Gość

DAWKA RSM

Polecane posty

Gość   
Gość

Witam, 

chciałbym zakupić rsm i wylać go na rzepak i pszenice, jaką dawkę zastosować ile litrów rsm-u 30 % na ha i czy ktoś wie jaka jest cena za 1000 l. Z góry dzięki za odp.  :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

Tyle samo co N jak w innym azotowym nawozie sypkim, cena każdy ma inna. Nikt nie sprzedaje RSM na litry. RSM 30% - 30N 1l RSM 30 tj 1.3kg. Jest temat o RSM i tam pytaj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masio513    50

Witam.

Zależy ile chcesz przeznaczyć azotu na 1 ha uprawy ogółem. 100 litrów to RSM 30% to 39 czystego N(azotu). Cena około 1000 zł za 1000 kg. A pamiętaj, że 1000 litrów RSM 30% 1300kg. Czyli za 1000 litrów zapłacisz 1300 zł. Na I strzał walnij 200 litrów i na drugi też, ale to wszystko zależy ile zamierzasz przeznaczyć czystego azotu na hektar:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilmkm    17

ja wczoraj rozlalem na pszenice, zobaczymy czy to byla dobra decyzja, jaj narazie temperatura sprzyjajaca, teraz 10st. Rozlalem bo sucho jest, a od dzis juz deszcze na kilka dni nadaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matys1990    23

my czekamy az da sie wjechac czy marzec :D taa 400 litrów RSMu, zapomniałes dodać ze juz trzeba skracać przy tej ilości azotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy to nie za wcześnie ja myśle tak za dwa tygodnie a zresztą nie bardzo da sie wjechać w moich terenach w granulacie dają dopiero tak w drugiej połowie marca na rzepak a rsm zdaje sie ze szybciej działa bo jest płynny  prawda  pytam bo będe rozlewał w tym roku poraz pierwszy zawsze robiłem w granuli co powiecie nie będe zawiedziony ?

Edytowano przez telega-pawel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Ja podziele się swoim doświadczeniem bo z 10lat stosuje RSM. Jeżeli rzepak masz ładny z zimy i spodziewasz się około 4ton z ha to proponuje dać dawkę 250litrów i za maksymalnie 10dni drugą 250litrów. Czyli łącznie 195kg czystego azotu. Jeśli chcesz powalczyć o wyższy plon to proponuje dać RSM26+3% siarki. Ja w tym roku daje pod rzepak pierwszy raz. Zobaczymy co będzie. Siarka wpływa na lepszy pobór azotu. Na ładny rzepak 200kg azotu to wcale nie za dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez adasku10
      Nawożenie.
      Dotychczas zastosowano:
      - styczen: 250 kg k2o 60% bo byly braki potasu
      - styczeń: 2.5 tony wapna granulowanego bo slabe ph bylo. 
      Dziś poszła włóka polowa.
      Proponowane nawozenie:
      - 200 kg polidap  w podsiewacz + kizeryt ????
      - 200 kg canvil z mg przedsiewnie
      - kizeryt przedsiewnie ?????
      - ponownie sól potasowa ??????
      Pytania: 
      1. Czy dając 200 kg DAPU w podsiewacz moge wysiac dodatkowe 100kg (pozostalosc) np. 2 tyg przed siewem i agregat ? Ile moge dosypac kizerytu do tego 200 kg DAPU w podsiewacz ? 
      2. Czy wysiewajac sol 60 % w styczniu, moge jeszcze cos dorzucić przedsiewnie czy sobie odpuscic ? 
      3.  Ile kizerytu i kiedy dac (podsiewacz, przedsiewnie) ? Czy zakwasza on glebe ?
      4. Czy 200 kg canvilu z mg przedsiewnie to dobra dawka? (biorac pod uwage, ze 200kg Dapu w podsiewacz i 100 kg dapu 2 tygodnie przedsiewnie. Czy mozna go dawac na nieuregulowane ph?
      Lekki chaos wiem, ucze sie dopiero Panowie. Pomozcie. 
    • Przez kdorcia
      Czy normalną rzeczą jest to , że nawóz saletrzak zakupiony pod koniec lipca 2023 do stycznia tego roku zamienił się w pył? Firma od której go zakupiłem twierdzi ,że nawóz był zbyt długo przechowywany.



    • Przez velFoka
      Witam. Panowie do czego podobny jest Vervactor? Bo nie ma w tabeli Bogball takiego nawozu i nie mam czym zmierzyć gęstości żeby ustawić rozsiewacz.
    • Przez dominikl95
      witam który nawóz uważacie za lepszy na użytki zielone wiem że sól potasowa ma więcej potasu,ale nie ma innych składników jak kainit.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj