w sąsiedniej wsi jest właśnie RSP na sprzedaż o powierzchni 500ha w pełnym toku produkcji. Co to jest RSP? otóż Rolnicza Spółdzielnia Rolnicza, kiedyś w latach 50-tych iluś rolników skrzyknęło się by działać wspólnie i stworzyli taką ''grupę'' by dzisiaj ją zlikwidować, tymczasem dzisiaj wszech i wobec wszędzie słyszymy że jedynym panaceum na bolączki w rolnictwie są grupy producenckie - normalnie paranoja. Ostatnio czytałem jakiś artykuł gdzie namawiano do tworzenia kółek maszynowych, uzasadniano to tym iż zakup drogich maszyn w pojedynkę jest nieopłacalny - i zgoda, tylko my już mieliśmy SKR-y które spełniały dokładnie taką role, niestety wykończone w latach 90-tych. Zakup środków do produkcji przez grupy jest bardziej opłacalny niż indywidualnie bo hurtowy - zgoda, ale dokładnie takie zadania spełniały GS-y. Przykłady można by mnożyć bez końca chociażby właśnie wielka restrukturyzacja przemysłu węglowego polegająca na zlikwidowaniu ''Kompani Węglowej'' i powołaniu w to miejsce ''Nowej Kompani Węglowej'' plus dodatkowo ''Spółka Restrukturyzacja'' co nic innego jak likwidacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

ale dodatkowe stołki dla nowej rady nadzorczej z kręgów rządowych w tej spólce jak znalazł, to się nazywa walka z bezrobociem

 

dopuki nie uwolnią rynku węgla tak, że kopalnia będzie mogła go normapnie sprzedawać klientom, to będą na tym ciągle zarabiać tzw dealerzy, którzy kupują na kopalni po 270 za tonę a sprzedają po 700-900zł, miekszkam niedaleko Brzeszcz, i myślicie, że na kopalni węgiel sprzedają? można kupić jedynie przez posredników, bo jakby kopalnia sama sprzedać nie mogła, spólki węglowe żywcem pchają pieniądze tym dealerom, pewnie swoim kolegom, dziwię się, że to nie podpada pod działalność na szkodę firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Tak jest! Upaństwowić wszystko, dla pośredników i zakładów mięsnych wprowadzić ceny minimalne na skup i maksymalne na sprzedawaną kiełbasę. Tak dalej być nie może. Zakazać importu wszystkiego z Zachodu! 


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Oglądałem kiedys wywiad z byłym amerykańskim mafiozo  jeszcze z czasów prohibicji i min. mówił jak przejmowali fabryki. a mianowicie albo przekupowali zwiazki zawodowe w fabryce albo wprowadzali tam swoich ludzi i to była najprostsza, najtańsza i co ważne zgodna z prawem droga do przejęcia takiego zakładu za psie pieniądze bo zwiazki zawodowe rozwalą najlepiej działająca firmę.

Mam wrazenie że u nas pod przykrywka związków działają tacy sami mafiozi jak i w USA kiedyś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Jacy niektórzy są ograniczeni. Piszecie jakby do Polski tylko sprowadzano towary a exportu nie było w ogóle.  A u państwowić  to trzeba by wrócić do komuny tyle że zdecydowanej większości  użytkowników tego forum  nie było na świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Co jak co ale Giertych dobrze powiedział żeby upublicznić zarobki i majątki związkowców i zarządu tak jak to muszą robić radni samorządowi. To państwowa spółka i powinno być jawne wszystko. Pensje po XX tys, wysokie odprawy.... Kto widział Śląsk nad morzem ten wie o co chodzi, mercedesy i najdroższe hotele bo szlachta przyjechała, a za rok do gara nie mieli co włożyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Moim zdaniem osoby które są odpowiedzialne za złe inwestycje(ustawy) nie są pociągnięte do odpowiedzialności. Dziś wszystko załatwia się ustawą.

Najbardziej mnie śmieszy słowo "uszczelnić" wykup ziemi. Nie powinno być "uszczelnić" tylko "nie wolno".

To tak samo jak ktoś mi mówi że nie można kupić ziemi na tzw. "słupa". Bez problemu można kupić. Izby rolnicze, dla mnie nie istnieją.

PSL porównuję do choroby "kiły" bo sprzedają się jak ekskluzywne dzi.ki. PO to cholera, PIS to dżuma.

Najbardziej mnie  wkurza wychowanie Polaków i to widać w sejmie jak się wyzywają i to idzie na Świat zewnętrzny. 

Z którego Polityka Ja mam być dumny???? WSTYD.

Przykład:

https://www.youtube.com/watch?v=K2uAG_alsvA

 

p.s jeżdżę passatem B5FL, robię zakupy w sklepie wiejskim bo nie nawiedzę stać w kolejce i często mi się zdarza że zapomnę portfela, kupuję półtuszę i sam wyrabiam.

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Temat rzeka. Ale puki Polacy siedzą cicho to ci na górze robią co chcą. Niedługo wybory, a tak naprawdę nadal będą ci sami złodzieje. Są młodzi uczciwi ludzie którzy prubują coś zrobić ale ta sitwa nie dopuszcza takich ludzi. Moim zdaniem powinna być zmiana juz w konstytucji w podpunktach. 1. Odpowiedzialność ludzi rządzących za swoje decyzje. 2. Jawność majontku i zarobków wszystkich ludzi opłacanych z państwowych pieniędzy. 3.Dbanie o polskie państwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

[...]2. Jawność majontku i zarobków wszystkich ludzi opłacanych z państwowych pieniędzy[...]

 

Czyli każdy rolnik musiałby co roku przedstawiać publicznie do wiadomości swoje oświadczenie majątkowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek8505    1

Ludzie to co Wy tu piszecie to psu na bude. Trzeba zaczac działac. Zorganizowac sie porzadnie i na Warszawe jak górnicy. A nie piszecie jak to było kiedys czy zeby oswiadczenia majatkowe publikowac. Rzad tego forum nie czyta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Czyli każdy rolnik musiałby co roku przedstawiać publicznie do wiadomości swoje oświadczenie majątkowe. 

 

Jeśli pobierał by jakie kolwiek pieniądze z budżetu państwa to oczywiście. Jak każdy to każdy bez wyjątku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbycho77    11

Powiedzcie mi gdzie są te wszystkie organizacje rolnicze co niby mają nas reprezentować i nam pomagać .

Zapewne przed wyborami się obudzą. Są potrzebne zdecydowane działania , jakoś górnicy mogą się zoorganizować i podejmują zdecydowane działania .Tak jak napisał marek8505 rząd forum nie czyta , i nasze wpisy nic nie pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PolskaMocUrsus    174

Bo to Polska właśnie ;) mocni tylko w internecie, a jak by trzeba było wyjść na ulicę i zrobić rozpierdziel to nie ma ani jednego ;)

 

A apropo górników- kopalnie ,stały sie nierentowne poprzez politykę pństwa, która traktował ich jak świete krowy, robota do 50-tki ,3tony węgla,barbórki itd.Fakt faktem to ciężki kawałek chleba, ale podobnom robotę wykonuje gościu przy łopacie a robi do 67 i dostaje mniej. 

U mnie region górniczy-połowa emerytowanych górników u mnie we wsi robi "na czrno" a i tak emeryturę biorom i węgiel  <_< -a to głównie ci co na kombajnie robili, albo na powierchni. \

 

Polska nigdy sie nie rozwinie dopóki w rządzie i w państwie będą zwolennicy poprzedniego ustroju. 

 

Krótko TAK dla kopalni i przede wszystkim reformy w sp. górnictwa 

 

@rolnik1973 powiedz mi na jakich stacjach kupujesz paliwo?

 

 

Edytowano przez PolskaMocUrsus

Nie czerwona, nie tęczowa tylko Polska Narodowa ! Fan polskiej motoryzacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6385

A może ktoś wie jakie linie produkcyjne wywozi Hortex Ryki na Białoruś? Czyżby nasz surowiec był dla nich zbyt drogi, A może się mylę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Jak myślicie, żeby chociaż połowa forumowiczów (fizycznych) zaprotestowała pod sejmem to dało by coś? Raczej nawet żadna stacja telewizyjna o tym by nie wspomniała. Jest nas za mało, ale kto wie... może spróbujmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PolskaMocUrsus    174

@up na 99% jestem pewien,że gdyby do takiego strajku doszło, pewna stacja telewizyjna "odwróciła by kota do góry ogonem" i "lemingi" by to łyknęły. Ach ci manipulatorzy ;)


Nie czerwona, nie tęczowa tylko Polska Narodowa ! Fan polskiej motoryzacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Masz rację, jestem tylko ciekaw ile ten kraj wytrzyma. A jeśli chodzi o taki strajk to ciekawi mnie to czy administratorzy tego forum zgodzili by się na upierdliwe ogłoszenie na każdej stronie jak już nie raz były, np.. reklamy kuboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

A może ktoś wie jakie linie produkcyjne wywozi Hortex Ryki na Białoruś? Czyżby nasz surowiec był dla nich zbyt drogi, A może się mylę?

Hortex już dawno nie ma nic z Polska wspólnego po za nazwa a wiadomo że kapitał nie uznaje granic i idą tam gdzie więcej mogą zarobić , mają gdzieś co ludziki takie jak my o tym myślą

 

@Harnas88 a z jakimi postulatami chcesz jechać do tej warszawy ?

Na rząd nie mamy co liczyć . jeśli sami nic nie zrobimy to na pewno i rząd nic nie zrobi. Pozbyli się odpowiedzialności za rolnictwo i co teraz pojedziemy wykrzykiwać ze chcemy wyższych cen a od nich wyjdzie jakiś du*ek i powie że oni nic nie zrobią bo nie maja na nic wpływu i to jest prawda. Co taki minister ma zadzwonić na giełdę MATIF i co ma powiedzieć? czy może ma zadzwonić do punktów skupu żeby nie sugerowali się matifem tylko dawali rolnikom ile chcą?

 To jest wolny rynek a że jesteśmy na nim rąbani w dupska to jest w znakomitej większości nasza wina bo dajemy się każdemu dupcyć.

Rolnicy teraz są zajęci tym jaką to nową maszynę kopic na unijne dopłaty czy jak wywalić sąsiada z pola i samemu wziąć pole w dzierżawę nie licząc się z kosztami.

Chłopy jeśli my sami sobie dokopujemy to dlaczego ma tego nie robić ktoś inny? Więc jesteśmy kopani przez wszystkich wokoło . Jak widzę to teraz rolnik rolnikowi jest wilkiem a nie partnerem i jak ma być dobrze.

No chyba że zostaniemy do tego stopnia zrównani z błotem ze w końcu niektórym otworzą się oczy i zaczyna myśleć szerzej niż tylko o swoim podwórku.

Mamy niby związki zawodowe ale powiedźcie ilu z was do któregoś należy? żeby mieć wymagania trzeba mieć i obowiązki. W tej chwili związki zawodowe które reprezentują nas w UE są opłacane z budżetu   państwa wiec jak myślicie czyje interesy będą reprezentować?

Wydaje mi się że rolnicy są nadal w głębokiej komunie i nadal myślą roszczeniowo że rząd jest od tego aby nam coś dawać i regulować rynek. Mamy teraz kapitalizm i wygrywa silniejszy. Niestety rolników podzielono bo jest to chyba największa siła która razem może zrobić porządek w tym kraju ale nawet na tym forum są podziały i jedni drugich głupkują. Z takiego rozwoju sytuacji cieszą cie tylko nasi wrogowie i tylko podsycają te różnice. Do póki się nie zjednoczymy do póty będziemy w czarnej d*pie.

Ale zjednoczenie powinno polegać na wspólnym działaniu a nie na strajkowaniu.

Była już o tym mowa nie raz ale powtórzę. Dlaczego producenci trzody płaczą że świnie tanie? a dlaczego nie zrzeszą się i nie wybudują lub nie wykupią jakiejś ubojni czy masarni i sami będą ustalać ceny i pilnować swojego rynku. to samo dotyczy wszystkich gałęzi rolnictwa. Dlaczego zboże od nas zanim dotrze do odbiorcy finalnego przechodzi przez kilka rąk . jeśli ceny są wysokie to większość pierwsze co robi to leci z kasa do dilerów po nowe maszyny zamiast inwestować we wspólna przyszłość. Ale jak ceny spadną to wtedy płacz bo nie ma na spłatę nowego JD

Mamy niby spółdzielnie mleczarskie których teoretycznie jesteśmy właścicielami ale powiedźcie kto z was i jaki ma wpływ na to co one robią?

Jeśli zaczniemy sami działać a ktoś zacznie rzucać nam kłody pod nogi wtedy możemy strajkować ale teraz nie widzę żadnego sensu bo do tego gdzie jesteśmy doprowadziliśmy sami i możemy mieć pretensje tylko do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Mam pytanie. Chcecie się organizować, czy nie? Przez Agrofoto.pl  tego nie zrobimy ale jeżeli ktoś chce działać niech potwierdzi. Na początek potrzebuje informatyków  do wykonania rolniczej strony zrzeszeniowej. Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Moje poparcie masz. Co do strony internetowej to nie jestem w stanie pomoc.

Może na początek trzeba by założyć nowy temat dotyczący konkretnie tej sprawy bo teraz piszemy w dwóch tematach.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Ogólnie jestem małym przedsiębiorcą uzależniony głównie od rolników a więc raczej w swojej branży, czyli zmniejszenie podatku dla właśnie takich małych przedsiębiorstw. Jeśli chodzi o rolników to wstawił bym się np. za tym żeby uszczelnić import z poza unji. np. zbóż z białorusi. Jeśli chodzi węgiel to jak embargo dla rosjii to czemu pan kulczyk nadal robi interes i zarabia na rosyjskim węglu. wczorajsze porozumienie rządu z górnikami polega głównie na tym ze sprywatyzują 2 kopalnie, ciekawe kto je kupi, czyżby kulczyk? i w ciągu 2 lat te kopalnie od razu zrobią sie rentowne. Dlatego moim zdaniem powinniśmy się wszyscy zjednoczyć, nie zależnie od branży i pogonić te świnie od koryta. Tylko jak znając historie polski to polacy się jednoczą dopiero jak już nie będą mieli nic.

Moje poparcie też macie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj